[Zgłoszone] zdarzenia losowe

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

co o tym sądzisz?

  • fajny pomysł

    Głosy: 42 63,6%
  • do dopracowania

    Głosy: 13 19,7%
  • fajny pomysł ale chce inne wydarzenia

    Głosy: 1 1,5%
  • nie potrzebny dodatek/ nie podoba mi się

    Głosy: 10 15,2%

  • W sumie głosujących
    66
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
W FOE co dzień dzieje się to samo a przecież w prawdziwym świecie ciągle były jakieś pożary, kradzieże, zabójstwa, jarmarki itp. Mój pomysł polega na tym by np. codziennie lub co tydzień w naszym mieście działo by się coś innego. Dostawalibyśmy różne bonusy, kary itp.

Przykładowe wydarzenia:
1. Jarmark- W naszym mieście jest jarmark przez co wzrosło zadowolenie ludności. Dostajemy +100 zadowolenia (jeśli jesteśmy w epoce brązu, co epoke bonus jest o 100 większy)
2. Kradzieże- do naszego miasta przybyli złodzieje i przez to z domów zbieramy 25% mniej złota.
3. Kupcy- do naszego miasta przyjechali kupcy. Możemy kupić od nich np. 30 sztuk dowolnego towaru za odpowiednią ilość złota.
4. Pożar- był pożar więc rzemieślnicy mieli przerwe w pracy przez co z budynków produkujących zaopatrzenie zbieramy 25% mniej zaopatrzenia.
5. Zabójstwo- w naszym mieście kogoś zabito i wprowadzono godzine policyjną. Przez to nie będziemy mogli zebrać złota ani zaopatrzenia po godzinie 21.00
6. Powódź- była powódź i nasze domy są przez to uszkodzone. Produkcja złota i zaopatrzenia została przerwana i zaczynie się od nowa gdy zapłacimy odpowiednią ilość złota (zależną od ilości domów) na odbudowe domów
7. Plaga- w naszym mieście rozprzestrzenia się choroba. Jest kwarantanna więc nie możemy handlować.
8. Uczeni- do naszego miasta przybyli uczeni. Dostajemy punkty rozwoju (ilość zależna od epoki)
9. Porwania- w naszym mieście jest fala porwań. Traci odpowiednią ilość ludności zależną od epoki
10. Odpust- w naszym mieście jest odpust więc przybywają do nasz mieszkańcy innych miast. Zyskujemy odpowiednią ilość ludności zależną od epoki
11. Rzemieślnicy- do naszego miasta przybyli rzemieślnicy i przez to z budynków produkujących zaopatrzenie zbieramy o 25% więcej zaopatrzenia
12. Szpieg- w naszym mieście był szpieg i wykradł nasze technologie. Tracimy odpowiednią ilość punktów rozwoju zależną od epoki.

Jeśli będzie trzeba to wymyśle więcej zdarzeń.

Częstotliwość zdarzeń, ich nazwy i działanie są do ustalenia. To były tylko przykłady
 

DeletedUser

Guest
gra faktycznie jest monotonna. Jak dla mnie to codzinnie mogłoby dziać się coś nowego
 

DeletedUser5506

Guest
bardzo fajne.. ;)

Ale proponuje zeby to nie bylo tak jak z jajkami, ze sa osobniki co przez caly event nie widzieli 50 i 20 jajek... Bo jak by codziennie mnie nachodzili zlodzieje to by mnie szlag trafil... Po prostu jakis system ktory po wylosowaniu pozaru przez nastepny tydzien nie mial opcji wylosowania go;p
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Widziałem w grze takiego rodzaju "eventy" i nie działały one typowo na jednego gracza tylko na cały dany świat (lub serwer).
I losowanie takich "eventów" jest w tej pewnej grze bardzo rzadkie (jedne dodają bonus do życia wszystkim graczom, inne odejmują; a rzadko to znaczy że niekiedy bywają raz na dwa tygodnie a niekiedy zdarzają się raz na dwa miesiące).
Po prostu skrypt uruchamia się raz dziennie (każdego dnia o różnych porach) i losuje wydarzenia które mają jakąś szansę wystąpić (lub bardzo duża szansa że nie wystąpi żaden z "eventów").
 

DeletedUser

Guest
Mogłoby też być naprzemian, raz byłoby pozytywne wydarzenie a raz negatywne.
 

DeletedUser2657

Guest
Hmm..widać, że przemyślałeś temat, interesujące :)

Jedyne do czego chciałbym się doczepić to to o czym pisze Pablo - działanie skryptu - czyli obejmowałoby nie pojedynczego gracza, a cały świat. Jeśli występuje powódź, to u wszystkich. Na razie nie głosuję, zobaczymy co będzie dalej, ale pomysł naprawdę ciekawy ;)
 

DeletedUser

Guest
Są dwie możliwości, obie mi się podobają więcktóra jest lepsza niech zdecydują inni.
1. raz lub 2 razy w tygodniu było by wydarzenie które było by u wszystkich graczy.
2. codziennie będzie włączał się skrypt u każdego gracza osobno. Prawdopodobieństwo że coś się wydarzy będzie np.25%. Więc u jednego gracza przez tydzień mogłoby się nic nie wydarzyć a u innego w tygodniu mogłyby wypaść 4-5 wydarzeń
 

DeletedUser426

Guest
nie znalazłem takiego tematu

A ja jestem na forum dośc długo zeby pamiętać iż był :)

I jedna głowna zasada odnosnie wszystkich twoich pomysłow. My możemy proponować jedynie zarys pomysłu, a wszystkie statystyki ,jednostki , gotowe misje , nazwy i wszystko inne zalezy już od programistów. Więc w tym kontekscie nie należy nawet sie wysilać
 

DeletedUser

Guest
I jedna głowna zasada odnosnie wszystkich twoich pomysłow. My możemy proponować jedynie zarys pomysłu, a wszystkie statystyki ,jednostki , gotowe misje , nazwy i wszystko inne zalezy już od programistów. Więc w tym kontekscie nie należy nawet sie wysilać
Proponowałem już wiele pomysłów i zauważyłem że te które są bardziej dopracowane czyli mają przykładowe nazwy i statystyki bardziej się podobają i mają większą szanse na przejście

- - - Zaktualizowano - - -

a co do samego pomysłu to mogłoby być taż że skrypt uruchamia się u każdego gracza o 12.00 lub 24.00. Losuje czy ma być jakieś zdarzenie czy nie. Prawdopodobieństwo np. 20% że coś się wydarzy. Wypadło że ma być pozytywne wydarzenie. Zdarzenie trwa 24h, po upływie tego czasu skrypt losuje znowu, jeśli wylosuje że ma coś się wydarzyć to losuje zdarzenie. Znowu wypadło pozytywne zdarzenie więc losuje znowu, wypadło wydarzenie negatywne. Skrypt uruchamia wydarzenie i za 24h od nowa itd. itd.
Wydarzenia były by na przemian, raz pozytywne , raz negatywne
 

DeletedUser2657

Guest
Jeśli mamy powódź, to po upływie 24 h, % szansa na kolejną powódź powinna być mniejsza i taką zasadę wprowadzić do klęsk żywiołowych (ogólnie powinny one mieć niski procent szansy wystąpienia same w sobie), dużo niższy jak w porównaniu do zdarzeń pozytywnych.
 

DeletedUser8110

Guest
Proponowałem już wiele pomysłów i zauważyłem że te które są bardziej dopracowane czyli mają przykładowe nazwy i statystyki bardziej się podobają i mają większą szanse na przejście

Tak właściwie szanse na przejście większość pomysłów ma niewielkie, możesz mieć całe forum za sobą, ale twórcy gry są non-stop zalewani kreatywnymi pomysłami, a poza tym mają swoją wizję gry, z którą niekoniecznie mogą się zgadzać Twoje pomysły ;)

Wydaje mi się, że lepiej by działały wydarzenia 'globalne', dzięki temu wszyscy mieliby takie samo szczęście lub pecha; nie byłoby takich sytuacji, że np. ja już 10 raz z rzędu mam pożar, a sąsiedzi cieszą się jarmarkiem...
 

DeletedUser3876

Guest
Bardzo fajny pomysł, jestem za:)
Oczywiście popieram poprzedników ze skryptami działającymi na cały świat (np powódź), bardzo miło (nawet jeżeli byłoby to działanie negatywne/strata) podciągnęło by rozrywkę z gry.
 

DeletedUser

Guest
Tak właściwie szanse na przejście większość pomysłów ma niewielkie, możesz mieć całe forum za sobą, ale twórcy gry są non-stop zalewani kreatywnymi pomysłami, a poza tym mają swoją wizję gry, z którą niekoniecznie mogą się zgadzać Twoje pomysły ;)
Chodziło mi o to że pomysły opisane bardziej szczegółowo bardziej podobają się osobom na forum

- - - Zaktualizowano - - -

Skoro większość woli żeby skryp był globalny a nie osobny dla każdego gracza to mam jeszcze jeden pomysł. Troche to przypomina event wielkanocny.
Gdy zacznie się jakieś wydarzenie to gracze będą mogli się wzajemnie wspierać. Przy każdym wydarzeniu inaczej. Np:
1.Powódź- możemy innym graczom podkładać w miastach na drogach worki z piaskiem (tak jak się to robi z pisankami)
2.Zaraza- możemy innym graczom podkładać w miastach w domach lekarstwa
3.Pożar- możemy innym graczom podkładać w miastach przy wszystkich budynkach wiadra z wodą.
Za zebrane worki lub wiaderka będzie można kupować punkty rozwoju lub plany pereł. Po skończeniu wydarzenia nie tracimy zebranych rzeczy czyli jeśli zostały mi dwa worki z piaskiem i kiedyś będzie to samo wydarzenie to zaczynam z 2 workami.
4.Odpust- wysyłam ludzi na odpust do miasta innego gracza. Zmniejsza się liczba mojej ludności a zwiększa się liczba ludności gracza do którego wysłaliśmy swoich ludzi. za wysłanych ludzi dostaniemy jakieś punkty dzięki którym będzie można kupować punkty rozwoju i plany pereł
5.jarmark- możemy wystawić darmowe oferty towarów. Max 10 sztuk. Jak ktoś kupi od nas jakiś surowiec to dostaniemy punkt za który można będzie kupić punkty rozwoju lub plany pereł. Będzie zabezpieczenie że od każdej osoby będzie można kupić tylko raz

- - - Zaktualizowano - - -

jeśli nie będzie żadnego wydarzeń to skrypt będzie losował do każdego osobno czy ma się coś wydarzyć ale wydarzenia będą inne niż globalne. Były by dwie kategorie wydarzeń.
1.Globalne- np. powódź, pożar
2.U każdego osobno- np. kradzież, zabójstwo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8661

Guest
Chyba najlepiej będzie jak będą te dwa rodzaje wydarzeń, globalne i lokalne. A pomysł ogólnie bardzo fajny
 

DeletedUser

Guest
no i byłoby też zabezpieczenie że gdy wylosuje się jakieś wydarzenie to będzie mogło się ono powtórzyć dopiero za np. 7 dni
 

DeletedUser

Guest
pomysł świetny ale pod warunkiem że będą te wszystkie zabezpieczenia że nie może być pare negatywnych lub pozytywnych wydarzeń pod rząd.
 

DeletedUser7425

Guest
No nie wiem czy jest sens to dodawać,ja już miałem 2 plagi (zaraza) i jedno trzęsienie ziemi,
straciłem jakieś 24-26k zaopatrzenia na "odbudowę" nie pamiętam już.
 

DeletedUser

Guest
Pabloss ma racje z tym skryptem... jak będzie plaga to nikt nie będzie mógł handlować?!
 

DeletedUser4477

Guest
Sam pomysł nie jest zły ale powinno być coś co pomaga się przed tym uchronić np. jak pisał jacek1j że przy powodzi można stawiać worki z piaskiem to np. jeśli ma się te worki to za każdy worek straty przy powodzi zmniejszają się o 5 % i odbudowa domków byłaby tańsza
 

DeletedUser

Guest
Tak powinno być że nap. na 3 pozytywne 1 negatywny, bo gdyby byłoby na przemian to gra nie byłaby tak ciesząca, a pamiętajmy że gra ma dawać przyjemność, a twórcom zależy na ilości graczy więc lepiej dawać niż zabierać, czyż nie?
 

adi m

Baron
na tym etapie rozmowy o pomyśle
śmiało mogę powiedzieć że chciałbym takie nowości w grze
 
Status
Zamknięty.
Do góry