[Perły Architektury] Blokowanie poziomów Pereł

Twój stosunek do pomysłu

  • poparcie

    Głosy: 5 23,8%
  • sprzeciw

    Głosy: 15 71,4%
  • niezdecydowanie

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21

astrotaurus

Hrabia
Chciałbym mieć możliwość zablokowania otwartego wcześniej poziomu Perły.
Oczywiście mowa o poziomach wyższych niz bieżący i po kolei od najwyższego,a nie wybiórczo.
Plany zużyte na odblokowanie poziomów też oczywiście przepadają. Jakiś dodatkowy koszt tej "operacji administracyjnej" w postaci monet, młotków, czy niewielkiej ilości towarów też byłby do zniesienia.

Wiem jak wielu graczy boryka się nieraz ze złodziejaszkami tylko przez wcześniejszą niefrasobliwość, niedośwaidczenie w kwestii odblokowywania poziomów.
Sam wpakowałem się w inny kanał: otworzyłem poziomy 81-100 w Kosmicznym Transporterze nie sprawdziwszy jak żałośnie nędznych ilości towarów przybywa w zbiorach (negocjacje mnie nie interesują). Głupota - pewnie! - czysta u kogoś kto gra ponad 10 lat, ale trudno. Ja to już dla spokoju ducha zbuduję (mam już chyba 96 poziom), ale wolałbym to zamknąć. Dla jasności, dla porządku, bo mnie tu oczywiście żaden złodziejaszek nie grozi gdybym przerwał budowę.: Ot, okoliczność, w której postulowana opcja bardzo by mnie ucieszyła. )
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zarobek na poziomach 81-100? Coś nowego. Takie poziomy to mogą stać otwarte latami.
Problem z otwartymi poziomami to tak 30-60 lvl średnio dla każdej perły.
<to taka dygresja>

Co do pomysłu, myślę że to jedna z mechanik gry i za błędy "młodości" trzeba płacić, jak ktoś na hurra otworzy arke do 80 lvl.
 

Gardai

Szlachcic zagrodowy
Chciałbym mieć możliwość zablokowania otwartego wcześniej poziomu Perły.
Oczywiście mowa o poziomach wyższych niz bieżący i po kolei od najwyższego,a nie wybiórczo.
Plany zużyte na odblokowanie poziomów też oczywiście przepadają. Jakiś dodatkowy koszt tej "operacji administracyjnej" w postaci monet, młotków, czy niewielkiej ilości towarów też byłby do zniesienia.

Wiem jak wielu graczy boryka się nieraz ze złodziejaszkami tylko przez wcześniejszą niefrasobliwość, niedośwaidczenie w kwestii odblokowywania poziomów.
Sam wpakowałem się w inny kanał: otworzyłem poziomy 81-100 w Kosmicznym Transporterze nie sprawdziwszy jak żałośnie nędznych ilości towarów przybywa w zbiorach (negocjacje mnie nie interesują). Głupota - pewnie! - czysta u kogoś kto gra ponad 10 lat, ale trudno. Ja to już dla spokoju ducha zbuduję (mam już chyba 96 poziom), ale wolałbym to zamknąć. Dla jasności, dla porządku, bo mnie tu oczywiście żaden złodziejaszek nie grozi gdybym przerwał budowę.: Ot, okoliczność, w której postulowana opcja bardzo by mnie ucieszyła. )
Odłącz perłę od drogi albo po prostu niech stoi. Ja mam na 87 Arkę i może kiedyś zamknę, jak przyjdzie mi na to ochota.
 
Ostatnia edycja:
To też jest sposób na sąsiadów, którzy chcą zarobić. Kiedyś otworzyłam niefortunnie jeden poziom za dużo w pewnej perle, to tam jakieś ochłapy dorzucałam do niej, z myślą, że za kilka miesięcy może zamknę, bo pośpiechu nie mam. A tu sąsiad się wbił, szczęśliwy, że zarobi. Tak, zarobił. Po ponad roku, bo dopiero wtedy zamknęłam :D
Chociaż rozumiem chęć posiadania wszystkich pereł zamkniętych. Ale to jedna z tych rzeczy, których człowiek musi się nauczyć. Prędzej czy później, nawet po 10 latach, ale jednak musi. Kto się nie potknie, nie nauczy się ostrożnie stawiać kroków.
 

GEoMax

Baron
To też jest sposób na sąsiadów, którzy chcą zarobić. Kiedyś otworzyłam niefortunnie jeden poziom za dużo w pewnej perle, to tam jakieś ochłapy dorzucałam do niej, z myślą, że za kilka miesięcy może zamknę, bo pośpiechu nie mam. A tu sąsiad się wbił, szczęśliwy, że zarobi. Tak, zarobił. Po ponad roku, bo dopiero wtedy zamknęłam :D
Chociaż rozumiem chęć posiadania wszystkich pereł zamkniętych. Ale to jedna z tych rzeczy, których człowiek musi się nauczyć. Prędzej czy później, nawet po 10 latach, ale jednak musi. Kto się nie potknie, nie nauczy się ostrożnie stawiać kroków.
Tak , mam takie same odczucia , cały czas uczymy się gry . Cierpliwość i równomierny rozwój jest tutaj wielkim atutem . :)
 

Markiz.

Książę
Jakiś dodatkowy koszt tej "operacji administracyjnej" w postaci monet, młotków, czy niewielkiej ilości towarów też byłby do zniesienia.
Proszę bardzo - oto "niewielki" koszt:
perła po odłączeniu od drogi wstrzymuje "produkcję".

Kiedyś otworzyłam niefortunnie jeden poziom za dużo w pewnej perle, to tam jakieś ochłapy dorzucałam do niej, z myślą, że za kilka miesięcy może zamknę, bo pośpiechu nie mam. A tu sąsiad się wbił, szczęśliwy, że zarobi. Tak, zarobił. Po ponad roku, bo dopiero wtedy zamknęłam :D
Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Zarobił, to zarobił. Nie jest istotne kiedy, chociaż mam nadzieję, że w ciągu tego czasu znacznie podniósł Arkę i zarobek był większy.
Inwestowanie w perły sąsiadów obarczone jest ryzykiem i każdy rozsądny gracz wbijający na zarobek wie jakie konsekwencje mogą na niego czekać.
 

Gozur

Wójt
Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Zarobił, to zarobił.
Aaa. Czyli np. Zeus mi daje 50% bonusu do wali, to odłączmy, go, żeby nikt mi się nie wbił i... walczymy bez bonusu, ale jestem "zadowolony: bo nikt nie wbije...
Canaveral daje mi 60 PR dziennie, ale żeby nie wbić to odłączę... bo bezpiecznie i nie ważne, że zbiory będą bez tych 60 PR, ale NIKT nie wbije XD
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Aaa. Czyli np. Zeus mi daje 50% bonusu do wali, to odłączmy, go, żeby nikt mi się nie wbił i... walczymy bez bonusu, ale jestem "zadowolony: bo nikt nie wbije...
Canaveral daje mi 60 PR dziennie, ale żeby nie wbić to odłączę... bo bezpiecznie i nie ważne, że zbiory będą bez tych 60 PR, ale NIKT nie wbije XD
wystarczy wystawić miejsce 1-2 i nie ma obawy, że ktos wbije... następnego dnia po zbiorach zamek i znowu wystawienie 1-2 na 24h.... myslenie nie boli....

perły zagrożone zarobkiem to są najtansze lvl, wiec nie róbcie też z tego takiej tragedii
 

Markiz.

Książę
Aaa. Czyli np. Zeus mi daje 50% bonusu do wali, to odłączmy, go, żeby nikt mi się nie wbił i... walczymy bez bonusu, ale jestem "zadowolony: bo nikt nie wbije...
Canaveral daje mi 60 PR dziennie, ale żeby nie wbić to odłączę... bo bezpiecznie i nie ważne, że zbiory będą bez tych 60 PR, ale NIKT nie wbije XD
Było stwierdzenie o "koszcie operacji administracyjnej", więc wskazalem, że już coś takiego istnieje i nie należy wyważać otwartych drzwi.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Aaa. Czyli np. Zeus ..., to odłączmy, go, żeby nikt mi się nie wbił i .... jestem "zadowolony: bo nikt nie wbije...
Canaveral ... żeby nie wbić to odłączę... bo bezpiecznie i... ale NIKT nie wbije XD
Idealnie to zrozumiałeś, dokładnie o to chodzi, o ten komfort, że nikt nie wbije.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Sprzeciw. To jednak nie jest klikanka. W grze strategicznej każda czynność powinna być "po coś" lub "z jakiegoś powodu". Konsekwencje złych decyzji lub bezmyślności (także braku wiedzy) trzeba przyjąć na klatę i wyciągnąć wnioski. Poza tym faktycznie jest możliwość zminimalizowania ryzyka wizyt nieproszonych gości bez odcinania perły od drogi.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Możesz zdradzić jak?
Poważnie pytam.
Po 1 zaniżonej wrzutce wstrzymaj rozbudowę i...
1. Jeżeli masz wystarczającą ilość paczek, zorganizuj maraton.
2. Jeżeli nie udźwigniesz kosztów maratonu:
a) masz Arkę 80, to popracuj nią troszkę i spakuj odpowiednią ilość zbiorów, potem zrób maraton.
b) poszukaj zaprzyjaźnionych 2 aktywnych graczy z dużymi Arkami (zazwyczaj mają spore zapasy i mogą poczekać na zwroty), zrób wspólny wątek i rozpoczynaj każdy poziom od wrzucenia tam linka do swojej perły
Gildia i/lub wątek znajomych ma lekką przewagę nad sąsiadami. Mają aktualną informację. Sąsiad jednak musi sprawdzać stan zaawansowania budowy, zwłaszcza jeżeli nie zamykasz poziomów zawsze o tej samej porze.
3. Nigdy nie zostawiaj kilku pr do zamknięcia poziomu, bo zamknie (nawet ze stratą), a potem zarobi na kolejnym poziome.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Możesz zdradzić jak?
Poważnie pytam.
Przecież jak sie ma otwarte poziomy, to po zamknięciu wystarczy wystawić miejsce 1-2 na 24h i nastepnego dnia zamknąć....
"ryzykowne" poziomy są zawsze tanich lvl. A i tak nawet jak ktoś zamyka poziom co 2-3 dni to chętni na 1-2 miejsce w gildii się zawsze powinni znaleźć
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Gozur zadałeś mi pytanie. Odpowiedziałam wyczerpująco, bo wiem, jaką masz gildię (nie każda ma wątki 1,9). Domyślam się, jakie możesz mieć problemy. Czy napisałam coś, co nie ma sensu?
Większość pereł na ryzykownych poziomach robiłam w maratonach, co w nich jest złego?
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
@Gozur zadałeś mi pytanie. Odpowiedziałam wyczerpująco, bo wiem, jaką masz gildię (nie każda ma wątki 1,9). Domyślam się, jakie możesz mieć problemy. Czy napisałam coś, co nie ma sensu?
Większość pereł na ryzykownych poziomach robiłam w maratonach, co w nich jest złego?
Nigdzie nie twierdzę, że napisałeś coś bez sensu.
Owszem zadałem pytanie, ty odpowiedziałaś wyczerpująco, i chyba nie ma zakazu odniesienia się do tych pomysłów.
Gildię mam w porządku, a skoro się domyślasz jakie "mam problemy" to uświadom mnie, bo ja żadnych nie znam.
A co do maratonów, to według mnie, jest to bezsensowne wywalanie paczek, które mogą się przydać na coś lepszego - np. do zdobycia planów, czy podbicia nowej perły.
 
Do góry