[Jednostki] Aktualizacja jednostek specjalnych

czy jesteś za odświeżeniem jednostek specjalnych?

  • tak

  • nie

  • obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

korosh

Baronet
W początkowych epokach mamy wprowadzone kilka jednostek specjalnych typu łotr, dobosz, chorąży i o ile w kilku pierwszych epokach są one wartościowe na polu walki, to im dalej posuwamy się w grze, tym mniej stają się one przydatne. I nie chodzi mi o same umiejętności specjalne, ale punkty ataku/obrony. Taki łotr w epoce żelaza jednym ciosem zabija przciwnika (jeśli uda mu się dotrzeć do niego w niezmienionym stanie), na Marsie to już chyba tylko 1 kreseczka obrażeń. Ale jeszcze gorzej jest z takim chorążym, który na początku jest jednostką z nawet dobrym atakiem, ale w kolejnych epokach to się szybko deaktualizuje i służyć może tylko za bezbronny cel ataku dla armii wroga.
Mój pomysł polega na tym żeby te jednostki jakoś odświeżyć, może ich wartość ataku/obrony powinna być inaczej przeliczana przy każdej zmianie epok, aby znów były to wartościowe jednostki?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W początkowych epokach mamy wprowadzone kilka jednostek specjalnych typu łotr, dobosz, chorąży i o ile w kilku pierwszych epokach są one wartościowe na polu walki, to im dalej posuwamy się w grze, tym mniej stają się one przydatne. I nie chodzi mi o same umiejętności specjalne, ale punkty ataku/obrony. Taki łotr w epoce żelaza jednym ciosem zabija przciwnika (jeśli uda mu się dotrzeć do niego w niezmienionym stanie), na Marsie to już chyba tylko 1 kreseczka obrażeń. Ale jeszcze gorzej jest z takim chorążym, który na początku jest jednostką z nawet dobrym atakiem, ale w kolejnych epokach to się szybko deaktualizuje i służyć może tylko za bezbronny cel ataku dla armii wroga.
Mój pomysł polega na tym żeby te jednostki jakoś odświeżyć, może ich wartość ataku/obrony powinna być inaczej przeliczana przy każdej zmianie epok, aby znów były to wartościowe jednostki?
co ja czytam XDD
łotr zbędny w dalszej grze? xDDDDDD
ło matuchno kochana

Łotr to podstawowa jednostka xD ona nie ma bić dmg, ale przytankować atak przeciwnika i oddać....
Jedyna epoka, gdzie jest zbędny to tytan... bo tam faktycznie 8 jednostek lepiej działa.
 

korosh

Baronet
co ja czytam XDD
łotr zbędny w dalszej grze? xDDDDDD
ło matuchno kochana

Łotr to podstawowa jednostka xD ona nie ma bić dmg, ale przytankować atak przeciwnika i oddać....
Jedyna epoka, gdzie jest zbędny to tytan... bo tam faktycznie 8 jednostek lepiej działa.
Źle mnie zrozumiałeś -nigdzie nie napisałem że łotr jest zbędny, ale że wszystkie jednostki tracą na wartości, łotra pokazuję tylko w aspekcie zadawanych obrażeń, bo sama funkcja specjalna pozostaje jak najbardziej przydatna, ale z łotra epoki żelaza, który jednym ciosem powala każdą jednostkę, potem robi się tylko atrapa do podmiany jednostki. Co prawda w późniejszych epokach byłaby mała szansa żeby łotr gdzies doszedł niepostrzelony ;)

Ale powiedz mi że używasz pozostałych jednostek specjalnych. Powiedz że opłaca Ci się wystawić dobosza czy chorążego zamiast jednostki z danej epoki. Bo w żelazie i pierwszych epokach te jednostki realnie walczą i zadają spore obrażenia. Stają się bezużyteczne w dalszych etapach, a wciąż możemy je zdobyć w paczkach jako nagrody eventowe, więc to nie tak że powinny zostać zapomniane na etapie żelaza
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Zawsze, później, obowiązuje zestaw 2+6, 3+5, gdzie 6 i 5, to Łotr we własnej osobie, a 2 i 3, to dana jednostka (najlepsza) z danej epoki, choć nie zawsze ;)
Dobosze i inne popierdułki, mogły by nie istnieć.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
pozostaje jak najbardziej przydatna, ale z łotra epoki żelaza, który jednym ciosem powala każdą jednostkę, potem robi się tylko atrapa do podmiany jednostki. Co prawda w późniejszych epokach byłaby mała szansa żeby łotr gdzies doszedł niepostrzelony ;)
ale łotr nie ma bić dmg, nigdy nie miał. On ma przyjąć 1 hit i się zamienic by Twoje wojsko mogło zaatakować.
Ale powiedz mi że używasz pozostałych jednostek specjalnych. Powiedz że opłaca Ci się wystawić dobosza czy chorążego zamiast jednostki z danej epoki.
te jednostki to inna para kaloszy, dobosz, chorąży i czempion są zbędne.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
te jednostki to inna para kaloszy, dobosz, chorąży i czempion są zbędne.
Trudno z tą opinią dyskutować. Może gdyby zyskiwały na wartości z kolejnymi epokami...

później, obowiązuje zestaw 2+6, 3+5, gdzie 6 i 5, to Łotr we własnej osobie, a 2 i 3, to dana jednostka (najlepsza) z danej epoki, choć nie zawsze ;)
Dobosze i inne popierdułki, mogły by nie istnieć.
Nie zawsze. Jeśli najlepsze jednostki w epoce to szybkie, to najlepiej bije się 8 regularnymi. Może dobosz i inne popierdułki mogłyby nie istnieć bo mają taką, a nie inną wartość?
Jest mi to obojętne, i taką opcję zaznaczyłam.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Trudno z tą opinią dyskutować. Może gdyby zyskiwały na wartości z kolejnymi epokami...


Nie zawsze. Jeśli najlepsze jednostki w epoce to szybkie, to najlepiej bije się 8 regularnymi. Może dobosz i inne popierdułki mogłyby nie istnieć bo mają taką, a nie inną wartość?
Jest mi to obojętne, i taką opcję zaznaczyłam.
Raz, czy może dwa razy tak zrobiłem na Arenie.
 

Auraya

Hrabia
autor chce wprowadzić dyskusję do odświeżenia jednostek, a mam wrażenie, że próbujecie rozmowę od razu zakończyć
tak jak w innym temacie, w tej kwestii też należy poruszyć temat opłacalności. gra stała się zbyt mono-. nikt juz nie stawia budynkow wojskowych, towarowych, domkow. W zasadzie, po epoce żelaza całe menu budowy jest na ten moment do usuniecia, bo to wszystko jest zbedne i nieoplacalne.
pojawiają się nowe elementy i mechanika, ale stare też nie powinny być zaniedbywane. bo później będzie, jak z niebieskimi bonusami...
 

Marik

Książę
Jak dla mnie pomysł mega na + . Pomijając łotry, czempion jest przydatny we wczesnych epokach + wsp, a później tylko sloty niepotrzebnie zajmuje. W przypadku dobosza czy chorążego jest tragedia, nawet wygląd im sie nie zmienia, atak i ruch pozostają w prehistorii. Fajnie byłoby móc korzystać np z doboszy w tytanie, ale doboszy dostosowanych do tytana pod względem zasięgu, ataku i wyglądu, a nie chłopka z bębenkiem ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
autor chce wprowadzić dyskusję do odświeżenia jednostek, a mam wrażenie, że próbujecie rozmowę od razu zakończyć
Nie próbuję jej zakończyć, ale nawet przy moim poziomie rozwoju miasta, aktualizacja nie będzie miała żadnego znaczenia. Jeśli będzie to dobra jednostka, to podepnę pod Alcatraz i po kilku dniach będzie armia. Na luźnych sektorach dołączę do armii i... w ramach uatrakcyjnienia oczywiście, kliknę szybką walkę. ;) Czy będę z niej korzystała na wyścigach GPC? Raczej nie. Wymiana/uzupełnianie armii dwoma różnymi jednostkami spowolni akcję.
Fajnie byłoby móc korzystać np z doboszy w tytanie
Jak to zmieni/ uatrakcyjni tryb szybkiej walki?
Dlatego zaznaczyłam opcję "obojętne".
Nie wiem, jak to wpłynie na grę miast mniej rozwiniętych, więc chętnie przeczytałabym opinie bardziej tą zmianą zainteresowanych.
 

Auraya

Hrabia
Jeśli będzie to dobra jednostka, to podepnę pod Alcatraz i po kilku dniach będzie armia.
to chyba pierwszy problem, jaki należałoby rozważyć. jeśli jednostka ma być specjalna i być ponad inne, nie może być z produkcji budynku, albo musi istnieć jej limit (tak jak w zamierzchłych czasach był limit wojska w ogóle). te jednostki zostały wprowadzone do gry przed powstaniem alcatraz, a potem miały tylko mało znaczące aktualizacje...
Nie wiem, jak to wpłynie na grę miast mniej rozwiniętych, więc chętnie przeczytałabym opinie bardziej tą zmianą zainteresowanych.
tego chyba nie uświadczymy na polskim forum, niestety. poza tym mam wrażenie, że ci, co dopiero dołączają, nie cieszą się odkrywaniem a od razu pytają o drogę na skróty - więc starzy wyjadacze oferują swoje rady, niekoniecznie już aktualne.

oficjalny plan działania sugerował rozwinięcie wykorzystania niebieskich bonusów. może ciekawie byłoby gdyby dana jednostka specjalna sama w sobie miała taki bonus?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ogólnie to jest pomysl z gatunku - przemodelujmy całą walkę.
Każda epoka ma 1, czasem 2 style ataku. W większości jedną jednostkę i tyle.

Wprowadzenie nowych/zmiana jednostek specjalnych by się wiązała z albo - zmianą ich na inne, ale dalej nie używane = ergo, nic się nie zmieni.
albo zmianą na super - używane, czyli zmiana całego systemu walki.
 

Marik

Książę
ogólnie to jest pomysl z gatunku - przemodelujmy całą walkę.
Każda epoka ma 1, czasem 2 style ataku. W większości jedną jednostkę i tyle.

Wprowadzenie nowych/zmiana jednostek specjalnych by się wiązała z albo - zmianą ich na inne, ale dalej nie używane = ergo, nic się nie zmieni.
albo zmianą na super - używane, czyli zmiana całego systemu walki.
Przypomnij sobie ile skarg było na jednostki z tytana, może tą zmianą udało by się graczy zadowolić?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przypomnij sobie ile skarg było na jednostki z tytana, może tą zmianą udało by się graczy zadowolić?
no ale to nie chodzi o jednostki w jednej epoce, bo na ocean też narzekamy, a jakos nic się nie zmieniło
wiec to nie tędy droga. Nowa jednsotka specjalna (czy też zmieniona) przemodelowałaby wszystko - wszędzie.

Tytan ma dwa problemy, których nic nie naprawi
1. - ciśnieniowiec - jest IDENTYCZNY jak grenadier z jowisz, z wyjątkiem "kontrataku"
2. - dron - brakuje mu 1 jednostki zasięgu (identyczna jednostka jak szybkie w jowiszu)

więc tu jest kwestia umiejętności jednostek czego inne jednostki nie zmienią.
No chyba ze jakas super jednostka nowa da wszystkim innym z marszu kontakt to wtedy by zmieniło xd ale no to by było głupie
 

korosh

Baronet
ale łotr nie ma bić dmg, nigdy nie miał. On ma przyjąć 1 hit i się zamienic by Twoje wojsko mogło zaatakować.
Oj, mylisz się. Łotrem w pierwszych epokach bardziej opłaca się atakować, niż jakąkolwiek inną jednostką, więc lepiej unikać konwersji. Dopiero późniejsze epoki dewaluują jego wartość i staje się chłopcem do bicia.
te jednostki to inna para kaloszy, dobosz, chorąży i czempion są zbędne.
Teraz tak, ale na początku nie były. W żelazie chorąży ma bardzo dobry atak i jeszcze kilka epok daje radę. Ale właśnie dlaczego są zbędne? Bo jakiś tam bonus 6% teraz nie jest wart poświęcenia 1 pola na bezużyteczną jednostkę, kiedy każdy ma po kilkanaście budynków eventowych i bonus do ataku po 1000%. Trzeba by pomyśleć jakie bonusy powinny dawać jednostki specjalne żeby opłacało się je wystawiać.
A jak nie, to należy je zlikwidować, bo ja w tym evencie co chwila dostaję paczki jednostek specjalnych lub zestawy 26 czempionów, których nigdy nie wykorzystam.
Jeśli to zapomniane jednostki to po co IG nas nimi uszczęśliwia?
 
Do góry