[Perły Architektury] Blokada czasowa przy wpłacaniu PR na pomoc w budowie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18000
  • Data rozpoczęcia

Czy jednoczesne wpłacanie PR przez kilku graczy powinno byc zablokowane?

  • tak

    Głosy: 14 24,6%
  • nie

    Głosy: 43 75,4%

  • W sumie głosujących
    57
Status
Zamknięty.

DeletedUser18000

Guest
Jeśli ktoś wpłaci coś na pomoc w budowie, to wszyscy inni powinni być zablokowani przez 1 min i nie powinni mieć możliwości wpłacania.
Wpłacanie PR na pomoc może chwile potrwać, a w tym czasie ktoś inny też może zacząć wpłacać.
Miałem już 2 razy taką sytuację, że po wpłaceniu 10 PR na pomoc okazało się że to co widziałem na liście nagród, już było nieaktualne.
W takiej sytuacji gdy ktoś inny wpłacił coś kilka sekund przede mną, a ja nawet jeszcze o tym nie wiem, nie powinienem mieć możliwości tracenia PR bez sensu, bo po co mam dawać PR jeśli nie mam szans na nagrodę??
 

Kaluta

Wójt
Ja bym to zmodyfikowała - właściciel perły ma możliwość decydowania czy perła jest dostępna całemu sąsiedztwu, członkom gildii, znajomym czy wybrańcom. Możliwość ta kosztowała by srebrniki - i tak większości graczom kurzą się w tawernie ;) taka forma bonusu, nawet i czasowa.
 

DeletedUser7795

Guest
@lady matylda twój wariant na pewno nie przejdzie.
Dam możliwość wrzucania PR trzem wybranym osobom i co? Tylko oni mogą zdobywać u mnie np. plany Arki czy Alcatraz? :idiot:
Proszę Cię, myśl. To nie boli.
 

DeletedUser7795

Guest
@lady matylda co za różnica czy blokada będzie czasowa czy na stałę? Zarabiają tylko gracze wybrani przez właściciela perły.
 

Kaluta

Wójt
@Chodzonce Zuo - tak tylko, że arkowicz wrzuci sobie kilkaset pr-ów i ma pewność 1 z 5 miejsc premiowanych, a ludzie, którzy nie mają tyle pr nie mogą tak zrobić i są na straconej pozycji. Pomogło by to niektórym graczom. Sama się nie raz już nadziałam na takich 'cwaniaków' (mam nadzieje, że nikogo nie uraziłam:) ) i straciłam sporo pr-ów bez żadnego zwrotu ;/
 

DeletedUser7795

Guest
@lady matylda nikt im niestety nie poda PRów na tacy. Trzeba je uzbierać aby mieć. Jak masz zgraną ekipę w gildii lub w znajomych to nie jest żaden problem. Wrzucają Ci albo na 0, żeby zwrot był równy temu co wrzucili albo z niewielkim zarobkiem.
 

Kaluta

Wójt
@Chodzonce Zuo no i? Taka ekipa blokuje dostęp innych graczy do danej perły...i tak masz blokadę i nie musisz za to płacić srebrnikami z tawerny, ograniczona grupa wzajemnej pomocy. Jak taki gracz z niższej epoki ma zdobyć choć 1 plan danej perły? Blokada, chocby nawet chwilowa by się przydała.
 

DeletedUser16730

Guest
Wpłacanie PR na pomoc może chwile potrwać, a w tym czasie ktoś inny też może zacząć wpłacać.

Ale do tego powinno być okienko z ilością wpłacanych PRków, a nie czasowe ograniczenie, dokładnie tak jak jest przy tworzeniu ofert handlowych. Same PRki nie powinny być w paczkach tylko podana całkowita ilość. Wpisujesz ile wpłacasz i klik.

właściciel perły ma możliwość decydowania

Właściciel perły zawsze ma możliwość decydowania, wystarczy, że odsunie ją od drogi i umówi się z klientem kiedy ją podpiąć.

arkowicz wrzuci sobie kilkaset pr-ów i ma pewność 1 z 5 miejsc premiowanych, a ludzie, którzy nie mają tyle pr nie mogą tak zrobić i są na straconej pozycji

To już zakrawa na komunę. Żeby robić biznesy trzeba się najpierw wzbogacić, a im jesteś bogatsza tym interesy są większe. Każdy zaczyna od zera, czemu nagle potrzebna jest ochrona dla biedniejszych?

straciłam sporo pr-ów bez żadnego zwrotu

Zrobiłaś zły biznes i winisz za to system.
Pieniądz robi pieniądz, trzeba najpierw zadbać o wkład, o dobre odsetki, zebrać kapitał, szukać dobrych inwestycji i mądrze go lokować. To jest moment inwestycyjny, później są profity. Tak działa zdrowy kapitalizm.
 

Kaluta

Wójt
@jan-maria-scyzoryk dzięki za lekcję kapitalizmu :rolleyes:

jeżeli mamy opcję w tawernie, że jest tylko dla znajomych, możemy zakładać oferty na targu tylko dla gildii, dlaczego nie możemy ustawić pereł, że są tylko dla wybranych? Nie chodzi tu już o jakąś wyższą idee- kapitalizm, wzbogacenie się, ochrone biedniejszych czy pokój na świecie - a nie wkurzyło was kiedyś, że ktoś obcy nagle wbija w perłę i ją zamyka przed zbiorem? Taka blokada też by przed tym uchroniła, bo o ile możesz się ugadać z kilkoma osobami z topowej 5ki nie jesteście w stanie się przed tym uchronić całkowicie...;/
 

DeletedUser18348

Guest
Jako początkująca zgadzam się ,natomiast nie wiem czy to jest dobry pomysł dla zaawansowanych graczy ;)

edit: oddałam głos na tak :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Ja nadal uważam, że to jest zły pomysł aby blokować komuś dostęp do perły.
 

DeletedUser18000

Guest
@jan-maria-scyzoryk dobrze gada.
Poza tym zrobiliście sobie tu dyskusję nie na temat. :)
Okienko z ilością PR nie załatwia tego problemu o który mi chodzi, bo co z tego że sobie w okienku wpiszesz 50 PR, skoro kiedy klikniesz OK, okaże się że nie wpłaciłeś 50 PR ,tylko 49, bo już ktoś wpłacił 50 PR 1s przed tobą?
Gdy będzie blokada, to nie dostaniesz nagrody, ale przynajmniej nie wtopisz 49 PR.
 

DeletedUser18000

Guest
to ciekawe, już 9 głosów na nie, i żadnego uzasadnienia :/
 

DeletedUser16730

Guest
Okienko z ilością PR nie załatwia tego problemu o który mi chodzi, bo co z tego że sobie w okienku wpiszesz 50 PR, skoro kiedy klikniesz OK, okaże się że nie wpłaciłeś 50 PR ,tylko 49, bo już ktoś wpłacił 50 PR 1s przed tobą?

Nie nie, wtedy dostaniesz informację, że wstukałeś za dużo i możesz wbić 49 góra.
 

DeletedUser7795

Guest
@OldZbig wszystko jedno. Blokada na wrzucanie PR to nic, tylko push ale w odwrotną stronę tzn. na korzyść graczy, którzy wrzucają PR. Oni wrzucają a Ty nie możesz, bo jest jakaś durna blokada. Wystarczy się dogadać z właścicielem perły i masz problem z głowy. Sytuacje, w których dwóch graczy wpłaca PR jednocześnie występują rzadko. Na tym polega gra, raz tracisz, raz zyskujesz.
 

DeletedUser18000

Guest
Ja nadal uważam, że to jest zły pomysł aby blokować komuś dostęp do perły.

Tylko że zapomniałeś że nie chodzi o pomysł @lady matylda
tylko o mój, a ja nie chcę nikomu blokować dostępu do perły, tylko chcę każdego uchronić przed traceniem PR.

Nie nie, wtedy dostaniesz informację, że wstukałeś za dużo i możesz wbić 49 góra.

To trzeba było od razu to napisać.
Tylko jeśli nie zauważyłeś, to mój pomysł dokładnie załatwia to, o co ci chodzi i nie potrzeba żadnego okienka do wpisywania ilości.
Mój pomysł jest prostszy i łatwiejszy do realizacji.
Dajesz tyle PR ile chcesz, dopiero 1 min po tym jak skończysz, ktoś inny będzie mógł dołożyć swoje.
Poza tym przy twoim sposobie, nawet jeśli nie będzie można dać więcej PR niż zostało do końca budowy, to nadal dając nie masz pewności które miejsce zajmiesz na liście nagród, bo nie masz pewności czy koś nie da tyle samo 1s przed tobą.
 

DeletedUser18000

Guest
Sytuacje, w których dwóch graczy wpłaca PR jednocześnie występują rzadko

Zgodnie z twoją logiką, niema sensu montować w autach pasów bezpieczeństwa, bo przecież wypadki zdarzają się rzadko.
No i skoro to się zdarza tak rzadko, to może nawet byś się nigdy nie dowiedział że jest taka blokada.
Ja już 2 razy się dowiedziałem, że takiej blokady niestety niema :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Wcale nie tak rzadko takie sytuacje się zdarzają, mi kilka razy perły zamknęli niechcący przez coś takiego. Szczególnie kiedy wystawiasz perłę na forum gildii.

Tylko jeśli nie zauważyłeś, to mój pomysł dokładnie załatwia to, o co ci chodzi i nie potrzeba żadnego okienka do wpisywania ilości.

To okienko i tak jest bardzo potrzebne pomijając ideę tego tematu.

Dajesz tyle PR ile chcesz, dopiero 1 min po tym jak skończysz, ktoś inny będzie mógł dołożyć swoje.

Wbrew pozorom może to przeszkadzać np. przy łańcuszkach, na altach jak perłę na czacie wystawiasz z kilkoma miejscami. Wiem, że to tylko minuta, ale jak jest w kolejce do wrzucenia kilka osób, nie ogarniają się jak trzeba, marudzą to się może zrobić 15 minut. A 15 na kilku światach robi godzinę.

Poza tym przy twoim sposobie, nawet jeśli nie będzie można dać więcej PR niż zostało do końca budowy, to nadal dając nie masz pewności które miejsce zajmiesz na liście nagród, bo nie masz pewności czy koś nie da tyle samo 1s przed tobą.

No jeśli dajesz połowę plus 1 to nie ma takiej możliwości bo twoje nie wskoczy. A jeśli dajesz mniej niż połowę to i tak nie masz pewności, że za chwilę ktoś nie przebije.
 

DeletedUser7795

Guest
@OldZbig nikt mi nie będzie blokował perły, do której chcę wrzucić PR. Mam świadomość tego, że mogę stracić wszystkie zainwestowane PR. Do tej pory nikt nie miał pretensji a Tobie nagle przeszkadza, że można PR stracić. To jest tylko gra a nie realne życie. Na giełdzie raz tracisz raz zyskujesz. Takie są prawa rynku i obowiązuje to też tutaj w FoE. Nie możesz przewidzieć czy Cię ktoś nie wyprzedzi w rankingu perły.
 

DeletedUser17220

Guest
Zdecydowanie na nie.
Mając kilka, kilkanaście minut do zbiorów można by sobie ładnie "zarezerwować" czyjąś perłę. Wystarczyłoby co 50 sek. wrzucać 1PR i spokojnie doczekać do własnych zbiorów i wrzucać dalej świeże punkty z paska. A w tym czasie nikt by nas nie wyprzedził w wyścigu.
Wręcz można by ustawić jakiegoś clickera i zablokować perłę na dłużej.

Nie, nie i jeszcze raz nie.
 

DeletedUser17497

Guest
Jak dla mnie pomysł wspaniały! W następnej kolejności należy pomyśleć nad: wyłączeniem możliwość grabienia miast (bo denerwujące), wprowadzeniem możliwości rezerwacji ofert na targu (bo może ofertę przed nami zdjąć ktoś w danej chwili ma więcej wymaganych towarów niż my, a po co się niepotrzebnie nastawiać) i zablokowaniem zadawania obrażeń przez broniące się jednostki (bo to nieuczciwe że tylko atakujący traci oddziały w walce)!

Albo nie! W ogóle powinno się wywalić z gry wszystkie elementy rywalizacji jako nieuczciwie faworyzujące silniejszych graczy, a ewentualne starcia rozstrzygać na drodze losowania! Niech nam zapanuje piss and low! :idiot:
 
Status
Zamknięty.
Do góry