[Walki] Bezczynne budowle wojskowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy warto wprowdzić pomysł

  • Tak

    Głosy: 21 77,8%
  • Nie

    Głosy: 6 22,2%

  • W sumie głosujących
    27

DeletedUser15092

Guest
A więc wyobraźcie sobie, że macie 3 budynki od balist, łącznie 12 balist stworzonych, po 4 w każdym. W walce tracicie 4. I akurat te 4 należały to tego jednego budynku, tak więc ten jeden musi 4x produkować balistę, a reszta stoi bezczynnie. Można to ograniczenie danej liczby jednostek w danym budynku rozumieć, że więcej balist się tu nie zmieści. Ale co za problem, by budynek obok stworzył balistę i tu przywiózł?
Proponuje więc wspólną pule jednostek dla wszystkich budynków produkującej daną jednostkę.
bez-tytu-u.png


Załóżmy, że jest warsztat A, B i C.
W A zginęły 4 balisty. W B i C jest wciąż po 4. Obecnie A może tylko sam sobie uzupełnić balisty, B i C mu nie pomogą, choć nie mają nic do roboty. A pomysł zakłada, by mogły mu stworzyć kilka balist. Innymi słowy, jak jest łącznie 12 miejsc i zginą 4 niezależnie skąd, to i A i b i C mogą pule uzupełnić.
Pomysł nie dotyczy tylko balist, a wszystkich jednostek

PS: po kliknięciu na koszary, w których trwa szkolenie, nie pokazywałoby nam tak jak teraz postępu w szkoleniu danej jednostki, tylko właśnie widok, wyżej przedstawiony
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15643

Guest
Zaraz ktoś napisze, że to "zbyt duże ułatwienie", ale jeśli ten ktoś lubi utrudnienia, to niech się zatrudni w kamieniołomach.
Jestem na 'tak'.
 

DeletedUser15570

Guest
Zaraz ktoś napisze, że to "zbyt duże ułatwienie", ale jeśli ten ktoś lubi utrudnienia, to niech się zatrudni w kamieniołomach.
Jestem na 'tak'.

To nie jest utrudnienie, to po prostu niepotrzebnie wku... denerwuje :)

Pomysl bardzo dobry.
 

DeletedUser8507

Guest
Niby tak, ale jak by to było z siłą żywą? Inne koszary raczej nie wyszkolą żołnierzy dla innych koszar bo sami muszą szkolić (bo przecież żołnierze nie wylegują sie w koszarach 24h) własnych soldatów...
 

DeletedUser15092

Guest
Niby tak, ale jak by to było z siłą żywą? Inne koszary raczej nie wyszkolą żołnierzy dla innych koszar bo sami muszą szkolić (bo przecież żołnierze nie wylegują sie w koszarach 24h) własnych soldatów...

No cóż, niezależnie od tego czy jednostka dopiero jest wyszkolona, czy siedzi tam kilka lat, tak czy tak jest tak samo mocna, więc chyba faktycznie się tam obijają :p

Zaraz ktoś napisze, że to "zbyt duże ułatwienie", ale jeśli ten ktoś lubi utrudnienia, to niech się zatrudni w kamieniołomach.
Jestem na 'tak'.

Ciężko to nazwać ułatwieniem z jednego powodu - nie wiesz przecież z którego budynku pochodzi dana jednostka (czy da się to sprawdzić o czym wiedziałem? :p )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
siemanko

W moim wypadku miałem często sytuacje że dane jednostki pochodziły akurat z tych samych koszar i musiałem czekać bite 8 godzin aby móc dalej walczyć na mapie kontynentalnej. Jeśli ten pomysł by faktycznie wszedł w życie mogłoby być ciekawie. Tylko jest jeden mały problem ja posiadam po dwa budynki wojskowe każdego rodzaju wojsk i na zasadzie misz masz, giną mi jednostki wojskowe na polu walki. Nie zawsze zginie mi ciurkiem akurat te jednostki wojskowe z danego typu koszar. Dlatego też chciałbym aby autor dodał więcej szczegółów co do pomysłu, i jak gra zachowywałaby się jeśli system zostanie wprowadzony a mamy śmierć naszych żołnierzy potwierdzonych w kilku różnych koszarach oraz w różnych slotach.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15092

Guest
siemanko

W moim wypadku miałem często sytuacje że dane jednostki pochodziły akurat z tych samych koszar i musiałem czekać bite 8 godzin aby móc dalej walczyć na mapie kontynentalnej. Jeśli ten pomysł by faktycznie wszedł w życie mogłoby być ciekawie. Tylko jest jeden mały problem ja posiadam po dwa budynki wojskowe każdego rodzaju wojsk i na zasadzie misz masz, giną mi jednostki wojskowe na polu walki. Nie zawsze zginie mi ciurkiem akurat te jednostki wojskowe z danego typu koszar. Dlatego też chciałbym aby autor dodał więcej szczegółów co do pomysłu, i jak gra zachowywałaby się jeśli system zostanie wprowadzony a mamy śmierć naszych żołnierzy potwierdzonych w kilku różnych koszarach oraz w różnych slotach.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun

Podałem przykład z balistą, a to tak będzie z każdą jednostką. Z 3 warsztatów masz 12 miejsc na balisty. Z 3 koszar włóczników masz 12 miejsc na włóczników, więc logiczne że pule balist można uzupełnić w warsztatach, pule włóczników możesz uzupełnić w odpowiednich koszarach, oczywiste że nie uzupełnisz w warsztacie puli włóczników.
Wiadomo, że pomysł też wymaga parę uzupełnień, nie wiem tylko o jakich szczegółach mówisz.
 

Mikekun

Książę
Ok, mamy koszary włóczników A,B,C. Nie dawno stoczyłem bitwę z komputerem który kosztował mnie życie 4 włóczników. Niestety nie każda jednostka pochodziła z tego samego miejsca treningowego. Z koszar A padło mi 2 włóczników którzy zajmowali sloty 2 i 4. Z koszar B padł mi jeden włócznik jego miejsce slotowe to 3. Natomiast z koszar C, padł mi kolejny włócznik jego miejsce slotowe to 1. W takim wypadku jak twoja zmiana wpływałaby na taką sytuację którą podałem. Wiec że skoro nie wiemy z jakich koszar bierzemy jednostki do bitwy, to też nie wiemy gdzie będą one wymagały uzupełnień. Twój pomysł w obecnej chwili przewiduje tylko jedną sytuację szkolącą, a nie inną.

PS: Twój pomysł mówi wprost że koszary B oraz C jeśli by nie straciły w walce żadnej jednostki, to one wspomagają produkcję jednostek w koszarach A, gdzie padły wszystkie jednostki.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15092

Guest
Ok, mamy koszary włóczników A,B,C. Nie dawno stoczyłem bitwę z komputerem który kosztował mnie życie 4 włóczników. Niestety nie każda jednostka pochodziła z tego samego miejsca treningowego. Z koszar A padło mi 2 włóczników którzy zajmowali sloty 2 i 4. Z koszar B padł mi jeden włócznik jego miejsce slotowe to 3. Natomiast z koszar C, padł mi kolejny włócznik jego miejsce slotowe to 1. W takim wypadku jak twoja zmiana wpływałaby na taką sytuację którą podałem. Wiec że skoro nie wiemy z jakich koszar bierzemy jednostki do bitwy, to też nie wiemy gdzie będą one wymagały uzupełnień. Twój pomysł w obecnej chwili przewiduje tylko jedną sytuację szkolącą, a nie inną.

PS: Twój pomysł mówi wprost że koszary B oraz C jeśli by nie straciły w walce żadnej jednostki, to one wspomagają produkcję jednostek w koszarach A, gdzie padły wszystkie jednostki.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun

Nie będzie już to miało większego znaczenia skąd pochodzi dana jednostka. Ważne ile jest bezczynnych koszar. Więc w przedstawionej przez Cb sytuacji, masz wybór, który slot mają uzupełniać dane koszary (choć to na dobrą sprawę nie ma znaczenia). Możesz powiedzieć, żeby wszystkie koszary uzupełniły jednostki z nieswojego budynku. W sumie widok będzie taki, jak przedstawiłem wyżej, powinien być jeszcze komunikat "Ilość bezczynnych budowli 2/3"
 

DeletedUser16092

Guest
Nie będzie już to miało większego znaczenia skąd pochodzi dana jednostka. Ważne ile jest bezczynnych koszar. Więc w przedstawionej przez Cb sytuacji, masz wybór, który slot mają uzupełniać dane koszary (choć to na dobrą sprawę nie ma znaczenia). Możesz powiedzieć, żeby wszystkie koszary uzupełniły jednostki z nieswojego budynku. W sumie widok będzie taki, jak przedstawiłem wyżej, powinien być jeszcze komunikat "Ilość bezczynnych budowli 2/3"
Ja bym twój pomysł uzupełnił o jeszcze jeden detal. A mianowicie, po kliknięciu na koszary, w których trwa szkolenie, nie pokazywałoby nam tak jak teraz postępu w szkoleniu danej jednostki, tylko właśnie widok, który przedstawiłeś powyżej.
 

DeletedUser15092

Guest
Ja bym twój pomysł uzupełnił o jeszcze jeden detal. A mianowicie, po kliknięciu na koszary, w których trwa szkolenie, nie pokazywałoby nam tak jak teraz postępu w szkoleniu danej jednostki, tylko właśnie widok, który przedstawiłeś powyżej.

Tak właśnie planowałem, o czym nawet nie wspomniałem, zapomniałem :p
 

DeletedUser16837

Guest
Cóż - jak masz 3x balisty to wrzucaj po 2 z każdego budynku - tak wiem nie widać tego nigdzie ;)
 

astrotaurus

Hrabia
Za.
Zwłaszcza że nie mamy możliwości wyboru do walki jednostek z konkretnego budynku.

Przy wysokim poziomie Alca jest to problem raczej iluzoryczny, ale dla zasady i dlatego że nie wszyscy mają wysoki poziom Alca popieram.
 

DeletedUser18000

Guest
Problem jest, ale można go prościej rozwiązać.
Wystarczyło by gdyby było wiadomo które jednostki są z tego samego budynku.
 
Do góry