Błękitna Galaktyka i jej maraton.

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Cześć,

Nazbierałam troszkę pr. Mam surowce na BG. Czy robienie maratonu do np. 60 poziomu jest opłacalne biorąc pod uwagę możliwości tej perły ? Czy tą perłę raczej warto np. codziennie wbijać o 1 lvl. ? Proszę o sugestie.

Pytam jako niedoświadczona.
 
Najlepiej by było jak byś zakończ wszystkie produkcje specjalne miała i podwajała sobie zbiory co poziom. Wtedy można nawet parę poziomów dziennie robić.
 
Cześć,

Nazbierałam troszkę pr. Mam surowce na BG. Czy robienie maratonu do np. 60 poziomu jest opłacalne biorąc pod uwagę możliwości tej perły ? Czy tą perłę raczej warto np. codziennie wbijać o 1 lvl. ? Proszę o sugestie.

Pytam jako niedoświadczona.
91lvl to chyba max. Do 100 ludzie dobijają ale tam już jest znikomy wzrost procentu prawdopodobieństwa podwojenia. Na wspomnianym 91 masz 15 podwojeń. Po drodze na 67 jest 14 , na 55/13 45/12
Jeśli chodzi o opłacalność , generalnie jest to jedna najlepszych inwestycji w tej grze. Podwojenia dają bardzo dużo , od prów zaczynając ( nawet kilkaset dziennie) ale również kawałki budynków. Dzięki czemu możesz stawiać więcej niż jeden budynek eventowy który zwykle w evencie się zdobędzie. To przekłada się na wzrost bonusów.
Perła tania nie jest , ale pry za pry jakie dzięki niej odzyskasz to nie wszystko. Moja sugestia zatem , im szybciej ją postawisz i rozbudujesz tym szybciej ona ci się odpłaci z dużą nawiązką, nie przeliczalną tylko do prów.
 
mu chodxino to czy robic maraton czy nie ;) ja bym nie robil ;)
No nie uważam że pyta czy robić maraton czy pojedyncze lvl/dziennie. Zwykle robi się tyle lvl ile ma się na to prów, a nie spodziewam się że ma ich na 60lvl.
No ale każdy może robić jak chce. Ja starałem się robić tyle lvl by dobić do zwiększenia ilości podwojeń.
 
Dokładnie jak wyżej. Jeśli masz "przedmiot" Zakończ wszystkie produkcje specjalne w odpowiedniej ilości (no i odpowiednio dużo PRów), to wtedy zużywasz ten przedmiot, podnosisz poziom BG, zbierasz BG, zbierasz produkcje z budynków specjalnych (tych najbardziej opłacalnych), a zdobyte PRy od razu inwestujesz w nowy poziom BG. I sytuację powtarzasz dopóki wystarczy ci Zakończenia produkcji specjalnych lub zapasu PRów.

Jeśli jednak Zakończenia produkcji specjalnych nie masz w odpowiedniej ilości, lepiej wówczas odpuścić maraton i podnosić BG po jednym poziomie dziennie bo inaczej nie wykorzystasz w pełni jej potencjału.
 

deliryk

Wicehrabia
No nie uważam że pyta czy robić maraton czy pojedyncze lvl/dziennie. Zwykle robi się tyle lvl ile ma się na to prów, a nie spodziewam się że ma ich na 60lvl.
No ale każdy może robić jak chce. Ja starałem się robić tyle lvl by dobić do zwiększenia ilości podwojeń.
wez przeczytaj tytul i tresc posta :)
oczywiscie ze pyta o to czy robic maraton (wskazal ze do 60lvl) czy nie robic (ze wzgl. na mozliwosci boostowania produkcji budynkow )

rly?
 
wez przeczytaj tytul i tresc posta :)
oczywiscie ze pyta o to czy robic maraton (wskazal ze do 60lvl) czy nie robic (ze wzgl. na mozliwosci boostowania produkcji budynkow )

rly?
Niech ci będzie. Ludzie różnie piszą. Np nikt nie robi maratonu na 60lvl. Ona , napisała że ma trochę prów i surowce tzn że jeszcze perła jest na etapie planu postawienia. Oczywiście trudno powiedzieć co tzn trochę. Ponieważ perła tanie nie jest zwykle pry zbiera się sukcesywnie koncentrując się na jej budowie przez kilka dni, ale gdyby jednak okazało się że najpierw się nazbierało prów np na 5-10 czy więcej lvl to można się zastanawiać jak dodatkowo wykorzystać możliwości o których wspomniała Iselut Soldar .
Jak autorka napisała "jako niedoświadczona" ...można przy tej okazji wspomnieć o innych aspektach a nie tylko trzymać się tego co tobie się wydaje że autor miał na myśli. Więc nie musisz czepiać się każdej wypowiedzi ale uzupełnienie jak najbardziej . Każdy ma własne myślenie bez patentu na jedynie słuszne.
 
Hmmm
Inna perspektywa jest gracza który dopiero zacznie budowę tej perły a kogoś kto już ma ją rozbudowaną.
Za wiki
1lvl kosztuje 80pr ale ma prawdopodobieństwo podwojenia 17%
10lvl kosztuje już 1160 z prawdopodobieństwem 32%
Wkalkulowując jednak pomoc inwestorów .....jeśli autorka jednak zebrała odpowiednią ilość prów na szybkie postawienie przykładowych 9lvl ( bo tu wchodzi 6podwojeń)
biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo i to że na 1 lvl ma 4 próby podwojenia a na 10 już 6 rozważałbym taki minimaraton na tym etapie budowy tej perły.
Szybkie 6 podwojeń + prawdopodobieństwo może być bardziej opłacalne. Ale w sumie to drobiazg więc nie przejmuj się. Zrób na ile możesz sobie pozwolić , no i jeśli jesteś gdzieś w gildii to mam nadzieję że masz większe szansę na inwestorów którzy cię wspomogą.
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Dzięki za super odpowiedzi. Każdy z Was coś wniósł, pytałam o maraton, a Wy podnieśliście moją widzę jeszcze wyżej, dlatego super. Wnioski wyciągnięte.
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Zabijcie mnie, ale czegoś nie widzę. Na apce pokazuje mi ilość ładunków, a na stronie internetowej, gdzie ta informacja, hmmm ?
 

BadKitty

Szlachcic zagrodowy
Ostatnio zaczęłam budowę BG. Gildia postawiła pierwsze 10 poziomów na rusztowaniach, a potem przez dłuższy czas zatrzymałam się na tym poziomie co nie jest oplacalne ponieważ podwaja jeden budynek raz na jakiś czas, więc lepiej od razu budować do wyższego poziomu. Potem wystarczy robić jeden poziom dziennie. Na wyższych poziomach BG podwaja zbiory bardzo często.
 

Dixaroc

Baron
Skoro mowa o BG to dopytam jeszcze z ciekawości - jeżeli zrobię masowe zebranie zbiorów to czy wiadomo w jakiej kolejności są one podwajane? Czy jednak jestem skazany na ręczne zbieranie?
 
Do góry