[Forum ogólne] Bezsensowny ranking

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tylko tyle, że zdobyć kilka sektorów to każdy może, bo zazwyczaj te przy "plaży" mają słabą obronę, ale utrzymać się na dłużej to już tak łatwo nie jest. Wydaje się, że zdobywany prestiż jest adekwatny do włożonego wysiłku.
Oczywiście, że tak. Chciałam sprawdzić, sprawdziłam i tyle.
Zresztą w obecnym systemie to tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.
Ma zasadniczy. Decyduje o kolejności w rankingu gildii z grupy 10000PL.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To oczywiste, przecież coś musi decydować o kolejności.
Pewien polityk skwitował takie odpowiedzi krótko: "rząd rżnie głupa". Sorki, to tylko cytat. Powtórzę jeszcze raz i mam nadzieję, że ostatni: nigdy nie podważałam tego faktu. Cały czas pisałam o braku zróżnicowania prestiżu za GPC w grupie 1000PL chociaż między gildiami tam jest przepaść.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Cały czas pisałam o braku zróżnicowania prestiżu za GPC w grupie 10000PL chociaż między gildiami tam jest przepaść.
I dokładnie o to chodzi, tą jak piszesz "przepaść" pomimo braku zróżnicowania prestiżu za GPC w grupie 1000PL widać w GvG, bo tam nie można sobie odpuszczać. W tej grupie to GvG decyduje o kolejności.

A teraz pomyślcie, jak by wyglądał ranking gdyby przyznawać gildii prestiż w wysokości 1/14 potencjału jaki otrzymuje w nagrodzie za GPCh.
1642721062036.png
A do tego dodać jeszcze prestiż za wyprawy w wysokości 1/7 potencjału.
1642721294951.png
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A teraz pomyślcie, jak by wyglądał ranking gdyby przyznawać gildii prestiż w wysokości 1/14 potencjału jaki otrzymuje w nagrodzie za GPCh.

Ktoś to proponował?
To teraz pomyśl, jak ustawisz gildie w grupie 1000PL, z których żadna nie bierze udziału w GvG i mają taki sam poziom?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ktoś to proponował?
Raczej niestety nie, ale gdyby zaproponował, to można by o tym podyskutować.
Ale to dobre ćwiczenie na wyobraźnię. Nie sądzę by takie obliczanie mogło wiele zmienić.
Kto ma dużo będzie tyle miał a kto ma mało to temu nic nie pomoże, nawet wciąganie nosem, cokolwiek miało by to znaczyć.

To teraz pomyśl, jak ustawisz gildie w grupie 1000PL, z których żadna nie bierze udziału w GvG i mają taki sam poziom?

Zapewne wiele gildii tak ma w obecnym rankingu,

Oni biorą pod uwagę Ilość prestiżu, poziom, liczebność i pewnie datę założenia, a a raczej jej numer.

1642723166739.png
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Oni biorą pod uwagę Ilość prestiżu, poziom, liczebność i pewnie datę założenia, a a raczej jej numer.
Mam nadzieję, że ten numer gildii malejąco...
Przy takim poziomie nie ma problemu, bo bardziej aktywna gildia szybciej podniesie lvl. Co z gildiami na poziomach 80-100? Tak też się może zdarzyć...

Nie rozwiązuje to jednak podstawowego problemu, do którego ciągle wracam i jakoś nie mogę uzyskać żadnych kontrargumentów (pogląd nim nie jest). Są 3 aspekty rywalizacji bo (przynajmniej dla mnie) taki jest sens gry: rywalizacja. Wyniki 2 z nich są dużo mniej istotne. Można "olać" wyprawy i/lub GPC i w dalszym ciągu być w topce. Spadek do platyny nie degraduje tak mocno, żeby nie można było nadrobić strat zwiększoną skutecznością na GvG (nie wyrwij tego zdania z kontekstu). W porządku, zawsze ktoś w czymś jest lepszy. Jednak nie ma żadnej możliwości zrekompensowania mniejszej skuteczności na GvG, Gildia, która nie angażuje się efektywnie w GPC (wygranie platynowej edycji nie jest jakimś szczególnym wyczynem) i/lub w wyprawy ma możliwość utrzymania się w topce. Gildia, która nie angażuje się efektywnie w GvG nie ma szans (znowu proszę o niewyrywanie zdania z kontekstu). Właśnie dlatego temat tej dyskusji brzmi tak, jak brzmi.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
ja naprawde nie wiem czemu " dyskutujecie z absurdem"

fakt : sa 3 skladowe prestizu czyli rankingu gildii
fakt : to poziom gildii, potencjal z gvg oraz ilosc punktow ligowych zwanych kiedys mmr z gpch
fakt : poziom gildii symbolicznie wplywa na ranking
fakt : ilosc punktow ligowych ma swoj limit 1000
fakt: w wyniku zle zbalansowanego systemu przyznawania punktow ligowych mamy kilkadziesiat gildii, ktore osiagnely limit
fakt : limit punktow ligowych mozna osiagnac przy znikomej aktywnosci na gpch
fakt : sa przypadki ze 80 osobowa gildia z bardzo aktywnymi i zaawanasowanymi graczami ma identyczna czyli maksymalna ilosc punktow ligowych jak10 osobowa gildia z 3 aktywnymi osobami
fakt : gpch jest obecnie wyznacznikiem faktycznej ( nie potencjalnej ) sily gildii i najwiekszym wyznacznikiem aktywnosci gracza
fakt : wiekszosc gildii ma minimum walk na gpch co wymusza udzial w tej rozgrywce co oznacza ze reprezentowana jest przez przewazajaca liczbe graczy
fakt : gvg to niszowa rozgrywka, ktora wg foe reprezentowana jest przez 5 % graczy choc ilosc stalych uczestnikow jest z duza doza prawdopodobienstwa mierzona w promilach
fakt : biorac pod uwage ze limit punktow ligowych osiagnelo kilkadziesiat gildii na kazdym serwerze jedynym wyznacznikiem miejsca w rankingu jest dla tych gildii udzial w gvg
konkluzja : o rankingu biorac pod uwage wszystkei fakty powyzej decyduje prawie w calosci gvg, pomimo,ze jest niszowa i niedostepna dla sporej ilosci graczy rozgrywka, trudno to nazwac logicznym i sprawiedliwym rozwiazaniem to tak jakby wszystkim ekipom z finalu mistrzostw swiata w pilce noznej przyznac za uczestnictwo po 100 punktow nastepnie pozwolic im grac , popatrzec kto wygra, ale nie dodajac punktow za sukcesy ...jednoczesnie 32 druzynom w turnieju zorganizowac konkurs zonglowania pilka, przy czym z kazdej druzyny wybrac do tej zabawy 3 graczy , druzyna ktora najlepiej opanowala trudna sztuke zonglowania zostalaby mistrzem swiata ...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Myślę, że uczciwym kryterium byłby dzienny PRZYROST potencjału. Tylko wtedy trzeba by było odkleić ranking od punktów ligowych, zdjąć potencjał z nagród za sezon GPC, przypisać sektorom na GPC odpowiednią ilość potencjału i zliczać go co godzinę (tak, jak punkty ligowe). Ilość potencjału analogiczna do np mapy GvG all (dzielona przez 24).
 

midh

Wójt
Myślę, że uczciwym kryterium byłby dzienny PRZYROST potencjału. Tylko wtedy trzeba by było odkleić ranking od punktów ligowych, zdjąć potencjał z nagród za sezon GPC, przypisać sektorom na GPC odpowiednią ilość potencjału i zliczać go co godzinę (tak, jak punkty ligowe). Ilość potencjału analogiczna do np mapy GvG all (dzielona przez 24).
mozna i tak ale mozna prosciej : uwolnic limit puktow ligowych oraz w polaczeniu i tylko w polaczeniu z pierwszym warunkiem ilosc punktow ligowych ustalac na podstawie ostatnich 5-10 ( osobiscie sklaniam sie przy wyzszej liczbie ) sezonow gpch
i to nie jest nic odkrywczego bo dokladnie tak ustala sie wiele rankingow w zawodowym sporcie
 

kasia2389

Arcyksiążę
fakt : sa 3 skladowe prestizu czyli rankingu gildii
Fakt
fakt : to poziom gildii, potencjal z gvg oraz ilosc punktow ligowych zwanych kiedys mmr z gpch
Fakt
fakt : poziom gildii symbolicznie wplywa na ranking
Niestety to nie jest prawda, na dalszych miejscach rankingu, gildie, nie walczące w GvG i GPCh, a są takie i jest ich dużo, uszeregowane sa na podstawie bonusu za poziom.
fakt : ilosc punktow ligowych ma swoj limit 1000
Fakt
fakt: w wyniku zle zbalansowanego systemu przyznawania punktow ligowych mamy kilkadziesiat gildii, ktore osiagnely limit
To Twoja opinia, ale wniosek słuszny.
fakt : limit punktow ligowych mozna osiagnac przy znikomej aktywnosci na gpch
Fakt można to zrobić, ale dłuższe utrzymanie wymaga jednak wysiłku
fakt : sa przypadki ze 80 osobowa gildia z bardzo aktywnymi i zaawanasowanymi graczami ma identyczna czyli maksymalna ilosc punktow ligowych jak10 osobowa gildia z 3 aktywnymi osobami
Fakt, sa takie przypadki i zdarzają sie bardzo często, tyle tylko, że ta 80 ma cały czas limit, a te 10 zmieniają sie co sezon.
fakt : gpch jest obecnie wyznacznikiem faktycznej ( nie potencjalnej ) sily gildii i najwiekszym wyznacznikiem aktywnosci gracza
To Twoja opinia, ja uważam, że to GvG (pomimo, że nie biorę w GvG udziału)
fakt : wiekszosc gildii ma minimum walk na gpch co wymusza udzial w tej rozgrywce co oznacza ze reprezentowana jest przez przewazajaca liczbe graczy
NIe rozumie tego, Faktem jest, że większość gildii ma głęboko w poważaniu wszystkie aktywności na 7 tys. gildi w rankingu tylko 1 tysiąc ma więcej punktów niz te za poziom.
fakt : gvg to niszowa rozgrywka, ktora wg foe reprezentowana jest przez 5 % graczy choc ilosc stalych uczestnikow jest z duza doza prawdopodobienstwa mierzona w promilach
Fakt, można przyjąć, że tylko 50 gildii z serwera gra w GvG
fakt : biorac pod uwage ze limit punktow ligowych osiagnelo kilkadziesiat gildii na kazdym serwerze jedynym wyznacznikiem miejsca w rankingu jest dla tych gildii udzial w gvg
Fakt, Można oszacować, że miejsca 1-50 to GvG, miejsca 50-100 to poziom gildii, kolejne 100-500 to GPCh i cała reszta około 7 tysięcy to znowu poziom, ilośc członków i czas powstania.


konkluzja : o rankingu biorac pod uwage wszystkei fakty powyzej decyduje prawie w calosci gvg, pomimo,ze jest niszowa i niedostepna dla sporej ilosci graczy
Decyduje tylko o pierwszych 50 miejscach, Każdy gracz może brac udział w GvG ale nie każdy chce, bo to rozrywka trudna, nie prznosząca żadnych korzyści graczowi. A i trzeba odpalic kompa i zamiast siedziec na fejsie tłuc bezsensowne walki, bez żadnych nagród.
Można przypuszczać, że gdyby za walki w GvG były takie nagrody jak w GPCh to ilośc grających w GvG znacząco by wzrosła.

rozgrywka, trudno to nazwac logicznym i sprawiedliwym rozwiazaniem to tak jakby wszystkim ekipom z finalu mistrzostw swiata w pilce noznej przyznac za uczestnictwo po 100 punktow nastepnie pozwolic im grac , popatrzec kto wygra, ale nie dodajac punktow za sukcesy ...jednoczesnie 32 druzynom w turnieju zorganizowac konkurs zonglowania pilka, przy czym z kazdej druzyny wybrac do tej zabawy 3 graczy , druzyna ktora najlepiej opanowala trudna sztuke zonglowania zostalaby mistrzem swiata ...
Gdyby to wprowadzono, to już za cztery lata Polska będzie Mistrzem Świata.
Trzeba juz szukać piłkarskich żonglerów.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
dotarlo do mnie Kasia2389 w czym lezy niezrozumienie Twoich pogladow z pogladami reszty
Ty uwazasz ze ponizej 100 miejsca w rankingu cos jeszcze istnieje, ze tam sa jakies gildie ...
dla mnie rank 50 -100 to sa gildie w ktorych sa poczatkujacy lub calkiem wypaleni gracze o incydentalnej aktywnosci i rozpatrywanie ich w kontekscie ranku a juz tym bardziej dopasowywanie do nich zalozen ranku jest niepowazne
natomiast ponizej 100 miejsca ranku juz dla mnie nie istnieje nic ...null. zero ..starzy gorale twierdza ze ktos w nich gra ale nikt nie potwierdza tej opinii :p
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ty uwazasz ze ponizej 100 miejsca w rankingu cos jeszcze istnieje, ze tam sa jakies gildie ...
Ja w ogóle nic nie uważam, zasugeowaem się, mylną jak się teraz okazuje tabelą rankingu, gdzie jest sklasyfikowane zupełnie niepotrzebnie ponad 7 tys gildii.
Inno wprowadziło mnie w bład. To jest niepojęte co Oni z tą grą zrobili i jak oszukują ludzi, żeby tylko kasę wyciągnąć.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja w ogóle nic nie uważam, zasugeowaem się, mylną jak się teraz okazuje tabelą rankingu, gdzie jest sklasyfikowane zupełnie niepotrzebnie ponad 7 tys gildii.
Inno wprowadziło mnie w bład. To jest niepojęte co Oni z tą grą zrobili i jak oszukują ludzi, żeby tylko kasę wyciągnąć.
Cóż, na tym chyba można zakończyć dyskusję. Pozostaje jeszcze tylko podziękować Ci za precyzyjne wyjaśnienie aktualnego działania rankingu, bo nikt z pozostałych uczestników rozmowy nie miał dotąd o tym bladego pojęcia.
PS. Dobrze, że w stopce umieściłeś zastrzeżenie. Brawo! Gdyby ktoś zechciał skorzystać z Twoich sugestii dotyczących GvG...
 
Do góry