Aktywność członków Gildii ...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś zmiany zaproponowanej przeze mnie ???

  • TAK

    Głosy: 7 50,0%
  • NIE

    Głosy: 4 28,6%
  • Obojętne mi to

    Głosy: 2 14,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 7,1%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser1724

Guest
Krótko i na temat by nie smęcić za dużo :) Chodzi mi o nowość wprowadzoną dzisiaj (Update 0.20), odnośnie aktywności członków Gildii, gdzie podgląd mają Założyciele i Liderzy danej Gildii. Teraz wygląda to tak:

Niebieski: W ciągu ostatnich 2 dni
Żółty: więcej niż dwa, mniej niż 8 dni temu
Czerwony: Ponad 7 dni


Jest to bez sensu i nie ma w ogóle praktycznego zastosowania w Gildiach z Top 1-10.

Chciałbym zaproponować wprowadzenie w postaci:

Niebieski / Żółty / Czerwony: Zalogowany ostatnio dnia xx.xx.xxxx, godzina xx.xx



Wydaje mi się iż takie rozwiązanie bardziej oddałoby sens tego udogodnienia :)
 

DeletedUser3220

Guest
Ja napisałam NIE, ale tylko dlatego, że nie chciałabym, by ludzie wiedzieli dokładnie o której się loguję. W razie gdyby te wiadomości wydostały się poza gildię, moi sąsiedzi wiedzieliby, kiedy mogą mnie okraść.
Konkretna godzina nie może być podana, zapewne dlatego w tym momencie jest przedział.
Można próbować negocjacji odnośnie czasu, np:
Niebieski - w ciągu ostatnich 24 godzin
Żółty - 2-7 dni
Czerwony - ponad 7 dni


Poza tym, to jest tylko logowanie, a nie rzeczywista aktywność gracza. Może być zalogowany, a kompletnie nic nie zrobić, więc nie wiem na ile to jest wiarygodne.
 

DeletedUser1724

Guest
Żeby czasem zaraz nie napadło Cię stado elfów .... Ostatnie logowanie jest napisane lecz nie jest napisane kiedy się wylogowujesz więc o co Ci biega ??? Równie dobrze teraz takie info może wyjść poza Gildię dając cynka, że nie ma Cię ponad 2 dni .... Pomyśl zanim wpadniesz na kolejny wspaniały pomysł :)

Tutaj chodzi o to by ta Aktywność w funkcji spełniała swoją rolę, a nie chore jazdy z plądrowaniem, zdradami i innymi pierdołami ...

Ps. Opcje 2-7 i ponad 7 odpadają zdecydowanie w Twoim pomyśle jak i odpadają w obecnej formie. Po kiego mi wiedza, że kogoś nie ma 2-7 dni jak ja chcę wiedzieć dokładniej czy to jest 3, 4 czy 5 dni :)

Ps. Dostęp do tego mają jedynie Założyciel i Lider więc jako osoby odpowiedzialne za Gildię powinny mieć tą możliwość wiedzy kiedy i o której dokładnie było ostatnie logowanie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2990

Guest
Żeby czasem zaraz nie napadło Cię stado elfów .... Ostatnie logowanie jest napisane lecz nie jest napisane kiedy się wylogowujesz więc o co Ci biega ??? Równie dobrze teraz takie info może wyjść poza Gildię dając cynka, że nie ma Cię ponad 2 dni .... Pomyśl zanim wpadniesz na kolejny wspaniały pomysł :)

Tutaj chodzi o to by ta Aktywność w funkcji spełniała swoją rolę, a nie chore jazdy z plądrowaniem, zdradami i innymi pierdołami ...

Ps. Opcje 2-7 i ponad 7 odpadają zdecydowanie w Twoim pomyśle jak i odpadają w obecnej formie. Po kiego mi wiedza, że kogoś nie ma 2-7 dni jak ja chcę wiedzieć dokładniej czy to jest 3, 4 czy 5 dni :)

Ps. Dostęp do tego mają jedynie Założyciel i Lider więc jako osoby odpowiedzialne za Gildię powinny mieć tą możliwość wiedzy kiedy i o której dokładnie było ostatnie logowanie :)

A co to za różnica czy kogoś nie ma 2 dni 7 godzin 15 minut czy 3 dni 2 godziny 3 minuty. To jest szukanie dziury w całym. Nie było tego ludzie dawali sobie radę, wprowadzili oznaczenia kolorem dla nas, też jest nie dobrze... Niektórym trudno dogodzić...
 

DeletedUser

Guest
Żeby czasem zaraz nie napadło Cię stado elfów ....
To chyba miało nawiązywać do awatara ashantess.
I ma rację, że konkretne godziny byłyby wielkim ryzykiem. Co prawda tylko założyciele i administratorzy widzą te kropki, ale po ostatniej, głośnej aferze z graczem marpo lepiej dmuchać na zimne. Dlatego ja daję "Nie".
 

DeletedUser3787

Guest
A co to za różnica czy kogoś nie ma 2 dni 7 godzin 15 minut czy 3 dni 2 godziny 3 minuty. To jest szukanie dziury w całym. Nie było tego ludzie dawali sobie radę, wprowadzili oznaczenia kolorem dla nas, też jest nie dobrze... Niektórym trudno dogodzić...
Czytaj ze zrozumieniem.
Apocalypto napisał wyraźnie, że przedział 2-7 dni nic mu nie mówi, ponieważ to może być zarówno nieobecność 2, 3, 4, 5, 6, i 7 dniowa. Jeżeli będziesz prowadził [kiedyś może Ci pozwolą] gildię to zrozumiesz jaka jest różnica.
Popieram Apocalypto boć przecież to jest pan i władca na forum i proszę mu się nie sprzeciwiać, bo wezwę na pomoc zastępy moich czerwonoskórych braci. HOUGH!
 

DeletedUser3220

Guest
czy to jest 2 czy 8 dni, to nie wiadomo dalej, czy ten ktoś jest aktywny, ale tylko czy się LOGOWAŁ
 

soa77

Rycerz
Mam pytanie, czy wskaźnik aktywności w gildii świadczy o tym, iż danemu członkowi gildii przybywa jakiś punktów (czyli rozwija swoje miasto), czy mówi na tylko czy dany członek gildii jedynie się zalogował do gry. Bo wydaje mi się, iż to jest kolosalna różnica pokazująca aktywność w grze. W mojej gildii jest gracz, który od dawna stoi w miejscu punktowo, a obecnie ma żółty kolor (czyli zalogował się do gry w ostatnich 24h). Wydaje mi się ta funkcja jest do poprawy.
 

DeletedUser3220

Guest
Mam pytanie, czy wskaźnik aktywności w gildii świadczy o tym, iż danemu członkowi gildii przybywa jakiś punktów (czyli rozwija swoje miasto), czy mówi na tylko czy dany członek gildii jedynie się zalogował do gry. Bo wydaje mi się, iż to jest kolosalna różnica pokazująca aktywność w grze. W mojej gildii jest gracz, który od dawna stoi w miejscu punktowo, a obecnie ma żółty kolor (czyli zalogował się do gry w ostatnich 24h). Wydaje mi się ta funkcja jest do poprawy.

i o to mi chodzi. kłócicie się o funkcję, która tak naprawdę pokazuje to, że ktoś się zalogował :)

Żeby czasem zaraz nie napadło Cię stado elfów .... Ostatnie logowanie jest napisane lecz nie jest napisane kiedy się wylogowujesz więc o co Ci biega ??? Równie dobrze teraz takie info może wyjść poza Gildię dając cynka, że nie ma Cię ponad 2 dni .... Pomyśl zanim wpadniesz na kolejny wspaniały pomysł :)

Tutaj chodzi o to by ta Aktywność w funkcji spełniała swoją rolę, a nie chore jazdy z plądrowaniem, zdradami i innymi pierdołami ...

Ps. Opcje 2-7 i ponad 7 odpadają zdecydowanie w Twoim pomyśle jak i odpadają w obecnej formie. Po kiego mi wiedza, że kogoś nie ma 2-7 dni jak ja chcę wiedzieć dokładniej czy to jest 3, 4 czy 5 dni :)

Ps. Dostęp do tego mają jedynie Założyciel i Lider więc jako osoby odpowiedzialne za Gildię powinny mieć tą możliwość wiedzy kiedy i o której dokładnie było ostatnie logowanie :)

ciekawa odpowiedź... czy zawsze tak reagujesz jak ktoś się z Tobą nie zgadza?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2990

Guest
Czytaj ze zrozumieniem.
Apocalypto napisał wyraźnie, że przedział 2-7 dni nic mu nie mówi, ponieważ to może być zarówno nieobecność 2, 3, 4, 5, 6, i 7 dniowa. Jeżeli będziesz prowadził [kiedyś może Ci pozwolą] gildię to zrozumiesz jaka jest różnica.
Popieram Apocalypto boć przecież to jest pan i władca na forum i proszę mu się nie sprzeciwiać, bo wezwę na pomoc zastępy moich czerwonoskórych braci. HOUGH!

Dla mnie gracz nieaktywny to nieaktywny. Nie bardziej lub mniej aktywny. Ale widzę że w większości z was zależy na gonieniu w punktacji, tzw. wyścig szczurów... Aby być tylko pierwszym... Po trupach do celu...

Można i tak... Gracz nieaktywny 3 dni to go wyrzucić i wpakować na jego miejsce troglodytę, który 24/7 spędza przy komputerze, nie ma życia prywatnego, przyjaciół, rodziny. Tylko FoE, najlepiej na wszystkich 4 światach...

Także nie wiem o co wam chodzi. Należe do gildii (zajmujemy 5 miejsce) i nikt tam rabanu nie robi że nie widzi kiedy to Kowalski się ostatnio logował.

Taki wielki z ciebie dowódca... To prowadz notaki sobie kto jaki przyrost pkt miał w ciągu godziny, dnia, dwóch, tygodnia, miesiąca... Wtedy będziesz wiedział kto jest aktywny a kto nie... i czy jest pożyteczny dla ciebie (aby utrzymać pozycje w rankingu) czy noga, pupa, drzwi :)
 

DeletedUser3220

Guest
ja właśnie to robię, prowadzę notatki, 2 razy w tygodniu robię przeliczenie i wiem kto jest na ile aktywny.
ale oprócz aktywności liczy się support, handel, ogólnie pojęta współpraca...
bo można przeć punktami do przodu, ale w Gildii być cieniem...
 

DeletedUser2509

Guest
I co byś jeszcze chciał może kiedy poszedłem i wróciłem z kibla. Inwigiluj sobie Veni, my niepotrzebujemy takich nowinek.
 

DeletedUser1724

Guest
Widać właśnie jak nie którym zależy na Gildii i aktywności osób w niej siedzących .... Nie którzy prowadzą obszerne notatki z gry tylko po co ??? Życia realnego nie macie ? A skoro wprowadzają coś, to bym chciał by to w jakiś sposób działało pozytywnie na zarządzanie Gildią skracając czas spędzony na obliczeniach, wyliczeniach i innych durnych rzeczach bo to tylko gra :)

Nie którym przeszkadza, że domek ma jeden piksel ciemniejszy od całej reszty, a mi nie pasuje coś co by mi pomogło w lepszy sposób zarządzać Gildią niż obecnie wprowadzone. Osoby, nie będące założycielami i liderami powinni jednak powstrzymać się od durnych postów bo ten problem ich się nie dotyczy :) Jak będziecie mieli Gildię i nią chcieli zarządzać zobaczycie doskonale ile pochłania czasu takie sprawdzanie i kontrolowanie graczy :)
 

DeletedUser3220

Guest
no ale CZAS OSTATNIEGO LOGOWANIA w tym ci nie pomoże.

dlatego nie widzę sensu, żeby pokazywać dokładną datę i godzinę logowań. wszystko może wyjść poza gildię, skąd mogę to wiedzieć?

Widać właśnie jak nie którym zależy na Gildii i aktywności osób w niej siedzących .... Nie którzy prowadzą obszerne notatki z gry tylko po co ??? Życia realnego nie macie ? A skoro wprowadzają coś, to bym chciał by to w jakiś sposób działało pozytywnie na zarządzanie Gildią skracając czas spędzony na obliczeniach, wyliczeniach i innych durnych rzeczach bo to tylko gra :)

Nie którym przeszkadza, że domek ma jeden piksel ciemniejszy od całej reszty, a mi nie pasuje coś co by mi pomogło w lepszy sposób zarządzać Gildią niż obecnie wprowadzone. Osoby, nie będące założycielami i liderami powinni jednak powstrzymać się od durnych postów bo ten problem ich się nie dotyczy :) Jak będziecie mieli Gildię i nią chcieli zarządzać zobaczycie doskonale ile pochłania czasu takie sprawdzanie i kontrolowanie graczy :)

Nie jestem założycielem, ale współpracuję z szefem, żeby mu trochę pomóc. Nie rozumiem, czemu wytykasz innym, że AKTYWNIE zajmują się gildią? Prowadzenie notatek to już też grzech?
Nic mi nie da wiedza, czy gracz logował się 2 dni temu, czy 3-go listopada o 15:24, bo to i tak będzie jedynie znaczyło, że się logował. Nie dowiem się, czy coś zbudował, czy kogoś atakował, więc tak naprawdę nie wiem nic.
Więc skoro nie wiem nic, to po co dokładna godzina wiedzenia niczego?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3787

Guest
Dziwię się, że najwięcej do powiedzenia mają gracze, którzy nie mają pojęcia o czym piszą. Ta funkcja została wprowadzona po to aby szefowie gildii mieli rozeznanie kto gra naprawdę a kto symuluje. Faktem jest że powinno inaczej być to rozwiązane, lecz jak mówią "lepszy rydz jak nic". Jeżeli ktoś wchodzi do zespołu to niestety musi się podporządkować innym [z tego powodu ja gram jako "samotnik"], ale jak już wprowadzili takie "udogodnienia" to niech one komuś pomagają.
Apocalypto na Twoim miejscu to bym niektórym graczom "odebrał" na miesiąc klawiatury a dał im tablicę i kredę do ręki i za karę kazał pisać po 1000 razy "Nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam zielonego pojęcia".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2990

Guest
Widać właśnie jak nie którym zależy na Gildii i aktywności osób w niej siedzących .... Nie którzy prowadzą obszerne notatki z gry tylko po co ??? Życia realnego nie macie ? A skoro wprowadzają coś, to bym chciał by to w jakiś sposób działało pozytywnie na zarządzanie Gildią skracając czas spędzony na obliczeniach, wyliczeniach i innych durnych rzeczach bo to tylko gra :)

Nie którym przeszkadza, że domek ma jeden piksel ciemniejszy od całej reszty, a mi nie pasuje coś co by mi pomogło w lepszy sposób zarządzać Gildią niż obecnie wprowadzone. Osoby, nie będące założycielami i liderami powinni jednak powstrzymać się od durnych postów bo ten problem ich się nie dotyczy :) Jak będziecie mieli Gildię i nią chcieli zarządzać zobaczycie doskonale ile pochłania czasu takie sprawdzanie i kontrolowanie graczy :)

Próbuję cię zrozumieć ale nie wiem w czym pomoże ci dokładna DATA i CZAS logowania... Możesz to wytłumaczyć??
 

DeletedUser3220

Guest
Zrozumiesz jak będziesz miał swoją Gildię :)

rozległa odpowiedź, nie wnosząca niczego.
też jestem ciekawa, w czym może Ci to pomóc? zachowujesz się, jakbyś był najmądrzejszy, ale pamiętaj, że to nie liczba postów jest tu wyznacznikiem. Jeśli masz sensowne argumenty, podaj je. Ja podałam swoje.
 

DeletedUser1724

Guest
Co ma mój licznik postów do tego tematu ? Podałem argumenty, a jeżeli ich nie rozumiesz to skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Co ma mój licznik postów do tego tematu ? Podałem argumenty, a jeżeli ich nie rozumiesz to skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :D

Nie, no widzę, że mam do czynienia z osobą elokwentną.
Argumenty typu: "zrozumiesz, jak będziesz miał swoją Gildię", są mało ambitne. Tak samo jak powyższa odpowiedź.
Widzę, że to Ty nie rozumiesz, co inni piszą. A nawet jeśli, to nigdy się do tego nie przyznasz.

Dokładna data i godzina nic nie zmienią w systemie zarządzania Gildią. Tak samo, jak w tym momencie niewiele dało dodanie tych kolorowych znaczników przy członkach Gildii. Co z tego, że ktoś się zalogował? Równie dobrze mógł to zrobić przez przypadek. I przez to już wiesz, że jest super aktywny? Bo mu się pomyliły strony?
Jak ktoś jest aktywny, to działa w gildii, to mu punkty rosną, to Ci budynki supportuje i z Tobą handluje. To znaczy być aktywnym, a nie cieszyć się, bo się komuś lampka kolorowa zapaliła i dalej nie mieć pojęcia, czy gra.

Nie tylko Ty masz Gildię, a jeśli nie masz czasu na tak ambitne sprawy jak zwykłe podliczanie punktów, to może znajdź sobie współpracownika, albo zrezygnuj z tak ambitnego zadania, jak przywództwo. Bo skoro nie masz na nie czasu, to po co?
 

DeletedUser1724

Guest
NIe no masakra.... Zrozum, że obecna forma aktywności, która została wprowadzona jest do bani i w żaden sposób nie spełnia swojej funkcji więc po co to jest wprowadzone ?? Po to, żeby sobie było ? Nie - ja chce by to działało w formie takiej do jakiej zostało to wprowadzone - aktywności członków Gildii, a nie wiedzy czy ktoś logował się od 3-8 dni bo po kiego mi ta wiedza jak i bez tego wiem o tym doskonale po punktach ....

Ja chcę by coś działało w sposób taki jaki powinno bo skoro wprowadzili to by ułatwić pracę Założycielowi i Liderowi Gildii to czemu nie wprowadzić czegoś doskonalszego, co by ułatwiło w sposób ten właściwy tej pracy :)

Masz te swoje obszerniejsze wyjaśnienie :)
 

DeletedUser2990

Guest
Nie, no widzę, że mam do czynienia z osobą elokwentną.
Argumenty typu: "zrozumiesz, jak będziesz miał swoją Gildię", są mało ambitne. Tak samo jak powyższa odpowiedź.
Widzę, że to Ty nie rozumiesz, co inni piszą. A nawet jeśli, to nigdy się do tego nie przyznasz.

Dokładna data i godzina nic nie zmienią w systemie zarządzania Gildią. Tak samo, jak w tym momencie niewiele dało dodanie tych kolorowych znaczników przy członkach Gildii. Co z tego, że ktoś się zalogował? Równie dobrze mógł to zrobić przez przypadek. I przez to już wiesz, że jest super aktywny? Bo mu się pomyliły strony?
Jak ktoś jest aktywny, to działa w gildii, to mu punkty rosną, to Ci budynki supportuje i z Tobą handluje. To znaczy być aktywnym, a nie cieszyć się, bo się komuś lampka kolorowa zapaliła i dalej nie mieć pojęcia, czy gra.

Nie tylko Ty masz Gildię, a jeśli nie masz czasu na tak ambitne sprawy jak zwykłe podliczanie punktów, to może znajdź sobie współpracownika, albo zrezygnuj z tak ambitnego zadania, jak przywództwo. Bo skoro nie masz na nie czasu, to po co?

No i to jest konstruktywna odpowiedz.

Zrozumiesz jak będziesz miał swoją Gildię

Nie muszę być założycielem Gildii aby mieć pojęcie na jej temat...
Sam nie wiesz po co ci dokładna DATA LOGOWANIA... nie potrafisz obronić swojej tezy, czy też wniosku. Dyskusja polega na wymianie argumentów, a u Ciebie ogranicza się do rzucania... sloganów (bo inaczej tego nie można nazwać), ma być tak jak ja chcę albo wcale.

Jedyne co mogli by poprawić to aby kolory się nie zazębiały, nic poza tym... Jest dobrze jak jest, a jest lepiej niż było...


NIe no masakra.... Zrozum, że obecna forma aktywności, która została wprowadzona jest do bani i w żaden sposób nie spełnia swojej funkcji więc po co to jest wprowadzone ?? Po to, żeby sobie było ? Nie - ja chce by to działało w formie takiej do jakiej zostało to wprowadzone - aktywności członków Gildii, a nie wiedzy czy ktoś logował się od 3-8 dni bo po kiego mi ta wiedza jak i bez tego wiem o tym doskonale po punktach ....

Ja chcę by coś działało w sposób taki jaki powinno bo skoro wprowadzili to by ułatwić pracę Założycielowi i Liderowi Gildii to czemu nie wprowadzić czegoś doskonalszego, co by ułatwiło w sposób ten właściwy tej pracy :)

Masz te swoje obszerniejsze wyjaśnienie :)

No a tutaj sam sobie gola wbiłeś. GRATULACJE :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Jedyne co mogli by poprawić to aby kolory się nie zazębiały, nic poza tym...

Kolory Ci się zazębiają ? Na to nawet pewnie nie wpadł sztab programistów IG .... Pisz do supportu bo tak nie może być, że kolory się zazębiają :D
 
Do góry