Artyleria rakietowa

Status
Zamknięty.

Borisel

Hrabia
Witam . Mam znowu dylemat . Głównie mi chodzi o artylerie rakietowa z epoki współczesności .Co oprócz silnego ataku (+ bonusy z pereł = mocny kop) tej jednostki jeszcze posiada, by miało sens taktyczny wprowadzenie go na pole bitwy? Nie dość że oddaje tylko 1 strzał (co równa się z marnowaniem okna żołnierza) to jeszcze ten złom nie strzela jako pierwszy(najczęściej pod koniec rundy) by maksymalnie wykorzystać bonus obrażeń obszarowych - wystarczy własnymi jednostkami rozproszyć się po planszy by nie dostać po dupie z obszarówki . Nawet na próbe sprawdziłem spadochroniarzami z modernu by sprawdzić kto pierwszy wykona ruch - rzecz jasna moderniści a artyleria na samym końcu . Nawet skład wojska z 3-4 artyleria nie stanowi problemu bo wystarczy rozproszyć wojska i atakować pozostały oddział a artyleria po oddaniu strzału i tak zniknie.
Widząc same wady już wole dalej mieć wyrzutnie rakiet z postmodernu - minimalnie mniejszy atak ale znaczenie militarne i strategiczne o wiele wieksze . Będe naprawdę wdzięczny jak ktoś mi oświeci jak wykorzystać te jednostki bo mam wrażenie że to lepsza wersja dobosza... Pozdrawiam
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Jak wykorzystać? Mieć przynajmniej 2 -3 na polu bitwy (jeśli w drużynie przeciwnej nie ma piechoty, powinny dotrwać do swojej kolejki). A jak będzie ich kolejka, to tymi trzema strzałami można (można, jak się ma spore szczęście), załatwić aż do 4 jednostek wroga (padają po 2-3 strzałach). Ot, cała filozofia. Do tego masz pewność, że na drugą turę przetrwają Ci w całości (a przynajmniej tyle ile im zostało życia w momencie oddawania strzału).
Mnie tam te jednostki nieraz ułatwiały potyczki :) Fakt, że na dłuższe potyczki i przeciwko niewidzialnym jednostkom się nie spisywały jak trzeba, ale plusem ich jest właśnie późniejszy ruch - jako że nie mają zasięgu "na całą mapę", gdy przeciwnik podejdzie, można śmiało bić do 4 jednostek jednym strzałem.
 

DeletedUser14352

Guest
Jednostka strasznie losowa niestety.Jedyne zastosowanie to w gvg przeciwko 8czolg[99%deffow w wspolczesnosci to 8xczolg (bijesz 6altyleria 2 pluton)]
A i gratis jest altylerii taki,ze po strzale jak wycofasz to umiera(nawet lotr zginie jak sie strzeli nim :S)
Co do spadochroniazy-Sam opis wskazuje,ze zawsze zaczyna walke pierwszy nie wazne jaki ruch ma jednostka a altyleria ma dosyc kiepski ruch sama (16 malo co ma mniejszy ruch od tego[dzialo kinetyczne,rkmy dzialo szybkostrzelne,czolg] wiec nie dziwne,ze zaczyna ostatnia)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Borisel

Hrabia
Jak wykorzystać? Mieć przynajmniej 2 -3 na polu bitwy (jeśli w drużynie przeciwnej nie ma piechoty, powinny dotrwać do swojej kolejki). A jak będzie ich kolejka, to tymi trzema strzałami można (można, jak się ma spore szczęście), załatwić aż do 4 jednostek wroga (padają po 2-3 strzałach). Ot, cała filozofia. Do tego masz pewność, że na drugą turę przetrwają Ci w całości (a przynajmniej tyle ile im zostało życia w momencie oddawania strzału).
Mnie tam te jednostki nieraz ułatwiały potyczki :) Fakt, że na dłuższe potyczki i przeciwko niewidzialnym jednostkom się nie spisywały jak trzeba, ale plusem ich jest właśnie późniejszy ruch - jako że nie mają zasięgu "na całą mapę", gdy przeciwnik podejdzie, można śmiało bić do 4 jednostek jednym strzałem.

Jednak wcześniej wspomniałem że zanim artyleria odda strzał nasze jednostki zdąża sie rozproszyć po planszy (nawet nie na całej - wystarczy na poczatku planszy) i obszarówka szlag trafił . Nie byłoby problemu (i miałby jakis sens) gdyby już na samym początku rundy oddał strzał zgodnie z logiką (o ile kojarzę- zanim wyśle wojsko na pole bitwy to sie ostrzeliwuje z artylerii kluczowe obiekty/miejsca by ewentualnie oczyścić zagrożenia dla piechoty) . Nawet by mi nie przeszkadzało jednorazowy użytek z tej jednostki, gdyby chociaż miał pierwszeństwo na rundzie . Zauważyłem że obszarówka obejmuje pole w średnicy 3-4 pól od zaatakowanej jednostki (co i tak nie zawsze działa) więc można naprawdę ładnie rozstawić nasze jednostki w bezpiecznych pozycjach.Więc nadal nie jestem przekonany co do tej jednostki . Ale dzięki za odpowiedź ;)

Jednostka strasznie losowa niestety.Jedyne zastosowanie to w gvg przeciwko 8czolg[99%deffow w wspolczesnosci to 8xczolg (bijesz 6altyleria 2 pluton)]
A i gratis jest altylerii taki,ze po strzale jak wycofasz to umiera(nawet lotr zginie jak sie strzeli nim :S)
Co do spadochroniazy-Sam opis wskazuje,ze zawsze zaczyna walke pierwszy nie wazne jaki ruch ma jednostka a altyleria ma dosyc kiepski ruch sama (16 malo co ma mniejszy ruch od tego[dzialo kinetyczne,rkmy dzialo szybkostrzelne,czolg] wiec nie dziwne,ze zaczyna ostatnia)

Widzę że nie tylko ja jestem przeciwny bezużyteczności tej jednostki ;D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Napiszę to tak:
-jednostka wielce bezużyteczna.

Początkowo myślałem, ze w obronie posłużą do szybszej zamiany łotrów atakującego, co pomoże w ich eliminacji, jednak szybko okazało się, że dużo lepiej zamiast artylerii postawić czołgi, co prawda nadal przegrywam, ale straty wróg bierze większe.

Zakład produkcji rakiet daje +4 do obrony w obronie, wiec dla atakujących nie daje bonusu.

A w ataku to wiadomo zastaw przeciwlotniczy.

Przykre jest, że fabryka zestawów przeciwlotniczych również daje bonus do obrony. :( I trzeba stawiać siedziby plutonu uderzeniowego, na szczęście nie są one duże i potrzebują tylko drogi.
 

DeletedUser14352

Guest
Co do plutonu uderzeniowego to stawia sie go tylko dla tych %,bo sam w sobie nie jest dobry.Najwieksza padaka jest,ze zestaw przeciwlotniczy lepiej se radzi z szturmami niz pluton(wsumie z czym nie radzi sobie przeciwlotka...) :S Wspolczesnosc to tylko Przeciwlot 7lotr do ataku i 8czolg do deffa ostatecznie helikopter do ataku ale ryzykowne jak sie trafi ploty.Rakiety i Pluton sysaja
 

DeletedUser14685

Guest
Prawda jest taka ze we Wspolczesnosci wystarczy miec lotry i pojazdy przeciwlotnicze :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co do plutonu uderzeniowego to stawia sie go tylko dla tych %,bo sam w sobie nie jest dobry.
Też myślałem podobnie, jakież było me zaskoczenie wielkie, gdy 8 plotek poległo mi w pierwszym sektorze 4 prowincji przyszłości i postanowiłem wysłać 8 plutonów, i na automacie przeszły przez prowincje jak nóż przez masło, max strata to 4 plutony, ale przeważnie 2-3.

Są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły, jako rzecze klasyk.
 

DeletedUser14352

Guest
Od plutonu na mapie jutra lepsze drony.Przez kilka prowincji mozna jednym kompletem jechac nawet.
A plotki na mapie prowincji sa slabe nie powiem,ze nie.
Ale za to na sasiadach i gvg robia pogrom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry