[Zadania] Blokowanie zadań powtarzalnych.

Blokowanie danych zadań powtarzalnych w oknie z zadaniami.


  • W sumie głosujących
    30

TypowySomsiad

Szlachcic zagrodowy
Witajcie. Gram od dłuższego czasu w FOE i irytuje mnie gdy robie zadania powtarzalne tzn kiedy musze 6 razy pomijac zadania tylko dlatego żeby wydac PR. Czy bylibyście za tym żeby móc blokowac dane zadanie i tylko wrzucać PR i potem klikać ok i znow wrzucic PR i znów kliknąć ok?
 

TieruYT

Baron
Oczywiście, wszelkie praktyki wymuszania ilości klikania nie przystają do gier w tych czasach, usprawnienia tego typu na plus ode mnie.
 

DeletedUser20872

Guest
Ło to to popieram bo przez to klikanie to się niechce grac tak samo z motywacją i tawerną
 

hddk

Hrabia
O ile np. masowa motywka miałaby niewielką "materialną" korzyść dla gracza (poza oszczędzonym czasem) i dziś jest to jedynie przykry obowiązek, o tyle blokada zadań powtarzalnych mogłaby przełożyć się na dużo szybszy dopływ towarów i PRów, a tym samym wpływ na mityczny balans w grze ;) Jestem na "tak", bo robię dużo zadań mimo klikaniny, ale wątpię by pomysł miał choćby cień szansy na realizację :)
 

DeletedUser20205

Guest
O ile np. masowa motywka miałaby niewielką "materialną" korzyść dla gracza (poza oszczędzonym czasem) i dziś jest to jedynie przykry obowiązek, o tyle blokada zadań powtarzalnych mogłaby przełożyć się na dużo szybszy dopływ towarów i PRów, a tym samym wpływ na mityczny balans w grze ;)
Argument absolutnie nietrafiony. Po pierwsze, sam pomysł żeby balansować grę poprzez marnowanie naszego czasu jest absurdalny. Po drugie, nawet zakładając, że to prawda, to wolałbym aby w zamian zwiększono wymagania w zadaniach powtarzalnych i żebym nie musiał ich ciągle przewijać.
 

hddk

Hrabia
Nie wiem ile zadań powtarzalnych robisz i ile dziennie PR z nich masz, ale Inno i tak na takie coś nie pójdzie. Nawet wioskę wikingów już zmieniono na Becie, bo uznali że nabijanie po 25 PR za 5 zadań to za dużo :) A tu mowa o setkach PRów dziennie. I nigdzie nie pisałem, że balansują grę poprzez marnowanie czasu. To że z A wynika B, nie znaczy że z B wynika A ;)
 

DeletedUser20713

Guest
Nie zabili a zbalansowali, niezależnie od tego jak przyjemne by to nie było to jednak zdobycie tych pr'ów było zdecydowanie zbyt łatwe, na angielskim forum było nawet głosowanie żeby to zmienić bo zbyt op
 

DeletedUser20205

Guest
I nigdzie nie pisałem, że balansują grę poprzez marnowanie czasu. To że z A wynika B, nie znaczy że z B wynika A ;)
Napisałeś. Napisałeś, że nie wprowadzą zaproponowanej zmiany, bo prawdopodobnie zakłóciłoby to balans w grze, czyli marnowanie naszego czasu jest narzędziem balansu gry. Ja natomiast twierdzę, że grę należy projektować tak, żeby nie marnowała niepotrzebnie naszego czasu, a balans należy osiągać poprzez dostosowanie zysków i kosztów - w tym przypadku np. zwiększyć liczbę PR, którą trzeba wydać w zadaniu "wydaj PR", itd. zwiększyć liczbę monet i młotków w zadaniu nieurodzinowym. Cel, czyli ograniczenie korzyści z zadań, osiągnąć poprzez redukcję liczby zadań, które jesteśmy w stanie wykonać, a nie zmuszać nas do bezsensownego klikania i przez to zniechęcać nas do wykonywania tych zadań.
 

ElzeX

Rycerz
jak Cię irytuje to ich nie rób w ogóle i po sprawie :haha: ewentualnie napisz do suportu aby Ci zapłacili za stracony czas na klikanie zadań, może się zgodzą :p
 

DeletedUser20205

Guest
Powyższy wpis tak głupi, że szkoda to komentować.
Widzę, że twoim zdaniem nie należy niczego zmieniać, bo wszystko jest najlepsze jak tylko może być.
 

DeletedUser22007

Guest
Głosuje na tak, ale bałbym się raczej, że z taką zmianą może przyjść przy okazji ograniczenie "ilości wykonywanych zadań".
 

DeletedUser20898

Guest
Uważam to za świetny pomysł, który mógłby zostać zrealizowany.
Podsumowując: i tak każdy przeklikuje zadania powtarzalne, na te co obecnie robi. Uproszczenie tego, czyli funkcja o której mówisz, przydałaby się wszystkim Graczom :)
 

DeletedUser22090

Guest
Moim zdaniem to zadania powtarzalne powinny być w ogóle usunięte z gry.Zadanie te powodują brak konieczności budowy budynków produkcyjnych i wymiany towarów na targu.W praktyce są bardzo duże trudności z kupnem surowca na targi ,który umiera powoli
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Moim zdaniem to zadania powtarzalne powinny być w ogóle usunięte z gry.
Brak wyobraźni? Skąd mają się wziąć towary na perły? Czekać aż w budynkach towarowych wyprodukuje się ponad 2000 towarów?
W praktyce są bardzo duże trudności z kupnem surowca na targi ,który umiera powoli
Taaak, u mnie jest tylko 121 stron ofert. :haha:
Zagłosowałam na tak, chętnie bym skorzystała z takiej opcji.
 
Do góry