BackToTheGame

  • Rozpoczynający wątek BackToTheGame
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Jeżeli Ci chodzi o to coś do przecedzania makaronu to durszlak ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

To przynajmniej w tym jednym przypadku jakoś normalnie mówicie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Ja się jeszcze nigdy nie spotkałam z tym że ktoś wychodzi na pole :) I mówię druszlak :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Mówicie nielogicznie.
Takiego druszlaka to w ogóle w żadnych słownikach nie ma, więc nie wiem, skąd bierzecie takie słowa. To chyba pochodzi od niemieckiego durch (przez), ale tego już nie jestem pewna.

I tak jak wspomniałam, jak chcecie, to sobie wychodźcie na dwór, sypiając w chatkach, ja tam wolę na dworze mieszkać, wygodnie ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Nie mieszkam w chatce tylko w domu ^^
Chatka to takie małe coś w tej grze :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Ale dom dworowi nie dorówna. Na jedno wychodzi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

No ba! Słusznie przecież mówię, nawet nie ma jak zaprzeczyć:)
 

DeletedUser645

Guest
Odp: BackToTheGame

A u mnie się mówi wyjść na podwórze.
Wyjść na pole kojarzy mi się z jakąś społecznością rolną. Która co prawda na tym swoim dworze mieszka (jeśli jakikolwiek faktycznie jest, gdyż samo sformułowanie wyjść na pole wcale nie wskazuje na to że mieszka się w dworze, lecz gdzieś na wsi) ale potem czeka ich zderzenie z twardą rzeczywistością oraz orka :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Witam, dwór czy pole? Dwór brzmi lepiej niż pole ale... Wynika to z historii. Ci którzy idą na pole idą na "własne" pole po uwłaszczeniu, natomiast Ci co na dwór to niestety idą odrabiać pańszczyznę do pana na dwór :) Na Lubelszczyźnie idziemy na dwór - zabór rosyjski ostatni zniósł pańszczyznę więc pozostaliśmy przy starym "stylu" :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Boshe co za temat. ja chyba za stary na to jestem :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

No właśnie, nie macie co robić w moim temacie tylko o gospodarce rolnej pisać -_-
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

[...]jeśli jakikolwiek faktycznie jest, gdyż samo sformułowanie wyjść na pole wcale nie wskazuje na to że mieszka się w dworze, lecz gdzieś na wsi[...]
Odwróciłeś moje słowa do góry nogami:) Mówiłam o działaniu w drugą stronę, że ja nie mogę wychodzić na dwór, bo na nim mieszkam, no to zostaje pole. A nie, że jak się wychodzi na pole, to koniecznie obok musi stać dwór. Ponadto duże znaczenie ma też to, że aby orać pole, to idzie się w pole (np. w książkach-lekturach zawsze tak piszą), natomiast my idziemy na pole.
Ale mniejsza o to, przecież ja i tak wiem lepiej ;)
Back, sam zacząłeś -_-
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Nie przypominam sobie żebym zaczynał :p
Może zmieńmy już ten temat bo i tak każdy zostanie przy swojej racji..
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Czemu dziwny ? ;>
Taki sam miałem na plemionach, miałem przerwy trochę to zrobiłem powrót do gry :D
 

DeletedUser9

Guest
Odp: BackToTheGame

No dziwny bo zazwyczaj ludzie biorą jakoś z nicku, imienia, ksywki itp :p a ty powrót do gry :p to raczej nie jest ksywka, którą ludzie do ciebie mówią :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

No w grze mówią Backuś albo Kasjanek bo i tak każdy zna moje imię :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

jak pisaliscie o tym jak sie mowi durszlak czy druszlak to mi sie przypomnialo jak sie z mezem ostatnio kłóciłam ...mowi sie szlauf czy szlauch.. to cos podobnie z niemieckiego wziete.. i tesciu Nas pogodzil mowiac poprostu wąż ogrodowy:)

A co do Twojego imienia to jest bardzo fajne... przegladajac wikipedie zauwazylam , ze duzo Świetych mialo tak na imie a lista imienin tego imienia jest bardzo duza i powinno byc bardziej popularne od np. mojego imienia (Sylwia), gdzie imieniny wedlug wiki obchodzone sa 3 razy w roku a praktycznie na kalendarzach jest tylko 1 taki dzien:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: BackToTheGame

Mnie też się podoba to imię :) Nie jest takie zwyczajne ^^

Ja nawet nie wiem kiedy mam imieniny :D
 

DeletedUser

Guest
Nie było mnie trochę ^^
Nie mam czasu grać ale na forum może do Was czasem zajrzę :)
 
Do góry