Aktualizacja Wypraw Gildyjnych - komentarze

Yatsueku

Szlachcic
Mogli wcale waluty premium nigdy nie dawac do zdobycia w grze.
Mogli ale dodali. Przez tyle lat w takich ilościach a nie innych. Mogą zrobić co chcą - to ich dzieło. Natomiast jeśli faktycznie pójdą tą drogą to powstanie spora jeśli nie ogromna dysproporcja między farmerami a tymi co zasuwali WG na kilka serwerów. Farmer zbierze sobie ładnie diamenciki a WG-runner nie, farmer kupi 'wóz' na GPC a ten drugi nie bo będzie kisił na zbiory. Idąc dalej powstaną super-gildie które stać będzie na wozy reszta będzie plażować. Zmieniając tak drastycznie jeden z istotnych parametrów gry wywraca się ją do góry nogami krzywdząc przy okazji tych, co się nie nachapali studni. Może nie od razu ale taki będzie finał, że gra zejdzie na psy ;-)

IG robi dobry ruch SPOWALNIAJĄC gre bo teraz jest na co czekać. Na fragmenty ulepszen budynków. Wczesniej dostawales wszystko i nuda. Teraz jest co liczyc, odliczac.
Brawo, powiedz to tym co mają Jowisz na horyzoncie (za chwilę wejdzie Tytan) a muszą przepłynąć Ocean... Zawsze chodzi o to żeby gonić króliczka a nie o to żeby umożliwić ludziom dogonienie go. Z tą różnicą, że mądry developer tak tworzy grę, że gracze niżej w ranku przynajmniej mają wrażenie, że mogą. To zachęca do grania, nakręca, czasem nawet na drobne zakupy. Jeśli na start dostaniesz wrażenie, że nic tu nie zdziałasz - odpuścisz, klient stracony.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Farmer zbierze sobie ładnie diamenciki
spokojnie, nerf studni na pewno jest na horyzoncie. Nie wierze by je zostawili tak jak jest. Od prawie roku nie ma ich w eventach. Mysle ze w tym roku znerfią szanse na diaxy.
Idąc dalej powstaną super-gildie które stać będzie na wozy reszta będzie plażować
A to tak juz nie jest? xD
Na E tylko 5 gildii gra powaznie GPC. około 10-20 bawi się. Reszta ogranicza się do zajęcia kilku plaż.
Brawo, powiedz to tym co mają Jowisz na horyzoncie (za chwilę wejdzie Tytan) a muszą przepłynąć Ocean
Sory, robiłem Ocean bez KT i bez Rdzenia Si
do tego chcialem od razu przeskoczyc VR by byc w amrsie. Siedziałem tam bite 2-3 miesiące.
Arktyka kiedys to był miesiąc.
Z KT artyka to 2 tygodnie (maraton KT do 30 lvl w arktyce)
potem 30 lvl w oceanie + rdzeń SI, ocean robisz w max miesiąc.

Epoki wychodzą raz w roku (teraz nawet rzadziej) więc epoki to z palcem w nosie dogonisz raz dwa. Spokojnie w rok czasu zrobisz wszystko od EP do Jowisza, a wyjdzie tylko jedna epoka w tym czasie.

Nowy klient widzi mase mozliwości. Ta gra od zawsze jest dla cierpliwych. Powoli ciuła sie PR, towary, atak, obrone etc. Fragmenty dają PEWNOŚĆ, ze coś dostaniesz. aktualnie np tarasy - to czyste RNG na starcie gry. zawsze jest z czymś innym wiec jest 50-50 czy dostaniesz. Teraz bedzie pewność, że sie cos dostanie.
 

Yatsueku

Szlachcic
Prawda jest taka, że możemy to sobie tłumaczyć na różne sposoby ale próby zawijania ****a w celofan nie zrobią z niego cukierka ;-) Widać policzyli i tak im wyszło, że kasa będzie sie zgadzać a Polska to nie jest rynek istotny dla IG więc możemy sobie pomarudzić i tak nikogo to nie obejdzie. Tu w porównaniu do innych regionów po prostu nie ma pieniędzy a w dodatku gdzie indziej moc nabywcza pieniądza jest dużo większa (no, może poza Argentyną i tym podobnymi jakimiś republikami bananowymi). Jeśli znerfują studnie - okej, to będzie do przyjęcia. Dopóki tego nie zrobią to będzie - z naszego lokalnego punktu widzenia - zwykły strzał, może nie w kolano ale na pewno w stopę. O ile rzecz jasna to o czym rozmawiamy okaże się jutro faktem...

Ja osobiście znalazłem się w takim punkcie budowy wioch, że bez rozszerzeń za diaxy mój rozwój baaaardzo mocno spowolni. Na dobrą sprawę gra nie oferuje już nic poza grindem a jak ma to być tak powolny grind.... Mając świadomość, że inni doszli do tego dosłownie chwilę temu na innych warunkach powiem "pierdzielę takie wczasy" i pójdę poszukać innego miejsca do życia w Necie ;-) Może zresztą to jest zamysł speców od marketingu IG - odświeżyć bazę klientów, pozbyć się starych cwaniaków i "złowić" nowych naiwnych? ;-P
 
Ostatnia edycja:

LEGI

Wicehrabia
Jak zwykle płacz i zgrzytanie zębów.Najlepiej oceniać zmiany samemu ich nie doświadczając. Pisałam to wcześniej i napiszę po raz kolejny jedyną zmianą na gorsze jest zmniejszenie ilości diamentów, które możemy zdobyć w WG , czy ta zmiana została utrzymana przekonamy się jutro.
Studnie życzeń czy też fontanny nie są stawiane na głównych światach zatem ta zmiana najbardziej uderzy w farmerów. Tarasy rolne kiedyś były porządane obecnie gdy 99% graczy większość czasu poświęca na GPCH straciły na znaczeniu.
Dla kolegi wyliczającego ile to kasy musi wydać odpowiem NIC nie musisz wydać, nikt nie zmusza do zakupu pakietów, nikt nie zmusza do zakupu waluty z wydarzenia, nikt nie zmusza do zakupu obozów na GPCH to wszystko jest robione z własnej woli.
Właśnie dobrze ,że jest mocny przeciw . Musimy jako społeczność próbować wpływać na bzdurne zmiany w grze , to my w nią gramy i nawet nie kupując diamentów my ją utrzymujemy. Im głośniejszy bunt tym większe szanse na jakąś reakcje ze strony Inno. Zmiana w WG po 1 uderza najmocniej w nowych graczy ,fragmentyzacja budynków utrudni grę nowym graczom , a umówmy się nowi gracze nie będą mieli tyle cierpliwości co starzy tylko po prostu zmienią grę. Większość graczy gra tutaj od lat z sentymentu . Przez coraz głupsze zmiany stali gracze odchodzą , a teraz chcą zniechęcić do gry nowych graczy. Życzę powodzenia temu co wymyśla te zmiany długo stanowiska nie utrzyma... będą mieli jeszcze większe straty.
To dopiero początek zmian , trzeba mocno reagować i krytykować wymysły Inno, bo później będą brnąć jeszcze dalej , można się domyślić , zaraz będą u Handlarza same fragmenty do kupienia jakiegoś ulepszenia , ,nagroda za event będzie możliwa do ukończenia jedynie za pieniądze ,darmowe diaxy będą rzadkością , reklamy mogą pojawić się częściej i to za podstawowe funkcje itp. dużo jest możliwości przed Inno . Trzeba już teraz wyrażać ostry przeciw, zanim będzie za późno.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to my w nią gramy i nawet nie kupując diamentów my ją utrzymujemy
słucham? xD co mają z graczy, którzy nie płacą? po za potencjalnym ściągnięciem znajomych, ktorzy moze coś kupią
no dobra zaraz bedzie, ze reklamy - ale podziwiam, ze ktos je klika dla tych kilku nagrod śmieci. Nie chciałoby mi się. Na szczęscie gram w 90% na PC
 

Marik

Książę
Cytuję: ,,Uwaga: ponieważ wciąż pracujemy nad szczegółami nowego balansu, powyższe nagrody mogą jeszcze ulec zmianie., . Jutro wchodzi zmieniona wersja i co dalej nikt nic nie wie i nie potrafi napisać wszystkich zmian? Technicy dalej to zmieniają, support sam ma to sprawdzić i napisać na forum czy jak? Poziom informowania graczy jest Żenujący.
 

Yatsueku

Szlachcic
Cytuję: ,,Uwaga: ponieważ wciąż pracujemy nad szczegółami nowego balansu, powyższe nagrody mogą jeszcze ulec zmianie., . Jutro wchodzi zmieniona wersja i co dalej nikt nic nie wie i nie potrafi napisać wszystkich zmian? Technicy dalej to zmieniają, support sam ma to sprawdzić i napisać na forum czy jak? Poziom informowania graczy jest Żenujący.
Ktoś od IG jęczał jakiś czas temu, że gracze nie dość angażują się w "betę" żeby to wszystko było dopracowane. Ta, jasne, to mam grindować PRy, diaxy, napierdzielać GPC, łamać sobie głowę nad coraz to nowszymi, wielkimi jak krowy eventami i jeszcze na becie ZA DARMO danych do telemetrii dostarczać? Doba za krótka a do emerytury jeszcze trochę!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Cytuję: ,,Uwaga: ponieważ wciąż pracujemy nad szczegółami nowego balansu, powyższe nagrody mogą jeszcze ulec zmianie., . Jutro wchodzi zmieniona wersja i co dalej nikt nic nie wie i nie potrafi napisać wszystkich zmian? Technicy dalej to zmieniają, support sam ma to sprawdzić i napisać na forum czy jak? Poziom informowania graczy jest Żenujący.
support przekopiował post z bety, który przetłumaczył.
 

ucel

Baron
słucham? xD co mają z graczy, którzy nie płacą? po za potencjalnym ściągnięciem znajomych, ktorzy moze coś kupią
no dobra zaraz bedzie, ze reklamy - ale podziwiam, ze ktos je klika dla tych kilku nagrod śmieci. Nie chciałoby mi się. Na szczęscie gram w 90% na PC
Skasuj wszystkich co nie placa i sie gra skonczy. Bo nagle nie bedzie ani z kim ani przeciw komu grac. Nie wierzysz? Usun ze znajomych wszystkich bez Forge Plus i zrob gildie gdzie forge plus jest w wymaganiach. Ciekawe ile osob znajdziesz. Ilu z nich bedzie sie chcialo bawic w motywki czy wizyty w tawernach.

To wlasnie ci "nie placacy" sa podstawa tej gry i uatrakcyjniaja ja dla placacych. Pozbedziesz sie pierwszej grupy, odejdzie druga.
 

Bożka123

Hrabia
Usun ze znajomych wszystkich bez Forge Plus i zrob gildie gdzie forge plus jest w wymaganiach
Nie trafiłam na gracza z F+ (przypominam, że to widać).
Co do tematu, to przychylam się do opinii o poczekaniu cierpliwie i komentowaniu faktów, a nie przypuszczeń.
 

Atli

Hrabia
Nie trafiłam na gracza z F+ (przypominam, że to widać).
Co do tematu, to przychylam się do opinii o poczekaniu cierpliwie i komentowaniu faktów, a nie przypuszczeń.
1.Własnie o to chodzi :-P
2. Wydaje mi się, że jako naród uwielbiamy narzekać, obojętnie czy mamy rację, czy też nie.
 

Mikeszo

Szlachcic zagrodowy
ForgeOfFragments by InnoFragments, ot co. Powiem tak. Jestem graczem korzystającym z mikropłatności, jeśli raz na rok trafi się pakiet 200%, czasem skorzystam, czasem nie. To, że w grze da się zdobyć diaxy - super, nie powoduje to, że jeśli się trafi promka 200%, to że nie kupię diaxów - wręcz przeciwnie. Natomiast jeśli zabierają alternatywę zdobywania dodatkowych diaxów w grze, to InnoDziałders - my dziękujemy, za chwilę sami sobie w to będziecie grać :)
 

LEGI

Wicehrabia
słucham? xD co mają z graczy, którzy nie płacą? po za potencjalnym ściągnięciem znajomych, ktorzy moze coś kupią
no dobra zaraz bedzie, ze reklamy - ale podziwiam, ze ktos je klika dla tych kilku nagrod śmieci. Nie chciałoby mi się. Na szczęscie gram w 90% na PC
Dobrze to ujął ktoś niżej , graczy którzy płacą jest bardzo mało , gdyby ich samych zostawić zostałby jeden świat może z tysiącem graczy. W dodatku tacy diamentowi gracze ,często szybko się nudzą , więc nie byłoby stabilnego pionu , gra na takim serwerze byłaby porównywalna do gry na nowym świecie , wysokie ceny surowców , mało aktywnych graczy i gildii , słaby handel i dodatkowo pewnie jeszcze słaba Rywalizacja , bo by pewnie było tylko ze 100-200 graczy którym by zależało. Nowi gracze by przychodzili , odchodzili i może po kilkanaście by zostawało na dłużej. Gra jest coraz bardziej czasochłonna , głownie przez pola, nowy gracz po pewnym czasie się tym znudzi , a jako ,że na rynku jest dużo gier tego typu to wybierze coś innego i myślę ,że to jest najważniejsza przyczyna strat Inno, chcieli aby w grę można było grać 24/24 to jest błędnie - owszem ktoś powie możesz grać mniej proszę bardzo po prostu nie będziesz miał tylu nagród ,ale tacy kupujący będą patrzeć o wydam tyle i nadal będę nikim , musze poświęcać tyle czasu ,żeby być kimś , gra wymaga bycia co 4 h po co mam się męczyć , wybiorę tą grę ,w której nie będę tracił , jak mnie nie będzie.
 

Ts1982

Szlachcic zagrodowy
Naprawdę nie dało się czegoś lepszego wymyśleć ?
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Koszt odblokowania 5 poziomu w 80 osobowej gildii to 60k surki. Dzienne wpływy do skarbca to 230k surki. Tanio nie jest, ale nie jest to stawka blokująca.
 
Do góry