[Walki] (9) DZIEWIĘĆ JEDNOSTEK W ARMII

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4614
  • Data rozpoczęcia

Armia potrzebuje 9tego miejsca na jednostkę dla dobosza lub color army ?

  • TAK

    Głosy: 18 47,4%
  • NIE

    Głosy: 20 52,6%
  • Nie wiem

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    38

DeletedUser4614

Guest
Dobosz oraz Chorąży (Color Army) miałyby sens, gdyby nie zastępował "poważnej" jednostki bojowej na polu walki. Wobec powyższego proponuje, aby te jednostki można było umieścić jako 9tą jednostkę przy wyborze armii w osobnym okienku - WSPARCIE (SUPPORT)

podobnie w obronie sektora... do slotu możnaby włożyć 8 jednostek, lub 9 .... z jednym doboszem lub jednym flagowym.


dobre nie ? no to głosować !


AKTUALIZACJA

- wymagany: nowy skrypt do łotra - brak możliwości zamiany w jednostkę z okienka WSPARCIE

wsparcie armii.JPG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15959

Guest
Ja uważam, że to dobry pomysł, szczególnie że osłabi to jednoczesnie odrobinę łotry, bo zawsze jest szansa, że łotr zmieni się w to badziewie
 

DeletedUser11629

Guest
Ja uważam, że to dobry pomysł, szczególnie że osłabi to jednoczesnie odrobinę łotry, bo zawsze jest szansa, że łotr zmieni się w to badziewie
Raczej nie, skoro dobosz lub chorazy mieliby byc umieszczani w osobnym okienku. Ale gdyby taka mozliwosc zaistniala, to byloby to niezle urozmaicenie walki.
 

DeletedUser14004

Guest
Jestem na tak, wreszcie korzystanie z doboszy podczas walki będzie miało jakiś sens.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Raczej nie, skoro dobosz lub chorazy mieliby byc umieszczani w osobnym okienku. Ale gdyby taka mozliwosc zaistniala, to byloby to niezle urozmaicenie walki.
Raczej łotr zmienia się w dowolną jednostkę w armii, a nie w okienku, a jakby jednostka supportowa była dodana do armii to łotr też by na niej zadziałał :)
 

DeletedUser11629

Guest
Raczej łotr zmienia się w dowolną jednostkę w armii, a nie w okienku, a jakby jednostka supportowa była dodana do armii to łotr też by na niej zadziałał :)

Nadal nie jestem przekonana, ze to takie oczywiste, chociaz wiem, ze lotr zmienia sie w inna jednostke dopiero po 1 ruchu:) Ale jesli byloby tak, jak mowisz, to bardzo urozmaiciloby to moje hazardowe walki automatem : D I to byloby ciekawe, bardzo.

//PablooS
Łotr nie zmienia się po 1 ruchu tylko przy pierwszym uderzeniu ignorując wartość tego uderzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14004

Guest
Niby 6 głosów na "nie", a jakoś nikt się nie przyznał czemu.
 

DeletedUser4614

Guest
juz jest 10 na NIE.. mimo ze to jedyny sens wykorzystania DObosza i Chorązego

sklep na M tez nie jest dla idiotów... szkoda ze nie mozna zastrzec ankiety :)
 

DeletedUser14004

Guest
juz jest 10 na NIE.. mimo ze to jedyny sens wykorzystania DObosza i Chorązego

sklep na M tez nie jest dla idiotów... szkoda ze nie mozna zastrzec ankiety :)
No, ale tak to jest... 10/16 głosów na nie, ale nikt nie podał żadnego powodu.
 

DeletedUser

Guest
Według mnie armia w ogóle nie potrzebuje dobosza ani chorążego/flagowego. Niech spece i menadżerzy z
InnoGames wepchną sobie te jednostki we wiadome miejsce. Najlepiej by było zlikwidować mało wartych
doboszów i tych flagowych.
 

DeletedUser14004

Guest
Według mnie armia w ogóle nie potrzebuje dobosza ani chorążego/flagowego. Niech spece i menadżerzy z
InnoGames wepchną sobie te jednostki we wiadome miejsce. Najlepiej by było zlikwidować mało wartych
doboszów i tych flagowych.
Wątpię, aby zlikwidowali te jednostki, bo ludzie już wydali na nie diamenty(oczywiście nie celowo...) i wszyscy chcieliby zwrotu kasy. A jeżeli pomysł przejdzie to będzie w końcu zastosowanie dla tych dwóch jednostek.
 

DeletedUser6174

Guest
To i tak nic nie zmieni.

Najbardziej efektywną opcją jest armia z łotrami, jeśli dodamy do tej armii dobosza (nawet jako 9 jednostkę) to tylko osłabimy swoją armię bo nasze łotry będą się zmieniać w te bezużyteczne śmieci.

8-osobowa armia bez dobosza/chorążego i tak będzie lepsza niż 9-osobowa razem z nimi.
 

DeletedUser4614

Guest
to chyba logiczne ze jednostka wsparcia nie był aby jednostką bojową, i łotr nie zminiałby się w jednostkę z wsparcia.

wsparcie armii.JPG

czy projektanci tej gry dadzą sie zarazić LOGIKĄ !?
 

DeletedUser4614

Guest
ile roboczogodzin należy przeznaczyć na napisanie skryptu do JEDNOSTKI ŁOTRA... nie zamieniaj się w DOBOSZA czy CHORĄŻEGO ?
 

DeletedUser14004

Guest
To i tak nic nie zmieni.

Najbardziej efektywną opcją jest armia z łotrami, jeśli dodamy do tej armii dobosza (nawet jako 9 jednostkę) to tylko osłabimy swoją armię bo nasze łotry będą się zmieniać w te bezużyteczne śmieci.

8-osobowa armia bez dobosza/chorążego i tak będzie lepsza niż 9-osobowa razem z nimi.
aleq podał dobry przykład, ale nawet jeśli łotry będą zmieniać się w dobosza, czy chorążego, to nikt nie będzie kazał Ci ich używać.
 

DeletedUser6174

Guest
... ale nawet jeśli łotry będą zmieniać się w dobosza, czy chorążego, to nikt nie będzie kazał Ci ich używać.

Czyli tak jak pisałem, nic się nie zmieni. Dalej będziemy mieli doboszy i chorążych, ale nie będziemy ich używać bo będą tylko osłabiać naszą armię. Ja wiem że nikt nie będzie kazał mi ich używać, ale teraz też nikt mi nie każe ;)

Co innego jeśli wsparcie nie będzie marnować nam łotrów, chociaż znając inno to raczej nie spodziewałbym się takiego ukłonu w stronę graczy.
 

DeletedUser14004

Guest
Czyli tak jak pisałem, nic się nie zmieni. Dalej będziemy mieli doboszy i chorążych, ale nie będziemy ich używać bo będą tylko osłabiać naszą armię. Ja wiem że nikt nie będzie kazał mi ich używać, ale teraz też nikt mi nie każe ;)

Co innego jeśli wsparcie nie będzie marnować nam łotrów, chociaż znając inno to raczej nie spodziewałbym się takiego ukłonu w stronę graczy.
Ale zawsze jakieś tam zastosowanie będą mieli, jeśli ktoś będzie atakować bez łotrów. A jeśli wsparcie nie będzie marnować łotrów(wątpię, ale nadzieja zawsze jest) to pomysł będzie chyba najlepszym możliwym zastosowaniem dla naszych ulubionych doboszów i chorążych.
 

DeletedUser

Guest
Wtedy gracze potrzebowaliby co najwyżej, po jednej ,niezależnej jednostce. Sztaby chorążych i szkoły doboszów by straciły
rację bytu. Po co te budowle,skoro wstawisz jednego chorążego albo dobosza w dodatkowe okno, a łotry nie będą się
zmieniać w te śmiecie? InnoGames nie pójdzie na to, bo przecież te ich "wspaniałe", "waleczne" jednostki eventowe
każdy by wyrzucał do śmietnika! A przynajmniej te nadmiarowe, skoro najzupełniej jedne takie coś- zaspokajałoby potrzeby
graczy. Dlatego piszę: zlikwidować w cholerę to... nie będę pisał co.
 

DeletedUser14004

Guest
Wtedy gracze potrzebowaliby co najwyżej, po jednej ,niezależnej jednostce. Sztaby chorążych i szkoły doboszów by straciły
rację bytu. Po co te budowle,skoro wstawisz jednego chorążego albo dobosza w dodatkowe okno, a łotry nie będą się
zmieniać w te śmiecie? InnoGames nie pójdzie na to, bo przecież te ich "wspaniałe", "waleczne" jednostki eventowe
każdy by wyrzucał do śmietnika! A przynajmniej te nadmiarowe, skoro najzupełniej jedne takie coś- zaspokajałoby potrzeby
graczy. Dlatego piszę: zlikwidować w cholerę to... nie będę pisał co.
1. Nie zlikwidują tego, nie będziesz pisał czego, bo gracze na to, nie będziesz pisał co wydali diamenty i będą chceli zwrotu kasy.
2. Przecież dziewiątą jednostkę będzie można zabić, więc sztaby chorążych i szkoły doboszów będą miały sens.
3. Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli łotry nie będą się zmieniać w chorążych i doboszów. A jeśli będą się zmieniać, to nikt nie będzie Ci kazał używać dziewięciu jednostek.
 

DeletedUser

Guest
To trzeba było od razu napisać, że te jednostki też będą ginąć. Tak czy tak , jestem w ogóle przeciwny wprowadzaniu
do gry takich "śmieciowych" jednostek jak dobosze czy chorążowie i takich innych "śmieciowych" nagród w eventach. O ich
"wartości", już b. dużo napisano, nie tylko w tej dyskusji.

Dyskusja > O Wielkanocy 2016, 12 strona, 2 post. Tam znajdziesz mój najważniejszy powód, dla którego chcę te jednostki
zlikwidować. Oraz jeszcze parę innych rzeczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13591

Guest
To trzeba było od razu napisać, że te jednostki też będą ginąć. Tak czy tak , jestem w ogóle przeciwny wprowadzaniu
do gry takich "śmieciowych" jednostek jak dobosze czy chorążowie i takich innych "śmieciowych" nagród w eventach.

Dodaj ankietę - jestem za. Potem człowiek ma zepsuty event bo się boi, że ich wylosuje :D
 

DeletedUser14806

Guest
Według mnie dodawanie 9 niewiele zmieni , ja bym raczej poszedł w kierunku poprawienia statów dobosza i chorązego bo sa delikatnie mowiąc żasłone jak na epoki powyzej koloni , powinny rosnąc wraz z epoką tak zeby w miare walki z mocniejszymi armiami mogli dotrzymac kroku , obecnie nadaja sie jedynie do tarcia chrzanu i obierania cebuli.
 

DeletedUser9841

Guest
Jak dla mnie mogło by być. Choć ten pomysł można by rozbudować.

A jakby dodać obowiązek dodania do 9 slotu jakiejś specjalnej jednostki?
Mielibyśmy jedną jednostkę podstawową, słabszą nawet niż dobosz. Która w walce by ginęła ale na składzie zawsze ją byśmy mieli.
Ci co mają doboszów i chorążych mogli by sobie ich wstawiać dla większego bonusu.
Można by stworzyć wiele nowych jednostek "dowodzących" z różnymi typami bonusów. (do zasięgu, dla lekkich, ciężkich, do speeda itp.)
Pojedyncze dobre jednostki dowodzące z eventów,czy z jakiejś dodatkowych trudnych misji itp...Trzeba by je dobrze chronić bo są rzadkie...
Gdyby każdy musiał mieć taką jednostkę w armii (łotry zamieniały by się w nią) wprowadziło by to lekkie urozmaicenie na polu bitwy...bo przy ekstremalnym pechu na polu bitwy mogło by być 1 championki i 8 doboszy....wtedy teoretycznie ktoś słabszy mógłby wygrać...
 

DeletedUser9827

Guest
Dobosze i chorąży to badziew, nawet jakbym miał 10 slotów to bym ich nie postawił. Ich statystki wsparcia zupełnie nie mają wpływu na wynik walki.
 

DeletedUser14004

Guest
Wolisz doboszów i chorążych zajmujących Ci miejsce w armii, czy wolisz pozbyć się ich posyłając na pewną śmierć, przy okazji wykorzystując ten niewielki(ale zawsze jakiś) bonus?

Edit:Czemu ucięło "armii"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry