Bonus CHF

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14806
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14806

Guest
Pytanie dotyczy perły CHF dlaczego ta perła nawet po 90 lv wciaz daje 5% co lv a naprzykład Arka po 80 lv daje tylko 0,1 % czy to nie jest troche dziwny balans pereł? jedna jest faworyzowana a inna mocno ograniczana.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Możesz więcej diamentów z zadań dostać i jeszcze masz pretensje :?

Bo inni też mogą. A innych jest więcej, on jest jeden.

Odpowiedź wydaje się prosta, gdyby arka dawała cały czas 1% na kolejnych poziomach, to byłoby istne perpetum mobile (więcej zwrotów niż wydanych na wsparcie), a co za tym idzie poziomy wpadałyby częściej niż produkcja 4-godzinna (gdyby się takich 2-3 graczy zmówiło).
Chateau nie posiada takiego bonusu, który sprawiłby samonapędzanie się pereł, stąd twórcy nie zdecydowali się na obniżenie bonusu w pewnym momencie.

Oczywiście, całość to tylko przypuszczenia, ale wydaje mi się że są logiczne, przynajmniej trochę logiczne.

E.
Poza tym, nie dogodzi się każdemu, jeszcze niedawno (i pewnie wciąż aktualne), ludzie narzekali że Chateau straciło na znaczeniu, bo są perły mocniejsze, typu arka, PC, które są bardziej opłacalne. Były głosy, że arka jest zbyt mocna, bo ludzie wrzucają punkty w perły na potęgę i jeszcze na tym zarabiają więcej punktów.
Gdy okazuje się, że arka na bardzo wysokich poziomach jest coraz mniej opłacalna, a Chateau wciąż nie zmienia kierunku opłacalności, to od razu narzekanie.. eh.. ciężko jest znaleźć złoty środek. Czasem odnoszę wrażenie że ludzie narzekają na wszystko, bo sprawia im to przyjemność.
 

DeletedUser14806

Guest
Naturalnie ze ci co maja CHF beda bronic tego ale to chore ze zamiast bonus sie zmnieszac to daje ciagle 5% i powiesz mi ze to nie jest perpetum mobile? trzaskanie diamentów za które w tej grze mozna kupic wszystko przy pomocy nadwyraz przesadzonej perły która mozna dzieki Arka budowac bardzo łatwo nawet powyzej 100 lv. Zgadzam sie tez ze dobrze ze ograniczono bonus Arki ale dlaczego nie zrobiono tego z CHF ? chyba nie tak wyglada ten słynny balans pereł.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
To buduj ChdF, nikt Ci nie broni. Może jest też jakiś próg, od którego ta perła traci moc, tylko jeszcze nie dotarłeś tam.

Mówisz, że dzięki arce można rozbudować powyżej 100lvl, czyli to wciąż arka daje tę moc, że poziomy szybko się wbijają, więc nie rozumiem nazywania Chateau perpetum mobile, skoro do jego rozbudowy posługujesz się inną perłą. Zatem zaprzeczasz sam sobie, bo to nie sama w sobie rozbudowa Chateau się napędza, a właśnie Arka, a skoro dzięki Arce możesz nabić ponad 100 lvl na ChdF, to i dzięki arce możesz to samo zrobić z nią samą - to się nazywa perpetum mobile. Tylko to perpetum mobile powyżej 80lvl słabnie i potrzebuje coraz to więcej paliwa by działać.

E.
Tak się dobrze składa, że posiadam obie perły i żadnej nawet blisko nie jest do poziomu 20, nie wspominając już o poziomie 80+
 

DeletedUser14806

Guest
Według ciebie 500% i wiecej na poziomie 80-90lv to normalna wartosc? gdzie robiac dziennie kilkaset zadan zapetlonych mozna wogole nie miec młotków, domków , surek w miescie ba nawet nie trzeba kupowac diamentów a 500% zrobic to pryszcz , bierzesz 3-4 graczy z arka 90% i budujesz min jeden poziom CHF dziennie , surowcy przez to jest tyle na rynku ze gracze juz wymieniac normalnie niechca bo za 3-4pr mozna kupic 100 surek z przyszłosci lub innej wysokiej epoki ,to CHF to jakas patologia i kompletnie nie pasuje to strategi balansowania gry ja mam na 8lv i wogole nie musze produkowac młotków i surowcy i uwazam ze to nie jest normalna sytuacja a gdzie 500% i wiecej.
 

DeletedUser7795

Guest
@rotszild znajdź sobie inne hobby niż ciągłe narzekanie.
Fakt, wzrost 5% co poziom Chateau to za dużo. Powinni wcześniej zmniejszyć wzrost bonusu.
 

DeletedUser14806

Guest
A ty Zuo komentuj to co jest w tytule a nie masz ciągłą obstrukcje nie na temat.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nie mówię że normalna, ale na pewno nie jest to perpetum mobile, tak jak to nazwałeś, skoro sam napisałeś że potrzebna jest arka na wysokim poziomie. Tym tokiem myślenia, to każda perła to perpetum mobile, bo wysokopoziomowa arka załatwia sprawę (poziomy).
Twoje rozumowanie, jak sam słusznie założyłeś, opiera się na graczach z wysokim poziomem arki, więc to Arka jest tym perpetum mobile, nie Chateau.
Każda perła, na tak wysokim poziomie będzie dawała ogromny bonus, zapewne nikt jeszcze nie rozbudował tak wysoko Bazyliki Św. Marka, ale jakby to zrobił, to można powiedzieć, że niepotrzebne będą budynki mieszkalne, bo z setny poziom Marka i jeden budynek mieszkalny produkuje za 4-5.
Jeden Royal Albert Hall na setnym poziomie i jeden budynek produkcyjny = 4-5 budynków produkcyjnych.

A to wszystko dzięki ARCE. Gdyby nie wysokie zwroty z arki, to zapewne nie byłoby tego o czym mówisz - nabijanie poziomów przez ludzi z wysokim poziomem arki, bo oni nie tracą punktów (zarabiają więcej dzięki wysokim zwrotom) i zarabiają medale/plany. A jakby takich rzeczy nie było, to i nie narzekałbyś na wysokie bonusy w perłach, bo sporo by to kosztowało ludzi.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jaki jest sens dyskutowania na temat bonusów jednej z najstarszych pereł? O ile widziałam sens sporów o Arkę tuż po jej zaimplementowaniu, to jakiekolwiek pretensje o balans ChF wydają mi się chybione. Były i są jawne, a FoE to gra strategiczna. Jak w każdej strategii, sukces gracza zależy od dokonanych wyborów. Trzeba dostosować własną strategię do aktualnych warunków i tyle.

PS. Nie zaczynajmy przynajmniej sporów o Koloseum i Notre Dame ;)
 

DeletedUser14806

Guest
NIe chodzi o to ze sama idea CHF jest chybiona tylko o wielkość bonusu ktory w stosunku to pozostałych pereł na tym poziomie jest grubo przesadzony skoro uwazacie ze to normalne i zbalansowane to dodajmy do CHF po 15% na poziom! A dlaczego nie skoro 500% w perle na poziomie 80-90 lv. to nie jest absurd to 1000 czy 2000% tez juz nie zrobi roznicy , idzimy dalej w te absurdy to za jakis czas sami zwatpicie w sens tego typu pereł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
W takim razie bonus do ataku od 10 poziomu też powinien rosnąć o 1% co poziom.
 

DeletedUser15227

Guest
Budowanie każdej perły powyżej 80 lv staje sie mało opłacalne. Wystarczy popatrzeć ile potrzeba pr...
 

DeletedUser14685

Guest
Nie wiem o czym tworcy gry mysleli dodajac nowe zadania powtarzalne w Arktyce
Chato na 91 lvl-u daje +555% bonusu do zadan, czyli 33 towary za zadanie. Zakladajac, ze gracz wykonuje 100 zadan "Wydaj 99 PR" i 50 zadan "Wydaj 200 PR" dziennie i szansa na wylosowanie towarow to okolo 30% (nie wiem jaka jest dokladnie, wiec pisze z moich doswiadczen) to dostaje ok. 45*33 = 1485 towarow dziennie. Jesli tworcy gry nie dodaliby nowych zadan powtarzalnych to gracz dostawalby o 495 towarow mniej, czyli 990 :)
Uwazam, ze Chato byloby przesadzone nawet gdyby tworcy gry nie dodali nowych zadan w Arktyce, ale dodajac je uczynili ta perle zbyt mocna :(
 

DeletedUser15227

Guest
Zakladajac, ze gracz wykonuje 100 zadan "Wydaj 99 PR" i 50 zadan "Wydaj 200 PR" dziennie

Sugerujesz, że ktoś ma ~30 000 pr dziennie do wydania?
Zapewniam Cię, że Ci co wrzucają mi w Arke 2K z pakietów nie robią przy tym zadań powtarzalnych....
 

DeletedUser6174

Guest
Spokojnie, jak już gracze popodbijają swoje perły do poziomów 60+ i dewsi zauważą że coś jest nie halo, wtedy zacznie się balansowanie :)
 

DeletedUser14806

Guest
Sugerujesz, że ktoś ma ~30 000 pr dziennie do wydania?
Zapewniam Cię, że Ci co wrzucają mi w Arke 2K z pakietów nie robią przy tym zadań powtarzalnych....

On nie sugeruje tylko ci pisze stan faktyczny 30 tys pr to obecnie norma w paczkach u wielu graczy i Tak kazdy robi zadania powtarzalne wrzucajac dziennie po 15-20 tys pr..wiec nawet majac CHF na 8 lv trzepie tyle surowca , młotków , złota a nawet zdarzaja sie diamenty że kompletnie nie potrzebuje budynków to wyobraz sobie przy bonusie 500% i wyzej...potem rynek jest tak zalany surkami ze nikt ich wymieniac niechce w normalnej formie bo wola sprzedawac za pr. Wysokość bonusa w CHF to jakaś patologia 115% juz na 8 lv mozna zrobic;/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ciekawe skąd te osoby tyle tych PRów nastukali.. czyżby "niezbalansowana" perła ChdF? A może jednak "zbalansowana" Arka?

Poza tym, wyobraź sobie, co by było, gdyby jednak Arka nie dawała takich dużych zwrotów.. albo po prostu po pewnym poziomie liczba PRów do wygrania za wspieranie by się nie zwiększała.

PS powiedz mi, w jaki sposób można najszybciej osiągnąć 80+lvl ChdF nie korzystając z faktu, że Arka daje praktycznie darmowe PRy :)
 

DeletedUser14806

Guest
Dobrze mow co chcesz ale CHF zupelnie nie pasuje z obecnym bonusem do strategi balansowania , 500% i wiecej to jakas tragikomiczna wartość , żadna perła takiej wartosci niema i nigdy nie osiągnie wiec żaden argument nie zmieni mojego zdania i chyba wielu osób na temat tej mocno przewartosciowanej perły. To nawet nie jest wporządku wobec graczy którzy zasilaja tą gre gotówka bo majac 500% i wiecej można wogole nie kupowac diamentów bo z zadania może ich wpaść tyle co duzy pakiet diamentów który kosztuje kilkaset złoty.
 

DeletedUser15227

Guest
Wydając 30K pr to jest jakies 330 zadań powtarzalnych, na każda pętle schodzi około 1 minuty...czyli ktoś codziennie przez ponad 5h (bez przerwy) tłucze zadania powtarzalne. Hahha ciekawe co jeszcze niektórzy wymyśla, jakie wyimaginowane problemy znajda...
 

DeletedUser8110

Guest
Mam wrażenie, że jednak nikomu nie będzie się chciało spędzać 5 godzin na klikaniu jednego i tego samego zadania. :p Ja się znudziłam klikaniem już próbując podnieść Perłę na ten nierealny poziom 90... ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Współczuję tym, którzy wrzucają kilka tysięcy PR. Toż to strasznie dużo czasu zajmuje :o
 

DeletedUser14806

Guest
To widac sioprajs ze jako suporterka bradzo mało jeszcze wiesz o grze i graczach..
 
Status
Zamknięty.
Do góry