balisty czy katapulty ??

  • Rozpoczynający wątek Jaskier
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Właśnie odkryłem produkcje katapult.
Chciałem się spytać bardziej doświadczonych graczy czy warto jest zmienić balisty na katapulty i tak maszyny służą tylko do niszczenia innych maszyn ewentualnie łuczników krótkiego zasięgu. Balista niszczy łucznika na 2 strzały, katapulta pewnie też, tak samo jest pewnie z niszczenie innych maszyn dalekiego zasięgu.
 

DeletedUser2337

Guest
jak dla mnie to ani to ani to ;] cienkie są w zadawaniu ran

tylko wojsko zwykłe i co naj wyżej proce
 

DeletedUser2383

Guest
jak dla mnie to ani to ani to ;] cienkie są w zadawaniu ran

tylko wojsko zwykłe i co najwyżej proce

Oj to Panie kolego, to nie widział Pan co jest w stanie dobry gracz zrobić z połączenia 4 katapult i 4 kuszy ;]

Jednostki dalekosiężne maja tą przewagę że atakują prawie wszystkie pola na planszy, więc zanim do niej podejdziesz dobry gracz jest w stanie zaatakować cię 3 razy co bardzo często decyduje o przebiegu całego starcia. Oczywiście nie należny używać jednostek dalekosiężnych przeciw jeździe bo to samobójstwo.
 

DeletedUser2337

Guest
na pewno wypróbuję 4 na 4 :-)

- - - Zaktualizowano - - -

na pewno wypróbuję 4 na 4 :-)
 

DeletedUser2383

Guest
ustawiasz w roku mapy i robisz "jesień średniowiecza"
 

DeletedUser1724

Guest
Każdy ma swoją taktykę i każdy chcę spróbować czegoś nowego i po swojemu :) Ja zawsze byłem zwolennikiem tego iż jeżeli samemu się do czegoś nie dojdzie to będzie nam coraz ciężej :) Można próbować od 5 do 10 razy lecz oczywiście są już chwile gdzie pomocna rada czy dłoń nam ułatwi i pomoże w zwycięstwie :)
 

DeletedUser

Guest
Najśmieszniejsze jest to, jak ludzie niedoświadczeni zaczynają pomagać innym. Jeżeli chodzi o jednostki dalekosiężne - zawsze mam 2 budynki po 4 jednostki, tak, żebym w razie, gdy ktoś z sąsiadów ma ustawionych na obronie 8 strzelców, zawsze wygrywał bez strat. Katapulty na jesień średniowiecza raczej się nie nadają - ze względu na bardzo małe obrażenia (nie licząc łuczników [2-4] i dział [2 hity]), bo zadają 0-2 dla jazdy i wojowników z claymore i 1-2 dla cesarskich gwardzistów. Zawsze wymieniaj strzelców i machiny na nowsze - to są najbardziej opłacalne jednostki ;)
 
Do góry