Aktualizacja wyglądu budynków produkcyjnych z poprzednich epok

  • Rozpoczynający wątek Ganjax
  • Data rozpoczęcia

Czy budynki produkcyjne powinny mieć aktualizowany wygląd wraz z epoką


  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, część graczy preferuje produkcje większej ilości surowców niż tylko z aktualnej epoki, lecz dziwnie wygląda kiedy powiedzmy jesteśmy w epoce postępowej i robimy kamień lub drewno w budynku produkcyjnym z ery p.n.e, chodzi mi po prostu o "skórki" budynków w każdej epoce, czyli np tartak w epoce postępowej wyglądał na postępową a nie przedpotopową, oczywiście rozmiar żeby był ten sam tylko wygląd się zmieniał z epoką, i miasta będą ładniej wyglądać i będzie to bardziej profesjonalne, co sądzicie?
 

DeletedUser9945

Guest
Wybacz ale to jest zbędne i dużo roboty programiści by mieli
 

DeletedUser

Guest
Zdecydowanie nie ^_^ Nie chcę mi się pisać dlaczego ale raczej to sprawa oczywista :p

Ps. Kto w epoce postępu buduje tartak ?? ^^ Z tym to chyba lekka przeginka heheh :D
 

DeletedUser

Guest
A myślisz że w dzisiejszych czasach sie nie produkuje drewna, marmuru, kamienia, wina, lin, szkła itp itd? produkuje, ale nie są to produkcje kamienia łupanego i wyglądają nowocześnie, a programiści są od roboty, a za dużo raczej nie, zrobić tylko pare grafik, i przedstaw dlaczego to oczywiste
 

DeletedUser9945

Guest
pare grafik ale te pare grafik by się zmieniało zgodnie z epoką jak ratusz i sorry ale 5x7 czyli 35 grafik tylko z jednej epoki brazu to jest dużo później z żelaza następne 30 grafik bo np będę mieć żelazo we wczesnym, rozkwicie, jesieni, kolonialnej, przemysłowej, postępowej później granit 5x5 25 grafik razem około 200 grafik żeby jeden człowiek był zadowolony
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale jak 200 grafik ? o.O Przecież mu chodzi tylko o wygląd budynków towarowych, a nie wszystkich, w tym mieszkalnych i produkcyjnych ...
 

DeletedUser9945

Guest
tak ale drewno marmur wino kamień barwnik jest 5 epoki brąz się nie liczy ale żelazo wczesne rozkwit jesień kolonialna przemyslowa postępowa 5 budynków towarowych z jednej epoki x 7 epok =35 grafik
później żelazo tkanina heban biżuteria wapień 5x 6 epok bo już bez żelaza to już 30 grafik
dalej jest 25
20
15
10
razem 135 grafik tyle dokładnie wyniesie ta propozycja
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Myślę, że tym w takim razie mogliby się zająć dopiero po wypuszczeniu pełnej wersji :) Teraz mają za dużo pracy nad wojnami gildii, łączeniem sąsiedztw i nową epoką :)
 

DeletedUser

Guest
Ludzie o czym Wy w ogóle marzycie i zastanówcie się co piszecie .... Skórki to możecie sobie zmieniać na gg, winamp-ie, skype, a nie na FoE - stek bzdur i totalnego bałaganu by tylko to narobiło, bo Ty chcesz skórki na towarowe, ktoś inny będzie chciał na domki, a jeszcze inny postanowi, że chce na Perły Architektury .... Ludzie grajcie, a nie wymyślacie rzeczy godzące w ten projekt, a najbardziej w grafików, którzy mocno pracują, by wygląd tej gry odzwierciedlał jej sens i sens tych wszystkich epok ....

Ehhhh co za naród :D
 

DeletedUser8996

Guest
Dokładnie, Hero :)

A ja to bym chciał mieć inną skórkę w portfelu, ale no cóż...
 

DeletedUser9945

Guest
za dużo roboty a nic to nie wnosi graficy się napracuja na 135 grafik a jeden człowiek będzie zadowolony bo 40 pracowało na te 135 grafik
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4259

Guest
łomatko! ilu tu raptem znajomych grafików pracujących na zlecenie InnoGames! no coś niesamowitego....
tylko że może oni (graficy) jednak woleliby mieć pracę - skąd takie nagłe przeświadczenie w społeczności FoE, że Ci "biedacy" zaharowują się od świtu do północy?

no i aż strach cokolwiek zaproponować, bo zakrzyczą człowieka i bez sądu pod murem postawią...
a nawet mu w locie udowodnią, jacy oni sami (Ci krytkujący wszelkie pomysły) są biegli w rachunkach!...

pomysł świetny, jestem na tak

a dlaczego? bo jednym z elementów wyróżniających FoE wśród innych gier tego typu jest właśnie dopracowana do ostatniego szczegółu grafika - i jeśli nasze miasta mają być nie tylko "praktyczne", ale i po prostu piękne, to... czemu nie?

pozdrawiam :]
 

DeletedUser9945

Guest
Tak ale ładowanie jeszcze dodatkowych około 6 grafik (ja mam granit miod cegłe zioło bazalt i mosiadz) zabierze sporo pamięci a jestem w kolonialnej i wiekszość ludzi robi tak jak ja czyli 6 surowcow z poprzednich epok i 2 z teraźniejszej epoki więc wyobraź sobie czekanie 2 razy dłużej na grafike i w dodatku cięcie się grafiki co już występuje (sądze że z przeciążenia serwerów) 2 razy dłużej by się gra ładowała bo grafiki nie zapamiętane trzeba wczytywać na nowo (spróbuj wyczyścić pamięć google chrome a będziesz się męczył jak ja przez 30 min nie mogłam siè dostać do foe bo prędkość internetu o 22 jest karygodna! a wczytywanie wszystkiego od nowa zajmuje dobre 10 min)

- - - Zaktualizowano - - -

A są ludzie posiadający gorszy internet odemnie więc nie wyobrażam sobie ich wczytujących grafiki...
 

DeletedUser

Guest
- - - Zaktualizowano - - -

A są ludzie posiadający gorszy internet odemnie więc nie wyobrażam sobie ich wczytujących grafiki...

Weź pod uwagę to że foe za każdym restartem przeglądarki ładuje tekstury ze strony od nowa więc różnicy nie ma żadnej czy będzie grafika taka, czy taka, i tak będzie mieć praktycznie tą samą wagę, Inno Games nie jest byle firemką która sobie radzi od pierwszego do pierwszego, tylko to poważna firma dla której zrobienie tych nawet 135 grafik to pikuś.
Wciel się w rolę szefa firmy, i odpowiedz na pytanie, czy przejmowałbyś się że Twoi graficy mają za dużo do roboty? bo jak dla mnie to absurd i wolałbym raczej żeby jednak dawali z siebie wszystko i jak najwięcej, i za tym idzie pewnie ich wynagrodzenie. Jak założysz własną działalność w którą pakujesz własne pieniądze to zrozumiesz, czego się wymaga od własnego pracownika, bo jak widzę część z was żyje w realiach i sądach internetu, co mija z rzeczywistością
 

DeletedUser9945

Guest
tak ale nie sądze żeby Tobie w przemysłowej czy postępowej było potrzebne do czegoś drewno jako surowiec tym bardziej że w badaniach się takie surowce w tamtych epokach nie pojawiają jak chcesz zbuduj sobie drewno - ale będzie gorszy wygląd miasta a 135 grafik to nie jest mało bo każdą grafikę trzeba z tego oryginału ulepszyć, coś pododawać i to nie jest takie coś czym można się zająć 1 dzień... Po to są epoki i do nich dopisywane surowce żeby z czasem je wywalać a nie składować 16 budynków produkcyjnych (bo tyle wszystkich z bonusami wychodzi) a zresztą postaw sobie w przemysłowej kozią farme albo farme owoców będziesz miał to samo... To nie jest ta epoka a przecież farmy owoców są nawet teraz, kowal też jest...
Czyli tego kowala też mają ulepszać?? I tą farme owoców??
Twoje myślenie polega na tym że jak drewno jest do dzisiaj to musi stać a więc kowal też jest do dzisiaj więc też musi stać, farmy owoców (jako sady) też działają do dzisiaj więc też trzeba znaleźć ich teraźniejszą wersje.
Skoro budynki zaopatrzeniowe się ulepszają to budynki produkcyjne też dlatego po jakimś czasie kasuje się wcześniejsze...
Chyba że w przemysłowej dostajesz zadanie zbuduj tartak (śmieszne ale wtedy programiści rzeczywiście mogliby skórke nową dać)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To, że Ty nie produkujesz nie znaczy że nikt nie produkuje, wspomniałem o budynkach tylko produkcyjnych, teraz weź to sobie na logikę, lepszą alternatywą dla kowala jest wypalarnia ceramiki, a teraz mi powiedz co jest lepszą alternatywą dla tartaku lub kamieniarza? :) chyba za bardzo nadinterpretowałeś/aś mój pomysł, w tej grze nie chodzi tylko o funkcjonalność ale właśnie dopracowane grafiki w każdym calu, i 135 grafik to jest mało, pracowałem przy layoutach na stronie mc donalds i coca coli na oddziale w warszawie, zdziwił/a byś się jakie cuda tam muszą robić graficy, i wyobraź sobie też że przy tym nie siedzi jedna osoba, tylko cały zespół, to, co dla ciebie jest trudne, dla innych być wcale nie musi ;) a wytłumaczyłem to w poprzednim poście odnośnie wymagań szefa do własnych pracowników którym nie daje pieniędzy za darmo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9945

Guest
kowal = wypalarnia ceramiki?? Chyba żartujesz to jest tak samo jak drewno=papier z tym że papier pochodzi z drewna a ceramiki od kowala jeszcze nie widziałam (jak jeśli już to garncarnia) podkowę widziałeś w wypalarni ceramiki?? Ja tak to gratuluje...
a kamień najbardziej do bazaltu można porównać bo to kamień i to kamień...
 

DeletedUser

Guest
Monikata - zarówno kowal, jak i wypalarnia produkują zaopatrzenie. Tymczasem drewna w papierni nie wyprodukujesz.
Jestem jak najbardziej za :)
Pozdrawiam
 

DeletedUser9945

Guest
A ja nie rozumiem po co Ci w epoce przemysłowej drewno?? To tak jakby w przemysłowej otworzyć 10 kowali, rozumiem że oboje produkują zaopatrzenie ale drewno i np kawa też produkuje surowce (surowce razem wszystkie) więc nie wiem dlaczego po odblokowaniu np gumy chcesz produkować drewno (bo to jest bez sensu) to jest tak samo jak po odblokowaniu żaglowca zbudowałbyś kowala... Guma jest dużo lepsza od drewna i jak wystawisz oferte 10 gumy za 20 drewna w 5 min każdy kupi... Także nie wiem jaki cel Ci przyświeca budując tartak w przemysłowej
 

trupek1000

Książę
Ex-Team
A może ktoś na przykład nie chce budować dla siebie, tylko w gildii ma osoby, które drewna potrzebują? Różne są przypadki i różne motywy do stawiania tartaku w przemysłowej, nie można wychodzić z założenia "jesteś w przemyśle, masz zakaz stawiania drewna, bo Ci się to nie opłaca, guma jest lepsza!". Mnie też osobiście się pomysł podoba i jestem na tak :)
 

DeletedUser8

Guest
Niezbyt sensownie będzie to wyglądało gdy zmieniać się będą budynki towarowe, a produkcyjne, mieszkalne czy wojskowe już nie. Zmiana epoki oznacza nowy zestaw budynków do niej przypisanych, poprzednie epoki mają swój zestaw, tak zostało to rozwiązane. Przecież buduje się i współcześnie domy stylizowane na dawne epoki, to teraz co, wszystko w epoce progresywnej ma wyglądać na epokę progresywną, zero urozmaicenia i śladów po osiągnięciach minionych epok? : )
 

szachimat

Wicehrabia
no to moze by7 wprowadzic jakies rozwiazanie, ze jesli ktos chce aktualicancji, to bedzie mial ją w swoim miescie, a jesli nie, to miec nie bedzie. chociazby, jakis przycisk w ustawieniach. :p :p
 

DeletedUser8

Guest
Głosów jest niewiele i dzielą się mniej więcej równo, pomysł jednak po prostu nie przeszedłby. Normalną rzeczą jest, że w miastach jest starówka, jakieś zabytki, muzea utworzone w opuszczonych fabrykach itp., nikt nie przebudowuje starego miasta czy Wawelu po to, żeby pasował do XXI wieku ;)

Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry