Bonusowe rozszerzenie terenu [może kiedyś]

Dodatkowe rozszerzenie terenu jako nagroda za zadanie

  • Pomocny pomysł, jestem za

    Głosy: 5 71,4%
  • Zbędne ułatwienie, jestem przeciw

    Głosy: 2 28,6%
  • Pomysł dobry, ale wymaga dopracowania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    7
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.
Powiem tak - ostatnie dni spędziłam na planowaniu swojego miasta pod epokę postępową. Liczyłam ilość zaopatrzenia i monet jakie mam teraz (budynki z przemysłowej), a ilość jaką mogę mieć gdy zmodernizuję miasto. Przy planowaniu doliczyłam rozszerzenia terenu, których jeszcze nie zdobyłam (3 z map oraz 2 z drzewka). I tu pojawił się problem. Męczyłam się i męczyłam, żeby sensownie pomieścić wszystko. Dodam, że mam wykupione już 2 rozszerzenia za diamenty i 2 za medale. Po podliczeniu wszystkiego wychodziły mi niewielkie zyski z nowych budynków (bo niewiele ich się mieściło) oraz brak miejsca na żadną nową perłę.

Rozpisałam się, ale przechodzę do sedna sprawy :D

Stwierdzam, że ilość możliwych rozszerzeń jest za mała jak na wielkość (i kształty) budynków z epoki przemysłowej. W związku z tym proponuję, żeby wprowadzić nową nagrodę za zadanie. Powtarzam, za JEDNO zadanie, JEDNĄ nagrodę, którą będzie dodatkowe rozszerzenie terenu. Niech np. Mandrubar wyruszy w jakąś podróż i odkryje nieznane lądy, albo Rinbin niech założy się z kimś podczas gry w pokera o kawałek ziemi i ją wygra. Mogłoby to być zadanie dodatkowe, z możliwością usunięcia, ale nie cykliczne. Żeby nie było zbyt łatwo, zadanie takie mogłoby pojawić się póki co tylko w epoce przemysłowej i postępowej. Ewentualnie co dwie epoki, czyli np. wprowadzić do przemysłowej oraz do tej, które jest aktualnie w trakcie tworzenia. Jedno rozszerzenie to niewielka pomoc dla niektórych, ale innym może brakować właśnie tego skrawka ziemi.
 

Maniek8903

Szlachcic zagrodowy
Hmm muszę przyznać że do epoki postępowej nigdy nie brakowało mi miejsca a raczej je jeszcze marnowałem budując jakieś parki itp w centrum swego miasta, oczywiście nieco na tym traciłem zaopatrzenia i monet. I rzeczywiście jak na epokę postępową i jej "malutkie" budynki i drogi to tego terenu nie zostaje teraz zbyt dużo i ciężko jest się pomieścić tak by wszystko funkcjonowało tak jak powinno i z pewnością przydał by się jakiś dodatkowy skrawek ziemi chodź by pod fontane w centrum miasta :D
 

DeletedUser4744

Guest
Ja na razie wstrzymam się od głosu, ale powiem tyle, że jestem na początku epoki przemysłowej i jak na razie mam plany jak miasto rozbudować tak aby było nie tylko bardziej efektywne i na tym samym terenie ale też tak aby w epoce postępowej bez większych problemów móc coś postawić. Aktualnie mam dwa rozszerzenia w zapasie a nie długo kolejne dwa i nie potrzebuje żadnego z nich wykorzystać a nawet jeżeli wykorzystam to za chwilę będę miał kolejne. Tak więc wszystko opiera się na planowaniu miasta :D. Dopóki ktoś mnie nie przekona jestem bez głosu.
 
Ja wiem, że wszystko opiera się na planowaniu, ale aż do przemysłowej nie musiałam liczyć ilości zaopatrzenia czy złota, żeby stwierdzić co postawić, to szło na wyczucie, a i nie mam rozwalonego miasta byle jak, tylko rozłożone tak, że do tej pory sama nie narzekałam na żadne budynki ;) Ale teraz, gdy doszły drogi 2x2 i naprawdę duże budynki okazuje się, że czasami brakuje do idealnego ułożenia tych 2-3 kratek ;) A w dodatku, żeby zdobyć nowe rozszerzenie za medale muszę walczyć, a nie wiem jak długo uda się jechać na haubicach i jegrach, skoro dookoła tyle snajperów, czołgów i poborowych, których ledwo ledwo zmieszczę :D
 

DeletedUser625

Guest
Ja podczas przebudowy miasta popełniłem trochę błędów i można powiedzieć, ze sumarycznie straciłem 4 rozszerzenia terenu, no ale teraz szkoda usuwać to wszystko, bo zbyt mały zwrot. Tak więc rozszerzenia dodatkowe jak najchętniej. Zwłaszcza że te za medale 12000, a 600 z wieży na tydzień (o ile wygram 1 miejsce) to wychodzi średnio 20 tygodni walki o 1 rozszerzenie. :(
 

DeletedUser3876

Guest
Ja mam koniec postepówki, wszystkie budynki, które potrzeba, 10 koszar wojskowych, wszystkie Perły i inne duperele i jeszcze bodajże (zacienione) 22 miejsca rozszerzenia terenu (niestety tylko za diamenty). Ale wszystko się da:)
 

DeletedUser625

Guest
A ich koszt jest taki fajny, że aby zdobyć oba te za 12000 i te następne za 15000 potrzeba rok czasu walki w epoce postępowej i każdy turniej musisz zająć pierwsze miejsce. :p
 

DeletedUser

Guest
A ich koszt jest taki fajny, że aby zdobyć oba te za 12000 i te następne za 15000 potrzeba rok czasu walki w epoce postępowej i każdy turniej musisz zająć pierwsze miejsce. :p

Ja nie walczę i w tym tygodniu już ok. 1000 medali zdobyłem :D Można ? A no można :D ^^
 

DeletedUser3876

Guest
Ja nie walczę i w tym tygodniu już ok. 1000 medali zdobyłem :D Można ? A no można :D ^^

A ja myślałem że jesteś Gracz EKO :D :D :D :D

A tak poważnie, mi obecnie (bo na pewno w przyszłości tak) medale nie są potrzebne, więc walki robię w późnych godzinach, takich co wykluczają mnie np z niedzielnego wzięcia udziału:) Z wieży może dostaję 150 medali na 5 bodajże miejscu...
A potrafię kilka tysięcy dziennie zgarnąć:) :D :D
Jak? To proste! Misje p-o-w-t-a-r-z-a-l-n-e :D Często wpada 800 medali lekką rąsią, jak robię mało misji to tak ze 2-3 razy na dzień:) A to już 2400:D
 

DeletedUser8

Guest
Medale można też dostać z Pereł, za pomoc w ich rozbudowie, na mapie, w zadaniach i trochę można było nazbierać w czasie ostatniego eventu. Może to mało, dla kogoś, kto ma do wykupienia te ostatnie za -naście tysięcy, ale autorka tematu kupiła ledwie dwa, do tego ma jeszcze przed sobą rozszerzenia z drzewka i mapy. Nie zapominajcie też o tym, że dojdą kolejne epoki, będą jeszcze rozszerzenia do zdobycia. Oczywiście, nie będzie to takie proste jak zrobienie zadanka, ale jak zapewne zauważyliście - teren pod miasto ma konkretną wielkość, a co za tym idzie, mieści się tam konkretna ilość rozszerzeń i nie można sobie ot tak, wsadzić dodatkowych.

Temat zamykam ale przenoszę Perełek. Może się go zgłosi kiedyś, jeśli teren pod rozbudowę zostanie rozszerzony. Póki co jednak zgłoszony nie będzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry