Atak na miasto

  • Rozpoczynający wątek mareky
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Bardzo irytuje mnie że moje miasto przegrywa wiele najazdów z graczami na podobnym poziomie gry ! Stawiam więc pytanie :

Co wpływa na siłę obrony miasta i inne jakie kroki można poczynić by miasto broniło się przed najazdem ?
 

DeletedUser

Guest
to chyba oczywiste, że musisz ustawić armię, która będzie broniła twojego miasta. ;)
 

DeletedUser

Guest
armia oczywiście postawiona jako broniąca ;) ale to nie jest żadna odpowiedź ;/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1562

Guest
nie ma innej mozliwosci niz tylko ustawienie armii do obrony miasta ale fajnie by bylo, gdy ciebie ktos atakuje wyskakuje komunikat, ze zostales zaatakowany i czy chcesz wziac udzial w obronie wtedy bys mial wpływ na losy bitwy :) no ale to tylko zyczenie
 

DeletedUser

Guest
czyli na obronę miasta wpływa tylko i wyłącznie siła armii broniącej ?
 

DeletedUser705

Guest
chodzi o to że człowiek mądrzej pokieruje oddziałami w bitwie niż twoje AI
 

DeletedUser2145

Guest
Najlepiej ustaw np 3 jednostki które strzelają (balista,łucznik) i reszta wojowników (żołnierz, wojownik itp). U mnie to działa;)
 

DeletedUser

Guest
Wszystko zależy w jakiej epoce jesteś i kto cię atakuje... ale tak z grubsza:
brąz - nie używaj wojowników gdyż są łatwi do wymanewrowania i mają względnie słaby pancerz. Kawaleria też na razie odpada... za słaby atak, obrona i przede wszystkim zasięg, który nie pozwala na natychmiastowy atak. Nie ma nic gorszego niż śmierć takich bez zadania przez nich ciosu... Jednostki muszą być minimum w parach, tak aby jedna atakowała a druga dobijała. Konieczne są jednostki "wywierające presję" na przeciwniku tzn. o dużym zasięgu pola, z którego mogą cię zaatakować w następnej turze. Ty i tak na 80% przegrasz walkę, więc chodzi o to by atakującemu się to nie opłaciło i cię nie zaatakował znów. Jemu jednostki się nie regenerują...
Ja polecam ustawienie 3-3-2 włócznik, procarz, miotacz (na łuczników)
lub 5-3 włócznik, procarz (w jednej turze 8 łuczników czy procarzy przeciwnika jest w stanie zabić tylko 4 włóczników, jeden zawsze dojdzie, chyba że gracz dobrze gra i umiejętnie "wyciągnie" kilka jednostek konnicą, ale to już taktyka...)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja mam podobne pytanie bo to ze nie można samemu prowadzić walki obronnej i jest to głupota to juz wiem ale dlaczego jak mam ustawioną armie w obronie, ktoś mnie atakuje, pisze potem ze przełamał moja obrone i spladrował budynek a ja nie straciłem ani jednego woja tak jak było ustawione tak stoi no a ja zawsze zostaje pokonany bez strat własnych. Jak ta gra ma tak wyglądać to ja dziękuje
 

DeletedUser

Guest
jakbys troche pomyslal to bys sie cieszyl
wojsko wystawione do obrony miasta nie ginie wiec nie wiem co ci nie pasuje
to ze nie tracisz woja i codziennie nie musisz robic nowych jednostek czy moze to ze non stop masz obrone echhhhh

a jesli chodzi o obrone miasta bedzie to mozliwe w przyszlosci co i tak nie zmieni faktu ze wiekszosc walk bedzie prowadzona automatycznie
 

DeletedUser

Guest
Ech, mam nadzieje że kiedyś będę się mógł spotkać oko w oko z agresorem, opcja że bot broni mnie i traci moje ciężko zarobione surowce mi się nie podoba. Widząc co robi komputer broniąc atakowanych graczy podziękuję za pomoc i wolę armii w obronie nie zostawiać. Z kolei skutkuje to regularnymi atakami agresywnych.
Ogólnie gra jest bardzo mało kontaktowa. Na początku, bo nie mam pojęcia jak będzie dalej.
 

DeletedUser1727

Guest
Mnie też nie podoba się, że bot broni moje miasto, bo jest w tym bardzo kiepski. Już dwa razy straciłem moje ciężko wyrobione surowce z epoki rozkwitu średniowiecza. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że moje jednostki z epok rozkwitu i wczesnego średniowiecza przegrywają z jednostkami z epoki żelaza. Wydaję mi się, że obrońcy miasta powinni mieć jakiś bonus, bo to zaczyna być śmieszne.
 

DeletedUser1724

Guest
Wszystkiemu tutaj winien jest BOT (komputer), który steruje naszymi jednostkami podczas obrony. Gdyby podkręcili jego myślenie to byłby może lepiej bo obecnie jest do bani :p
 

DeletedUser1727

Guest
W obronie sektorów poziom jego inteligencji mi nie przeszkadza, bo jest łatwiej dla nas ;) Jednak w obronie miasta mógłby się lepiej starać, bo zapewne bot robi takie same błędy jak w obronie sektorów, czyli np. nie atakuje trebuszami czy katapultami, które spokojnie potrafią sięgnąć przeciwnika z dużej odległości.
 
Do góry