Aktualizacja Wypraw Gildyjnych - komentarze

Bożka123

Hrabia
Zrób to bez użycia niebieskich fiołek, które akurat podczas tego eventu wpadają w dużych ilościach. Wtedy możemy porozmawiać, bo to dalej dość długo będzie nie osiągalne
Po kolejnym evencie nie będzie z tym najmniejszego problemu. 13 już robię bez fiolek.
Wyznajesz zasadę, że jeśli fakty nie zgadzają się z doktryną, to tym gorzej dla faktów.
 

piotresz

Hrabia
Nowe budynki eventowe i perły z Tytana dają mocny wzrost % w obronie więc 5 poziom staje się coraz bardziej przyjemny.
13 walk jak widzę to już właściwie standard, więc na kolejne też przyjdzie czas, na razie robię z fiolkami a jeśli ich nie będzie to 2-3 negocjacje też nie spowodują jakiegoś armagedonu w inwentarzu.
Problem robienia WG uważam za rozwiązany a i do nagród człowiek się przyzwyczaił. Oczywiscie szkoda, że mało wpada diamentów ale trudno.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Problem robienia WG uważam za rozwiązany a i do nagród człowiek się przyzwyczaił. Oczywiscie szkoda, że mało wpada diamentów ale trudno.
Przecież nigdy nie było problemu robienia WG, jak nie walkami to negocjacjami się robiło, problemem mogły być tylko koszta negocjacji, choć większość i tak miała produkcję towarów ponad stan potrzebny do zrobienia 5 poziomu WG.
Sam robię do 13 poziomu walką, cały czas zbieram niebieski bonus, ale wydaje mi się, że do zrobienia kompletu bez wspomagania się niebieskimi fiołkami, i bez kupowania posągów zwiększających niebieski bonus to jeszcze daleka droga, przynajmniej w Tytanie, bo nie wiem jaki % bonusu ma armia przeciwna w niższych epokach
 

Arctus Hubertus

Szlachcic zagrodowy
Podejrzewam że koleżanka wydała z 70 fiolek x 30 % obrony dla armii defensywnej. Lepiej podawać atak netto bez fiolek :) Ja mam obecnie ok 1000/1000 i 3 ostatnie wysepki robię nego. Epoka Tytan.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Podejrzewam że koleżanka wydała z 70 fiolek x 30 % obrony dla armii defensywnej. Lepiej podawać atak netto bez fiolek :)
Nie wiem ile fiolek wydała koleżanka, ale dla mnie istotna jest informacja o wielkości wsparcia niezbędnej do pokonania ostatnich zamków na 5 mapie. Każdy może wtedy użyć ich tyle, ile potrzebuje do osiągnięcia tej wartości.
Wartość ataku armii obronnej chyba zawsze jest podawana netto, chyba że przeoczyłam jakieś mikstury :)
 

Bożka123

Hrabia
W tej chwili bez fiolek 1248/1136. Niewiele więcej potrzeba, aby zrobić w automacie ostatni konflikt. 14 i 15 są nieco bardziej wymagające. Nie sprawdzałam po jednej fiolce ile trzeba najmniej. W evencie leci ich tyle, że wystarczą na co najmniej 4 tygodnie.
Osobna kwestią pozostaje zrobienie wszystkiego bez stawiania budynków. Teraz robię w ten sposób 8 pierwszych.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W tej chwili bez fiolek 1248/1136. Niewiele więcej potrzeba, aby zrobić w automacie ostatni konflikt. 14 i 15 są nieco bardziej wymagające. Nie sprawdzałam po jednej fiolce ile trzeba najmniej.
1153/1154, na automacie, bez budynków robię 11 zamków, kolejne ręcznie + muszę odpalić fiolki, no i dodatkowo coś jednak zbudować. Mniejsza siła w ataku oznacza, że więcej fal ataku przeciwnika trzeba "przeżyć".
Edit: Sorki, fiolki odpalam przy 8 zamku ;}
 
Ostatnia edycja:

Hans Voralberg

Wicehrabia
Panaceum na ostatnie trzy, cztery wysepki wydaje się być perła Projekt Virgo, która na 50 lvl ma: 5 uderzeń z 65% pewnością w moim przypadku ;)
Biorąc pod uwagę ostatnie WG, to na cztery ostatnie wyprawy, tylko raz (na jednej z wysepek) nie zadziałało. Oczywiście jakiś procent do niebieskich statów trzeba posiadać, bo jest jeszcze druga fala wojaków, a perła działa tylko na pierwszą. I jeszcze jedno, trzeba pamiętać, żeby bonus z Virgo aktywować (po zbiorach?) na ostatnich wyspach ;)
Wydaje się, że podobnie jak przy Wasylu, większość na początku kiwała z politowaniem na na moje prekursorskie poczynania *budowy tej perły (na świecie F), tak teraz (pomału) dają się przekonać do Virgo 8>

* wiem, wiem ale na początku nie było nic innego... i nadal stoi :)
 

hddk

Hrabia
Niebieski fiolki można stackować. Jak użyjesz na raz 10 to dostaniesz 300% defa
Na Becie po ostatnich zmianach nie można już stackować niebieskich fiolek. Przy próbie użycia drugiej mamy komunikat:

niebieskie_fiolki_beta.jpg

Nie można nawet odpalić 30% i 20%, bo się pyta czy podmienić 30-tkę na 20-tkę.
 
Do góry