[Inne] Miejsce na Diamenty

Jesteś za ?


  • W sumie głosujących
    26

MotoFreak

Szlachcic zagrodowy
Witam serdecznie :) Od dłuższego czasu sądzę ,że przydałaby się możliwość wrzucania diamentów do gildii. Towary można to czemu nie diamenty? Ułatwiło by to przyśpieszanie obozów. Przykład :
15 osób wrzuca np 5 tysięcy diamentów. Dowodzący gpc mają dostęp do wydawania tych diamentów.
Przykład 2 :
Dodatkowo można dołożyć nagrodę za 1.2 miejsce gildyjne gpc w postaci diamentów gildyjnych.. Oczywiście nikt nie mówi o wielkich nagrodach ale symboliczne kwoty np
top 1-300
top 2-150
Wydają się fajne
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dodanie surowców - diaxów dla gildii może otworzyć mase możliwości. Ekonomii to nie zaburzy, wydawane mogą być tylko na rzecz gildii.
 

*Jedyna taka

Szlachcic zagrodowy
Jestem za tymi pomysłami, każdy wie że GPC pochłania masę diaxów na przyśpieszanie obozów, dowodzący mieli by większą swobodę w planowaniu i zarządzaniu GPC .
 

GEoMax

Baron
Jestem za tymi pomysłami, każdy wie że GPC pochłania masę diaxów na przyśpieszanie obozów, dowodzący mieli by większą swobodę w planowaniu i zarządzaniu GPC .
Jestem zdecydowanie na NIE , a dlaczego ? To proste jest już multum gildii jednoosobowych czy kilku osobowych tworzonych naprędce po to tylko żeby mieszać i pokazać się, bo nie sprawdzili się jako członkowie stałych gildii o długim stażu. Dawanie takim graczom , przy okazji czegoś dla wszystkich , dodatkowych narzędzi doprowadzi do jeszcze większego zamętu , a wyścigi szczurów sięgną zenitu.
 

Auraya

Hrabia
To proste jest już multum gildii jednoosobowych czy kilku osobowych tworzonych naprędce po to tylko żeby mieszać i pokazać się, bo nie sprawdzili się jako członkowie stałych gildii o długim stażu.
o ile nie widzę niczego złego w tworzeniu się nowych gildii i nie uważam, żeby akurat wpłata diamentów miała tu tworzyć większe zamieszanie, to i tak głos na nie. jak z każdą wpłatą - wpłata diamentów byłaby widoczna w logach, co mogloby zmotywować niektórych dowódców do wprowadzenia obowiązkowych wpłat
 

GEoMax

Baron
o ile nie widzę niczego złego w tworzeniu się nowych gildii i nie uważam, żeby akurat wpłata diamentów miała tu tworzyć większe zamieszanie, to i tak głos na nie. jak z każdą wpłatą - wpłata diamentów byłaby widoczna w logach, co mogloby zmotywować niektórych dowódców do wprowadzenia obowiązkowych wpłat
Ja też nie widzę w tym nic złego, jeżeli jest to robione w sposób normalny czyli dla własnego rozwoju i z pomysłem na pomoc dla innych, a nie po to aby mieszać.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tylko że multikonto jak jest w tej samej gildii to i tak klepnie budynek na gpc.

Ja jestem rozdarta bo nie wydaje się to nielogiczne, jest to w tej chwili surowiec potrzebny w gildii jak każdy w skarbcu.
A jednak korzysta się z niego w jednym elemencie gry. Jakoś ludzie sobie radzą w tym momencie, a dodatkowo jest to surowiec nie niezbędny. Czyli przyspieszamy bo chcemy, a nie musimy.
Do tego dochodzi pojęcie rankingu, ile wpłata diamentów miała by dodać? Jak i może to prowadzić do niekontrolowanych wydatków. Te obozy że skarbca musiały by być potwierdzane przez osoby z uprawnieniami do gpc żeby wyglądało to najlepiej. Ale to sprawia że pomysł już nie jest użyteczny jak chciały by tego osoby na Tak.

Dlatego ja w tym momencie jestem na nie. Ale bardziej z powodów praktycznych jak to zrobić niż negowania czy by się to podobało.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zdecydowanie na NIE! Zbyt duża możliwość nadużyć ze strony graczy uprawnionych do stawiania budynków na GPC, a zmiana gildii nie pomoże. Wpłaty do skarbca nie można wycofać.
 

GEoMax

Baron
Zdecydowanie na NIE! Zbyt duża możliwość nadużyć ze strony graczy uprawnionych do stawiania budynków na GPC, a zmiana gildii nie pomoże. Wpłaty do skarbca nie można wycofać.
Dokładnie tak to może wyglądać :) , szczególnie w skrajnych przypadkach "pomroczności jasnej " by pokazać się z tej "lepszej " a może normalnej strony ? Przerabiałem tu już, wiem o czym pisze i przeprosiny tu nic nie zmienią, a jaśnie pan/pani obrazi się, strzeli focha i tyle go czy ją widzieli .
Potem jeszcze jako ofiara rozsiewa plotki w innej gildii jaki to szef jest zły, samo życie :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Troche mnie to bawi bo w końcu prawie z Natalią mamy wspólne zdanie :D
o ile nie widzę niczego złego w tworzeniu się nowych gildii i nie uważam, żeby akurat wpłata diamentów miała tu tworzyć większe zamieszanie, to i tak głos na nie. jak z każdą wpłatą - wpłata diamentów byłaby widoczna w logach, co mogloby zmotywować niektórych dowódców do wprowadzenia obowiązkowych wpłat
To jest atut. Jeżęli gildia wprowadzi obowiązek, który nie chcesz spełniać - zmień gildie.
Tak samo, jęzeli gildia stworzy głupie obowiązki - to wszyscy odejdą, wiec szefowie będą musieli zmienić zdanie... Czemu wy wszystko chcecie mieć ukryte. Logi i rejestr są najlepsze, można weryfikować kto i ile robi. Jak komuś się lustracja nie podoba, to wtedy może zmienić na gildie, która tego nei wymaga.
Bo mam wrażenie, że taki głos to jest na zasadzie - chce być w dobrej gildii, która dużo daje, ale jeżeli ona może weryfikować mój udział to już jest zła....
Zdecydowanie na NIE! Zbyt duża możliwość nadużyć ze strony graczy uprawnionych do stawiania budynków na GPC, a zmiana gildii nie pomoże. Wpłaty do skarbca nie można wycofać.
Nadużyć?
Jeżęli szefowie by używali diaxy na słabe budynki to by gracze przestali wpłacać... Tak samo ze skarbcem surowcowy - glupie wydatki to i graczom nie chce się wpłacać.
Surowce dobrze wydawane - masa wpłat ku chwale gildii.

Wszystkie złe decyzje szefów pod kątem zlego wykorzystania narzędzi gildii są weryfikowane przez graczy
złe decyzje > odpływ graczy > zmiana decyzji.
Tylko że multikonto jak jest w tej samej gildii to i tak klepnie budynek na gpc.

Ja jestem rozdarta bo nie wydaje się to nielogiczne, jest to w tej chwili surowiec potrzebny w gildii jak każdy w skarbcu.
A jednak korzysta się z niego w jednym elemencie gry. Jakoś ludzie sobie radzą w tym momencie, a dodatkowo jest to surowiec nie niezbędny. Czyli przyspieszamy bo chcemy, a nie musimy.
Do tego dochodzi pojęcie rankingu, ile wpłata diamentów miała by dodać? Jak i może to prowadzić do niekontrolowanych wydatków. Te obozy że skarbca musiały by być potwierdzane przez osoby z uprawnieniami do gpc żeby wyglądało to najlepiej. Ale to sprawia że pomysł już nie jest użyteczny jak chciały by tego osoby na Tak.

Dlatego ja w tym momencie jestem na nie. Ale bardziej z powodów praktycznych jak to zrobić niż negowania czy by się to podobało.

Nie musi być za to punktów. Zwykłe okienko obok surowców specjalnych.
Jasne ze teraz sobie ludzie radzą, ale w każej gildii pojawia się cos takiego jak - wózki sektor XY do przyspieszenia i ktos przyspiesza
tak, ku chwale gildii można wrzucić 1k diaxów - np ze studni, i dowodzący gpc mogą decydować kiedy jest przydatne
W tym pomysle nie chodzi raczej o to by wykasować aktualny sposób działania tylko dołożyć drugą możliwość. Diaxy gildyjne jako przyspieszenie wózków.
Do tego nagrody dla najlepszych gildii w postaci nagrody do skarbca - nie byłoby to nagrodą dla graczy, ale dla gildii - profit, większa rywalizacja bo nagle miejsce top 2 lub top 4 (mimo dostania 100-150) pkt LP, które jak ktoś ma 1k LP nic nie zmienia. To jednak byłaby rywalizacja pomiędzy 3, a 2 miejscem.
Aktualnie walka jest tylko o 1. 2-4 są równe - 1000 lp, brak utraty LP
miejsca 8-5 niekorzystne.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeżęli szefowie by używali diaxy na słabe budynki to by gracze przestali wpłacać..
Nie tylko szefowie mają uprawnienia. A problem nie jest w dobrych/słabych budynkach, a raczej wykorzystywaniu środków tylko na własny użytek.
Bo mam wrażenie, że taki głos to jest na zasadzie - chce być w dobrej gildii, która dużo daje, ale jeżeli ona może weryfikować mój udział to już jest zła....
Przez ładnych kilka lat prowadziłam jedną z najlepszych gildii na serwerze. Co i kiedy powinnam weryfikować, to weryfikowałam. (no, może z jednym wyjątkiem, ale tu weryfikacja nie należała do mnie). Nigdy nie chciałam dopuścić do licytacji kogo na więcej stać. Wiadomo, że kto gra dłużej lub ma czas na kilka serwerów, to diamentów ma więcej. Od tych, którzy mają mniej, powinnam była wymagać zakupów za gotówkę? Kiedyś na priv dostałam wiadomość, że gracz czuje się wśród nas, jak ubogi krewny... Musiałam tłumaczyć ekipę diaksującą obozy...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie tylko szefowie mają uprawnienia. A problem nie jest w dobrych/słabych budynkach, a raczej wykorzystywaniu środków tylko na własny użytek.

Przez ładnych kilka lat prowadziłam jedną z najlepszych gildii na serwerze. Co i kiedy powinnam weryfikować, to weryfikowałam. (no, może z jednym wyjątkiem, ale tu weryfikacja nie należała do mnie). Nigdy nie chciałam dopuścić do licytacji kogo na więcej stać. Wiadomo, że kto gra dłużej lub ma czas na kilka serwerów, to diamentów ma więcej. Od tych, którzy mają mniej, powinnam była wymagać zakupów za gotówkę? Kiedyś na priv dostałam wiadomość, że gracz czuje się wśród nas, jak ubogi krewny... Musiałam tłumaczyć ekipę diaksującą obozy...
jakbys ktorys z szefów wymagał zakupów to by szybko gildia sie rozpadła... dlatego nikt nigdy nie będzie tego wymagal. a jakby wymagał to bedzie sam grał bo wszyscy odejda
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
jakbys ktorys z szefów wymagał zakupów to by szybko gildia sie rozpadła... dlatego nikt nigdy nie będzie tego wymagal. a jakby wymagał to bedzie sam grał bo wszyscy odejda
Wyobraźmy sobie, że ktoś uniesie się ambicją, kupi 1000 diamentów, wrzuci do skarbca a ktoś inny przeleci się sam po mapie i zużyje "dla dobra gildii".
Pisałam wcześniej:
A problem nie jest w dobrych/słabych budynkach, a raczej wykorzystywaniu środków tylko na własny użytek.
Nie widzę konieczności prowokowania kolejnych konfliktów, zwłaszcza że to jest waluta premium. Nie przekonaliście mnie, nadal jestem przeciwna temu pomysłowi. :haha:
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
Czemu wy wszystko chcecie mieć ukryte. Logi i rejestr są najlepsze, można weryfikować kto i ile robi. Jak komuś się lustracja nie podoba, to wtedy może zmienić na gildie, która tego nei wymaga.
ja nie jestem przeciwna logom samym w sobie, nawet bym chciala zeby było widać kto dany obóz przyspieszył. a gdyby proponowana przez ciebie funkcja weszła w życie to już na pewno bym chciała wiedzieć który z dowódców sobie przyspiesza obozy :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie widzę konieczności prowokowania kolejnych konfliktów, zwłaszcza że to jest waluta premium. Nie przekonaliście mnie, nadal jestem przeciwna temu pomysłowi.
Ja również nie sądzę żeby była taka możliwość dodania waluty premium do skarbca. Tu już czysto technicznie. I również nie jestem przekonana, pomysł w tym momencie rodzi we mnie sporo zastrzeżeń, więcej niż chęci posiadania.

ja nie jestem przeciwna logom samym w sobie, nawet bym chciala zeby było widać kto dany obóz przyspieszył. a gdyby proponowana przez ciebie funkcja weszła w życie to już na pewno bym chciała wiedzieć który z dowódców sobie przyspiesza obozy :p
Tak, dlatego wspomniałam że należało by w ogóle ograniczyć przyspieszanie dla tych dowódców. Co zrobiło by jak sądzę odwrotny efekt bo osoby, które przyspieszają są teraz na mapie i chcą walczyć. A jak miałabym wpłacić tylko po to żeby znów inni się bawili... Jeszcze diamenty które ktoś kupił.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
widzę, że podstawy aspekt - zaufanie gracz - szefowie/dowódcy kuleje
i z góry zakładacie, że ktoś będzie was robił w bambuko i wykorzystywał "surowce" gildii tylko dla własnych celów.... Współczuje gildii, naprawdę.

Jeżeli dowódcy by oszukiwali i korzystali tylko dla siebie to pierwszym ruchem jest kliknięcie czerwonego krzyżyka - opuść gildie....
Wyobraźmy sobie, że ktoś uniesie się ambicją, kupi 1000 diamentów, wrzuci do skarbca a ktoś inny przeleci się sam po mapie i zużyje "dla dobra gildii".
Pisałam wcześniej:

Nie widzę konieczności prowokowania kolejnych konfliktów, zwłaszcza że to jest waluta premium. Nie przekonaliście mnie, nadal jestem przeciwna temu pomysłowi. :haha:
Wyobraź sobie, że kupuje za PR X towarów, wrzucam do skarbca, a ktos buduje i niszczy budynki na sektorze - tak by cały towar wydać w minutę.
Pewnych uprawnień nie daje się byle komu tylko zaufanym członkom.

Aktualny mechanizm pozwala opróżnić skarbiec ze "zwykłych" towarów w ciągu minut, pałac-burzenie-pałac-burzenie i cyk tak wszystkie budynki przeleciec, chwila i cały skarbiec opróżniony.
A diaxy to obecnie taki sam towar jak każdy inny. Jedyne co to że nie można kupować.

Tak samo Ori i inne specjalne towary też powinny wchodzić w koszt budynków - jeżeli oczywiście jakis gracz jest w danej epoce przed starem pól.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Aktualny mechanizm pozwala opróżnić skarbiec ze "zwykłych" towarów w ciągu minut, pałac-burzenie-pałac-burzenie i cyk tak wszystkie budynki przeleciec, chwila i cały skarbiec opróżniony.
Zakładasz bezmyślną lub celową złośliwość... Gwarantuję Ci, że dużo częściej spotkasz się z pospolitą pazernością.
z góry zakładacie, że ktoś będzie was robił w bambuko i wykorzystywał "surowce" gildii tylko dla własnych celów.... Współczuje gildii, naprawdę.
Pewnych uprawnień nie daje się byle komu tylko zaufanym członkom.
Może trochę konsekwencji?
Z góry wiesz, co zakładamy, a nie pomyślisz że to efekt doświadczenia... Oceniasz oponentów, a nie pomysł. Sztuka prowadzenia dyskusji, to trudna sztuka...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zakładasz bezmyślną lub celową złośliwość... Gwarantuję Ci, że dużo częściej spotkasz się z pospolitą pazernością.


Może trochę konsekwencji?
Z góry wiesz, co zakładamy, a nie pomyślisz że to efekt doświadczenia... Oceniasz oponentów, a nie pomysł. Sztuka prowadzenia dyskusji, to trudna sztuka...
Pomysł już oceniłem.
Odbijam tylko piłeczki z błędnymi argumentami przeciwko temu pomysłowi
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Natalia biorę pierwszą lepszą osobę w gildii, któej zależy na gildii, co ma arke 80 lvl
każdy ma tysiące planów arki.
Mówie - zburz arke

widzę, że podstawy aspekt - zaufanie gracz - szefowie/dowódcy kuleje
i z góry zakładacie, że ktoś będzie was robił w bambuko i wykorzystywał "surowce" gildii tylko dla własnych celów.... Współczuje gildii, naprawdę
Wszystkie gildie w jakich byłam były i są wspaniałe. I nawet ludzie byli i są wspaniali. Tylko w tym drugim to nie wszyscy :shame:

Ale wracając do tematu, tak naprawdę to za diamenty się przyspiesza budowle i jest to dobrowolne działanie gracza. Nie wiem czy można porównać to np do zakupu towarów za diamenty bo brakuje na gvg oblężenie. Ale skoro można przyspieszyć budynek to dlaczego że skarbca nie można by kupić za te diamenty towarów :? dlatego pomysł w tym wydaniu wciąż wzbudza więcej argumentów na nie, niż na tak.

P.S. ja zawsze na hasło ktoś może przyspieszyć obozy to to robiłam i nawet towarami sypałam. Ale jest różnica kiedy to robię jak walczę na gpc, a kiedy za mnie ktoś sobie wydaje moje diamenty. Z towarami podobnie.
Zawsze był problem w gildiach że ci co robią najwięcej to najwięcej dają od siebie a po wprowadzeniu GPC do tego problemu doszło jeszcze że ci którzy potrafią liczyć wiedzą że jak ktoś walnie 15000 walk to chyba go stać na te przyspieszenie :shame:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To mialas nieziemskiego pecha do gildii. I z takich toksycznych się odchodzi. A jak ktoś toleruje złe zachowania to potem niech sie nie dziwi, że szefowie postępują jak postępują.
Wiem, że okazja czyni złodzieja, ale to nie znaczy, że np towarów sklepie ma nie być...

Mówisz o kupnie towarów za diaxy skarbcowe. Wystarczy zablokować taką opcję. To nie jest skomplikowane informatycznie. Wiem, że inno ma problem ze wszystkim co jest związane z kodem gry bo skądś odmowy rozwoju starych funkcji się bierze (może trzeba gre na nowo napisac i guess?) , nie wiem czy żeście pogubili hasła czy o co chodzi (chociażby odmowa rozwoju nowych map na gvg, ale to inny temat)

Dołożyć jedną zakładke, obok towarów, Jak by było źle wykorzystywane to sory, gracze zweryfikują i kijowa gildia upadnie.
Twój argument polega na, przezornej ochronie nieogarniętych ludzi i wyzysku graczy. Jeżęli gracz sie da wyzyskiwać w ten sposób to jego problem. W normalnej gidlii z normalnymi osobami i normalnymi szefami, takie żerowanie nigdy by nie miało miejsca.

Albo argument, ze bedzie rodzil sytuacje konfliktowe.... To niech ludzie nauczą się konflikty rozwiązywać.
GPC tez powoduje sytuacje konfliktowe jak ktoś bije same darmowe sektory - i jakoś w tamtym temacie na forum odpowiadałaś, ze takiego ptysia można usunać z gildii lub z niej odejść jak ktoś to toleruje.

Tu nagle piszesz, ze rodzi to miejsce do nadużyć. Takie samo jak każde inne. Nie podoba się sytuacja w gildii, można ją zmienić.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tu nagle piszesz, ze rodzi to miejsce do nadużyć. Takie samo jak każde inne. Nie podoba się sytuacja w gildii, można ją zmienić.
Oczywiście. Tylko przedmiotem dyskusji jest waluta premium, czyli czasem realnie wydane pieniądze, których nie odzyskasz.
Wiem, że okazja czyni złodzieja, ale to nie znaczy, że np towarów sklepie ma nie być...

Jak wychodzę z domu, to jednak zamykam drzwi na klucz, pomimo że nie uważam wszystkich za złodziei.
Odbijam tylko piłeczki z błędnymi argumentami przeciwko temu pomysłowi
Nigdzie nie oceniłeś wartości argumentu, za to moją wartość jako szefa gildii owszem.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przecież ja nie napisałam że nie da się tego dodać, da się dodać smoki i ufo, ufo które kieruje smok... ale to kwestia całkiem inna niż techniczne możliwość...

Dlaczego chcesz zabrać możliwość zapłaty że skarbca na gvg? Na logikę właśnie jeżeli są diamenty w skarbcu powinno się płacić wszędzie tam gdzie dla gildii. Np w nowo założonych światach taniej było zakładać oblężenia w mapie wszystkich epok za diamenty niż za medale. Dlaczego odebrać możliwość płacenia w takim przypadku że skarbca skoro to dla gildii?

Jak już sugerujemy waluta premium jest inna... Po pierwsze obowiązują ją prawa handlowe czy jak to się nazywa. Jest to coś co kupujesz, to znaczy też że niezadowolenie z zakupu możesz zarządzać zwrotu do 14 dni bo zakup przez internet. Tak możesz zwracać towar zakupiony w UE bo takie prawa ma każdy. Kupię bluzkę i mam prawo ja zwrócić po 13 dniach bo jej nie chce.
Są oczywiście też obowiązki. Ale to już nie ważne.

Pomysł niestety budzi więcej wątpliwości dla mnie, niż korzyści. Dlatego Ja jestem na nie. Jednak moje zdanie jest tutaj tylko i wyłącznie jako człowieka/gracza. Wcale nie przesądza że nie zostanie dodany jako warty rozpatrzenia. Tylko jeżeli ktoś będzie rozpatrywał i poczyta moje i innych wątpliwości to się będzie zastanawiał. Jeżeli autor lub inni gracze potrafią moje wątpliwości rozwiać, to zapraszam do dyskusji, ja potrafię przyznać rację jeżeli ktoś mnie przekona.

P.S. proszę nie obrażać moich byłych i przyszłych gildii. Przecież napisałam że wszystkie wspaniałe. To że pośród tłumu ludzi ja kogoś nie trawie, a ktoś mnie, jest to normalne. Ja sama wiem że mnie się albo lubi albo wręcz przeciwnie. Ja nawet zdaje sobie sprawę jak potrafię denerwować swoją osobą. Ale to też jest normalne bo się jeszcze taki nie urodził co wszystkim... Ale to nie znaczy że masz przypisywać toksyczność gildią (choć pewnie i taka gildia jest co się dobrało grono)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odnośnie prawa do zwrotu, przy zakupie diamentów zdaje się, że jest*, iż towar jest natychmiast dostarczany i nie podlega zwrotowi. Mogę mylić gry, ale niezależnie od tego, zużycie diaksów uniemożliwia ich zwrot. Także wpłata do skarbca uniemożliwia ich zwrot i problemu nie ma.

Odnośnie ograniczenia płacenia za inne towary. Raz piszesz, że rodzi ryzyko, że będzie wydane na "bzdety" po czym piszesz, ze dlaczego ma to być ograniczane. To się zdecyduj czy problemem jest ryzyko związane z bzdetnym wydaniem czy nie?

Zaufanie - gracz - szef to podstawa bycia w zdrowej gildii.
I nie może przeszkodą dla pomysłu być argument, że są miejsca do nadużyć, że ktoś wykorzysta innych... Diaxów jest masa ze studni i wypraw, sam znam osoby, które 1k diaxów tygodniowo wyciągają z gry, więc z waluta premium walutą premium, ale w grze też jej jest sporo.
 
Do góry