[Walki] Bitwy Morskie

  • Rozpoczynający wątek Zygmunt III Zwyciezca
  • Data rozpoczęcia

Co myślicie o tym pomyśle?

  • Ciekawy, podoba mi się

    Głosy: 2 16,7%
  • Do dopracowania

    Głosy: 2 16,7%
  • Jestem obojętny

    Głosy: 2 16,7%
  • Pomysł bez sensu

    Głosy: 6 50,0%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser

Guest
Witam, mam propozycje odnośnie bitew morskich. Wyglądałoby to tak:
-najpierw należałoby wybudować stocznie [rzecz jasna nad wodą], odblokowałyby się one wraz z nową epoką
-po kliknięciu na nie pojawiałoby się coś na kształt koszar jednostek z tym, ze produkowałoby się tam łodzie
-na każda z nich mogłoby wejść parę jednostek [ w epoce brązu jedna, żelaza dwie, we wczesnym średniowieczu trzy, itp.]
-sama bitwa zaś rozgrywałaby się na polu bitwy podobnym jak walki na lądzie
-łodzie poruszały się o ilość pól odpowiadającej średniej szybkości wszystkich jednostek na statku
-każdy statek miałby hp równe dwa razy większe od łącznego wszystkich jednostek na łodzi
-w jednej bitwie każdy mógłby wystawić maksymalnie osiem łodzi
-w przypadku podpłynięcia jednego statku do drugiego następowałby abordaż, a walka toczyłaby sie jak na lądzie, z tym, że polem bitwy byłby statek
-co więcej jednostki artyleryjskie mógłby strzelać na statki oddalone od tego na którym stoją

Co o tym myślicie?
 

Mikekun

Książę
witajcie

W sumie też mi chodził podobny pomysł po głowie, jednakże sądzę że za mocno on by zmieniał grę jak na razie. W końcu coś podobnego wprowadzą jak mają zamiar kolonizować układ słoneczny. Jednakże jeszcze daleko do tego, dlatego teraz jestem przeciwko takiemu pomysłowi. Dodatkowo jest on słabo opracowany, nie myślniki w takim wypadku a punkty gdzie które należałoby opracować.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Były już pomysły i na bitwy morskie, i na bitwy powietrzne. Chyba wszystkie zostały zaszufladkowane :)
Tak myślę, że skoro w okolicach miasta jest woda, to i może w tej kwestii coś zostanie wprowadzone? W każdym razie na razie nic nie wskazuje na to, aby Twórcy teraz się tym zajmowali (chociaż kto ich tam wie :p )
 
Do góry