Najnowsze treści autorstwa Helenkor

  1. [Budynki] Wyświetlanie efektów stałych na budynkach wojskowych.

    Najeżdżając kursorem na dowolny budynek wyświetla nam się produkcja bieżąca oraz stale efekty, jakie daje ten budynek. Wyjątkiem są obiekty wojskowe, konkretnie chodzi mi o szkołę doboszów. Oprócz szkolenia doboszów daje ona stały bonus militarny w postaci premii do ataku armii atakującej...
  2. [Prowincje] Machina czasu

    Do tej propozycji natchnął mnie genialny pomysł osoby podpisującej się Michał Wróbel o wprowadzeniu kilku miast na jednym świecie dla jednego gracza. Gdy chciałem podchwycić ten pomysł okazało się, że temat zamknięty i nie idzie kontynuować. Ktoś tam podał dziwaczny argument, iż regulamin mówi...
  3. Usunięcie forum gildyjnego - komentarze

    Tak to jest, że do tych, którzy nie mają tej swoistej pamiątki, jaką są notki sprzed kilku lat, ten argument nie przemawia, ale do tych, który taką pamiątkę mają i z sentymentem do niej zaglądają ten argument przemawia bardzo mocno. Odrobina empatii każe przyznać rację tym, którzy mają i...
  4. Wyprawy Gildyjne - aktualizacja - komentarze

    Rzeczywiście wyprawy były zbyt łatwe i robiło się te 4 poziomy z rozpędu. Ale chyba faktycznie lepiej byłoby dodać 5 poziom, nie liczący się do wyścigu gildii, i tam dać te wszystkie dobroci, niż utrudniać czwarty, który już niektórym wydaje się niemożliwy do pokonania. Wtedy wilk byłby syty i...
  5. FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

    Sprawiedliwsze by było, gdyby to było losowanie zwycięstwa bez tej całej zabawy w procenty zwycięstwa. Moja rekordowa seria, to 7 porażek z rzędu mając 6 razy ponad 50% szans na zwycięstwo (52%-67%), a raz 50/50. Po tej serii spadłem ze srebra do brązu. Gdyby było to całkiem losowe mniej by...
  6. FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

    Żeby jeszcze ten większy procent cokolwiek dawał. U mnie to działa w ten sposób, że im mam większą przewagę w procentach szansy na zwycięstwo, tym częściej przegrywam. Przy takiej losowości event musiałby chyba trwać z parę lat, żeby te różnice procentowe zaczęły cokolwiek dawać. Jeśli w...
  7. FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

    Wszystko rozumiem, ale rzeczywiście powinni zrobić ruletkę, skoro mój trud w układaniu drużyny nie ma żadnego sensu. Losowość losowością, ale skoro zawodnicy mają jakąś siłę i skoro pozycje zawodników mają jakieś znaczenie, to ta losowość też powinna mieć jakieś granice. Wiem, że moje narzekanie...
  8. Gildyjne Pola Chwały - komentarze

    Dzięki, miałem chyba małą przerwę w myśleniu. Czasami człowiek się czymś zasugeruje i nie rozumie najprostszych rzeczy.
  9. Gildyjne Pola Chwały - komentarze

    Nie wiem, czy kiedyś i gdzieś było to już tłumaczone, ale zastanawia mnie, w jaki sposób przelicza się tę nagrodę, jaką ma otrzymać gildia. Bo o ile nagroda indywidualna jest dokładnie taka, jak to wskazuje zawartość skrzynki, czyli pisało 13 i dostałem 13 fragmentów statuy, o tyle nagroda...
  10. Gildyjne Pola Chwały - komentarze

    Czyli rozumiem, że te gildie, przy których pisze 113, w efekcie nie dostaną nic, czyli zero punktów ligi. W takim razie mam jeszcze jedno, ostatnie dotyczące tej sprawy, pytanie. Czy dotyczy to tylko punktów dodatnich, czy również ujemnych? Bo za miejsca w dolnej części tabeli są punkty ujemne...
  11. Gildyjne Pola Chwały - komentarze

    8 wpisów wyżej hddk napisał jedynie, ile pkt potrzeba, żeby znaleźć się w odpowiedniej lidze. Moje pytanie nie dotyczyło tego, ile trzeba punktów, żeby awansować, ale tego, czy rzeczywiście te nic nierobiące gildie, które zajęły 3 miejsce, dostaną za nic te 113 punktów, czy też, żeby je zdobyć...
  12. Gildyjne Pola Chwały - komentarze

    Czy, żeby zdobyć Punkty Ligowe, trzeba przeprowadzić przynajmniej jedną walkę/negocjację, czy też wystarczy wyłącznie zajęcie miejsca bez jakiejkolwiek aktywności? Pytam, bo założyłem sobie gildię i zostałem przypisany do ligi miedzianej z samymi takimi zeropunktowcami, jak ja. No i tylko ja i...
  13. Historia Martina Luthera Kinga - dyskusja

    Wiem, o czym piszę. Nie jestem aż tak liberalny, żeby wszystkie postawy były ni obojętne. Jednak nie uważam, że powinna to być "gra nie dla faszystów", uważam, że tego typu zabawa w ogóle nie powinna wywoływać tego typu tematów. Natomiast co do ocierania się o politykę, co do ocieranie się o...
  14. Historia Martina Luthera Kinga - dyskusja

    No i właśnie dlatego tego typu eventy nie powinny mieć miejsca. My się tutaj bawimy, łączy nas gra, a takie eventy nas dzielą. Ja tu przychodzę, żeby grać, a nie uczyć się politycznej poprawności. "Tego rodzaju postaw akceptować nie będziemy". Jakiego rodzaju? Czyżby gra w Forge of Empires była...
  15. Historia Martina Luthera Kinga - dyskusja

    Bardzo słuszna uwaga. Osoby zaangażowane politycznie, w dodatku współczesne wielu graczom ze starszych roczników, zawsze wywołują kontrowersje i nie dla każdego MLK jest postacią świetlistą. Uważam za błąd robienie eventów dotyczących osób z najnowszej historii, bo każda z takich osób ma zarówno...
Do góry