[Perły Architektury] Biblioteka Aleksandryjska

Biblioteka Aleksandryjska


  • W sumie głosujących
    15

SpinDoctor

Szlachcic zagrodowy
Cześć,
dzielę się z wami moim pomysłem na nową Perłę Architektury:
Biblioteka Aleksandryjska, zbudowana w III w. p.n.e. ostatecznie zniszczona w IV w. n.e., swoje bogate zbiory zawdzięcza prawu które nakazywało gościom miasta oddać swoje zwoje w zamian za ich kopie.

Epoka: Epoka żelaza,
Powierzchnia: 4x4
Bonusy: Szansa na otrzymanie Planów od każdego odwiedzającego z jego epoki, Zadowolenie,
Szansa na Plany na wzór tego bonusu z Strażnika Żywiołów: 1lvl - 33%, 10lvl - 93%, 80lvl - 463%,
Zadowolenie na wzór tego bonusu z Koloseum: 1lvl - 1100, 10lvl - 4000, 80lvl - 11314.

Nie mam dostępu do żadnych dobrych grafik ale myślę że można się wzorować na Latarni z Faros, i innych budynków z tej epoki.

Co wy na to?

P.S.
link do artykułu na temat Biblioteki Aleksandryjskiej
 

SpinDoctor

Szlachcic zagrodowy
Nie widziałem nigdzie opisu który kwalifikuje mój pomysł jako zakazany, szczególnie że podobnie działa Strażnik Żywiołów (plany) i Wieża Rozjemu (bonus za odwiedzanie).
Chyba że podeślesz te info tutaj albo odnośnik do niego.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie widziałem nigdzie opisu który kwalifikuje mój pomysł jako zakazany, szczególnie że podobnie działa Strażnik Żywiołów (plany) i Wieża Rozjemu (bonus za odwiedzanie).
Chyba że podeślesz te info tutaj albo odnośnik do niego.

prosz, nawet jest tak temat na samej górze....

Sprint Społecznościowy​


Czego nie proponować w Sprincie społecznościowym?

Pomysłów powyżej, a ponadto:
  • Pomysły, aby stać się bogatszym, albo ułatwiające grę.
  • Lepsze współczynniki handlu.
  • Wymiana/przekazywanie przedmiotów lub surowców (poza towarami) pomiędzy Graczami.
  • Rozszerzenia Terenu jako dodatkowe nagrody.
  • Nowe budynki, Perły Architektury lub przedmioty.
 
Postaw sobie kilka Scen Błazna i nie będziesz wiedział co robić z tymi wszystkimi planami dostaniesz też zadowolenie
 

Landberg

Rycerz
Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby powstała tak ważna i ciekawa z historycznego punktu widzenia perła ;)
No, ale wiadomo sprint i jego dziwne ograniczenia ;/

Co do samych planów, to niestety nadal ich przybywa w perłach, których się nie stawia i nie ma rozwiązania co zrobić z ich nadwyżką :|
 
Ostatnia edycja:
Handel i wymiana była by fajna każdy z dalszych epok ma setki planów i nie ma co z nimi robić a na początku przygody plany się bardzo przydają
to była by duża pomoc w spół gildianom w rozwoju miasta
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Handel i wymiana była by fajna każdy z dalszych epok ma setki planów i nie ma co z nimi robić a na początku przygody plany się bardzo przydają
to była by duża pomoc w spół gildianom w rozwoju miasta
i ludzie jeszcze szybciej by konczyli gre xd

ta gra jest dla ludzi cierpliwych. Kiedyś WI cieszyło niesamowicie, każda perła miała znaczenie, polowanie na plany etc. To wszystko jest urokiem trzymającym graczy. Dającym czas na zżycie się z innymi, poznaniem gry, ukierunkowaniu się, ogarnięciu się co jest ważne. Dajcie im wszystko od pierwszego tygodnia to rzucą gre po miesiącu.

Większośc ludzi, którym dawalismy ogromne wsparcie, bardzo szybko kończyła gre bo ich nudziła. Wszystko wtedy było za proste. Nie czuć było tej radości z każdego kroku.

taka funkcjonalność, musiała by być moooocno ograniczona. Max 1 plan na miesiąc od 1 gracza czy coś takiego.


Dziwie się, że temat jeszcze nie został zamknięty, ale w sumie sylwester/nowy rok to support też ma prawo do odpoczynku.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
proponowanie pereł architektury jest "gatunkiem zakazanym"
Nie, nie jest. Zasady sprintu, które przytaczasz później są osobnym zbiorem tylko na konkretny okres czasu, w którym tenże sprint trwa, wtedy faktycznie nowe perły nie powinny być zgłaszane, ale normalnie takich ograniczeń nie ma.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie, nie jest. Zasady sprintu, które przytaczasz później są osobnym zbiorem tylko na konkretny okres czasu, w którym tenże sprint trwa, wtedy faktycznie nowe perły nie powinny być zgłaszane, ale normalnie takich ograniczeń nie ma.
to ustalcie jednolite zasady bo na becie np. nie mozna zgłaszac. jakiś czas temu innego gościa tez storpedowaliście z tym tematem xd

I nie raz pisaliście, że zasady sprintu odnoszą sie do ogólnie całego działu pomysłów.
<wtedy ktoś zarzucał (nota bene ja), że to zasady sprintu, a nie działu jako takiego i pisaliście, ze odnoszą się do całego, więc co zmieniacie zdanie jak wam wygodniej? xD

na głownym forum od zmian w grze - forum bety, zgłaszanie nowych pereł architektury jest DNSL (Do not suggest list) :

What Not To Suggest?

Please note that any other ideas along the same lines will also be moved to this forum, and not forwarded, so it's in your own best interest not to suggest any ideas similar to these. However, the threads pertaining to these ideas will be kept open in an attempt to foster healthy discussion and debate.

In particular, please do not suggest the following ideas, as they will not be implemented:

  • Suggestions for new Great Buildings.

Więc co, na krajowym można, ale na becie gdzie wprowadza się nowe pomysły nie można? xD Bardzo logicznie xD

Poza tym, jak się wchodzi w dział pomysłu to jest zawarte w pierwszym temacie "zanim opublikujesz, zajrzyj tutaj" więc może trzeba by coś ujednolicić?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
to ustalcie jednolite zasady bo na becie np. nie mozna zgłaszac. jakiś czas temu innego gościa tez storpedowaliście z tym tematem xd
Zasady są jednolite. Kwestia tylko ich interpretacji. O ile proponowanie nowych Pereł Architektury - zwłaszcza do istniejących epok, jako takich niekoniecznie będzie miało "siłę przebicia", o tyle propozycje nowych bonusów, jakie mogłyby się pojawić (w kwestii, czegoś, czego nie było. Nie żeby zaproponować istniejące bonusy do potencjalnie nowych Pereł jakie się pojawią) nam nie przeszkadzają - tzn. dobrze jest zobaczyć jakieś nowe pomysły, które może nawet niekoniecznie w proponowanej formie, ale zainspirują do czegoś, czego jeszcze nie było. Urozmaicenia są dobre.


Bonusy: Szansa na otrzymanie Planów od każdego odwiedzającego z jego epoki, Zadowolenie,
Szansa na Plany na wzór tego bonusu z Strażnika Żywiołów: 1lvl - 33%, 10lvl - 93%, 80lvl - 463%,
Zadowolenie na wzór tego bonusu z Koloseum: 1lvl - 1100, 10lvl - 4000, 80lvl - 11314.
A skoro już wspomniałem o tych bonusach, pytanie do autora tematu:

Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o szansę na otrzymanie planu w momencie, gdy ktoś inny zmotywuje/odrestauruje nasz budynek?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zasady są jednolite. Kwestia tylko ich interpretacji.
"czego nie sugerować"
- nowych pereł architektury

Co tu jest nie jasne?

Oczywiście ja jestem za tym by móc proponować, bo skądś inspiracje IG musi czerpać i sens tej listy jest dla mnie iluzoryczny, ale jednak jest i na becie każdy temat związany z propozycją nowej perły lub zmianą obecnej jest natychmiastowo zamykany i odrzucany...
 

Dixaroc

Baron
ta gra jest dla ludzi cierpliwych. Kiedyś WI cieszyło niesamowicie, każda perła miała znaczenie, polowanie na plany etc. To wszystko jest urokiem trzymającym graczy. Dającym czas na zżycie się z innymi, poznaniem gry, ukierunkowaniu się, ogarnięciu się co jest ważne. Dajcie im wszystko od pierwszego tygodnia to rzucą gre po miesiącu.

Większośc ludzi, którym dawalismy ogromne wsparcie, bardzo szybko kończyła gre bo ich nudziła. Wszystko wtedy było za proste. Nie czuć było tej radości z każdego kroku.
Dlatego uważam, że perły powinny być dostępne dopiero po odblokowaniu ich epoki. Niedawno skończyłem Arkę na 80 lvl i... nie dość, że plany i medale lecą teraz jak szalone to jakoś tak dziwnie się z tym czuję. Nie wiem czy dociągnięcie Arki do 180 lvl nie skończy się tym, że stracę wenę do gry, bo jeszcze do tego pr w wątkach 1.9 będą mi leciały.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dlatego uważam, że perły powinny być dostępne dopiero po odblokowaniu ich epoki. Niedawno skończyłem Arkę na 80 lvl i... nie dość, że plany i medale lecą teraz jak szalone to jakoś tak dziwnie się z tym czuję. Nie wiem czy dociągnięcie Arki do 180 lvl nie skończy się tym, że stracę wenę do gry, bo jeszcze do tego pr w wątkach 1.9 będą mi leciały.
arka 80-180 lvl potrzebuje około 3 mln PR, wiec tak szybko to nie bedzie ;D

taka blokada byłaby idiotyczna, akurat nie o to w tej grze chodzi. Model pereł tytanowych jest idealny pod tym kątem <możliwe, że wszystkie perły powinny kosztować towary do podniesienia lvl>
 

Dixaroc

Baron
arka 80-180 lvl potrzebuje około 3 mln PR, wiec tak szybko to nie bedzie ;D

taka blokada byłaby idiotyczna, akurat nie o to w tej grze chodzi. Model pereł tytanowych jest idealny pod tym kątem <możliwe, że wszystkie perły powinny kosztować towary do podniesienia lvl>
Zdecydowanie. Jedno z moich pierwszych pytań do osoby, która mi pomagała na początku było to, czy towary są potrzebne na każdy poziom.

Arka z 80 do 180 potrzebuje mojego wkładu w wysokości 3 mln pr czy po prostu kosztuje 3 mln pr? To ogromna różnica :)

Uważam, że blokada pereł w stosunku do epoki nie jest bez sensu, ale tutaj każdy ma swoje zdanie w tym temacie. Cokolwiek by nie mówić, to Arka i tak jest OP ;)
 

Dixaroc

Baron
Twojego wkładu.
u mnie ze 130 do 180 potrzebuje 1,3 mln więc troche przesadziłem z tymi 3 mln, około 2 mln zdaje sie (80-180)
E, to nie tak masakrycznie dużo w sumie. Coraz więcej budynków dających pr, GPC, WG i coraz większe zwroty z Arki i jakoś to się kompensuje. Jak się człowiek przyłoży to w mniej niż pół roku powinno się udać.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
E, to nie tak masakrycznie dużo w sumie. Coraz więcej budynków dających pr, GPC, WG i coraz większe zwroty z Arki i jakoś to się kompensuje. Jak się człowiek przyłoży to w mniej niż pół roku powinno się udać.
ja mam dosc dobre miasto a mam 2k PR dziennie <zbiorów> z GPC z 500 pr dziennie gdzies moze sie zebrać.
wiec 2500 pr dziennie to daje 800 dni ;D
 
ja mam dosc dobre miasto a mam 2k PR dziennie <zbiorów> z GPC z 500 pr dziennie gdzies moze sie zebrać.
wiec 2500 pr dziennie to daje 800 dni ;D
To prawie 3 lata jeśli 100% zbiorów wrzucisz w Arkę co oznacza zatrzymanie wszystkich innych akcji na 3 lata łącznie z nowymi epokami i perłami które w tym czasie powstaną zgadzam się z tobą Grzesiu kolega chyba nie przemyślał co pisze
 

Dixaroc

Baron
To prawie 3 lata jeśli 100% zbiorów wrzucisz w Arkę co oznacza zatrzymanie wszystkich innych akcji na 3 lata łącznie z nowymi epokami i perłami które w tym czasie powstaną zgadzam się z tobą Grzesiu kolega chyba nie przemyślał co pisze
Wrzucanie wszystkich zbiorów w Arkę jest właśnie niepoprawnym inwestowaniem pr w jej rozwój :) Ale to tylko moje zdanie. Może nawet podejmę wyzwanie i spróbuję do końca tego roku mieć Arkę na 180 poziomie :D
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Może źle inwestujesz pr'y? Mam na pewno dużo mniej pr dziennie, nie kupuję, a diaxy wydaję tylko na rozszerzenia. Ścigamy się do 180? xD
czemu źle inwestuje PR? xD co ma piernik do wiatraka?
ja wrzucam tylko w gildii pełną arkę.

ja moze kiedys zrobie do 140 lvl, wiecej jakos nie czuje potrzeby ;d
 
Do góry