Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

kasia2389

Arcyksiążę
NEGOCJACJE

https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/guild-expeditions-negotiation-game.6006/

Zakręcone jak słoik keczupu.

Drodzy Explorers!

Jak pamiętam, kiedy po raz pierwszy wprowadzono Guild Expeditions, obiecaliśmy, że będziemy też rozwijać pokojowego sposobu rozwiązywania spotkania w dżungli. Do tej pory "Negocjuj 'opcji po kliknięciu spotkanie zostało zamknięte na kłódkę, ale dziś możemy z dumą zaprezentować - gra Negotiation!

Od tej pory, zamiast walczyć na swój sposób przez przez nieznanego terytorium w celu wyeliminowania złych najeźdźców, to będą mogli handlować z mieszkańcami wykorzystaniem zasobów. Jeśli ci się uda, będą one niech Cię przez i będzie rozwiązywać swoje spotkania bez walki w ogóle! To nie będzie proste pay & go rozwiązania, które znasz z kampanii dla jednego gracza mapie. Zamiast tego będziemy bawić się przy grze negocjacyjnej, gdzie można wykorzystać moc swojego umysłu i pamięci!


expedition7.png

Jak to działa?
Gdy klikniemy przycisk negocjować po raz pierwszy będzie można zobaczyć, że zostałeś poproszony przez 5 miejscowych. Oni wyraźnie chcą czegoś od ciebie, a jeśli nie dostarczy, nie pozwoli ci przejść. Niestety, ich dialekt jest bardzo skomplikowany i pomimo najlepszych starań nie uda się porozumieć.

Ty nieśmiało zaproponować im kilka monet, ale tylko dwa z pięciu zabrać je i odejdzie. Drugi drzewa przyjąć je tak dobrze, ale ... nie chcą odejść i pozostać stojąc mocno na ziemi. Być może niektórzy zaopatrzenie?
Powodzenie! Zabrali dostaw i odszedł. Właśnie udało się rozwiązać swoje pierwsze spotkanie poprzez negocjowanie!

W tym nowym Negotiation grze, trzeba dowiedzieć się, co mieszkańcy chcą od ciebie i oferują im. Liczą się zarówno szczęścia i umiejętności!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5169

Guest
Mam takie dziwne przeczucie, że kolejna część Arktycznego szajsu pojawi się wcześniej niż się spodziewamy. Przy tym całym bałaganie z nową erą myślę, że każdy zastanowi się dwa razy nim wyda diaxy na budynki premium z nowej ery itp. Gdy zorientują się, że diamentowy strumyczek płynie znacznie wolniej niż zwykł po wprowadzeniu poprzednich epok szybko się zepną i domkną epokę.
Aczkolwiek możliwe, że racjonalne spojrzenie na temat nie pokrywa się z developerskim ;)
 

DeletedUser12464

Guest
Czyli taka nieco bardziej udziwniona forma kupowania etapów wyprawy, jak sektorów na mapach? Czuję lekkie rozczarowanie... Zwłaszcza jeśli miałoby się okazać, że to tu mają być utylizowane towary z Arktyki.
 

kasia2389

Arcyksiążę
W gruncie rzeczy nie jest to bardzo skomplikowane,

Oczywiście, że nie jest skomplikowane, raczej irytujące.


Ta tarcza zakrywająca planszę po trzeciej próbie powoduje, że nie widać środkowego slotu.
Zróbcie jeden przycisk do zakupu następnej próby, a drugi do zamknięcia, a próba następnych negocjacji znowu ją otwiera. Proste?
Aczkolwiek jest to bez żadnego znaczenia :)

Nowy obraz mapy bitowej1.jpg

Czy dobrze zrozumiałem, że towary potrzebne do negocjacji się nie zmieniają tylko inni wodzowie ich żądają w kolejnych próbach?
Oczywiście, ze źle zrozumiałem, głupi JA.


Oczywiście podarunki przepadają...

Nowy obraz mapy bitowej1.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14285

Guest
Dla mnie to jak uderzenie lysego grzywą o parapet.Ja i tak wole walczyc PVP zawsze darzyc do nr 1.Wszyscy tylko marudzą.hehe
 

DeletedUser13172

Guest
Negocjacje w wyprawach to nic innego jak
gra w mastermind, którą bardzo lubię :D
Już się nie mogę doczekać :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zastanawiam się, czy osoby tak krytykujące moją opinię już próbowały negocjacji w ostatnich obozach III poziomu.

Mój poprzedni post został uzupełniony o nowe dane. ^^^
 

DeletedUser14757

Guest
Kto traci ten traci, ja na całą wyprawę tracę z 6-7 łotrów :D
 

DeletedUser2776

Guest
W stosunku do ilości wojska jakie się traci to raczej nie jest to dużo surki:]
Wojownicy tracą wojsko, a Eko surkę - jakieś równouprawnienie musi być :p

Jest tylko jedno male ale - surke traci sie tylko z dwoch ostatnich epok. Jesli ktos gra eko, to koszta przejmowania sektorow rozkladaja sie na 4 ostatnie epoki, tutaj podarki ssa ostatnie dwie. Rownouprawnienie to bedzie jak Inno sciagnie priorytet na atakowanie lotrow w ekspedycjach i AI zacznie sie zachowywac jak na normalnej mapie.

Wlasnie skonczylem 3 poziom na becie i moge podzielic sie swoimi odczuciami. Same negocjacje kosztuja gracza lekko 500 surowcow na ekspedycje - i to pod warunkiem, ze wszystkie negocjacje doprowadzimy do konca. Wznowienie negocjacji to srednio 10-15, a w ekstremalnych przypadkach ponad 20 surowcow na negocjacje. Nie wiem, czy jest to regula, ale nie spotkalem sie z sytuacja gdzie do wyboru jest piec lub wiecej roznych podarkow i jeden z nich jest potrzebny wiecej niz dwa razy.

Ostatnie etapy to, jak juz wspominal kasia, totalna masakra. Albo sie ma szczescie i trafi sie od razu w poprawne surowce, albo trzeba inwestowac diamenty. Tutaj kazdy musi sobie odpowedziec sam, czy woli zaplacic 10 diamentow za dodatkowa runde, czy tez zaczac od poczatku, wydac kolejne surowce i miec nadzieje, ze nastepna proba sie uda. Ja sie nie bawilem w powtorki i placilem, cala ekspedycja wyniosla mnie jakies 150 diamentow, ale na becie akurat o ten surowiec troszczyc sie nie musze :).

Podsumowujac - same negocjacje sa dla mnie nieco za drogie. 500 surowcow moze mocno uderzyc po kieszeni, szczegolnie jesli trzeba bedzie placic towarami przetworzonymi. Poza tym, w etapach granicznych (pod koniec kazdej piatki, z podwojna fala) zwiekszylbym ilosc prob do 4, ale tylko tam. Na pewno znaczaco obnizyloby to frustracje graczy :).
 

DeletedUser15643

Guest
Rownouprawnienie to bedzie jak Inno sciagnie priorytet na atakowanie lotrow w ekspedycjach i AI zacznie sie zachowywac jak na normalnej mapie.

wiesz, teraz chyba przesadziłeś...
przeczytaj:

Nie wiem czy poruszono ten temat... Czy komuś się udało przejść całą wyprawę gildyjną w w nowej epoce? Próbuję i próbuję, zostały ostatnie 4 konflikty, ale wydaję mi się że z obecnymi jednostkami jest ona nie do przejścia... Lub może ktoś mnie oświeci jak to zrobił :D
 

DeletedUser2776

Guest
wiesz, teraz chyba przesadziłeś...

Wiem. Specjalnie to bylo :).
Ale faktem jest, ze jesli ktos ma skilla i cierpliwosc, to potrafi przejsc cale trzy poziomy wyprawy z minimalnymi stratami, ot 10 lotrow i kilka normalnych jednostek. Przy dobrych wiatrach po 4-5 dniach Alcatraz mu tych lotrow odda.
Wydatek, ktory musi poniesc gracz eko jest nieporownywalny, szczegolnie w wyzszych epokach. Faktycznie, jesli w epoce industrialnej mam na >9 poziomie Latarnie, Bazylike i drezdenski, w budowie Alberta i jeszcze kilka studni, to niezbyt utrate tych kilku surowcow poczuje. Ale juz od modernizmu w gore bedzie kiepsko. Albo sobie obstawie miasto fabrykami i bede ostro handlowal na rynku, albo o ekspedycjach moge zapomniec. Pamietaj, ze potrzebuje tez surowcow na drzewko i do skarbca gildii tez czasem cos by trzeba bylo wplacic...
 

DeletedUser2776

Guest
Tak, to była inspiracja ;].

Szkoda tylko ze brakuje jednej dosc istotnej reguly z MM - tam w kazdej turze ma sie do dyspozycji 5 slotow. Tutaj jesli trafilismy, to slot jest juz "martwy" i nie da sie go wykorzystac do sprawdzenia np. innego zasobu. A to wbrew pozorom robi duza roznice.
 

DeletedUser

Guest
Nadal o godzinie 20 nie da się grać na mapach GvG. Chyba czas szykować się do kończenia gry...
 

DeletedUser14806

Guest
Nie da sie to najdelikatniej powiedziane...jest takie szambo z tym gvg o 20 że gorzej sie juz nie da.
 
Do góry