Bez której perły/pereł nie wyobrażasz sobie gry

Status
Zamknięty.
Jestem ciekawy jak Wy to widzicie, dlatego zakładam ten temat. Oczywiście Arka oraz Alcatraz są wykluczone, ponieważ te perły są tak oczywiste, że bez sensu byłoby powielać w kółko te same zalety i wady.
Można wybrać 3 perły które wydają nam się niezbędne. Po jakimś czasie postaram się zrobić podsumowanie, tak by zobaczyć jakie perły są top.

Ja na przykład bardzo cenię sobie Castel del Monte, ze względu na dwa bardzo pożyteczne bonusy. PR oraz % do ataku są moim zdaniem nie do przebicia, kolejnymi perłami na mojej liście są Château Frontenac ze względu iż całkiem nieźle wspiera zasoby oraz, mimo iż jest znany ze swojej kapryśności, Zamek Himeji który mimo wszystko wychodzi na plus po dłuższym czasie gry.
 
Ostatnia edycja:
Z wymienionych przez ciebie tylko Alcatraz mam w mieście. Nie gram na jak największą liczbę PR, ile wpadnie, tyle będzie, więc Arkę wyrzuciłam po 2 tygodniach, uznając ją za perłę zupełnie niepotrzebną. Alcatraz sobie cenię, bez niej rzeczywiście gra byłaby trudniejsza. Natomiast nie wyobrażam sobie braku Marka czy latarni z Fars. Marka usunęłam i żałuję, technologie kosztują po 30-50 milionów złota i młotków, co przy szybszej grze sprawi, że zacznę odczuwać niewystarczającą produkcję złota. No i, wbrew pozorom, cenię sobie perły dające surowce. Dzięki temu mogę wspierać innych graczy z gildii prawie wszystkimi towarami, w ilościach zaspokajających potrzeby wielu z nich. No i Castel czy Zeus, z bardzo przydatnymi bonusami... Ale skoro mają być trzy, z pominięciem Alcatraz, to...
1. Castel del Monte
2. Kraken
3. Na równi Bazylika Marka i Faros
 

DeletedUser20269

Guest
Cóż nie licząc alcatraz. To tak:
1.Projekt Virgo
2.Kraken
3.Posąg Zeusa
Czemu ?
1. Ma szansę zabić w kit dużo jednostek wroga.
2.Ma szanse wyeliminować jedną jednostkę przeciwnika.
3.Tani mały szybki , można zbudować na samym początku gry, łatwo wymaksować, przez to że jest z epoki brązu to na start łatwo zdobyć jego plany.
 

DeletedUser19167

Guest
Ja mam taką samą listę co jadowity. Myślałem na top 3 wrzucić Błękitną galaktykę, ale z dwóch powodów tego nie robię. Po primo ciężko o Plany, bynajmniej ja mam taki problem a po secundo powyższe perły są lepsze. I też mam takie uzasadnienia jak jadowity z tym, że dzięki Chf pozwoliłem sobie na usunięcie budynków towarowych. Dzięki połączeniu z Arką zadanie "Wydaj X Pr" to łatwizna a z jednego zadania wpada więcej przetworzonej surki niż z całodniowej produkcji. Dodajmy to, że od epoki Modernizmu trzeba dużo miejsca wydać na bud. Towarowe, a wiadomo jak bardzo teren jest w cenie . Pozdrawiam ;)
 

astrotaurus

Hrabia
1. terakota, castel, katedra, zeus
2. oranżeria, himej, chateau
3. cała reszta poza:
4. koloseum, atomium, gaja, notre dame, space nedle, (więcej grzechów nie pamiętam)

no i ważne jest obserwatorium, tyle że dla gildii, a nie dla gracza
 

Linko

Szlachcic
Jestem ciekawy jak Wy to widzicie, dlatego zakładam ten temat. Oczywiście Arka oraz Alcatraz są wykluczone, ponieważ te perły są tak oczywiste, że bez sensu byłoby powielać w kółko te same zalety i wady.
Można wybrać 3 perły które wydają nam się niezbędne. Po jakimś czasie postaram się zrobić podsumowanie, tak by zobaczyć jakie perły są top.

Ja na przykład bardzo cenię sobie Castel del Monte, ze względu na dwa bardzo pożyteczne bonusy. PR oraz % do ataku są moim zdaniem nie do przebicia, kolejnymi perłami na mojej liście są Château Frontenac ze względu iż całkiem nieźle wspiera zasoby oraz, mimo iż jest znany ze swojej kapryśności, Zamek Himeji który mimo wszystko wychodzi na plus po dłuższym czasie gry.

czy mógłbym prosić o opis jak działa zamek himei? Nie mam go jeszcze i analizuje co najpierw postawić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry