[Tawerna znajomych] Aktualizacja tawerny

czy jesteś za aktualizacją bonusów w tawernie

  • tak

  • nie

  • obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

korosh

Baronet
Ktoś to już poruszył więc pociągnę temat. Tawerna jest w obecnej formie już trochę bezużyteczna, bo np. bonusy do ataku są znikome, nie wiem czy ktoś używa przyspieszeń budowy, a jedyne co się tak naprawdę moim zdaniem przydaje to bonus do negocjacji w WG, który też jest trochę bez sensu, bo każdy choć przeciętnie sprawny umysłowo użytkownik rozwiąże wszystkie negocjacje w 10 minut, więc wybór więcej niż 15 minut bonusu jest bez sensu.

Myślę że można by wprowadzić nowe bonusy, choćby zwiększenie premii ataku na poziomy 100/200/300%, z możliwością kumulacji i wielokrotnego kupowania bonusu za srebrniki, wprowadzenie bonusu do ataku dla armii obronnej dla WG5, ... Może warto przy okazji dodać kolejne modyfikacje sali typu lepsze tace, dywany itp. Pomysły można mnożyć, bo każdy na pewno coś by dodał - zapraszam do dyskusji i dodawania swoich pomysłów
 

Auraya

Hrabia
dokładnie, przydałoby się wypracowanie na nowo tej koncepcji.
bonusy do ataku i obrony obu armii. premie do zbiorów nie tylko monet i zaopatrzenia, ale też towarów/pr.
może przyspieszenie produkcji albo podróży na mapie kontynentu - skoro tak bardzo twórcy chcą, żeby gracze przechodzili do wyższych epok.
dodatkowe podejścia do nego w gpch... nie wiem, co będzie potrzebne w nadchodzących rajdach, ale jakieś miejsce na to można rezerwować
 

Natalia1984

Rycerz
Zagłosowałam na tak, aczkolwiek:
korosh napisał:
a jedyne co się tak naprawdę moim zdaniem przydaje to bonus do negocjacji w WG, który też jest trochę bez sensu, bo każdy choć przeciętnie sprawny umysłowo użytkownik rozwiąże wszystkie negocjacje w 10 minut, więc wybór więcej niż 15 minut bonusu jest bez sensu.

czy Ty właśnie obrażasz osoby będące np w pracy i grające z doskoku, osoby które negocjacjami robią np 2 poziomy lub z jakiegokolwiek innego powodu ? Twierdzisz, że jak ktoś wybierze dłuższy bonus do WG to jest niepełnosprawny umysłowo ? Co na to moderatorzy ?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zagłosowałam na tak, aczkolwiek:


czy Ty właśnie obrażasz osoby będące np w pracy i grające z doskoku, osoby które negocjacjami robią np 2 poziomy lub z jakiegokolwiek innego powodu ? Twierdzisz, że jak ktoś wybierze dłuższy bonus do WG to jest niepełnosprawny umysłowo ? Co na to moderatorzy ?
ah to są te wycieczki osobiste? xDDDD

kolega napisal, że negocjacje są tak proste, że można je ogarnąć w 10 minut i trzeba bardzo się postarać by się nie wyrobić....

Użycie tego bonusu w pracy, gdzie wiesz, że musisz odejść jest nienajlepszym sposobem użycia czegoś takiego (oczywiście można - bo jak sie ma srebrniki to czemu nie)
ale to nie jest wycieczka osobista, ani nazwanie kogokolwiek głupim xD


bonusy w tawernie wymagają reworku zdecydowanie, bonus do negów w GPC mocno by się przydal, co do ataku - raczej nie. tego sie nie da zbilanoswać.
Kupcy-handlarze to bonusy mem, tarcza miasta jeszcze większy mem, bonus zadowolenia, czy złota czy młotków to tylko na nowe miasta na nowych światach więc może być
 

Natalia1984

Rycerz
drogi Grzechu, nic w tym wątku nie piszę o wycieczkach osobistych. Wycieczki osobiste mają miejsce w dziale z komentarzami, w szczególności w wątkach z eventami. Tutaj jest zwykłe obrażanie części społeczności. Pozdrawiam.
 

korosh

Baronet
Zagłosowałam na tak, aczkolwiek:


czy Ty właśnie obrażasz osoby będące np w pracy i grające z doskoku, osoby które negocjacjami robią np 2 poziomy lub z jakiegokolwiek innego powodu ? Twierdzisz, że jak ktoś wybierze dłuższy bonus do WG to jest niepełnosprawny umysłowo ? Co na to moderatorzy ?
Jak ktoś chce się poczuć obrażony, to zawsze znajdzie sposób. Takie osoby lubią nadinterpretować fakty i traktować każdą wypowiedź jak skierowany na nich osobiście atak - przeważnie wiąże się to z jakimiś tłumionymi problemami w życiu prywatnym, więc takich sytuacji niestety nie unikniemy.
W kwestii mojej propozycji, to zauważ że jest tylko pewna ograniczona ilość podejść które można wykonać na raz, więc jak ktoś chce zrobić 2 poziomy, to po prostu kupi drugie 15 minut po odnowieniu. Kupowanie bonusu na czas kiedy nie ma się podejść jest, jak napisałem wcześniej, bez sensu i nie podejrzewam że możesz mieć inne zdanie.
A jeśli jeszcze raz przeczytasz moją wypowiedź, to zauważysz, że napisałem że 'osoby o przeciętnej sprawności umysłowej rozwiążą to w 10 minut', więc - jeśli komuś to zajmie dłużej, to nie oznacza że jest niepełnosprawny umysłowo, a jedynie że plasuje się poniżej średniej. Ponadto nigdzie nie powiązałem sprawności umysłowej z wybraniem dłuższego bonusu.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Co do zasady powyzsza dyskusja nie ma zupelnie zwiazku z pomyslem samym w sobie, no ale wyjatkowo nie bede jej usuwal z uwagi, ze zostalem wywolany do tablicy.

Co na to moderatorzy ?

Osobiscie nie widze w wypowiedzi autora tematu stwierdzenia ktore mialoby na celu obrazenie osob, ktore z tego czy innego powodu graja z doskoku. Moim skromnym zdaniem byla to daleko idaca nadinterpretacja stwierdzenia, ktore owszem, mozna bylo inaczej ujac w slowa, ale w moim odczuciu kompletnie neutralnego jesli chodzi o ladunek emocjonalny - ani nie obraza, ani nie chwali, a juz na pewno nie sugeruje, ze jesli ktos wybierze w tawernie dluzszy bonus to to jest niepelnosprawny umyslowo. Jedynie stwierdza, ze wybor dluzszej opcji jest bez sensu (zdaniem autora), co nie jest w zaden sposob obrazliwe. Oczywiscie kazdemu przysluguje prawo nie zgodzic sie z moja wersja, dlatego tez zawsze istnieje opcja napisania prywatnej wiadomosci, zgloszenia postu, ktory w naszym odczuciu obraza, narusza zasady itp. Ale to, czego fanem nie jestem, to wlasnie takie kierowanie dyskusji na kompletnie inne tory, jak to ma miejsce teraz, zamiast wyjasnienia kwestii w inny sposob. Juz nawet zalozenie osobnego watku, jak to czasem ma miejsce, jest dla mnie lepsze, niz prowadzenie w watku z pomyslem dyskusji na temat tego co kogo obraza a co nie.

I prosze powrocic do pierwotnego tematu, ktorym jest pomysl gracza korosh.
 

Dixaroc

Baron
1. Bonusy do wojsk defensywnych.
2. Możliwość otwarcia handlarza z towarami +/- jedna epoka.
3. Przyspieszenie leczenia jednostek, a nie tylko ich werbunku
4. Dodatkowo w rozwoju tawerny można dodać np. napoje, dzięki którym mogłoby się zyskiwać towary (np. 20% szans na zdobycie 1/2/... sztuk towaru za siadanie u kogoś w tawernie)
 
Do góry