Dyskusja o wersji 1.110

DeletedUser17534

Guest
A wg. jakiej analogii budynki miałby się znikać po migracji ludności? Jak się ludzie wyprowadzają z miasta to się domy wywracają?
Skoro ludność potrzebna jest do produkcji to wystarczy, że zakłady przestaną działać.
w FoE ludność jest potrzebna do budowy budynku, nie tylko do produkcji. Nie możesz postawić budynku jak nie masz ludzi (a nie tylko niemożność produkcji), więc analogicznie gdy znika ludność potrzebna do postawienia budynków, to znikają i budynki...

@Lord Duch Wrc poluzuj se gume w majorach, bo zaraz ci krew do mózgu przestanie dopływać.
nie wiem jak Ty, ale ja mózg mam na odpowiednim miejscu, nie w gaciach :D

@Lord Duch Wrc Po prostu lubię zadawać, jak widać na twoim przykładzie, dla niektórych zbyt trudne pytania :)
Nie nazwałbym tego pytania trudnym, tym bardziej zbyt trudnym dla kogokolwiek. Raczej upierdliwym, takim w stylu "nie mam nic mądrego do powiedzenia, to powiem cokolwiek, niech wiedzą, że istnieję"... Jedyną trudnością dla supportu jest znaleźć pokłady cierpliwości, bo niestety w każdym możliwym temacie się takie wpisy zdarzają, a oni muszą zachować klasę nawet wobec tych, którym ewidentnie klasy brak...


@Shelian - fajnie, że zniknęły niektóre błędy, tylko dlaczego znów pojawił się błąd, który niedawno usunęliście? Mianowicie pojawiają się błędne powiadomienia z aplikacji o "osiągniętym maksimum w puli PR", gdy na pasku jest jeszcze sporo miejsca...
 

DeletedUser16730

Guest
w FoE ludność jest potrzebna do budowy budynku, nie tylko do produkcji. Nie możesz postawić budynku jak nie masz ludzi

I słusznie, w życiu też nie postawisz budynku bez ludzi.

więc analogicznie gdy znika ludność potrzebna do postawienia budynków, to znikają i budynki...

a tu już niesłusznie, bo jak ci ludzie wyjadą to zakład nie znika tylko przestaje działać.

Zresztą to nie jest żadne odkrycie, tak było np. w Stronghold Crusader i nie tylko.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Mieszkańcy są zaradni. Do mieszkania/domu dostaną się i bez drogi, ale podatków płacić/produkować w budynku bez drogi nie będą ;)

@Shelian - fajnie, że zniknęły niektóre błędy, tylko dlaczego znów pojawił się błąd, który niedawno usunęliście? Mianowicie pojawiają się błędne powiadomienia z aplikacji o "osiągniętym maksimum w puli PR", gdy na pasku jest jeszcze sporo miejsca...

Jeżeli po aktualizacji aplikacji problem będzie dalej występował napisz proszę do supportu. Wkrótce (maksymalnie kilka dni) powinna być dostępna najnowsza wersja aplikacji na wszystkie urządzenia.
 

DeletedUser17534

Guest
Mieszkańcy są zaradni. Do mieszkania/domu dostaną się i bez drogi, ale podatków płacić/produkować w budynku bez drogi nie będą ;)
Piękna odpowiedź :) jest klasa :)

Jeżeli po aktualizacji aplikacji problem będzie dalej występował napisz proszę do supportu. Wkrótce (maksymalnie kilka dni) powinna być dostępna najnowsza wersja aplikacji na wszystkie urządzenia.
dzięki za info
 

DeletedUser16965

Guest
dodawanie nowego znajomego od razu z punktami rankingowymi jest według mnie utrudnieniem.. część znajomych zaprasza sie tylko na wrzutkę w perłę.. teraz po zaproszeniu kogoś lub po przyjęciu zaproszenia znacznie trudniej taką osobę znaleźć.. myślę, że nowa osoba powinna na jakiś czas zostawać na 1 miejscu (np. do odświeżenia strony)..
 

DeletedUser15674

Guest
  • Po przyjęciu zaproszenia do znajomych punkty rankingowe nowego znajomego powinny być niezwłocznie pokazane, bez potrzeby ponownego zalogowania.
poprawka nieudana :( . teraz po dodaniu znajomego miesza go ze wszystkimi innymi według ilości punktów np. na jednorazową motywacje czy w celu zasadzenia jabłoni i chcąc go skasować trzeba go szukać w pasku znajomych co jest strasznie uciążliwe powinno być po staremu + zgadzam się z szeptani to tez poprawcie bo wiadomo jak pisze kilka osób na raz ....to jeden na drugi się nakłada i nie wiadomo kto pisał wcześniej
 

DeletedUser7795

Guest
Ludność nie jest bonusem, który się zbiera po zakończeniu produkcji więc perły dające ludność zapewniają ją nawet po odłączeniu perły od drogi.
 

DeletedUser16730

Guest
Ludność nie jest bonusem, który się zbiera po zakończeniu produkcji więc perły dające ludność zapewniają ją nawet po odłączeniu perły od drogi.

Chyba masz dzisiaj gorszy dzień ;)

Taki bonus który się nie zbiera daje też AO, Arka, Chateau, Alcatraz, Zeus, Castel i wiele innych... wszystkie po odłączeniu go nie zapewniają.
 

DeletedUser7795

Guest
@jan-maria-scyzoryk zgadza się ale są to perły (z wyjątkiem Posągu Zeusa), które produkują drugi bonus (PR, jednostki, monety) i do produkcji tego bonusu perła musi być podłączona do drogi.
Powinni tę zmianę zastosować również do budynków wojskowych tzn. Alcatraz nie powinno dawać jednostek z niepodłączonych budynków.
 

DeletedUser16730

Guest
zgadza się ale są to perły (z wyjątkiem Posągu Zeusa), które produkują drugi bonus (PR, jednostki, monety) i do produkcji tego bonusu perła musi być podłączona do drogi.

Dokładnie tak jak WI.

Alcatraz nie powinno dawać jednostek z niepodłączonych budynków.

Oczywiście, że nie powinno. Ale to jest właśnie dowolność interpretacji, nie od dzisiaj wiadomo, że gracze to kombinatorzy i Inno może każdą rzecz interpretować po swojemu tak żeby nie dopuścić do rzeczonego kombinatorstwa. To jest właśnie ich podejście.
 

DeletedUser16730

Guest
No to już są jaja, nie mam młotków ze zbiórki. Zaraz po zbiórce nastawiam towary i nie mam za co więc zakłady sobie stoją.
Może team ma jakąś "super poradę" jak w TO COŚ grać?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
No to już są jaja, nie mam młotków ze zbiórki. Zaraz po zbiórce nastawiam towary i nie mam za co więc zakłady sobie stoją.
Może team ma jakąś "super poradę" jak w TO COŚ grać?

Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jeżeli masz problem z grą, coś nie działa tak jak powinno - skontaktuj się z supportem.

Na forum w takich kwestiach nie jesteśmy w stanie pomóc.
 

DeletedUser15268

Guest
Wyprawy ruszyły ale mistrzostwa nie
wyprawy.jpg
sprawdziłem i na wszystkich światach jest to samo
 

krzysw

Wicehrabia
Mistrzostw jak nie było, tak dalej nie ma... ciekawe ile potrwa to "kilka minut". W każdym razie można się było spdziewać, że skoro wyprawy działały do tej pory, to czas najwyższy coś w nich popsuć :)
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Niestety Mistrzostwa nie uruchomiły się prawidłowo, dlatego nie były dostępne. Problem został jednak rozwiązany. Przepraszamy za opóźnienie.
 
Do góry