Wersja 1.275 - komentarze

Borisel

Hrabia
Znaczy się, co jest nie tak?
Nie wiem - może to że zmotywowane zostały śmiecie typu drzewka czy ogrody cydrowe a najpotężniejsze budynki nie ? Chyba ta winnica jest bardziej warta niż kilkanaście tych ogrodów - jak mniemam?

EDIT: Podpowiem - Laboratorium z eventu halloween , Fabryka słodyczy - również nie były zmotywowane.
 

deliryk

Wicehrabia
Nie wiem - może to że zmotywowane zostały śmiecie typu drzewka czy ogrody cydrowe a najpotężniejsze budynki nie ? Chyba ta winnica jest bardziej warta niż kilkanaście tych ogrodów - jak mniemam?

EDIT: Podpowiem - Laboratorium z eventu halloween , Fabryka słodyczy - również nie były zmotywowane.
nie chodzi o to co wg. Ciebie jest bardziej wydajne, a co jest jak pogrupowane

zgodnie z ich opisem wszystko podzielono na 5 kategorii

zatem budynki główne z eventów i nagrody dnia są na równi, zatem w tej grupie motywacja rozdawana jest losowo - tak to ja rozumiem
 

Andrzej Wielkoduszny

Szlachcic zagrodowy
Chyba jednak nie. U mnie najpierw idą iglice, potem drzewka, następnie wybiegi dla osłów. Najwartościowsze budynki nie są nigdy motywowane.
 

Borisel

Hrabia
Tak - super zmiana z tymi motywkami. Tak wygląda motywacja od godziny 13. Spokojnie - jeszcze mi zostały wieże , drzewka 1x1 więc jeszcze 2 strony tego bedą.
Nie mam tylu znajomych by mi zmotywowali to wszystko, a ręczna motywka z inwentarza służy na czarną godzinę - a nie na kilkanaście wartościowych budynków, która dzięki spieprzonej "aktualizacji" nie motywuje do następnych zbiorów. Kurde - już tęsknię za poprzednia motywacją - też się wkurzałem ale miałem pewność że wartościowe budynki był motywowane w pierwszej kolejności.
A tu nie mam zmotywowanej willi gubernatora , laboratorium z ostatniego eventu halloween , fabryka słodyczy , karawana tarota, winnice z jesiennego eventu, zimowej piramidy, chaty arcydruida , gór orłą i niedźwiedzia czy koła cudów - każde są bardzo wartościowe . A przypominam że jeszcze mam gdzieś na oko kilkanaście drzewek , wież i parę ogrodów cydrowych i wybiegów osła.
Panie @Zyleta1991 niech Pan tam im podziękuje i zaproponuje by nie brali leków albo brali z tego połowę - dobrze?
 

Załączniki

  • foe1.png
    foe1.png
    426,2 KB · Wyświetlenia: 20
  • foe2.png
    foe2.png
    518,1 KB · Wyświetlenia: 20
  • foe3.png
    foe3.png
    511,6 KB · Wyświetlenia: 16
  • foe4.png
    foe4.png
    484,1 KB · Wyświetlenia: 20
Faktycznie, też spojrzałam z ciekawości. Zmotywowane mam drzewa i inne pierdoły 1x1 czy 2x2, za to nie mam motywacji przy Willach gubernatora, Tętniącej życiem tłoczni, Lazurowym Athlon, Rozkosznych słodyczach czy Majestatycznej Zimowej Piramidzie.

Drzewa naprawdę są ważniejsze od wielokrotnie potężniejszych budynków, które przecież dają dodatkowe bonusy PO ZMOTYWOWANIU? Absurdalny poziom ekologii dotarł nawet na FOE, tak wnioskuję. Wygląda na to, że trzeba będzie się przejść przez miasto z siekierą i wyrżnąć w pień wszystkie te drobiazgi. I motywacja pójdzie sprawniej, i miejsca będzie więcej, bo większość tych cholerstw potrzebuje ścieżki, żeby funkcjonować.

Czy tylko po to wprowadziliście tak zacne "budynki"?
 

deliryk

Wicehrabia
wybaczcie ale bawi mnie to narzekanie na forum

nie kazdy moderstor forum to supporter w grze :) malo tego, nie ma zgloszonego "tasku" poprzez zakladke support to nikt sie sprawa nie zajmuje

dawno opisana sprawa na forum z kryjowka szopow dalej nie rozwiazana choc to pewnie nadanie dodatkowej klasy stylów, chwila roboty - ale taska nie było

walcie do supportu bo na forum to co raz mniej widze sensu byc

nie wiemy czy nasze pomysly sa zglaszane dalej
problemy opisywane sa zlewane

wiec podsumowujac, forum jest do gadania o glupotach i tak trzeba to zaczac traktowac :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Borisel @Iselut Soldar
Rozumiem, że nie jesteście fanami nowych priorytetów motywacji, niemniej w ten sposób teraz ona działa. I nie, nie chodzi o to, że mniejsze budynki mają priorytet, chodzi o ich "pochodzenie" i zgodnie z priorytetami motywacji, te "drobiazgi" są cenniejszymi budynkami - może nie tyle ze względu na ich produkcję, która owszem, ze względu rozmiar budynku porównując jeden budynek do jednego jest gorsza, co ich "pochodzenie" - wpasowują się w pierwszą albo drugą grupę, gdzie te większe budynki są w grupie 3 lub 4 - mają więc mniejszy priorytet motywacji i wciąż czekają na swoją kolei.

nie kazdy moderstor forum to supporter w grze :) malo tego, nie ma zgloszonego "tasku" poprzez zakladke support to nikt sie sprawa nie zajmuje
Obawiam się, że jesteś w błędzie. Forum, tak jak każdy inny oficjalny kanał komunikacji zapewniany przez InnoGames dla Forge of Empires, jest przez nas obserwowany i udzielamy się na nim - w większym lub mniejszym stopniu. Zgłaszanie problemów na Forum co prawda nie zawsze jest skuteczne, bo niekiedy musimy zweryfikować pewne rzeczy na koncie, co możliwe jest tylko po zgłoszeniu przez system supportu, niemniej, jeśli nie ma potrzeby niczego weryfikować, albo zostało to już pokazane (jak w tym przypadku zrzuty z ekranu z uzyskanych motywacji), nie ma potrzeby zakładania zgłoszenia.
 

deliryk

Wicehrabia
w błędzie czy nie, zakładając taska w supporcie przynajmniej wiemy, że to "oficjalna" droga i myślę że bardziej priorytetowa

@Zyleta1991 nie obraz sie, ale moim zdaniem zespol forum niewiele robi

oczywiście zależy od tego jak kto postrzega forum

dla mnie ono jest od podtrzymywania klimatu i interakcji zespołu z graczami, a raczej to tak sobie idzie

starej daty jestem, pamiętam czasy gdzie więcej ludzi na forum było :) stąd moja ocena, niekoniecznie sprawiedliwa, na pewno subiektywna
 
Rozumiem, że nie jesteście fanami nowych priorytetów motywacji, niemniej w ten sposób teraz ona działa. I nie, nie chodzi o to, że mniejsze budynki mają priorytet, chodzi o ich "pochodzenie" i zgodnie z priorytetami motywacji, te "drobiazgi" są cenniejszymi budynkami - może nie tyle ze względu na ich produkcję, która owszem, ze względu rozmiar budynku porównując jeden budynek do jednego jest gorsza, co ich "pochodzenie" - wpasowują się w pierwszą albo drugą grupę, gdzie te większe budynki są w grupie 3 lub 4 - mają więc mniejszy priorytet motywacji i wciąż czekają na swoją kolei.
Niestety, nie jest to efektywny system. Mam w mieście tych drobiazgów trochę: ok. 30 drzew cierpliwości i witalności, gdzież z 10 wież burzy, do tego te ozdoby 1x1 z Zatoki piratów, dalej jabłonie, grzyby, kwiatowe panny, sceny błaznów, grille, a z niedawnych budynków eventowych kolejne małe budyneczki. I nie to, że mi jakoś super specjalnie zależy na tej motywacji głównych budynków (tak, te duże w moim odczuciu pozostają jako główne), bo mam trochę tych pudełek motywacji, czy pojedynczej, czy masowej, chociaż tych znacznie mniej.

Odpowiem też od razu na pytanie, które z pewnością ktoś mi zada - mam te malutkie, bo raz, że uwielbiam estetykę miasta, dwa: jakieś luki lub większe, nieforemne fragmenty zawsze zostaną, więc te rzeczy idealnie nadają się na wypełnienie, a trzy: bo są. Ale w momencie, gdy np. cała motywacja osób z gildii idzie na coś takiego, na znaczeniu traci jakikolwiek sens posiadania tych budynków.
 

deliryk

Wicehrabia
ja widzę kilka rozwiązań
1. więcej dziadków do orzechów w eventach, bo serio powoli robi się to niemożliwe by wygrzebać odpowiednią ilość wsparcia
2. może jakaś perła, która generuje fragmenty masowego wsparcia? albo jakiś budynek eventowy, który by tych fragmentów mógł dużo więcej generować)
3. zwiększyć limit znajomych :)

a tak z innej beczki, czy w tej wersji zmieniono szansę na dx z WG4?
dałbym sobie rękę uciąć, że było 50% szans, a teraz jest 30%
 

Marik

Książę
ja widzę kilka rozwiązań
1. więcej dziadków do orzechów w eventach, bo serio powoli robi się to niemożliwe by wygrzebać odpowiednią ilość wsparcia
2. może jakaś perła, która generuje fragmenty masowego wsparcia? albo jakiś budynek eventowy, który by tych fragmentów mógł dużo więcej generować)
3. zwiększyć limit znajomych :)

a tak z innej beczki, czy w tej wersji zmieniono szansę na dx z WG4?
dałbym sobie rękę uciąć, że było 50% szans, a teraz jest 30%
Fabryka czekolady jest od roku, złoty poziom był do zdobycia ponad miesiąc temu, sceny błazna czy resort dający zakończenie prod specjalnej też były. Mając Bg produkcja dziadków idzie dosyć sprawnie, a tych ulepszonych wystarczy 10 i masz problem z głowy.

Szansa na diamenty wynosiła 30% nic się nie zmieniło
 

deliryk

Wicehrabia
Fabryka czekolady jest od roku, złoty poziom był do zdobycia ponad miesiąc temu, sceny błazna czy resort dający zakończenie prod specjalnej też były. Mając Bg produkcja dziadków idzie dosyć sprawnie, a tych ulepszonych wystarczy 10 i masz problem z głowy.

Szansa na diamenty wynosiła 30% nic się nie zmieniło
no tak, tylko jeśli możesz zrobić sobie samograja na motywce raz w roku to trochę ciężko, bo ten event za nami, a zmiany motywki weszły teraz
coś czego gracze nie zakładali to teraz zrobił się problem

30% - ok mój błąd
 

Borisel

Hrabia
Rozumiem, że nie jesteście fanami nowych priorytetów motywacji, niemniej w ten sposób teraz ona działa. I nie, nie chodzi o to, że mniejsze budynki mają priorytet, chodzi o ich "pochodzenie" i zgodnie z priorytetami motywacji, te "drobiazgi" są cenniejszymi budynkami - może nie tyle ze względu na ich produkcję, która owszem, ze względu rozmiar budynku porównując jeden budynek do jednego jest gorsza, co ich "pochodzenie" - wpasowują się w pierwszą albo drugą grupę, gdzie te większe budynki są w grupie 3 lub 4 - mają więc mniejszy priorytet motywacji i wciąż czekają na swoją kolei
@Iselut Soldar dobrze wytłumaczyła. Dodam, że 1x1 czy inne drzewka srewka nie są w moim odczuciu cenniejszymi budynkami. Tętniąca życiem winnica daje 24 PR po zmotywowaniu - zamiast zmotywować w pierwszej kolejności o wiele bardziej warty budynek motywują mi ogrody cydrowe , które by wyrównać w ilości PR potrzeba 6 sztuk , co nie jest miarą "cenniejszego" budynku. Kurde - nawet bonusy do ataku ma lepsze winnica - cydry musiałyby być w ilości 3,5 sztuk by to się jakoś wyrównało jeśli chodzi o ilość ataku.
Zmiana w moim odczuciu jest fatalna- Lepiej ustawić priorytet motywacji budynków z większą liczbą "zbieralnych" bonusów i wielkości budynku jak na przykład Laboratorium - ma 6 "zbieralnych" rzeczy oraz jest największy , potem Fabryka Słodyczy , potem winnice. Jak się skończy pula budynków z 6 "zbieralnymi" bonusami to następna pula - budynki z 5"zbieralnymi" , potem 4 etc. I wyszło by potem , że drzewka i budynki byłyby na końcu zmotywowane bo mają "zbieralne" 2 rzeczy (1 + 1 z 2 po motywacji) i 1x1 jako najmniejszy budynek czy nawet wieże z halloween 1x1 i też 2 "zbieralne" rzeczy (1+1 z 3 po motywacji).
 

deliryk

Wicehrabia
@Iselut Soldar dobrze wytłumaczyła. Dodam, że 1x1 czy inne drzewka srewka nie są w moim odczuciu cenniejszymi budynkami. Tętniąca życiem winnica daje 24 PR po zmotywowaniu - zamiast zmotywować w pierwszej kolejności o wiele bardziej warty budynek motywują mi ogrody cydrowe , które by wyrównać w ilości PR potrzeba 6 sztuk , co nie jest miarą "cenniejszego" budynku. Kurde - nawet bonusy do ataku ma lepsze winnica - cydry musiałyby być w ilości 3,5 sztuk by to się jakoś wyrównało jeśli chodzi o ilość ataku.
Zmiana w moim odczuciu jest fatalna- Lepiej ustawić priorytet motywacji budynków z większą liczbą "zbieralnych" bonusów i wielkości budynku jak na przykład Laboratorium - ma 6 "zbieralnych" rzeczy oraz jest największy , potem Fabryka Słodyczy , potem winnice. Jak się skończy pula budynków z 6 "zbieralnymi" bonusami to następna pula - budynki z 5"zbieralnymi" , potem 4 etc. I wyszło by potem , że drzewka i budynki byłyby na końcu zmotywowane bo mają "zbieralne" 2 rzeczy (1 + 1 z 2 po motywacji) i 1x1 jako najmniejszy budynek czy nawet wieże z halloween 1x1 i też 2 "zbieralne" rzeczy (1+1 z 3 po motywacji).
może wystarczyłoby gdyby z zasady wszystko co 2x2 i mniejsze było zawsze na końcu motywowane, jako 6 grupa :)
 

deliryk

Wicehrabia
taka perła już istnieje co prawda nie generuje dużo ale wpada nieco
nie zgodze się z tą opinią
to, że coś generuje jakieś losowe opcje to nie to samo co produkcja

tu chodzi o stabilność, zatem o perłę, która na jakimś etapie będzie produkowała te wymagane 30 fragmentów, pozwalające na dawanie masowej motywki co dzień (zamiast 10-15 dziadków do orzechów)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie zgodze się z tą opinią
to, że coś generuje jakieś losowe opcje to nie to samo co produkcja

tu chodzi o stabilność, zatem o perłę, która na jakimś etapie będzie produkowała te wymagane 30 fragmentów, pozwalające na dawanie masowej motywki co dzień (zamiast 10-15 dziadków do orzechów)
ne wiem, ja mam dziennie 30 fragmentów. mam 10 strażników na 2 lvl więc no xd
cierpliwosci
 

deliryk

Wicehrabia
mi obecne zmiany w motywce nie przeszkadzają, ale jest sporo graczy, którzy narzekają na to

ciekawe jak sie potoczy ta sprawa
 

Dixaroc

Baron
Zmiany były dokładnie opisane. Nawet opactwo było wymienione jako przykład w 5tej grupie. Dlatego nie rozumiem skąd takie zbulwersowanie.
Jeżeli uważacie, że nie macie szans na to, aby wasze budynki były zmotywowane, to może macie za mało aktywnych znajomych / gildian / sąsiadów, albo macie zwyczajnie zbyt wiele rzeczy do motywowania. Gdyby wszyscy wspierali minimum raz na dobę to nie powinno być mniej niż 200 motywki dziennie. Serio wam tyle nie wystarcza? Jak nie, to albo zróbcie to, o czym pisał @Grzechu Junior , albo przebudujcie sobie odpowiednio miasta.
Dla mnie to tylko kolejny dowód na wyższość pereł nad budynkami. One nie zależą od motywacji, zawsze produkują to samo (ew. ze zbioru losowych, ale znanych rzeczy). Być może takie przekwalifikowanie motywacji ma utrzymać ludzi przy rozwijaniu pereł zamiast zbieraniu ciągle budynków eventowych, specjalnych etc.?
 

deliryk

Wicehrabia
ciekawy wniosek końcowy

mi się raczej wydaje, że aktualnie co event gra umożliwia turbo szybki start graczom
nie muszą już miesiącami się rozwijać, żeby dołączyć do GPC
masa budyneczków z nagród dziennych daje teraz bonusy do ataki i obrony + nagrody z paska
zaskoczyło mnie z kolei jak wiele budyneczków daje też surowce do skarbca gildii

wydaje mi się, że raczej takie działania powiązane są z tym, że GPC to jednak serce gry i lepiej jak wiele osób tam gra, a nie tylko najlepsi
wcześniej trzeba było sporo się natrudzić (czytaj - po prostu trzeba czasu na rozwój) żeby pograć coś więcej
zaskoczony jestem, że w GPC są jeszcze te negocjacje, no ale czasem się przydają

faktem jest, że trzeba dziadygi postawić i nigdy więcej się tym już nie przejmować
 
Mam ponad 300 budynków wymagających motywacji i od zawsze mnie wkurzał jej brak więc spiąłem poślady i skupiłem się na produkcji dziadków
teraz mam 15 i problem z motywacją mam zamknięty .Każdemu polecam to rozwiązanie ponieważ jest coraz więcej małych budynków i te durze trzeba wymieniać na lepsze mniejsze ,a co za tym idzie budynków do motywacji będzie coraz więcej i większa liczba znajomych tego nie naprawi
 
Do góry