Dyskusja o wersji 1.87

Status
Zamknięty.

kasia2389

Arcyksiążę
Okno z zakończeniem budowy poziomu perły u graczy wyskakuje z kilkuminutowym opóźnieniem. Ale zapłon...
Jest to niestety nieprawda.
Od pewnego czasu jest tak, że okna wyskakują pojedynczo, po akcji odświeżenia np. powrotu z ekranu badań, jeśli gracz nie zrobi tego typu akcji to na okno perły może się nie doczekać.
Bardzo wyraźnie można to zaobserwować w poniedziałek rano gdy pojawia się kilka wyskakujących okien informacyjnych.
Miało to coś poprawić, w zamyśle programistów, ale wyszło jak zwykle.
Dlatego okno perły nie wyskoczy samo podczas gry tak jak kiedyś, tylko czeka na akcję odświeżenia.
 

DeletedUser7795

Guest
Dlatego okno perły nie wyskoczy samo podczas gry tak jak kiedyś, tylko czeka na akcję odświeżenia.

To i ruski rok można czekać. Jak nie wykonasz żadnej akcji wymagającej odświeżenia to okno zakończonej perły nie wyskoczy. Kur... Ktoś w ogóle prosił o taką "dobrą zmianę" ? Bo ja takiego wpisu nigdzie nie widziałem :mad:
 

DeletedUser8110

Guest
Może na to nie zwróciliście uwagi, ale przy logowaniu do gry zdarzało się, że byliśmy "zasypywani" okienkami, niekoniecznie w kolejności od tych najważniejszych do najmniej istotnych. Zrobiono pewne porządki w okienkach i faktycznie ograniczono ich pojawianie się.
Co daje to Graczom? Brak chaosu w powiadomieniach, brak okienek wyskakujących np. w trakcie walki, brak wrażenia o "zasypaniu" przeszkadzającymi okienkami. No i oczywiście, jak każda zmiana "porządkująca" kod sprawia, że gra działa nieco płynniej. :)
 

DeletedUser14757

Guest
To ja już wolę niech te okienka wyskakują bo jednak chciałbym wiedzieć, że gdzieś u kogoś poziom perły się skończył...
 

DeletedUser8110

Guest
A zdarza Ci się faktycznie wiele okienek przegapić? Bo te okienka powinny w większości przypadków się mimo wszystko pojawiać.
 

DeletedUser14757

Guest
Nie jestem w stanie stwierdzić jakie to są ilości bo nie wiem gdzie i u kogo skończył sie poziom. Dowiaduję się o tym jak zorientuję się, że nie ma go już perły na liście.
To już wolę informacje o skończonych poziomach zamiast informacji o tym, że zmotywowałem coś u kogoś ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Teraz dopóki nie wejdę w badania i nie wrócę do miasta to okienko z informacją o zakończeniu budowy perły nie wyskoczy. Jak wchodzę do inwentarza to widzę, że mam więcej paczek niż jak wbijałem ostatnio na FoE i już myślę "o pewnie u kogoś się poziom perły skończył" ale to leniwe okienko nie chce wyskoczyć. Zdarza się, że wbijam na FoE tylko po to żeby zebrać zasoby i znowu nastawić ich produkcję i się wylogowuję. Wtedy okienko z informacją o zakończeniu budowy nie wyskakuje. Orientuję się dopiero wtedy jak zauważę, że mam w inwentarzu więcej paczek PR.

Ta zmiana jest na minus.
 

DeletedUser6543

Guest
Dzięki wielkie za te wartościowe uwagi! :)

Czy naprawdę nikt z supportu nie gra w tę grę?
Wspomniany błąd funkcjonuje w grze od ładnych kilku tygodni...
Ale jeśli nie wiedzieliście o tym, to pewnie jest dla Was też tajemnicą, że:
- targ nie działa (w sensie można czasem coś wystawić, ale zazwyczaj żyje swoim życiem i sam decyduje za nas, ile i jaki towar wystawiamy...),
- wiadomości po kliknięciu "wyślij" znikają,
- nieszczęsna historia zdarzeń nadal pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach,
... o tym, że PR podczas blokowania poziomu w perle trafiają do innej perły, już wiecie, bo zgłosiłam (tylko sza, bo temat zamknięty),
- podczas wymiany PR często wyskakuje błąd wewnętrzny a ostatnio żyć nie daje komunikat o wygaśniętej sesji.

O błędach wyskakujących w GvG nie będę się pisać, wszak kilka lat(!!!) to już trwa, więc może w końcu problem się rozwiąże (likwidacja GVG?).

To tak na szybko, gdyby kogoś interesowało, jakie przyjemności mogą nas spotkać po odpaleniu gry:)

A na poważnie, może czas przestać udawać, że wszystko jest ok i nie cenzurować wypowiedzi graczy?
Może centrala faktycznie nie wie, że grywalność zmalała, błędy się piętrzą, a brak tej świadomości powoduje, że z nudów zmieniają nam nagłówki i dodają nową zakładkę do pereł...
 

DeletedUser8110

Guest
Wspomniany błąd funkcjonuje w grze od ładnych kilku tygodni...
To nie jest błąd. Jak pisałam powyżej, tą zmianę wprowadzono celowo. Inna sprawa, czy podoba się ona Graczom.

- wiadomości po kliknięciu "wyślij" znikają,
W centrum wiadomości? Na czacie?

- targ nie działa (w sensie można czasem coś wystawić, ale zazwyczaj żyje swoim życiem i sam decyduje za nas, ile i jaki towar wystawiamy...),
Kilka osób zgłosiło podobnego typu błędy, jednak nie udało nam się ich do tej pory powtórzyć. Jeśli u Ciebie występuje, napisz proszę do Supoortu.

- nieszczęsna historia zdarzeń nadal pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach,
Będę wdzięczna za informację kiedy dokładnie są te najmniej oczekiwane momenty. :)
 

DeletedUser11123

Guest
przez ostatnie kilka dni, po każdej wizycie u innego gracza, po powrocie z mapy GvG, mapy kontynentu lub mapy wypraw, wyskakiwało okienko z historią. dziś dla odmiany nie pojawiło mi się ani razu.
 

DeletedUser7795

Guest
@siorprajs

1. Wiadomości w centrum wiadomości czasami znikają po kliknięciu przycisku wyślij. Nie jest to sporadyczne. Mi się zdarza coraz częściej. Klikam wyślij, wiadomość znika i pisz ją kurde on nowa.

2. Wyskakująca historia wydarzeń. Można ku*wicy dostać, poważnie :mad:

3. Opóźnienie okienka z informacją o zakończeniu budowy perły... Dopóki nie wejdę w badania i nie powrócę do miasta to okienko nie wyskoczy i nie wiem czy poziom się skończył czy nie.

4. Odnośnie targowiska to miałem taką sytuację: mam 244 sztuki danego towaru. Chcę wystawić 4 oferty po 60 sztuk i przy wystawianiu tej czwartej - ostatniej - pokazuje mi, że mam za mało tego towaru i oferta zostanie zmieniona na odpowiednią tj. 4 sztuki za 2... Czasami nie odlicza wystawionej ilości od ilości towaru w magazynie i powstają takie cyrki.

To nie jest błąd. Jak pisałam powyżej, tą zmianę wprowadzono celowo. Inna sprawa, czy podoba się ona Graczom.

A może byście tak najpierw nas zapytali zanim wprowadzicie jakąś zmianę? Ale po co, lepiej denerwować graczy...
 

DeletedUser6543

Guest
To nie jest błąd. Jak pisałam powyżej, tą zmianę wprowadzono celowo. Inna sprawa, czy podoba się ona Graczom.

Jakoś trudno w to uwierzyć.
Po pierwsze, nigdzie nie było zapowiedzi takiej "naprawy", po kolejne, jeśli to było zaplanowane działanie, to macie kolejny błąd:D
Bo jak inaczej interpretować, że okienka raz są, a raz ich nie ma?

... Bo te okienka powinny w większości przypadków się mimo wszystko pojawiać.
 

DeletedUser15643

Guest
przyszedł spóźniony esemes z centrali z instrukcją dla siorprajs i oto od dzisiaj wyskakujące/niewyskakujące*) okienka stały się świadomą częścią projektu FoE, czyli motto naszej CM wiecznie żywe: <3 It's not a bug, it's a feature <3


*) niepotrzebne skreślić
 

DeletedUser7795

Guest
Z kogo wy próbujecie wariatów zrobić? No chyba nie z nas - graczy...
Pojawiło się kilka błędów, których nie było wcześniej. Weszły one wraz z wersją 1.86. Między innymi pojawiająca się historia wydarzeń i opóźnienie okienka zakończenia budowy perły.
 

DeletedUser7795

Guest
Jest coraz gorzej... Jak nie apka to na kompie... Może na kalkulatorze niedługo będziemy musieli grać....
 

DeletedUser15149

Guest
Apka na tel. to masakra. Zawiecha po kilku sekundach. Reinstalka tylko pogorszyła sprawę. Jakieś info kiedy jest spodziewana aktualizacja? Może wgrać poprzednią wersję?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Każda normalna firma już by wróciła do poprzedniej!
Nie wspomnę że czekam na użytkowników Iphonów niech ocenią negatywnie to Ino dostanie za ten bubel poniżej pasa!
Jak można na kilkadziesiąt godzin zepsuć grę, bez perspektywy naprawienia jej.
Przecież nie da się pr wydać, a to podstawa tej gry!

Do jasnej... To już nie jest śmieszne, pierw jak twierdzicie wspaniale łączycie gre na przeglądarce i mobilnie, a potem zostawiacie użytkowników od tak, radźcie sobie, weźcie laptopa w kieszeń i internet w słoiku do niego na miasto.
 

DeletedUser15750

Guest
Mnie tam dobrze dziala wszystko ale ja zawsze jakis inny bylem :) mobilka Huawei p8, na lapku stary acer, opera
 

DeletedUser15750

Guest
Moja wina że apka się u mnie nie wiesza? Jedynie co to wyskakuje błąd wewnętrzny jak hurtem się zbierze 12-15 pr to trzeba ją przeładować ale cała reszta, motywacja, wyprawy chodzi bez zarzutu. A do Hamburga nie aplikuję. Mam swoje zajęcia w PL :)
 

DeletedUser8110

Guest
1. Wiadomości w centrum wiadomości czasami znikają po kliknięciu przycisku wyślij. Nie jest to sporadyczne. Mi się zdarza coraz częściej. Klikam wyślij, wiadomość znika i pisz ją kurde on nowa.
Ktoś jeszcze może potwierdzić pojawianie się takiego błędu?

2. Wyskakująca historia wydarzeń.
Po wykonaniu jakich akcji pojawia się u Ciebie okienko historii? Tak jak wspominał @reeb ?
przez ostatnie kilka dni, po każdej wizycie u innego gracza, po powrocie z mapy GvG, mapy kontynentu lub mapy wypraw, wyskakiwało okienko z historią. dziś dla odmiany nie pojawiło mi się ani razu.

Jakoś trudno w to uwierzyć.
Po pierwsze, nigdzie nie było zapowiedzi takiej "naprawy", po kolejne, jeśli to było zaplanowane działanie, to macie kolejny błąd:D
Bo jak inaczej interpretować, że okienka raz są, a raz ich nie ma?
Nie każda zmiana w kodzie gry jest wypisywana w ogłoszeniach. Zwłaszcza, że jest ich w każdej wersji całe mnóstwo, niektóre dotyczą tylko czyszczenia kodu, inne nowinek, które pojawią się w przyszłości (więc nie można o nich wspomnieć zbyt wcześnie), niektóre wydają się nieistotne. A nie chcemy Was zanudzać informacjami typu "narzucono nowe priorytety okienkom w grze".
Zamierzeniem było w tym przypadku ograniczenie pojawiania się "przeszkadzających" okienek. Zgadzam się jednak, że okienko informacji o zakończeniu poziomu Perły jest ważne i jego przegapienie może irytować.

W sklepie Google Play i w AppStore powinna być już dostępna nowa wersja aplikacji, dzięki której aplikacja nie powinna się wieszać tak często. Mam nadzieję, że będzie widać różnicę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry