Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Penetrator-granatow

Szlachcic zagrodowy
Piko, jak Twoim wyznacznikiem jest ilość sektorów to powodzenia :). no już napisz coś logicznego xD

ilość sektorów zależy też od ilości graczy którzy stawiaja się o 20:00 na GVG. Ty przychodzisz sam to siedzisz na plaży. Pogadaj z Yorim jak w pojedynkę przejmować pół mapy, to będziesz kozak xD
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Możliwe że będzie to mój jedyny wpis w tym temacie bo pewnie rozpęta wojnę i efekt odwrotny od zamierzonego (patrząc po wcześniejszych wpisach)

Na początek nie jest prawdą że support nic nie robi, tym bardziej że sami w temacie poddajecie przykłady blokad za używanie botów.
Czy długość blokad za boty jest odpowiednia? Nie mogę napisać jak wygląda długość, ani kto dostaje blokadę i dlaczego. Ale globalna blokada na start jest przesada dla niektórych przypadków. W pojęciu łamania zasad mamy programy i skrypty, gracze pobierając pewien nie zabroniony program potrafią w pakiecie dodać wtyczkę która po chwili jest blokowana razem z tym polecanym przez innych graczy programem nie zabronionym (wiem już zakręciłam) czy za programik który nie jest aż tak uciążliwy jak pełna mechanizacja gry od razu należy blokować grę na cacy. (Gdzie x osób nawet nie wie co pobrało)
Oczywiście jest drugą grupa graczy która wie co robi i wręcz promuje to co robi. Tutaj również blokady są nakładane. Ale nie jest jak sądzicie że nie ma to dalszych konsekwencji (w temacie również padły między kłótniami argumenty że jednak coś się dzieje z takimi osobami)

Czy praca supportu jest wystarczająca w tym zagadnieniu? Sądzę że chciałabym sama zrobić jeszcze więcej, jednak chęć oszukiwania w tak prostej grze i środki jakie gracze płacą takim osoba piszącym programy sprawia że tracę wiarę w fair play w każdym aspekcie.
Zapomnieliśmy że blokady nie mają służyć wykluczeniu z gry, blokady mają pokazać że złamało się zasady gry i należy grać inaczej. Mają dokształcać.

A smutne jest to że jednak jest grono co musi oszukiwać, do tego takie grono najczęściej najgłośniej zaprzecza temu, najgłośniej też tupie jak się złapie za rękę bo to przecież supportu wina że nic nie robi...

Mimo wszystko na koniec dodam że podejrzenia łamania zasad można zgłaszać do supportu, wiem odpisujemy wtedy lakonicznie i nie udzielamy praktycznie żadnej informacji po za tą że nie możemy udzielić informacji.
Ale ZAPEWNIAM że zgłoszenia do supportu zawsze są sprawdzane. Jak i dziękujemy za nie.

P.S. postaram się tutaj odpowiadać ale czuję że mnie zjecie... A reszta poczuje się sprowokowana do ataku moim wpisem.
 

LisoWKL

Szlachcic zagrodowy
Czy ty w ogóle przeczytałaś co właśnie napisałaś?

Zacytuje tylko jedną rzecz bo po twoim wpisie to mi ręce opadły...

Zapomnieliśmy że blokady nie mają służyć wykluczeniu z gry, blokady mają pokazać że złamało się zasady gry i należy grać inaczej. Mają dokształcać.

Czyli właśnie przyznałaś, że nie ma co się stosować do zasady gry czy to chodzi o botowanie czy wyzywanie itd. bo jedyne na czym może się skończyć to mały pstryczek w nos ze strony supporterów w postaci bana na kilka dni. Na własne życzenie tworzycie toksyczną społeczność gry żeby później w bohaterski sposób ratować ją nakładając kolejne kilku dniowe bany. I tak się kręci ta karuzela.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Czyli właśnie przyznałaś, że nie ma co się stosować do zasady gry czy to chodzi o botowanie czy wyzywanie itd. bo jedyne na czym może się skończyć to mały pstryczek w nos ze strony supporterów w postaci bana na kilka dni. Na własne życzenie tworzycie toksyczną społeczność gry żeby później w bohaterski sposób ratować ją nakładając kolejne kilku dniowe bany. I tak się kręci ta karuzela.
Oczywiście że nie bo powyżej jest poruszana blokada globalna przeze mnie. Która służy już tylko i wyłącznie wykluczeniu z gry. Która również została wymieniona w dyskusji tutaj w tym temacie i że również byli ponoć jacyś gracze co ja otrzymali.
 
Najlepsze jest to, że gość sprzedający boty w necie, gwarantuje w info brak bana za korzystanie z gvg. Ręczy za to. To tak na marginesie. A czemu ręczy i jak widać boty mają świetnie....tu już każdy gracz może sobie dopisać co uważa za stosowne.

Zapomnieliśmy że blokady nie mają służyć wykluczeniu z gry, blokady mają pokazać że złamało się zasady gry i należy grać inaczej. Mają dokształcać.
Łooo panie, człowiek się uczy całe życie, własnie się dowiedzielismy, że jeśli ktoś używa bota, to tak naprawdę...w najgorszym razie dokształci się że należy grać inaczej.
Szacun za tę teorię

Ps. Sorry za posta pod postem, nie wiem jak to.wyszło
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Najlepsze jest to, że gość sprzedający boty w necie, gwarantuje w info brak bana za korzystanie z gvg. Ręczy za to. To tak na marginesie. A czemu ręczy i jak widać boty mają świetnie....tu już każdy gracz może sobie dopisać co uważa za stosowne.
Kiedyś w płocie była deska z sękiem...

Byli już tacy co gwarantowali, a ile osób im zapłaciło można było przeczytać w ilości pobrań. Program zablokowano, a Pan się zwinął, napisał nowy i znów gwarantuje. Bo dalej są osoby co zapłacą za oszukiwanie w grze która nie ma końca :shame:
 
Byli już tacy co gwarantowali, a ile osób im zapłaciło można było przeczytać w ilości pobrań. Program zablokowano, a Pan się zwinął, napisał nowy i znów gwarantuje. Bo dalej są osoby co zapłacą za oszukiwanie w grze która nie ma końca :shame:
Ten Pan się nie zwinął, programik działa dalej i nie zablokowano. Masz niestety złe informacje. Podaje na stronie tylko, że musi zmienić system komunikacji z graczami. I podaje jak teraz się do niego odezwać. Taka to walka. Program ma się dalej swietnie. Wiecej szczegółów z wiadomych przyczyn nie podam, po pw natalio z chęcią ci udostępnie
 

Borisel

Hrabia
Poważnie - czasami się zastanawiam w jaki sposób są banowane boty i jaka jest polityka firmy w stosunku do posiadanych dowodów przez graczy itd .
Napiszę jak było na moim przykładzie . Byłem GM w pewnej grze mmorpg . Botów tam było tyle , że nie było dnia by przez 15 minut nie pojawił się gdzieś bociarz . Polityka tej gry była taka , że gracze , którzy nagrywali akcje bociarzy nie były podstawą do nakładania banów , mimo widocznego nicka , miejsca akcji i czasu . By zbanować konkretnego bota Gm musiał mieć program do nagrywania (i obróbki ) a potem sam we własnym zakresie szukać bota . Były co prawda narzędzia pozwalające po nickach szybko przenieść w konkretne miejsce - ale trzeba było jeszcze znać nicki bociarzy .

Na miejscu widząc bota , gm musiał nagrywając film , dokonać kilka weryfikacji i komend z panelu admina . Po wykonaniu całej procedury film (z widocznymi poleceniami admina , akcji bota etc) dopiero był dowodem , którym można było zbanować konkretnego bota - na panelu admina , z dołączonym przeze mnie nagranym filmem mogłem nałożyć bana według określonych zasad i reguł spisanych przez firmę . Akcja ta by zbanować jednego bota trwała może z dobre 15 minut - a teraz wyobraźcie że na każdy serwer przypadał może 1-3 Gm i 1 SGM (super-gm z większymi uprawnieniami) , który każdy miał swoje życie itd . Większość gm starała się po 2-3 godziny moderować grę -co było już niewystarczające i mało efektywne . Sam byłem nazwany przez gm i społecznosć "Łowcą botów" ponieważ polowałem na nich głownie w nocy - i zamykałem swoją zmianę z 30-40 zbanowanymi botami . Jednakże z powodu głupiej polityki firmy nie usprawniającej pracy gm , zakupieniu skutecznego hackshield oraz dziwnej tajemnicy ujawniania zbanowanych cziterów , wkurzyłem się i zrezygnowałem z tego urwidołka - co nie zbanuję to pojawiły się na jego miejsce kolejne 10 botów - byli jak hydra .

Dlatego też obawiam się czy tutaj też nie jest ta sama polityka banowania graczy - czyli GM musi być na miejscu akcji , nagrać to wszystko z odpowiednimi komendami i dopiero banować . A jeszcze pewnie są monitorowani przez firmę - bo nie wiem czy wiecie - ale u mnie na panelu co tydzień było sprawdzane przez firmę czy wszystko się zgadza od strony technicznej oraz czy bany zostały nakładane zgodnie z ich regulaminem . I jeszcze dobija mnie , że nie mogą ujawnić nicki zbanowanych graczy bo może dojść do "linczu" . No kurde - to wy macie chronić poszkodowanych graczy czy tych , którzy szkodzą ? Co mnie obchodzi co się z nimi stanie - jeśli są takimi debilami i używali czitów , to musieli wiedzieć jakie będą konsekwencje . Nie ma lepszej kary dla bociarzy niż ich nicki widniejący na liście zbanowanych - niech każdy wie , kim jest ta osoba .
 
Niestety :-) Porównanie idealne, nie ma postów, nie ma problemu :-) Tak szczerze, nieraz się zastanawiam, czy ktokolwiek coś robi z tym zgłoszeniami botów...czy po prostu giną zaraz po zgłoszeniu
 

Calvi

Szlachcic
Możliwe że będzie to mój jedyny wpis w tym temacie bo pewnie rozpęta wojnę i efekt odwrotny od zamierzonego (patrząc po wcześniejszych wpisach)

Na początek nie jest prawdą że support nic nie robi, tym bardziej że sami w temacie poddajecie przykłady blokad za używanie botów.
Czy długość blokad za boty jest odpowiednia? Nie mogę napisać jak wygląda długość, ani kto dostaje blokadę i dlaczego. Ale globalna blokada na start jest przesada dla niektórych przypadków. W pojęciu łamania zasad mamy programy i skrypty, gracze pobierając pewien nie zabroniony program potrafią w pakiecie dodać wtyczkę która po chwili jest blokowana razem z tym polecanym przez innych graczy programem nie zabronionym (wiem już zakręciłam) czy za programik który nie jest aż tak uciążliwy jak pełna mechanizacja gry od razu należy blokować grę na cacy. (Gdzie x osób nawet nie wie co pobrało)
Oczywiście jest drugą grupa graczy która wie co robi i wręcz promuje to co robi. Tutaj również blokady są nakładane. Ale nie jest jak sądzicie że nie ma to dalszych konsekwencji (w temacie również padły między kłótniami argumenty że jednak coś się dzieje z takimi osobami)

Czy praca supportu jest wystarczająca w tym zagadnieniu? Sądzę że chciałabym sama zrobić jeszcze więcej, jednak chęć oszukiwania w tak prostej grze i środki jakie gracze płacą takim osoba piszącym programy sprawia że tracę wiarę w fair play w każdym aspekcie.
Zapomnieliśmy że blokady nie mają służyć wykluczeniu z gry, blokady mają pokazać że złamało się zasady gry i należy grać inaczej. Mają dokształcać.

A smutne jest to że jednak jest grono co musi oszukiwać, do tego takie grono najczęściej najgłośniej zaprzecza temu, najgłośniej też tupie jak się złapie za rękę bo to przecież supportu wina że nic nie robi...

Mimo wszystko na koniec dodam że podejrzenia łamania zasad można zgłaszać do supportu, wiem odpisujemy wtedy lakonicznie i nie udzielamy praktycznie żadnej informacji po za tą że nie możemy udzielić informacji.
Ale ZAPEWNIAM że zgłoszenia do supportu zawsze są sprawdzane. Jak i dziękujemy za nie.

P.S. postaram się tutaj odpowiadać ale czuję że mnie zjecie... A reszta poczuje się sprowokowana do ataku moim wpisem.
bany nic nie daja.zacznijcie kasowac ranking i sie skoncza boty.zadania powtarzalne z walkami tez zachecaja do uzywania botow.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
bany nic nie daja.zacznijcie kasowac ranking i sie skoncza boty.zadania powtarzalne z walkami tez zachecaja do uzywania botow.
Pamiętam podobna dyskusje o tym jaki to support zły bo ograniczył ilość możliwych do wykonania zadań powtarzalnych...
Z botami wszelakiej maści ciężko skończyć, to jest chyba główny problem. Jeden się skraca pojawiają się następne trzy. Naprawdę wciąż się z tym walczymy jak i dodatkowo szukamy rozwiązań bardziej kompleksowych. Może kiedyś na forum będzie tylko wspomnienie jak to kiedyś oszukiwali...
 

alternatywa

Rycerz
Wspomnienie to będzie tej gry za jakiś czas :) niech sobie support sprawdzi spadek liczby aktywnych graczy na przestrzeni ostatnich 2 lat, nieudolność techniczna na szczeblu lokalnym jak i globalnym.
 
Ostatnia edycja:

piko2012

Szlachcic zagrodowy
SORRY, za spadek liczby gających wy odpowiadacie bociarze,.
Dzięki wam ludzie odchodzą, przez to że jest to frustrujące gdy robisz mobilizacje a i tak przegrywasz, bo kilku z graczy zrobi więcej walk niż normalna średnia graczy a przegrywasz jedną walką,
 

piko2012

Szlachcic zagrodowy
wiesz i to jest podejście, dlatego kasacja konta myślę , żeby spowodowała, że tacy jak wy byście opamiętali albo poszli w zapomnienie.
A że kilku by straciło konta, mała strata, są chętni na wasze miejsca tylko na normalnych warunkach.
ALTERNATYWA, w życiu też masz takie kredo
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zastanawiam się czy takie publiczne wzajemne oskarżanie się cokolwiek zmieni, czemu właściwie służy. Brak mocy bywa frustrujący, ale nie zawsze mamy do czynienia z botem. Trudno się pogodzić z faktem, że ktoś potrafi coś lepiej. :p
Czy support reaguje na zgłoszenia? Reaguje. Może nie zawsze w pożądanym tempie. Są jak młyny sprawiedliwości ;) Dwóch takich (nie, nie tych, co ukradli księżyc ;)) zdążyło rozwalić jedną z lepszych gildii zanim doczekaliśmy się reakcji. Kilku innych działa mniej ostentacyjnie, co pewnie pozwoli im uchować się jeszcze przez jakiś czas, psując grę i zabawę innym.
 

Blade1984

Książę
Z botami wszelakiej maści ciężko skończyć, to jest chyba główny problem.
Z tym się mogę zgodzić, bo jak to dobrze napisał Borisel potrafia byc jak hydra. Za to z graczami uzywajacymi botów juz mozna sie rozprawic wystarcza bany, pierwszy ok moze byc ostrzagawczy ale nie na kilka dni a na miesiąc, jesli gracz nie wyciagnal wniosków, permanentny ban konta i tyle. Tak kara ma uczyc, ale jest też takie cos jak recydywa. A czy support cos w tej kwestii robi? Owszem ostatnio na C polowa gildii zostala zbanowana, niestety tylko na kilka dni, czy czegos to ich nauczyło? Z tego co wiem nie. W kilku innych grach, ktorych tytulow nie wymienie bo post zostanie usuniety ze wzgledu na "reklamowanie inncyh firm", jakos nie mają skrupułów z banowanie bociarzy i wszelkiej masci oszustow prosta zasada, lamiesz regulamin nie grasz. Kara ma uczyc ale rowniez odstraszac!
 

Feandil

Wójt
Widzę często przywoływane 31 walk w 20 sekund (czy jakoś tak, bo ostatnie posty zniknęły). To taka anegdotka.

Dobre 10 lat temu w innej grze przeglądarkowej było zapowiedziane otwarcie nowego serwera (jak świata tutaj). Jako, że grę miałem już trochę obcykaną, uznałem, że spróbuję sił na nowym - ale tak na pełnej, a nie tylko "niedzielne klikanie". Tydzień przed startem założyłem konto na jakimś randomowym serwerze w innym kraju (chyba portugalskim) - tak, aby przećwiczyć pomysł na szybkie pięcie się w rankingu.
Ranking składał się z 10 różnych pozycji. Dla każdego coś dobrego. Ale najbardziej prestiżową częścią była ilość zdobytego złota na innych graczach. Odpaliłem Excela. Skopiowałem pierwsze kilkaset pozycji (ręcznie, jak z notatnika), ustawiłem odpowiednie formuły, aby segregowało graczy według interesujących mnie innych części rankingu i automatycznie wyciągało średnią... Dodatkowo fajnie kopiowało bezpośrednio z gry i wklejało do Excela razem z klikalnymi linkami do profili graczy. Pozostało już tylko robić "klik" w Excelu, profil otwierał się w przeglądarce, szybkie zerknięcie na statsy czy wygram i... atakowanie.
Ranking odświeżał się co godzinę - także warto było zaraz po aktualizacji znów skopiować, wkleić do Excela, trzema kliknięciami posegregować według wcześniej ustawionych formuł (bo trzy "rankingi" mnie interesowały, aby jak najskuteczniej wyłowić potencjalne "farmy złota"). Zwykle robiłem to co 2 godziny.
Atakować można było co 15 minut (co 5 z podstawowym kontem premium za dychę miesięcznie) i tego samego gracza nie częściej, niż co 12 godzin. Jeśli ktoś już z nim walczył (albo on sam) - przez godzinę nie dało się zaatakować.
Było też oczywiście mnóstwo innych niuansów, trzeba było dobrze znać grę, aby wszystko sobie jak najbardziej ułatwić. Oczywiście w ramach w pełni dozwolonych działań. No ale po rozkminieniu pozostało tylko... testowanie. Czyli atakowanie wyselekcjonowanych graczy co 15 minut. Dokładnie co 15 minut, może 0-3 sekundy ponad.
Okazało się, że trafiłem na chyba mało grający kraj do testowania, bo bardzo szybko wspinałem się w rankingu. I po 5 dniach mnie zbanowali xD
Powód - używam bota.
Nie udało się wytłumaczyć (rozmowy z adminką po angielsku via priv na forum), że w ten i ten sposób. "To musiał być bot!". Jako, że świat do testowania i tylko na chwilę - szybko odpuściłem.
A później, już na świeżutkim polskim serwerze, przez 8 miesięcy utrzymywałem się jako TOP1 od dnia pierwszego. Po tym czasie miałem dwukrotną przewagę nad drugim miejscem. Przez 8 miesięcy... bo się wypaliłem. Za dużo czasu to zżerało. Stanowczo za dużo. Choć zostało fajne wspomnienie.

Czemu mnie naszło i je tu wrzucam? Bo ta adminka też nie mogła uwierzyć, że to nie bot ;)

Nie wiem, jakie są tutaj realia, sam na pewno nie gram w FoE "na pełnej". I też nie wyobrażam sobie robienia walk co sekundę lub częściej. Ale własne doświadczenie nauczyło mnie, że to co dla jednego może być niewyobrażalne, dla innego jest precyzyjnie dopracowaną techniką gry.

PS. NIGDY w ŻADNEJ grze nie korzystałem z botów.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
Widzę często przywoływane 31 walk w 20 sekund (czy jakoś tak, bo ostatnie posty zniknęły). To taka anegdotka.

Dobre 10 lat temu w innej grze przeglądarkowej było zapowiedziane otwarcie nowego serwera (jak świata tutaj). Jako, że grę miałem już trochę obcykaną, uznałem, że spróbuję sił na nowym - ale tak na pełnej, a nie tylko "niedzielne klikanie". Tydzień przed startem założyłem konto na jakimś randomowym serwerze w innym kraju (chyba portugalskim) - tak, aby przećwiczyć pomysł na szybkie pięcie się w rankingu.
Ranking składał się z 10 różnych pozycji. Dla każdego coś dobrego. Ale najbardziej prestiżową częścią była ilość zdobytego złota na innych graczach. Odpaliłem Excela. Skopiowałem pierwsze kilkaset pozycji (ręcznie, jak z notatnika), ustawiłem odpowiednie formuły, aby segregowało graczy według interesujących mnie innych części rankingu i automatycznie wyciągało średnią... Dodatkowo fajnie kopiowało bezpośrednio z gry i wklejało do Excela razem z klikalnymi linkami do profili graczy. Pozostało już tylko robić "klik" w Excelu, profil otwierał się w przeglądarce, szybkie zerknięcie na statsy czy wygram i... atakowanie.
Ranking odświeżał się co godzinę - także warto było zaraz po aktualizacji znów skopiować, wkleić do Excela, trzema kliknięciami posegregować według wcześniej ustawionych formuł (bo trzy "rankingi" mnie interesowały, aby jak najskuteczniej wyłowić potencjalne "farmy złota"). Zwykle robiłem to co 2 godziny.
Atakować można było co 15 minut (co 5 z podstawowym kontem premium za dychę miesięcznie) i tego samego gracza nie częściej, niż co 12 godzin. Jeśli ktoś już z nim walczył (albo on sam) - przez godzinę nie dało się zaatakować.
Było też oczywiście mnóstwo innych niuansów, trzeba było dobrze znać grę, aby wszystko sobie jak najbardziej ułatwić. Oczywiście w ramach w pełni dozwolonych działań. No ale po rozkminieniu pozostało tylko... testowanie. Czyli atakowanie wyselekcjonowanych graczy co 15 minut. Dokładnie co 15 minut, może 0-3 sekundy ponad.
Okazało się, że trafiłem na chyba mało grający kraj do testowania, bo bardzo szybko wspinałem się w rankingu. I po 5 dniach mnie zbanowali xD
Powód - używam bota.
Nie udało się wytłumaczyć (rozmowy z adminką po angielsku via priv na forum), że w ten i ten sposób. "To musiał być bot!". Jako, że świat do testowania i tylko na chwilę - szybko odpuściłem.
A później, już na świeżutkim polskim serwerze, przez 8 miesięcy utrzymywałem się jako TOP1 od dnia pierwszego. Po tym czasie miałem dwukrotną przewagę nad drugim miejscem. Przez 8 miesięcy... bo się wypaliłem. Za dużo czasu to zżerało. Stanowczo za dużo. Choć zostało fajne wspomnienie.

Czemu mnie naszło i je tu wrzucam? Bo ta adminka też nie mogła uwierzyć, że to nie bot ;)

Nie wiem, jakie są tutaj realia, sam na pewno nie gram w FoE "na pełnej". I też nie wyobrażam sobie robienia walk co sekundę lub częściej. Ale własne doświadczenie nauczyło mnie, że to co dla jednego może być niewyobrażalne, dla innego jest precyzyjnie dopracowaną techniką gry.

PS. NIGDY w ŻADNEJ grze nie korzystałem z botów.
hm 31 walk w 20 sekund brzmi niedorzecznie ale.. w zaden sposob nie pokazuje sily bota....70 nego w minute juz bardziej ? bo takie widywalem akcje u graczy
 

Bezio95

Baronet
Tym bardziej że jest to 31 walk z rankingu. Połowa walk na gpc jest 2 falowa, a taka 2 falowa walka w rankingu liczy się za 2. Więc to jest 10 zwykłych i 10 podwójnych walk. Czyli mniej więcej 20-21 walk w 21 sekund :p
 
Ostatnia edycja:

ThoAeg

Zablokowany
Mogę podesłać ci skrena, gdzie wasz guru pisze, że jego znajomość z największym boterem na G i nie karaniem go za słowne ataki i boty, nie ma kompletnie związku z tym, że są świetnymi kumplami.
 
Do góry