Awansowanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek Villemo
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz wprowadzić możliwość awansowania jednostek wojskowych.


  • W sumie głosujących
    32

DeletedUser426

Guest
od 1 do 4 pozomu zwiększa się ich sprawności bojowa a na 5 poziomie zmieniają sie w jednostke z nastepnej epoki jesli ta została juz odkryta.

Ależ pisze ze jednostka zmienia sie wtedy jeśli jednostka została odkryta. Fakt mój błąd ,nie dopisałem ze chodzi o odkryta technlogie udostępniająca tą jednostke.
 

DeletedUser

Guest
Nie no pomysł ogólnie z awansem ciekawy ale zrobił bym to inaczej. Po przeżyciu 3 bitew żołnierz staje się Weteranem i wzrasta mu o współczynnik obrony o 2 i ataku o 2 i tyle. Status weterana można zdobyć TYLKO na mapie atakując prowincje a nie innych graczy. Status weterana jest ostatecznym statusem dla jednostki...

Więc włócznik Weteran nie jest silniejszy od legionisty a tym bardziej weterana Legionisty.

Takie rozwiązanie powoduje iż nie zabicie wrogich jednostek... 8 czy 12 powoduje awans. Weteran to ktoś kto przeżywa bitwy a nie bohater ... Tych spotkasz w mogiłach. Parę lat siedzę w odtwórstwie wczesnego średniowiecza, więc wiem że nie liczy się jak dobrze machasz bronią w szyku ale ... Czy zauważysz moment i będziesz czujny i rozważny. Ci co biegną bić jako pierwsi zwykle padają na samym początku.
 

DeletedUser426

Guest
Z tym może być troche ciezko.
W bitwach o prowincje , prawie zawsze walczysz z 8 jednostkami , które sa na równi z twoimi. Czasem taką bitwe przezyje 6 jednostek , czasem wszystkie , czasem dwie.
Nawet jesli jakas jednostka przezyje te trzy bitwy to w nastepnej bitwie może zginąc na jej poczatku.

fakt , atakowanie graczy jest zbyt proste , walki na prowincjach sa owiele trudniejsze bo zawsze masz równa armie przed soba. A gracza zwykle broni tylko pospolite ruszenie.

Ale z drugiej strony , jesli jakos udałoby sie uzbierac taka armie weteranów , to byłaby teoretycznie nie do zatrzymania.
 

DeletedUser2001

Guest
Nie do końca tak jest... Nie do zatrzymania, jeśli walczysz z równymi technologicznie jednostkami. To tak. Ale z drugiej strony bonus +2 nie jest aż tak wielki....

Mimo wszystko wolałbym, by można było odkrywać w drzewku odkryć, technologie, które zwiększają atak/obronę/szybkość jednostek. Szczególnie, że ta gra jest hybrydą Age of Empires 2 i Cywilizacji. Więc idea podwyższania statystyk poprzez okrywanie poszczególnych technologii byłaby wg. mnie słuszna.
 

DeletedUser426

Guest
Moze nie tyle co podwyższanie statystyk. Ale ktoś wczesniej pisał , chyba w innym temacie o tworzeniu ekwipunku dla jednostek.
Dodac nowe technologie do juz istniejącego drzewka to trzeba przerobic juz istniejący skrypt. Co może wiązac sie z powstaniem nowych błędów.
Lepiej wprowadzić cos odzielnego co ograniczy ingerencje w prawie działającym kodzie gry.
 

DeletedUser2001

Guest
Więc może oddzielne drzewko właśnie pod ekwipunek? za jakies brązowe groty, czy skórzane zbroje dawać 1000 złota i zaopatrzenia, a za jakies stalowe miecze pod koniec średniowiecza już jakies 100 000 zlota i zaop.? Bonus mógłby być wynaleziony tylko w danej erze?
 
Do góry