Dzień Św. Patryka 2024 - komentarze

Borisel

Hrabia
Właśnie kalkuluję czy ukończenie zdania z przyspieszeniem 8h za 1200 złota jest opłacalne skoro dostanę tylko celtyckiego szklarza. Za wszystkie zadania dostaje się tego szklarza jednak za wykonanie zadań można skompletować jeden cały zestaw i chyba jeden na 1 poziomie. Więc chyba wykonam jednak 31/32 zadań bo nie opłaca mi się wydawać tyle złota na to. Plusem tego rywala jest zdobycie trochę tych bonusów które można dobrze spożytkować.
 

Neit

Szlachcic zagrodowy
Tłumaczenie automatyczne na PL to jest jakiś dramat.

"Ukończ 6 zadania by osiagnąć postępy na drodze do wielkiej nagrody"
"Ukończ 5 zadania by osiagnąć postępy na drodze do wielkiej nagrody"
i moje ulubione:
"Skorzystaj z 4 godzin przyspieszenia czasu 2, aby otrzymać natychmiastowo koniczyny i przyspieszyć postępy w evencie"
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Właśnie kalkuluję czy ukończenie zdania z przyspieszeniem 8h za 1200 złota jest opłacalne skoro dostanę tylko celtyckiego szklarza. Za wszystkie zadania dostaje się tego szklarza jednak za wykonanie zadań można skompletować jeden cały zestaw i chyba jeden na 1 poziomie. Więc chyba wykonam jednak 31/32 zadań bo nie opłaca mi się wydawać tyle złota na to. Plusem tego rywala jest zdobycie trochę tych bonusów które można dobrze spożytkować.
Ja przepaliłem ~2k diamentów... i tak nie ma na co wydać ;)
 

Zopi

Szlachcic
"Skorzystaj z 4 godzin przyspieszenia czasu 2, aby otrzymać natychmiastowo koniczyny i przyspieszyć postępy w evencie" - użycie 2 x przyspieszenia o 2 godziny nie zaliczyło mi zadania. Jak to zadanie wykonać?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Podobno jest za wykonanie zadania "8h przyspieszenia za 1200". Jednak to na razie niepotwierdzone info.
Nie ma. Właśnie kończę. Jest złote.
Podobno platynowe, ma być w drugiej edycji Rywala, takie info podał CM na forum EN, jednak szybko zostało zdjęte.

"Skorzystaj z 4 godzin przyspieszenia czasu 2, aby otrzymać natychmiastowo koniczyny i przyspieszyć postępy w evencie" - użycie 2 x przyspieszenia o 2 godziny nie zaliczyło mi zadania. Jak to zadanie wykonać?
Musisz użyć garnce złota (700 szt), by to wykonać. To jest ta druga ikonka.
 
Ostatnia edycja:

Zopi

Szlachcic
Dzięki to nie robię :). Ale dlaczego w zadaniu pasek postępu jest 0/2 jesli czterogodzinne, byłoby 1/1. Może w treści zadania powinno być "2 razy"
 
Ostatnia edycja:

Włóczykij87

Szlachcic zagrodowy
Kompletnie bez sensu ten rywal. Wszystkie kapelusze jaki zdobyłem trzeba było wydać na kierowników 4 i 5 poziomu bo złota było szkoda. Przedostanie zadanie 2x przyśpieszenie 4h odpuszczam bo też mi szkoda złota za byle jakie nagrody. Platynowe rozszerzenie Arcydruida będę miał jeszcze dziś a 300 zadań wykonanych w miastach a ten cały szklarz jest nic nie warty. Nie wiem kto to projektował ale w ogóle się nie opłaca robić tych zadań.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Kompletnie bez sensu ten rywal. Wszystkie kapelusze jaki zdobyłem trzeba było wydać na kierowników 4 i 5 poziomu bo złota było szkoda. Przedostanie zadanie 2x przyśpieszenie 4h odpuszczam bo też mi szkoda złota za byle jakie nagrody. Platynowe rozszerzenie Arcydruida będę miał jeszcze dziś a 300 zadań wykonanych w miastach a ten cały szklarz jest nic nie warty. Nie wiem kto to projektował ale w ogóle się nie opłaca robić tych zadań.
No pewnie
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Nie wiem jak wy ale rywala robię pod złote zakończenia, wpadły 2 więc się opłaciło. Szklarz to jeden z lepszych budynków z tego beznadziejnego eventu
 

Bandżo

Szlachcic zagrodowy
przykro mi że to piszę ale po ogólnym całokształcie sądzę że autorzy gry widzą w nas tylko dojne krowy do kupowania diamentów :(
 

deliryk

Wicehrabia
dziene, że akurat to stwierdzasz po tym evencie

rywal prosty, bez wydawania diaxów zrobisz

liga zrównoważona, nawet bycie w brązie coś daje i nie ma sensu płacić diaxy i gonić złotą

nagrody z eventu wyważone

w czym problem?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
dziene, że akurat to stwierdzasz po tym evencie

rywal prosty, bez wydawania diaxów zrobisz

liga zrównoważona, nawet bycie w brązie coś daje i nie ma sensu płacić diaxy i gonić złotą

nagrody z eventu wyważone

w czym problem?
Chyba nie. Jeśli budujesz miasta na bieżąco, to może być problem. Nawet jak dołożyć do tego dzisiejsze garnki, to i tak zostaniesz na "zero", a budować kolejne trzeba.
 

deliryk

Wicehrabia
no ok, ale przecież "każdy" wie, że będzie rywal 2x we wtorki
to kwestia decyzji i po prostu dobrego przygotowania :) też robię miasta w miarę na bieżąco
jeżeli nie zgarniasz końcowych skrzynek by dostać szklarza, to powinno się mieć odpowiednią ilość zapasów by zrobić rywala na spokojnie
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
przykro mi że to piszę ale po ogólnym całokształcie sądzę że autorzy gry widzą w nas tylko dojne krowy do kupowania diamentów :(
Musisz się kolego na coś zdecydować. Generalnie ten event sprzyja, by wybrać opcję "Rywal", bez spiny na cały event i przyjąć, że co będzie to będzie, a najważniejsze są (moim zdaniem najlepsze nagrody) te dwa mini eventy.
Pierwsze wydarzenia w FoE kilka lat temu, były ogólne i pozwalały na zdobycie wszystkiego, ale tylko dlatego, że... niewiele tam było. Obecnie, IG pcha nas w ręce mamony, czego wcale nie ukrywa, dając "rywale", kilka linii nagród, specyficzne ustawienia samych nagród w głównej linii... a dodatkowo (moim zdaniem) sztucznie pompuje ligę.
Tak już teraz jest. Czasami jednak ten wybór przychodzi za późno i trzeba się posiłkować diamentami.
Ale chcąc być sprawiedliwym, to sam Rywal (obecny), muszę przyznać, jest bardziej "przyjazny", w porównaniu z poprzednim.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Mogę śmiało napisać , że chyba ukończyłem event. Zostało mi parę zadań do 300 by odebrać platynowe ulepszenie świątyni druida , 6 lvl budynku głównego +1 wpadnie za zadania , 2 szklarze i pierdółki z tego eventu. Relatywnie szybko mi poszło i łatwo - nawet rywal nie irytował mnie i skończyłem go na 31/32. Nadal mam dużo złota by sobie otworzyć wszystkie skrzynki. I nie potrzeba do tego odblokować srebrnego i złotego paska linii nagród. Jeszcze prawdopodobnie wpadnie budynek za brązową ligę. Dobry event się udał.
 
Do góry