[Inne] Awatary dla twojego profilu w grze

Ruthenian

Szlachcic zagrodowy
Witam. Gra ma wiele awatarów, które można umieścić na swoim profilu. Od młodych mężczyzn po starców, od młodych dziewcząt po czcigodne babcie. Są Hindusi, czarni, Arabowie i Azjaci. Są wojownicy z bronią, rycerze w zbrojach, generałowie z epoletami i medalami, handlarze, naukowcy, inżynierowie i niektórzy futurystyczni kosmici z odległej przyszłości. Ale nie ma awatara, który chciałbym umieścić na swoim profilu - nie ma ukraińskiego Kozaka ani szlachcica z wąsami i śledziem, ale bez brody. Myślę, że w dzisiejszej rzeczywistości temat Ukrainy nie jest ostatnim na świecie. Ile kosztowałoby narysowanie dwóch, trzech, czterech awatarów ukraińskich mężczyzn i kobiet i umieszczenie ich w grze? Kupiłbym je za pieniądze, dla mojego profilu w grze. Taka jest moja prośba. Dziękuję.
 

Dixaroc

Baron
Witam. Gra ma wiele awatarów, które można umieścić na swoim profilu. Od młodych mężczyzn po starców, od młodych dziewcząt po czcigodne babcie. Są Hindusi, czarni, Arabowie i Azjaci. Są wojownicy z bronią, rycerze w zbrojach, generałowie z epoletami i medalami, handlarze, naukowcy, inżynierowie i niektórzy futurystyczni kosmici z odległej przyszłości. Ale nie ma awatara, który chciałbym umieścić na swoim profilu - nie ma ukraińskiego Kozaka ani szlachcica z wąsami i śledziem, ale bez brody. Myślę, że w dzisiejszej rzeczywistości temat Ukrainy nie jest ostatnim na świecie. Ile kosztowałoby narysowanie dwóch, trzech, czterech awatarów ukraińskich mężczyzn i kobiet i umieszczenie ich w grze? Kupiłbym je za pieniądze, dla mojego profilu w grze. Taka jest moja prośba. Dziękuję.
Zrób ankietę.
Wiele firm celowo nie miesza się w wydarzenia geopolityczne, a część nawet w kulturowe.
Lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość korzystania z własnej grafiki jako awatara w okresie wykupionego Forge Plus.
 
Podejrzewam, że związane jest to także z tematyką epok i eventów. Epoki są raczej dostosowane do zachodniego odbiorcy i mają być jak najbardziej ogólne. Z eventów, które dotykałyby w jakiś sposób Słowiańszczyzny był tylko jeden zimowy, z którego mamy Zimową wieżę przypominającą cerkiew. I jest też Cerkiew Wasyla Błogosławionego jako perła. Tak poza tym jeszcze nie było niczego, co inspirowałoby się naszą częścią świata, stąd też i nie było okazji, by fajne tematyczne avatary wrzucić do gry. A patrząc na obecną sytuację geopolityczną, jak wspomniał wyżej Dixaroc, raczej prędko się takiej tematyki nie doczekamy.

Aczkolwiek pomysł mi się podoba.
 
Niektórzy kupują skrzynie tylko dla awatarów, bo poza nimi nie ma za specjalnie nic unikatowego w tych skrzyniach, więc odbierze to możliwość zarobku z tego, bo nikt nie będzie kupował jak może każdy awatar wrzucić.
 

Marik

Książę
Dodawanie awatarów,, pod Ukrainę,, zdecydowanie nie, ponieważ każdy medal ma 2 strony. Natomiast dodanie możliwości wstawienia własnego zdjęcia np na pół roku w 1/4 ceny forge + (na te 6 miechów) jak najbardziej
 

Ruthenian

Szlachcic zagrodowy
Hmm. Prawdziwymi perłami wschodniego chrześcijaństwa (prawosławia) nie są Sobór Wstawiennictwa Święta Boża Rodzicielko na Fosie (mylnie nazywany Soborem Wasyla Błogosławionego, gdyż został zbudowany na miejscu drewnianej cerkwi Wasyla Błogosławionego) w Moskwie (1561), ale dwie katedry Hagia Sophia - w Stambule (537, ta perełka jest obecna w grze, Erdogan przekształcił ją w meczet) i w Kijowie (1037). Ogólnie rzecz biorąc, moskiewskie chrześcijaństwo jest bardzo kontrowersyjne, ponieważ Kościół moskiewski nigdy nie miał tomosu i go nie ma - są oszustami. Dlatego obecność perły Wasyla Błogosławionego w grze jest albo zniewagą, albo ignorancją ze strony twórców gry. Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenia z lat 2022-2024 wyraźnie pokazały, czym jest moskiewski świat (podkreślam to dla tych, którzy jeszcze nie zdali sobie sprawy, kto jest agresorem, a kto się broni. A może mają krótką pamięć i zapomnieli co się działo w Polsce w latach 1939-1991). Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Хм. Справжні перлини східного християнства (православ’я) – це не церква Покрови Пресвятої Богородиці на Окопі (помилково названа Собором Василя Блаженного, оскільки була побудована на місці дерев’яної церкви Василя Блаженного) у Москві (1561 р.). , архітектори достеменно не відомі, але ми знаємо про їх кривавий кінець, як і все в Москві), але два собори Святої Софії - в Стамбулі (537, ця перлина присутня в грі, Ердоган перетворив її на мечеть) і в Києві (1037). Взагалі московське християнство дуже суперечливе, тому що московська церква ніколи не мала томосу і не має – самозванці. Тому присутність перлини св. Я вважаю Василя в грі або образою, або невіглаством з боку розробників гри. Загалом події 2022-2024 років яскраво показали, що таке московський світ (наголошую для тих, хто ще не усвідомив, хто агресор, а хто захищається. А може, у них коротка пам'ять і вони забули, що було в Польщі в 1939-1991 рр.). Це моя думка.
Cóż, mimo wszystko taka jest oficjalna nazwa tego budynku obecnie, takim też jest wpisany w grę. Poza tym mi chodzi o budynki typowo kojarzone ze Słowiańszczyzną, a Sobór właśnie się tak kojarzy. Hagia Sophia jednak statystycznemu człowiekowi przywodzi na myśl inny krąg kulturowy, nawet jeśli w rzeczywistości architektura rosyjska mocno czerpała z Bizancjum. Może i to są uproszczenia, ale czytelne dla odbiorców z większości części świata.

I nie neguję tutaj absolutnie faktu kto kogo zaatakował i w jakim celu, ale też nie chcę wchodzić w historyczne relacje między wschodniosłowiańskimi narodami. To nie to miejsce na takie dyskusje.

Przypominam, że Słowiańszczyzna jest spora, a Słowian dużo, twórcy mogliby zaczerpnąć coś z tego kraju, coś z innego. Kilka lat temu, gdy był konkurs na wymyślenie nowej osady, zgłosiłam nawet pomysł osady Słowian, z postaciami z historii i legend Polski, Słowian Wschodnich, Południowych. Z polskiego forum ten pomysł miał całkiem spore poparcie, więc pewnie poszedł do centrali. Ale, patrz wyżej, nastały czasy geopolitycznie trudne dla sporej części świat, a dla naszej części Europy szczególnie, grunt stał się zbyt grząski i jak się większych wątków słowiańskich nie doczekaliśmy, tak się pewnie nie doczekamy. Zapewne avatarów też nie. A na pewno nie prędko.
 

Ruthenian

Szlachcic zagrodowy
Cóż, mimo wszystko taka jest oficjalna nazwa tego budynku obecnie, takim też jest wpisany w grę. Poza tym mi chodzi o budynki typowo kojarzone ze Słowiańszczyzną, a Sobór właśnie się tak kojarzy. Hagia Sophia jednak statystycznemu człowiekowi przywodzi na myśl inny krąg kulturowy, nawet jeśli w rzeczywistości architektura rosyjska mocno czerpała z Bizancjum. Może i to są uproszczenia, ale czytelne dla odbiorców z większości części świata.

I nie neguję tutaj absolutnie faktu kto kogo zaatakował i w jakim celu, ale też nie chcę wchodzić w historyczne relacje między wschodniosłowiańskimi narodami. To nie to miejsce na takie dyskusje.

Przypominam, że Słowiańszczyzna jest spora, a Słowian dużo, twórcy mogliby zaczerpnąć coś z tego kraju, coś z innego. Kilka lat temu, gdy był konkurs na wymyślenie nowej osady, zgłosiłam nawet pomysł osady Słowian, z postaciami z historii i legend Polski, Słowian Wschodnich, Południowych. Z polskiego forum ten pomysł miał całkiem spore poparcie, więc pewnie poszedł do centrali. Ale, patrz wyżej, nastały czasy geopolitycznie trudne dla sporej części świat, a dla naszej części Europy szczególnie, grunt stał się zbyt grząski i jak się większych wątków słowiańskich nie doczekaliśmy, tak się pewnie nie doczekamy. Zapewne avatarów też nie. A na pewno nie prędko.
Moskowia nie jest w ogóle regionem słowiańskim. Moskale są fino-ugry. Starożytni europejscy podróżnicy, że przyszli do zalasu (tak na Rusi nazywano dzisiejszą Moskwę), pisali o tym . A Słowianie mieszkający w regionach Nowogrodu i Pskowa zostali wytępieni przez tych samojedów (androfagów, jak nazywali ich Grecy) w drugiej połowie XVI wieku pod osobistym przywództwem Iwana IV Groźnego. Ci, którzy mieli szczęście przeżyć, albo zostali rozproszeni, albo wyemigrowali w Rus, Litwy, Polski i na północ do Karelów. Dlatego nie ma tam Słowian. Tak mówi historia. Moskale kłamią, że są Słowianami. Ukradli nazwę "Rosjanie" (Piotr Wielki ją ukradł). Uważanie Moskali za Słowian jest katastrofalnym błędem. Ich symbolem kulturowym jest chata na kurzych nogach :))) (jeśli jesteś zainteresowany, mogę ci powiedzieć, jak Moskale używali tych architektonicznych "kreacji"). Boże, jak głęboko moskiewskie kłamstwo jest zakorzenione w umysłach ludzi. To katastrofa.

Kilka lat temu, gdy był konkurs na wymyślenie nowej osady, zgłosiłam nawet pomysł osady Słowian, z postaciami z historii i legend Polski, Słowian Wschodnich, Południowych.
Dobry pomysł, bardzo przydatny. Szkoda, że nie był wspierany. Jednocześnie (na przyszłość) konieczne jest dokładne zrozumienie, kto jest Słowianie, a kto nie. W przeciwnym razie dojdzie do kolejnego błędu - Moskale będą zapisywani jako Słowianie. A oni nie są Słowianami. Wiadomo o tym od dawna. W razie potrzeby mogę podać nazwiska starożytnych podróżników, którzy pozostawili pisemne dowody. Historycy o nich wiedzą.
 
Do góry