Ankieta FoE

  • Rozpoczynający wątek skurek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ciekawy pomysł z tą ankietą.

Kto układał te pytania?
Jakiego systemu używasz na komputerze? Oczywiście jedynego słusznego, bo już kilka miesięcy temu pisałem że ta pokręcona gierka nie chodzi na niczym poza windą. Jak ktoś znajdzie Flash w wersji wymaganej przez FoE na Androida, czy Linuksa, to gratulacje.
Nazwa antywirusa, czy dostawca internetu? Guzik Wam do tego. Chyba że nazwa antywirusa jest Wam potrzebna żeby zainstalować jakiegoś robala, to wtedy szacun za pomysł na szybki skan. Po cholerę pisać programy skanujące kompy użytkowników skoro łosie sami podadzą potrzebne dane.

Dalej nie mam szansy przejść, bo już te dane to trochę za dużo, ale spodziewam się pytań o dane równie istotne dla "rozwoju" gry.
 

DeletedUser5

Guest
Przykro mi to pisać, ale kolega się kompletnie na wielu sprawach nie zna, wymienię w punktach:

- Już w maju, kiedy to wystartowała polska wersja, pisałem, że na telefonach komórkowych (a co za tym idzie na systemach je obsługujących czyli popularne Android i iOS) gra nie będzie działała, ponieważ te systemy nie obsługują wtyczki Adobe Flash Player. Może ta sytuacja się kiedyś zmieni, ale to zależy od producentów tych systemów. Nie wykluczone też, że kiedyś powstanie aplikacja na urządzenia mobilne - kto wie?

- Gra działa również na systemach Linux, ale to już zadanie użytkownika mieć odpowiednio skonfigurowany system. Jeśli nam się uda, spróbujemy napisać poradnik jak to zrobić, żeby FoE działało.

- Nazwa antywirusa: wiele programów antywirusowych nie zawsze poprawie interpretuje wszystkie polecenia wywoływane przez programy, przez co są one blokowane i nie da się z nich korzystać. Biorąc pod uwagę ilość różnych błędów zgłaszanych przez graczy, których my nie zaznaliśmy, doszedłem do wniosku, że winą może być program antywirusowy. Dlatego pytanie o antywirusa zostało umieszczone w ankiecie, a głównie po to, żeby zbadać, które z nich są najczęściej używane, żeby programiści mogli konstruować polecenia w sposób nie drażniący antywirusa ;)

- Dostawca internetu: stwierdziliśmy, że szybkość i jakoś łącza ma znaczny wpływ na płynność w grze i problemy z połączeniem. Dlatego umieściłem takie pytanie, byśmy mieli świadomość jak dużo graczy korzysta z lepszych a jak dużo ze słabszych łączy.

- Informacje opisane w dwóch powyższych pkt w żaden sposób nie dostarczą nikomu informacji umożliwiających napisanie "robala". Poza tym nie jest to celem programistów z firmy InnoGames i proszę nas nie traktować jak zbieraninę nastolatków, którzy na wakacje uruchamiają serwer jakiejś popularnej gry i kombinują jak by tu od innych ludzi wyłudzić pieniądze "na utrzymanie serwera" albo adresy e-mail w celu ich odsprzedania firmom rozsyłającym spam.

- A to:
Po cholerę pisać programy skanujące kompy użytkowników skoro łosie sami podadzą potrzebne dane.
w ogóle nie ma sensu, oczywiście od razu widać, że się na tym nie znasz. Piszący złośliwe oprogramowanie nie muszą mieć żadnych danych o komputerze użytkownika, wystarczy znajomość systemów i antywirusów, informacje są ogólnie dostępne w internecie. Potem sposób na umieszczenie takiego programu w necie, żeby ludzie klikali w link i pobierali plik, który zamiast np zainstalować wtyczkę, instaluje "robala". Nie jest potrzebna znajomość nazw dostawców internetu - to nie ma żadnego związku.

- następny pkt, który zastanawia:
Jakiego systemu używasz na komputerze? Oczywiście jedynego słusznego, bo już kilka miesięcy temu pisałem że ta pokręcona gierka nie chodzi na niczym poza windą.
Jeśli używasz "słusznego" systemu operacyjnego, to oznacza, że nie używasz windy. Z tego wynika, że jeśli jesteś na tym forum i jeśli otrzymałeś informacje o ankiecie, to grasz w FoE, więc może poradzisz innym miłośnikom systemów nie-windowsowych jak tego dokonałeś? Oczywiście nie chodzi mi o innego kompa z Windows czy maszynę wirtualną. Proszę opisać, jak uruchomić FoE na "słusznym" systemie operacyjnym. Dziękuję w imieniu całej społeczności FoE.

- Na koniec: ankietę wypełnia każdy dobrowolnie, nikogo nie zmuszamy.
 

DeletedUser

Guest
Jaki ty masz problem? Znajomość antywirusa nie ma nic do napisania właśnie wirusa... Poza tym - dane. Jakie tu niby straszliwie tajne informacje ujawnisz? Jakby mnie zapytali o dane osobowe, to bym wpisał Brunhildia Brzęczyszczykiewicz, bo guano im do tego. Także weź się tak nie bulwersuj, tylko nie wypełniaj ankiety, ot co.
 

DeletedUser740

Guest
poczatki ankiety i pytania co do systemu to raczej statystyka, co do antywira to chyba tez mniej wiecej info statystyczne, chociaz, mozesz miec racje ;)
dopiero koncowka ankiety odnosi sie do samej gry i spraw najistotniejszych, ktore warto wiedziec dla tworcow gry :)
 

DeletedUser

Guest
marrszoo!
Nie będę cytował punkt po punkcie, ale
1) Android oczywiście obsługuje Flasha, bo w Sklepie Play jest do pobrania wtyczka produkcji Adobe, tyle że w wersji 11.1.1, a wy wymagacie 11.1.2. Za Linuksa przepraszam, bo faktycznie jest już wtyczka w wersji 11.2
2) Każdy antywirus pomija niektóre robale. Różnice są nieznaczne, ale gdyby ich nie było, nie byłoby sensu prowadzić testów porównawczych tych programów. A jak chodzi o waszą uczciwość, to nie bylibyście pierwszą poważną i budzącą zaufanie firmą która pod hasłem usprawniania działania programu wprowadziłaby robactwo na komputery klientów.
3) Dane o jakości łącza mogą Wam się przydać, ale już o dostawcy nie. Faktycznie jest znacząca różnica pomiędzy łączem komórkowym i ADSL, czy kablówką, ale czy komórkowy oznacza orange, play, czy inny t-mobile to już nic nie zmienia. Podobnie rozumiem pytanie o szybkość, bo pomiędzy 1M, a 25Mbit jest znacząca różnica, ale co Cię to obchodzi czy dostawcą jest tpsa, netia, czy inny dialog?

A jeśli chodzi o to że się nie znam, to musisz się chłopcze trochę jeszcze poduczyć zanim będziesz miał prawo traktować wszystkich z góry.
 

DeletedUser5

Guest
marrszoo!
Nie będę cytował punkt po punkcie, ale
1) Android oczywiście obsługuje Flasha, bo w Sklepie Play jest do pobrania wtyczka produkcji Adobe, tyle że w wersji 11.1.1, a wy wymagacie 11.1.2. Za Linuksa przepraszam, bo faktycznie jest już wtyczka w wersji 11.2
Takie są wymagania - nic nie poradzimy. To tak jak do niektórych gier wymagany jest Windows 7, na XP nie działają...

2) Każdy antywirus pomija niektóre robale. Różnice są nieznaczne, ale gdyby ich nie było, nie byłoby sensu prowadzić testów porównawczych tych programów. A jak chodzi o waszą uczciwość, to nie bylibyście pierwszą poważną i budzącą zaufanie firmą która pod hasłem usprawniania działania programu wprowadziłaby robactwo na komputery klientów.
Nie ma antywirusa idealnego.
Co do drugiego zdania, to poproszę o komentarz CM Bryffta.

3) Dane o jakości łącza mogą Wam się przydać, ale już o dostawcy nie. Faktycznie jest znacząca różnica pomiędzy łączem komórkowym i ADSL, czy kablówką, ale czy komórkowy oznacza orange, play, czy inny t-mobile to już nic nie zmienia. Podobnie rozumiem pytanie o szybkość, bo pomiędzy 1M, a 25Mbit jest znacząca różnica, ale co Cię to obchodzi czy dostawcą jest tpsa, netia, czy inny dialog?
Niestety i tu się mylisz: prędkość łącza, to jedno, ale jakość łącza to już zależy od dostawcy. Sama prędkość nic nie mówi, ja mam na umowie do 8 MB, ale tyle mam przez kilka godzin pomiędzy 4 rano a 14. Późnym wieczorem może być nawet mniej niż 2MB, nie mówiąc już o zdarzających się rozłączeniach - co wg dostawcy jest w normie.

A jeśli chodzi o to że się nie znam, to musisz się chłopcze trochę jeszcze poduczyć zanim będziesz miał prawo traktować wszystkich z góry.
Z góry? Chłopcze? Przepraszam bardzo, ale dawno już wyrosłem z traktowania wszystkich z góry. Z chłopca tym bardziej.

Ankieta została zrobiona prawidłowo, nie wymaga żadnych osobistych danych ani danych mogących posłużyć do zrobienia jakiejkolwiek szkody użytkownikom forum, właścicielom kont w FoE czy choćby wypełniającym ankietę. Jest ona dobrowolna i anonimowa. Żadne dane dotyczące nazwy hosta oraz IP nie byłby pobieranie (bo byłoby to niezgodne z prawem). W ankiecie zadajemy pytania mające głównie cel informacyjny i statystyczny. Jakby mi przeszło na myśl, że ktoś będzie mnie (nas) posądzał o jakieś ukryte cele, nie traciłbym czasu na układanie ankiety.
 

DeletedUser3

Guest
skurek napisał:
Jakiego systemu używasz na komputerze? Oczywiście jedynego słusznego, bo już kilka miesięcy temu pisałem że ta pokręcona gierka nie chodzi na niczym poza windą. Jak ktoś znajdzie Flash w wersji wymaganej przez FoE na Androida, czy Linuksa, to gratulacje.
No nie wiem. Ja tam sobie spokojnie gram na Ubuntu od czasu, gdy po raz pierwszy ujrzałem projekt w wersji alfa (kilkanaście tygodni przed wyjściem closed beta) i jakoś nie narzekam ;).

skurek napisał:
A jak chodzi o waszą uczciwość, to nie bylibyście pierwszą poważną i budzącą zaufanie firmą która pod hasłem usprawniania działania programu wprowadziłaby robactwo na komputery klientów.
Niektórzy boją się, że są cały czas śledzeni, inni obawiają się, że na ich życie non-stop ktoś czyha. Są też ciekawsze przypadki: np. obawa przed wprowadzeniem przez InnoGames złośliwego oprogramowania na swój komputer ;).
Tyle w temacie, bo takie insynuacje są na tyle absurdalne, że szkoda tracić czas na dyskusje o nich (bo zapewne temat został stworzony tylko po to, by zająć czas innych użytkowników).
Pozdrowienia! :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry