Dzień Św. Patryka 2023 - komentarze

Endriu*

Baron
"Dla dodatkowego wzmocnienia możecie użyć Pakiet ulepszeń chaty arcydruida, który przekształci budynek w chatę Arcydruida. Ten pakiet można zdobyć jako nagrodę w evencie z okazji dnia św. Patryka - w dodatkowej linii nagród, dostępnej po jednorazowej wpłacie. Fragmenty tego pakietu są również dostępne jako Wielka Nagroda w evencie. Każdego dnia, jeden fragment potrzebny do złożenia tego pakietu, będzie również produkowała chata druida na poziomie 9!"

Brak ważnej informacji, że fragmenty można trafić w skrzyniach po zakończonym mieście, 50 jednorazowo. Ktoś będzie miał szczęście to po kilku miastach uzbiera potrzebne 150 fragmentów za darmo, nawet bez diax

Edit, z forum bety:
  • Na koniec usunęliśmy także 50 fragmentów zestawu ulepszeń chaty arcydruida z celtyckich skrzyń (po każdym mieście), a także zestaw wyboru drzewa druida i zastąpiliśmy go niską szansą na zdobycie Drzewa Witalności i większą szansą na Drzewo Cierpliwości.
Zmieńcie grafike w ogłoszeniu, na której fragmenty są pokazane..
 

Auraya

Hrabia
wadą bety jest, że za dużo osób się tam stara i inno ma zaburzony obraz, tego, co jest normalnie osiągalne...
 

Marik

Książę
"Dla dodatkowego wzmocnienia możecie użyć Pakiet ulepszeń chaty arcydruida, który przekształci budynek w chatę Arcydruida. Ten pakiet można zdobyć jako nagrodę w evencie z okazji dnia św. Patryka - w dodatkowej linii nagród, dostępnej po jednorazowej wpłacie. Fragmenty tego pakietu są również dostępne jako Wielka Nagroda w evencie. Każdego dnia, jeden fragment potrzebny do złożenia tego pakietu, będzie również produkowała chata druida na poziomie 9!"

Super, daliście kolejny powód żeby olać ten przeklęty event ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wadą bety jest, że za dużo osób się tam stara i inno ma zaburzony obraz, tego, co jest normalnie osiągalne...
co xD
za dużo osób gra na maxa więc to źle xD

Czyli co właściwy poziom gracyz to poziom średni? xD Brak słów. Gra od zawsze powinna robić balans pod najbardziej aktywnych.
"Dla dodatkowego wzmocnienia możecie użyć Pakiet ulepszeń chaty arcydruida, który przekształci budynek w chatę Arcydruida. Ten pakiet można zdobyć jako nagrodę w evencie z okazji dnia św. Patryka - w dodatkowej linii nagród, dostępnej po jednorazowej wpłacie. Fragmenty tego pakietu są również dostępne jako Wielka Nagroda w evencie. Każdego dnia, jeden fragment potrzebny do złożenia tego pakietu, będzie również produkowała chata druida na poziomie 9!"

Super, daliście kolejny powód żeby olać ten przeklęty event ;)
event najlepszy z istniejących bo WYMAGA AKTYWNOŚCI, nie głupiego klepania zadań 1 dnia.
Jest wszystko za darmo? jest. W czym problem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja za darmo zdobędziesz 10 lvl to pogadamy, rozumiem aktywność, ale istnieje coś takiego jak praca
wybacz, ale pracuję i na ten event nie potrzeba więcej niż 1-2h wieczorem. 5 miast zrobić na 35 zadań w ciągu tylu dni to naprawdę nie jest problem.
Wystarczy też wejść rano np przy śniadanku, wieczorem przed spaniem np etc. Na kiblu czy gdziekolwiek.
Gra musi wymagać grania i to nagradzać.
 

hddk

Hrabia
Losowa nagroda 2: 5 Fragmentów Drzewo cierpliwości (70%) lub 5 Fragmentów Drzewo cierpliwości (30%)

Przy 30% powinno być Drzewo witalności.

Inna sprawa, że drzewka mimo rozmiaru 1x1 wymagają drogi, co trochę ogranicza możliwość ich ustawiania i zapychania dziur gdzieś na obrzeżach miasta :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no to będize chomikowanie, nie wiem ja ten event uwielbiam :D fandomie jest info, że ta linia nagród się zmieniałą i na live może znowu się zmienić
 

piotresz

Hrabia
Taki wpis zrobiłem podczas Bety 24 stycznia:
Na dwa przed końcem eventu mam budynek ma 9 poziomie, zrobione bez żadnego problemu. Mam też zrobionych prawie 450 zadań co da 2x 50 elementów ulepszenia 10 poziomu, do tego już 4 elementy, które produkuje Druid Hut na 9 poziomie. Na trzecią "50" nie ma szans bo musiałbym zrobić 150 zadań na co po prostu zabraknie czasu. Brakujące teraz 46 elementów pozbieram w ciągu 30-40 dni ze zbiorów. Czyli da się zrobić.

Nie minął miesiąc od zakończenia tamtego eventu i mam 143/150 elementów więc brakuje już tylko 7. Oczywiście pozbierane przy wspomaganiu BG.
Nie wiem ile zrobiłem miast, nie notowałem tego natomiast faktycznie grałem dość aktywnie. Patryk pod tym względem jest wymagający, nie zrobi się wyniku grając przy jednym wejsciu dziennie.
 
W skrócie:
Event dla no-lifów, i/lub dla chcących płacić. P2W aż wyłazi, i piszący iż gra powinna być tylko dla aktywnych, piszą bzdury że aż nie chcę mi się z tym dyskutować, bo to dowodzi braku wyobraźni i pokazuje egoizm piszącego. Można powoli kończyć zabawę w FoE, bo IG zaczyna faktycznie premiować "mieszkanie w grze" i inwestowanie realnej kasy.
 

Atli

Hrabia
Można powoli kończyć zabawę w FoE, bo IG zaczyna faktycznie premiować "mieszkanie w grze" i inwestowanie realnej kasy.
Ja już tak kończę bodajże od 5 lat :-D. Wielka zaleta tej gry to elastyczność - jak mam czas to wejdę kilkanaście razy dziennie, jak nie to to zbiorę co moje i tyle. A jak nie wejdę to przecież nic nie tracę:-).
 
Nagroda główna fajna.
Czy do zdobycia bez wkładu finansowego?
Zapewne tak (tak samo jak w kazdym innym evenvie, gdzie całe tłumy krzyczą "gdzie jest krzyż?").
Czy ja zdobędę w tym roku pełną nagrodę główną?
Wstępnie myślę, że nie, bo mnie aktualnie real mocno absorbuje, a pamiętam ile uwagi potrzebował ten event rok temu.
Czy zamierzam nad tym płakać?
Nie. Dostaję tyle ile sam wkładam. Jak jeden event nie będę mieć max, to też się nic nie stanie.
 

Auraya

Hrabia
Czyli co właściwy poziom gracyz to poziom średni? xD Brak słów. Gra od zawsze powinna robić balans pod najbardziej aktywnych.
yyy tak? najbardziej aktywne to są boty
na ten event nie potrzeba więcej niż 1-2h wieczorem
lepiej tę godzinę jakoś rozbić w ciągu dnia tak na prawdę, bo w późniejszych etapach jest sporo czekania
Czy ja zdobędę w tym roku pełną nagrodę główną?
Wstępnie myślę, że nie
to w foe jest dobre, jak nie dziś-to jutro... tylko czy jutro nie stracę apetytu?

Patryk był moim ulubionym eventem, ale jeśli ig planuje iść tą drogą, to chyba żadne wydarzenie już nie będzie warte uwagi
 
Grasz więcej=dostajesz więcej
Tylko dlaczego gra ma równać do garstki, już wręcz nałogowo grających, po 12 i więcej godzin na dobę, zamiast wziąć pod uwagę większość, która gra po kilka godzin maksymalnie na dzien? Grzesiu, podejście "BO JA" sprowadzi Cię prędzej czy później na ziemie, jak Ci grający po kilka godzin jak i Ci co zaglądają do gry na 15 minut przestaną grać. To cykliczna mini gra w grze, ma na celu jedynie by Ci co nie płacą odeszli i nie zatykali serwerów, tak jest mój punkt widzenia. Co z tego że da się zdobyć nagrodę główną, ale jakim kosztem? Nałogowe granie to też patologia, a od tego lepiej się trzymać z dala, szkoda potem kasy na psychoterapeutów.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
zamiast wziąć pod uwagę większość, która gra po kilka godzin maksymalnie na dzien
właśnie dokłądnie tych bierze pod uwagę.

Jak logujesz się więcej niż 2 razy dziennie jesteś spokojnie w wąskiej grupce 5-10% graczy.

jak grasz kilka godzin to jesteś turbo aktywnym graczem.

Ci co grają 15 minut, sory, ale oni niczym się nie przejmują. Mało grają to liczą się z powolnym progresem
cykliczna mini gra w grze, ma na celu jedynie by Ci co nie płacą odeszli i nie zatykali serwerów
XD
akurat ta cykliczna gra ma sprawić by ludzie siedzieli więcej i by było co robić.

Społeczność foe to jest absurd. Każda normalna gra i jej gracze - dawajcie więcej contentu, chcemy więcej by było co robić. I nie ma znaczenia czy to jest Lol, Dota, Cs, CoD, Takrov czy Plemiona czy ogame. W każdej z tej gier ludzie chcą WIĘCEJ.
Foe - za dużo, łęee GB, co to ma być, tak często się logować - takie podejście to zaprzeczenie sensu grania w gre. Można grać mało, nic nikomu do tego, ale nie można wtedy oczekiwać cudów.
 

Zopi

Szlachcic
Z ilu fragmentów składa się pakiet ulepszeń chaty arcydruida? Gracze z bety piszą o 150 fragmentach ale chyba taka informacja powinna się znaleźć w opisie eventu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry