22,0k

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13334
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13334

Guest
Od dzisiaj liczbę posiadanych surowców i ew. nagród widzę w nowej, dziwnej formie: 22,0k . Ani po polsku, ani po chińsku, ani nawet po angielsku. Wolałbym po polsku.

topór
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Borisel

Hrabia
Aha... i co z związku z tym ? Wiesz że możesz najechać myszka na te "chińskie" liczby i pojawi się chmurka z dokładna ilością sztuk ...
 

DeletedUser3220

Guest
Od dzisiaj liczbę posiadanych surowców i ew. nagród widzę w nowej, dziwnej formie: 22,0k . Ani po polsku, ani po chińsku, ani nawet po angielsku. Wolałbym po polsku.

topór
[chcesz wzajemnej motywacji? dodaj do znajomych]

Już to gdzieś pisałam, ale co mi tam:
"Kilo – przedrostek wielokrotności jednostki miary o symbolu k oznaczający mnożnik 1000 = 10 do potęgi 3 (tysiąc). Przykładowo symbol "kg" oznacza "tysiąc gramów" czyli "kilogram"."
 

DeletedUser625

Guest
Lepiej sobie to skopiuj gdzieś, bo pewnie dzisiaj i przez najbliższy tydzień albo dwa zarówno na forum jak i w supporcie dostaniesz setki takich pytań. :)
 

DeletedUser13334

Guest
Już to gdzieś pisałam, ale co mi tam:
"Kilo – przedrostek wielokrotności jednostki miary o symbolu k oznaczający mnożnik 1000 = 10 do potęgi 3 (tysiąc). Przykładowo symbol "kg" oznacza "tysiąc gramów" czyli "kilogram"."

Moja droga.
Kilo-, jak sama piszesz, jest przedrostkiem i w języku polskim zazwyczaj nie występuje samodzielnie ani w formie pełnej, ani też w formie skrótu. Gramy w polską wersję gry? Dlaczego w musi tu (w grze) być tak wiele chałtury językowej? Ludzie kupują za mało diamentów i właściciel jest biedny, czy o co chodzi?

topór
[chcesz wzajemnej motywacji? dodaj do znajomych]
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Moja droga.
Kilo-, jak sama piszesz, jest przedrostkiem i w języku polskim zazwyczaj nie występuje samodzielnie ani w formie pełnej, ani też w formie skrótu. Gramy w polską wersję gry? Dlaczego w musi tu (w grze) być tak wiele chałtury językowej? Ludzie kupują za mało diamentów i właściciel jest biedny, czy o co chodzi?

topór
[chcesz wzajemnej motywacji? dodaj do znajomych]

Żeby nie powiedzieć słowa obraźliwego w skrócie skwituje: BO SIE NIE MIEŚCIŁO I JUŻ W MILIONACH LICZYMY
a dodam jeszcze że k funkcjonalny w tuzinach gier jakie znam jak i nie tylko jako te trzy zera...

Pozdrawiam.
 

DeletedUser625

Guest
Jak to nie, a jak oznaczasz bajty gdy kupujesz na przykład dysk twardy, to jest tam napisane 500 Megabajtów (Mb) czy 500 Milionów bajtów? Jakoś to nikomu nie przeszkadza. Ja bym wolał nawet żeby było tak jak na becie k i M a nie k, kk, kkk, bo to akurat głupie. :p

Prędkość pobierania na przykład także jest w kilobajtach (tak nadal u niektórych tyle jest :D), a nie tysiącbajt prawda?
 

DeletedUser3220

Guest
Ponieważ skrót "k" jest ogólnoświatowy i niezależny od języków, będzie używany jako najpopularniejszy.
Tak jak Natalia wspomniała używa się go praktycznie w każdej grze, przeglądarkowej, czy też nie i jest on najbardziej rozpoznawalny.
Była dyskusja nad opcjami czy zrobić k/M czy k/kk itd, ale ze względu na jednorodność i łatwość rozpoznania (k jako symbol oznaczający 1000, czyli każde kolejne k -> kolejne 3 zera), zdecydowaliśmy się na opcje z k :)
 

DeletedUser

Guest
Ja bym wolał nawet żeby było tak jak na becie k i M a nie k, kk, kkk, bo to akurat głupie. :p
Racja, że k, M są bardziej zrozumiałe głównie dla graczy nie mających zbytniego rozeznania w tego typu grach jednak ogólnie przyjęte zasady w przynajmniej większości grach są właśnie skróty:
k - kilo ( tysiąc 1000 )
kk - milion ( 1 000 000 )
kkk - miliard ( 1 000 000 000 )
Dlatego nie jest to niczym dziwnym i nie ma tu nic wspólnego używanie języka polskiego z czym ewidentnie problem ma autor.
Jakbyś miał na koncie 9391039172 złota to rozpisywałbyś się w języku polskim słownie ile masz na koncie? Już pomijając fakt, że do odczytania jaka to liczba czasami może sprawić problem.

Sugeruję więc przywyknąć do tego typu skrótów bo jest to chleb powszedni w świecie gier.


Guanabana - ja np. nie wyobrażam sobie zapisywania np. 87TB w "tysiąc"bajtach :p
 

DeletedUser

Guest
Wyppowiem się i w tym wątku, nawiązując do swojej wypowiedzi w temacie o zmianie 1.43.
k,kk, kkk - nie jest zwrotem poprawnym. Nie ma takiej liczby 3,8 kilo ludności, tak jak to jest teraz w zmianie. Oczywiście jestem za polskimi odpowiednikami, liczymy na sztuki, nie na kilogramy, więc poprawnym będzie:

tys, mln, mld - zgodnie ze słownikiem obowiązującym w naszym kraju.
 

DeletedUser11683

Guest
Wyppowiem się i w tym wątku, nawiązując do swojej wypowiedzi w temacie o zmianie 1.43.
k,kk, kkk - nie jest zwrotem poprawnym. Nie ma takiej liczby 3,8 kilo ludności, tak jak to jest teraz w zmianie. Oczywiście jestem za polskimi odpowiednikami, liczymy na sztuki, nie na kilogramy, więc poprawnym będzie:

tys, mln, mld - zgodnie ze słownikiem obowiązującym w naszym kraju.
"k" jest poprawnym określeniem tysięcy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_SI (a gdyby ktoś nie uważał wikipedii za wiarygodne źródło: http://www.bipm.org/en/measurement-units/prefixes.html)
"kk" itd. to bzdura wymyślona przez jakiegoś nieuka, który o przedrostkach jednostek miar układu SI nie słyszał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
co do "K". Też myślałem, że pojawią się takie głosy ;P. Osobiście uważam, że ta nowa zmiana jest dobra, medale powyżej 100tys się nie mieściły już, kasa i młotki powoli też nie wchodziły na pasek ale pomyślałbym nad jednym.... Jednak ludność o niebo wygodniej byłoby zrobić po staremu. Są liczne zadnia w grze miej dokładnie ileś tam i przyznam, że 7,1K ludności mało co mówi. Trzeba ciągle najeżdżać na licznik wskaźnikiem i sprawdzać ile jeszcze zostało dokładnie.... Akurat co do liczby ludności jest to sprawa nietrafiona nieco ;). Rzadko kiedy ktoś ma gigantyczne ilości na plusie bo albo oznacza to, że robi przebudowę właśnie i usunął armię, narzędzia i towary, albo bez sensu marnuje zasoby ludzkie ;P.

Nie no szczerze: 10 razy wygodniej byłoby po staremu. Reszta jak najbardziej ok :):):)

P.S.
Co do aktualizacji: dzięki za podział na jednostki !!!!! od roku na to czekałem :)
 

DeletedUser9517

Guest
"k" jest poprawnym określeniem tysięcy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_SI (a gdyby ktoś nie uważał wikipedii za wiarygodne źródło: http://www.bipm.org/en/measurement-units/prefixes.html)
"kk" itd. to bzdura wymyślona przez jakiegoś nieuka, który o przedrostkach jednostek miar układu SI nie słyszał.

Może i wymyślona przez nieuka, ale stosowana we wszystkich grach online typu Lineage, Warcraft, Aion. Gry, które są niesamowicie popularne. " kk " już bardzo dawno temu przyjęło się w grach online. Nie czepiajmy się szczegółów.
 

DeletedUser8110

Guest
Tak jak już pisała Ash i Ul, zarówno 'k' jak 'kk' używane jest we wszystkich grach mmo, w które zdarzyło mi się do tej pory grać i nikt nie miał z tym problemu :) Kwestia przyzwyczajenia.
Polskie odpowiednimi maja to do siebie, że są dłuższe i zajmują co najmniej 3 znaki, a chodziło o maksymalne skrócenie liczby :)

I nie, przedrostek 'kilo' nie oznacza, że liczymy ludzi w kilogramach, a w tysiącach :)

Dodatkowo, nie ma sensu prowadzić dyskusji na ten sam temat w dwóch wątkach dlatego odsyłam wszystkich zainteresowanych do rozmowy o wersji 1.43.
 
Status
Zamknięty.
Do góry