Awansowanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek Villemo
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz wprowadzić możliwość awansowania jednostek wojskowych.


  • W sumie głosujących
    32

DeletedUser

Guest
Witam.
Pomyślałam, aby stworzyć jakiś system awansowania jednostek.
Np. włócznik zabija 4 innych włóczników w ciągu kilku bitew i awansuje na kolejny poziom i jedna z statystyk podnosi się.
(atak, obrona, ruch, dodatkowe bonusy do walki przeciwko innym typom jednostek, czy zdolność ruchu bez kar w zależności od terenu, większy (atak,obrona) wynikająca z aktualnie zajętej pozycji na mapie (krzew,las,skały,wzgórze,bagno).

Jednostki z awansami motywowały by graczy do poświęcenia więcej uwagi na walkę i o to kto ma zabić daną jednostkę przeciwnika aby mój wojownik awansował.
Większy nacisk został by położony na taktykę bitwy bądź też z dobrym wykorzystaniem umiejętność przechylić szalę zwycięstwa na Naszą stronę.
Przedstawię teraz propozycję awansowania jednostki włócznik:
Statystyki podstawowe:
Atak 7. Obrona 7. Zasięg 1. Ruch 14. Premie do obrony +2 krzew, +3 las.
Awans 1: zabicie 5 jednostek wroga. Obrona +2
Awans 2: zabicie kolejnych 10 jednostek wroga. Atak +2
Awans 3: zabicie kolejnych 20 jednostek wroga. +2 ruchu +1 obrony na krzewie i lesie.
Awans 4: zabicie kolejnych 35 jednostek wroga. poruszanie się bez kary na trudnym terenie.

Sposób awansowania jest dowolny jak również nagrody za kolejne awanse.

Równie dobrze można stworzyć system punktów doświadczenia za zabijane jednostki (w zależności od ich siły).

Czekam na opinie i ewentualne propozycje.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

moim zdaniem nie przejdzie:p bo mozna sobie nabic codziennie skilla na tych graczach, ktorzy nie graja ( a jest ich ok. 60 na kazdym kontynencie) wiec wtedy najslabsze jednostki ( wlucznicy) staną sie bardzo silne, silniejsze niz np. legionista, co moim zdaniem nie jest do konca przemyslanie ;) aczkolwiek pomysł ciekawy :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

A co jeśli włócznik, który w jedne bitwie zabił 5 jednostek wroga i awansował, w kolejnej bitwie padnie na samym jej początku?
Dojście do 35 zabitych jednostek i przeżycie tą samą graniczy z cudem.

Proszę popracować nad pomysłem, może doświadczenie zdobędzie jakaś inna jednostka, nie biorąca bezpośredniego udziału w bitwie (żeby nie zginęła) a która dołoży jakieś swoje bonusy jednostkom biorącym udział w następnej bitwie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

To ja zaproponuję inaczej - atakowanie włócznikami pozwala na awansowanie wszystkich jednostek, po prostu każdy włócznik zdobywa doświadczenie dla wszystkich włóczników. Analogicznie procarze, miotacze itp.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

Dla mnie zly pomysl z racji tego, ze mamy sie rozwijac inwestujac w kolejny typ jednostki a nie budowac rambo grupowo czy jednostkowo...te pomysly dotycza caly czas poczatkowej fazy gry, jest ktos dalej?? kto zapomnial o wlocznikach?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

To ja zaproponuję inaczej - atakowanie włócznikami pozwala na awansowanie wszystkich jednostek, po prostu każdy włócznik zdobywa doświadczenie dla wszystkich włóczników. Analogicznie procarze, miotacze itp.

To samo pytanie co w moim poprzednim poście: a co, jeśli w następnej bitwie wszyscy padną?
I kolejne: zginie połowa wojska, drugą połowę wyszkoli się ponownie - wszystkie mają mieć to samo doświadczenie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

Chodzi mi o to, że zdobywają doświadczenie do wspólnej puli. I jak powiedzmy nazbierają ileś tam doświadczenia, to można zakupić ulepszenie +1 ruchu dla każdego włócznika, niezależnie czy żyje, czy nie.
Odpowiem tylko na drugie pytanie: tak.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

lepiej bez takich wynalazkow zaburzajacych gre...i tak musze sie postarac, zeby stracic wiecej niz 1-2 jednostki na sektor, ciekawe kiedy skocza mi sie prowincje wczesnego sredniowiecza....
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

A co jeśli włócznik, który w jedne bitwie zabił 5 jednostek wroga i awansował, w kolejnej bitwie padnie na samym jej początku?
Dojście do 35 zabitych jednostek i przeżycie tą samą graniczy z cudem.
Nie 35 ,bo na awans nr 4 - 70 Ponieważ masz 5 ; kolejnych10 ,kolejnych ... itd. NIEMOŻLIWE żeby jeden żołnierz , obojętnie jaki i z obojętnie której epoki przeżył tyle bitew :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

mylisz sie chyba, to jest mozliwe, jest a nawet pewne, ze moze przezyc duzooo bitew, wszystko zalezy od strategii, nie zawsze uzywasz tych samych zolnierzy malo tego, po tym jak odniosa rany to chyba dasz im sie wykurowc a nie gonisz ich do walki, prawda? wiec szansa na przezycie jest mozna by rzec 100% i to duzejilosci jednostek, masz do dyspozycji 2 armie obrona/atak, ja w obronie tylko aktualizuje do nowych a male mielenie odbywa sie w ataku. I im wiecej doswiadczenia w bitwach tym rzadziej gina jednostki bo wiesz jak atakowac.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

Ja bym zrobił inaczej, np. Włócznik przeżywa kilka bitew i staje się Wojownikiem z Epoki Brązu, ale pod pewnymi warunkami:
-jednostka Wojownik została odkryta w Badaniach,
-budynek do ich rekrutacji jest wybudowany w mieście.

Proste i logiczne, nieprawdaż? Tak samo dotyczyło by pozostałych jednostek, a po wejściu w nową epokę można by było dokonać upgrade tych jednostek do tych z nowej epoki, pod warunkiem wyłącznie ich odkrycia w Badaniach.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

Pomysl ciekawy, ale chyba, za bardzo skomplikowany, nie moga sobie poradzic z tym, zeby mozna bylo wyprodukowac dowolna jednostke, ktora padla, w dowolnych koszarach tego smego typu czy w jakis sposob oznaczyc, ktore jednostki sa z ktorych koszar, zeby mixowac armie, u mnie czasem jedne koszary pracuja z 3-ch bo wszystko tylko z tych jednych padalo...a dopiero taki awans do innego typu i koszar.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

mylisz sie chyba, to jest mozliwe, jest a nawet pewne, ze moze przezyc duzooo bitew, wszystko zalezy od strategii, nie zawsze uzywasz tych samych zolnierzy malo tego, po tym jak odniosa rany to chyba dasz im sie wykurowc a nie gonisz ich do walki, prawda? wiec szansa na przezycie jest mozna by rzec 100% i to duzejilosci jednostek, masz do dyspozycji 2 armie obrona/atak, ja w obronie tylko aktualizuje do nowych a male mielenie odbywa sie w ataku. I im wiecej doswiadczenia w bitwach tym rzadziej gina jednostki bo wiesz jak atakowac.
Nie,nie,nie i jeszcze raz nie.Pomyśl !!!Twoja jednostka żeby awansować do 4 lvl-u musi pokonać 70 jednostek wroga.Nie masz żadnej gwarancji że za którymś razem nie padnie ,ponieważ statystyki są losowe ; od - do ; i zależne nawet od miejsca w którym atakują bądź się bronią. Nawet jeśli pokonasz daną jednostką wroga i odstawisz swoją na bok, to w nastepnej walce i tak nie wiesz ,która to była jednostka .Nawet jeśli jednostki na polu walki są przypisane do ustawienia przed walką to i tak musisz tą jednostką pokonać inną jednostkę i nie zginąć po raz kolejny i tak 70 razy.Czyli jak się nie mylę z rachunku prawdopodobieństwa wynika że masz szansę 1:70 ; czyli żadne. :p
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Awansowanie jednostek

Odpowiedź do up... dlugo grasz w tą grę? dobry w nią jestes? jak pograsz dluzej i przejdziesz wiecej i poczujesz, ze jestes w nia dobry, to zrozumiesz blad w toku swojego rozumowania...nie jest zdrowo uzywac zbyt wiele razy slowo "nie".
Poza tym odloż w niepamiec walke 8x włocznik... bo nie o tym mowiłem.

Tak sie zastanawiam, czy mi wogole zostalo jeszcze 70 walk do konca gry :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja bym zrobił inaczej, np. Włócznik przeżywa kilka bitew i staje się Wojownikiem z Epoki Brązu, ale pod pewnymi warunkami:
-jednostka Wojownik została odkryta w Badaniach,
-budynek do ich rekrutacji jest wybudowany w mieście.

Proste i logiczne, nieprawdaż? Tak samo dotyczyło by pozostałych jednostek, a po wejściu w nową epokę można by było dokonać upgrade tych jednostek do tych z nowej epoki, pod warunkiem wyłącznie ich odkrycia w Badaniach.


Rozumiem, że trzeba byłoby dodatkowo wybudować PokeCenter i zakupić Pokeballe?
 

DeletedUser740

Guest
Sam pomysl jest jak najbardziej dobry, poniewaz kladzono by wiekszy nacisk na dbanie o wojsko . Natomiast rozwiniecie tego pomyslu
wymaga przemyslenia w jakim kierunku mialoby to dzialac...
To jest tylko propozycja, by jednostki biorace udzial w walce, nie zaleznie czy biernie czy czynnie, mialy kazda swoj licznik pkt doswiadczenia i np jesli za cala walke dostanie ktos np 2000 pkt to kazda z nich dostanie swoja rowna czesc, czyli np bylo 8 jednostek w armii to kazda dostaje 2000:8 czyli po 250 pkt. Co iles set czy tys. pkt nastepuje rozwoj jednostki do max trzeciego poziomu.
Kazdy poziom to np + 10% do statystyk czyli po trzecim awansie mialaby np 30 % wiecej ataku, obrony i ruchu a takze np o 30% szybsze leczenie ...
Odpowiednie oznaczenie rangi np gwiazdka, kreska wskazywalaby z kim mamy do czynienia, czy zoltodziobem czy weteranem. Smierc jednostki, wiadomo, szkolenie od nowa. Pomysl nie jest moj, widzialem juz cos podobnego w innych grach ale tam sie calkiem dobrze spisywalo....
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ciekawy ale wtedy to bylo by inna gra niz jakas strategia i no włócznicy sa slabi a tak to bym se nabil i by byl silny za silny jak na 1 jednostke
 

DeletedUser740

Guest
Pomysł ciekawy ale wtedy to bylo by inna gra niz jakas strategia i no włócznicy sa slabi a tak to bym se nabil i by byl silny za silny jak na 1 jednostke

awans jednostek nie dotyczylby przeciez tylko jednej klasy... kazdy kto walczy mialby szanse na silniejsza jednostke...
gracze ktorzy nie walcza i tak maja zazwyczaj slabe wojsko, jedynie tyle i takie, ktore musza miec by wykonac zadanie, a ci co lubia wojaczke i tak staraja sie miec jak najlepsze jednostki... czy poprzez wojne dostaliby tylko nagrode za swoje wysilki ....
 

DeletedUser1724

Guest
Pomysł z awansowaniem jednego typu jednostek jest dla mnie bez sensu z prostego względu... W późniejszych epokach jednostki, które adekwatnie powinny być mocniejsze od obecnie posiadających będą słabsze bo zanim je odblokujemy (badania) to jednostka z wcześniejszej epoki może być już 2 razy silniejsza więc po co robić inne wojo.... Straciło to by sens odblokowywania badań z budynkami wojskowymi w późniejszych epokach :p
 

DeletedUser426

Guest
Pomysł sam w sobie nie jest zły a nawet ciekawy. Ale zauwarzcie jeden szczegół. Każda epoka ma inne epoki a przejście z epoki do epoki to zwykle 2 - 3 tygodnie grania. Po warunkiem ze gramy regularnie.
Czyli zanim jedną jednostke dobrze wyszkolimy juz mamy mozliwośc odblokowania nowej i silniejszej.
A z oczywistych powodów nikt nie bedzie trzymał wyszkolonych jednostek z epoki zelaza gdy jest w epoce jesieni średniowiecza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser740

Guest
Pomysł sam w sobie nie jest zły a nawet ciekawy. Ale zauwarzcie jeden szczegół. Każda epoka ma inne epoki a przejście z epoki do epoki to zwykle 2 - 3 tygodnie grania. Po warunkiem ze gramy regularnie.
Czyli zanim jedną jednostke dobrze wyszkolimy juz mamy mozliwośc odblokowania nowej i silniejszej.
A z oczywistych powodów nikt nie bedzie trzymał wyszkolonych jednostek z epoki zelaza gdy jest w epoce jesieni średniowiecza.
jak kazda epoka ma inne epoki, tak ja widze to troche inaczej :) masz racje ze przejscie do innej epoki trwa okolo 2 - 3 tygodnie
ale czy chcesz czy nie, jednostka moglaby sie rozwijac o ile nie padnie wczesniej oczywyscie, a co zrobisz z nia pozniej to prywatna sprawa... zanim nowe "silniejsze" jednostki rozwinelyby sie to te stare z awansami bylyby juz niezla pomoca ....
wg mnie, ale to tylko moje zdanie, zbonusowani zolnierze bylybi podstawa do dbania o wojo a nie produkcja "miesa armatniego"
 

DeletedUser

Guest
Pomysł ogólnie jest dobry, ale niestety tylko ogólnie. Trzeba go dopracować np:
-tylko 3 możliwe poziomy dla każdej jednostki
-3ci lvl powoduje wzmocnienie jednostki nie przekraczające 1poziomu ulepszenia jednostki z kolejnej epoki
-awans na podstawie wygranych bitew a nie zabitych jednostek wroga np: 5 wygranych bitew na I lvl, 10 na II lvl, 15 na III lvl (jak wbijesz I lvl -->5 walk zwycięskich, to na II musisz wygrać 10 walk od 0!!!)
I takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze. Mam nadzieję, że przejdzie ten pomysł i wzbogaci grę. :)
 

DeletedUser2001

Guest
Jeśli już wzmacniać jednostki, to już bym wolał władować tego typu ulepszenia do drzewka umiejętności. Np zbroja skórzana, zbroja pierścieniowa, kolczuga, zbroja półpłytowa, zbroja płytowa, gotycka zbroja płytowaczy coś podobnego co by dawało +1 do obrony
Oraz dzida, włócznia, pilum, pika, halabarda atak dla lekkiej piechoty
I tym podobne dla reszty
 

DeletedUser426

Guest
To co mówi heniek powodowałoby atakowanie miast bronionyh przez "pospolite ruszenie" czyli 2włoczników. Czyli wyjechaliście w 8 ubiliście 2 i wielkie zwyciestwo , cos jak u nas na stadionach.
SKoro niektórzy upierają sie przy awansie dla jednostek ,to moze wprowadzić cos w stylu że jednostka powiedzmy ulepsza sie do tego 5 poziomu ale :

od 1 do 4 pozomu zwiększa się ich sprawności bojowa a na 5 poziomie zmieniają sie w jednostke z nastepnej epoki jesli ta została juz odkryta.
Jeśli 4 jednostki dojdą do 5 poziomu to ich koszary zmieniają sie na kolejny budynek z kolejnej epoki.
Ale jesli przeszliśmy do nastepnej epoki i nadal starsze te "starsze" jednostki walcza aby awansowac i jeśli chodź 1 zginie , to wtedy nie jest mozliwe przejście koszar na nastepny pozom i trzeba je zburzyć i wybudowac nowy , droższy budynek z obecnej epoki.

Cywilizacje nie niszczyły swoich osiagnięc ani nie wybijały przestarzałych formacji wojskowych tylko je ulepszały. Ta opcja wprowadza dodatkowy realizm.

mam nadzieje ze w miare jasno przedstawiłem swoją myśl i kazdy dobrze zrozumiał
 

DeletedUser2001

Guest
Nawet fajne. Tylko jeden problem. Co wtedy z technologią? Czy jak awansujemy powiedzmy wszystkich włóczników na żołnierzy, to dostaniemy darmową technologię "Straż miejska"? Czy przejście 4-->5lvl jednostek byłby możliwy dopiero przy wynalezieniu ww technologii?
 
Do góry