Zemsta!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1522
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1522

Guest
Denerwuje mnie w tej grze że słabszy nie może obronić się przed silniejszym nie może w ogóle nic zrobić no prawie nic ,chodzi mianowicie o kradzież surowców . Nie zawsze możemy zebrać surówkę kiedy chcemy a pazerny sąsiad tylko na to czeka żeby coś nam skubnąć . Moja propozycja jest taka żeby można było w tej grze zrobić coś w stylu The West można wystawić list gończy i za odpowiednią zapłata ktoś prześladował by tego zachłannego sąsiada ,albo żeby ktoś z mojej Gildii silniejszy mógł najeżdżać nachalnego sąsiada .Co o tym sądzicie ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Temat wałkowany już wielokrotnie (zapraszam do przejrzenia archiwum). Nie, nie, nie. Tak jak wielokrotnie było pisane: plądrować można raz na 24h a nie jest wielką sztuką ustawienie produkcji tak aby o wyznaczonej porze zebrać najważniejsze towary.
 

DeletedUser

Guest
nie ma słabych graczy w tej grze , są tylko leniwi bo nie chce im się inwestować w obronę i atak , żeby w późniejszej fazie gry móc stawić czoła napastnikom ;)

... a kto produkcji nie pilnuje ten bez sensu produkuje :haha:
 

chudya

Hrabia
Denerwuje mnie w tej grze że słabszy nie może obronić się przed silniejszym nie może w ogóle nic zrobić no prawie nic ,chodzi mianowicie o kradzież surowców . Nie zawsze możemy zebrać surówkę kiedy chcemy a pazerny sąsiad tylko na to czeka żeby coś nam skubnąć . Moja propozycja jest taka żeby można było w tej grze zrobić coś w stylu The West można wystawić list gończy i za odpowiednią zapłata ktoś prześladował by tego zachłannego sąsiada ,albo żeby ktoś z mojej Gildii silniejszy mógł najeżdżać nachalnego sąsiada .Co o tym sądzicie ;)

Dziwię się jednej rzeczy, dlaczego po tylu latach grania tutaj nie wiesz w jaki sposób się zabezpieczyć przed plądrowaniem. Szkoda, że nie jesteśmy w jednej grupie, bo na pewno po tym wpisie codziennie bym Ciebie odwiedzał dla podtrzymania dobrej znajomości:)
 

DeletedUser15227

Guest
Denerwuje mnie w tej grze że słabszy nie może obronić się przed silniejszym nie może w ogóle nic zrobić no prawie nic ,chodzi mianowicie o kradzież surowców . Nie zawsze możemy zebrać surówkę kiedy chcemy a pazerny sąsiad tylko na to czeka żeby coś nam skubnąć . Moja propozycja jest taka żeby można było w tej grze zrobić coś w stylu The West można wystawić list gończy i za odpowiednią zapłata ktoś prześladował by tego zachłannego sąsiada ,albo żeby ktoś z mojej Gildii silniejszy mógł najeżdżać nachalnego sąsiada .Co o tym sądzicie ;)

A nie zauważyłeś, że możesz atakować tylko sąsiadów? Twoja propozycja wymagałaby przemodelowania całego systemu. Zbieraj produkcje i nie przejmuj sie atakami.
 

DeletedUser

Guest
Albo przestań produkować i żyj z zasiłków, ehm... pereł.
Ja tak zrobiłem i mam się całkiem dobrze. Mam nawet zacnych partnerów handlowych, dzięki czemu łatwiej mi zdobyć surowce za punkty rozwoju.
Atlas is shrugging.
tea-party-john-galt-atlas-shrugged.jpg
 

DeletedUser11629

Guest
Uzbroj sie po zeby w latarenki eventowe, to dziala na sasiadow jak zeriba z akacji na dzikiego zwierza.
 

DeletedUser15227

Guest
Uzbroj sie po zeby w latarenki eventowe, to dziala na sasiadow jak zeriba z akacji na dzikiego zwierza.

Perły obronne tez sa dobre bo wzmacniają atak jednostek podczas obrony. Teraz na zająca skupie sie na wieżach sygnałowych i będę spał spokojnie (choć już teraz cieżko sie u mnie przebić).
 

DeletedUser11629

Guest
Perły obronne tez sa dobre bo wzmacniają atak jednostek podczas obrony. Teraz na zająca skupie sie na wieżach sygnałowych i będę spał spokojnie (choć już teraz cieżko sie u mnie przebić).
Dziwi mnie wlasnie czesto spotykana na forum lekcewazaca postawa wobec perel obronnych. Nawet na niskich poziomach ten bonus do ataku w obronie znaczy calkiem sporo.

W dodatku Cerkiew i Deal sa takie ladne i urocze! :D
 

DeletedUser16021

Guest
Denerwuje mnie w tej grze że słabszy nie może obronić się przed silniejszym nie może w ogóle nic zrobić no prawie nic ,chodzi mianowicie o kradzież surowców . Nie zawsze możemy zebrać surówkę kiedy chcemy a pazerny sąsiad tylko na to czeka żeby coś nam skubnąć . Moja propozycja jest taka żeby można było w tej grze zrobić coś w stylu The West można wystawić list gończy i za odpowiednią zapłata ktoś prześladował by tego zachłannego sąsiada ,albo żeby ktoś z mojej Gildii silniejszy mógł najeżdżać nachalnego sąsiada .Co o tym sądzicie ;)

Narzekacie na to plądrowanie i narzekacie... Jak już porównujesz FoE do innych gier Inno, to polecam porównanie do grepolis, gdzie wystarczy, że nie będzie Cię przez jeden dzień na grze, a już możesz obudzić się bez miasta i zaczynac od nowa :)
 

DeletedUser1522

Guest
nie ma słabych graczy w tej grze , są tylko leniwi bo nie chce im się inwestować w obronę i atak , żeby w późniejszej fazie gry móc stawić czoła napastnikom ;)

... a kto produkcji nie pilnuje ten bez sensu produkuje :haha:
przepraszam bardzo leniwi powiadasz yhm rozumiem ze ty potrafisz sie obronić przed sąsiadem który jest o dwie epoki silniejszy od ciebie ,to ja chętnie posłucham jak to robisz
 

DeletedUser12062

Guest
przepraszam bardzo leniwi powiadasz yhm rozumiem ze ty potrafisz sie obronić przed sąsiadem który jest o dwie epoki silniejszy od ciebie ,to ja chętnie posłucham jak to robisz

To raczej ciężkie do wykonania... Żeby nie powiedzieć niemożliwe ;). Ale co do zbierania, absolutnie Yakiii ma rację.
 

DeletedUser1522

Guest
Temat wałkowany już wielokrotnie (zapraszam do przejrzenia archiwum). Nie, nie, nie. Tak jak wielokrotnie było pisane: plądrować można raz na 24h a nie jest wielką sztuką ustawienie produkcji tak aby o wyznaczonej porze zebrać najważniejsze towary.
rozumiem że byc może i wałkowany ale wybacz nie będe wałkował całego forum żeby znaleźć ten temat ten być może ty obserwujesz forum na bieżąco ale je nie mam na to czasu !

Dziwię się jednej rzeczy, dlaczego po tylu latach grania tutaj nie wiesz w jaki sposób się zabezpieczyć przed plądrowaniem. Szkoda, że nie jesteśmy w jednej grupie, bo na pewno po tym wpisie codziennie bym Ciebie odwiedzał dla podtrzymania dobrej znajomości:)
dawno temu konto założyłem później miałem przerwę kilku letnią i nie zaglądałem na tą grę w ogolę teraz od nie dawna zacząłem w to grać od nowa ale chyba znowu przestane wkurza mnie to że nie można się bronić przed silniejszym

Albo przestań produkować i żyj z zasiłków, ehm... pereł.
Ja tak zrobiłem i mam się całkiem dobrze. Mam nawet zacnych partnerów handlowych, dzięki czemu łatwiej mi zdobyć surowce za punkty rozwoju.
Atlas is shrugging.
tea-party-john-galt-atlas-shrugged.jpg
to jakiś pomysł :)

Narzekacie na to plądrowanie i narzekacie... Jak już porównujesz FoE do innych gier Inno, to polecam porównanie do grepolis, gdzie wystarczy, że nie będzie Cię przez jeden dzień na grze, a już możesz obudzić się bez miasta i zaczynac od nowa :)
tak się składa że grałem w gerpolis i w plemiona również i wiem jak tam się gra ! ciekawi mnie tylko dlaczego tak dużo ludzi odeszło od gre polis było tak dużo serwerów a później kazali ludziom przechodzić na inne serwery bo nie było komu grać ,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16021

Guest
to jakiś pomysł :)
ustaw kilka mało oplacalnych budynkow ze zlotem [tych na 1h np.] i nie zbieraj z nich produkcji dopoki ktos nie zmotywuje. Jest duza szansa, że ktos kto bedzie chcial pladrowac spladruje ten budynek i nie wroci juz wiecej po surke ;)

tak się składa że grałem w gerpolis i w plemiona również i wiem jak tam się gra ! ciekawi mnie tylko dlaczego tak dużo ludzi odeszło od gre polis było tak dużo serwerów a później kazali ludziom przechodzić na inne serwery bo nie było komu grać ,
Ja odeszłam, bo ta gra strasznie uzaleznia i żeby grać w TOP a nie tylko budować domki to trzeba być gotowym na wstawanie o 5 nad ranem i blokowanie kolona ;)
 

DeletedUser12062

Guest
dawno temu konto założyłem później miałem przerwę kilku letnią i nie zaglądałem na tą grę w ogolę teraz od nie dawna zacząłem w to grać od nowa ale chyba znowu przestane wkurza mnie to że nie można się bronić przed silniejszym

Można. Pilnując zbiorów. Ustawiając tak aby następnego dnia o wyznaczonej godzinie zalogować się i zebrać. To jest gra militarna i strategiczna... Taki typ gier wymaga jednak (o ile nam zależy) odrobiny uwagi i czasu. A skoro ktoś nie ma czasu na grę to nie rozumiem czemu pod takiego Gracza przebudowywać całość.
 

Wanat70

Wójt
ja nie widzę żadnego problemu i normalne jest że pilnuje sie produkcji a nie lamentuje o jeju jaki ja biedny bo mnie spladrowali
 

DeletedUser13591

Guest
nie ma słabych graczy w tej grze , są tylko leniwi bo nie chce im się inwestować w obronę i atak , żeby w późniejszej fazie gry móc stawić czoła napastnikom ;)

... a kto produkcji nie pilnuje ten bez sensu produkuje :haha:

Nie zgadzam się z Tobą :D Gram aktywnie, a mimo to, jak tylko wydrapię się do TOP5 to następuje zmiana sąsiedztwa. Mam pecha bo nigdy nie dostanę się wyżej tylko bliżej ogona .Aktualnie jestem coś na 60-tym miejscu, różnice w punktacji są na tyle duże, że choć przesunę się o dwa miejsca do przodu - dodają 2-3 nowych sąsiadów przede mnie i jestem w tym samym miejscu. Prawie wszyscy są epokę wyżej i przy większości nie mam szans nawet na rewanż.
 

DeletedUser

Guest
Nie zgadzam się z Tobą :D Gram aktywnie, a mimo to, jak tylko wydrapię się do TOP5 to następuje zmiana sąsiedztwa. Mam pecha bo nigdy nie dostanę się wyżej tylko bliżej ogona .Aktualnie jestem coś na 60-tym miejscu, różnice w punktacji są na tyle duże, że choć przesunę się o dwa miejsca do przodu - dodają 2-3 nowych sąsiadów przede mnie i jestem w tym samym miejscu. Prawie wszyscy są epokę wyżej i przy większości nie mam szans nawet na rewanż.
a czy masz odpowiednio wysoki % w obronie ?
w marcu / kwietniu będzie event wielkanocny tam proponuję kupować wieżyczki sygnałowe , nie patrz na inne kuszące nagrody tylko wieżyczki !!!
jest to inwestycja na około rok , do następnego wielkanocnego eventu
napastnik widząc jak duże straty ponosi (albo wogóle nie złamie twojej obrony) zniechęca się następnym razem :p
nikt mi nie powie że jest słabym graczem , poprostu źle kieruje swoim rozwojem :p
FoE to gra kontaktowa i dobrze !!! bo wiało by nudą :mad:

przepraszam bardzo leniwi powiadasz yhm rozumiem ze ty potrafisz sie obronić przed sąsiadem który jest o dwie epoki silniejszy od ciebie ,to ja chętnie posłucham jak to robisz

a tu się zdziwisz , bo akurat jestem dobry w te klocki ;) i to ja jestem tym "złym" za płotem
dodatkowa sugestia ... jeśli posiadacie sporo atrakcyjnej produkcji to co się dziwicie że was napadają i plądrują (a nie okradają !!!! protestuje przeciwko temu słowu)
stań z rozwojem , wymieniaj pkt w perły ataku / obrony ! stój nawet i pół roku , żeby później mieć spokój , właśnie tak to działa ;)
no bo cóż znaczy czas w grze trwającej do "usranej śmierci" (żarcik)

kolejne ważne objaśnienie wyższości wieżyczek sygnałowych na zamkiem i wasylem :
Zamek ilość pól 49 na 10 lvl +30% do obrony a 49 wieżyczek x 4 % = 196% !!! i wstawisz je byle gdzie bez drogi ;)
Wasyl ilość pól 25 na 10 lvl +30% do obrony a 25 wieżyczek x 4% = 100 !!!

wiadomo że posiadanie 74 wieżyczek jest mało realne ale możliwe z czasem :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
kolejne ważne objaśnienie wyższości wieżyczek sygnałowych na zamkiem i wasylem :
Zamek ilość pól 49 na 10 lvl +30% do obrony a 49 wieżyczek x 4 % = 196% !!! i wstawisz je byle gdzie bez drogi ;)
Wasyl ilość pól 25 na 10 lvl +30% do obrony a 25 wieżyczek x 4% = 100 !!!

wiadomo że posiadanie 74 wieżyczek jest mało realne ale możliwe z czasem :p
A przewaga perel obronnych nad latarenkami to bonus rowniez do ataku obroncow. Drugi bonus z perel juz nawet pomijam.
 

DeletedUser13591

Guest
a czy masz odpowiednio wysoki % w obronie ?
w marcu / kwietniu będzie event wielkanocny tam proponuję kupować wieżyczki sygnałowe , nie patrz na inne kuszące nagrody tylko wieżyczki !!!
jest to inwestycja na około rok , do następnego wielkanocnego eventu
napastnik widząc jak duże straty ponosi (albo wogóle nie złamie twojej obrony) zniechęca się następnym razem :p
nikt mi nie powie że jest słabym graczem , poprostu źle kieruje swoim rozwojem :p
FoE to gra kontaktowa i dobrze !!! bo wiało by nudą :mad:

Yakiii może pisz poradniki dla poczatkujących ....................
 

DeletedUser7795

Guest
Najpierw trzeba poprawić "yntelygencje" obrony, bo to co ona teraz wyprawia jest śmieszne.
 

DeletedUser

Guest
A przewaga perel obronnych nad latarenkami to bonus rowniez do ataku obroncow. Drugi bonus z perel juz nawet pomijam.
z tego co obserwuję to średnio gracze mają wasyla i zamek na około 5 lvl czy około 30% atak i 30% obrona , naturalnym jest pytanie co z tych 2ch walorów jest ważniejsze w obronie ? niech każdy po swojemu "konsumuje" grę :p ja idę swoim stylem i chwalę sobie taki sposób 8>

Yakiii może pisz poradniki dla poczatkujących ....................
jak wszyscy zaczną umiejętnie się bronić , to z kim będę walczył ? :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Yakiii może pisz poradniki dla poczatkujących ....................
No przeciez wlasnie napisal. Tylko poczatkujacy jecza na forum, ze ich okradaja.

z tego co obserwuję to średnio gracze mają wasyla i zamek na około 5 lvl czy około 30% atak i 30% obrona , naturalnym jest pytanie co z tych 2ch walorów jest ważniejsze w obronie ? niech każdy po swojemu "konsumuje" grę :p ja idę swoim stylem i chwalę sobie taki sposób 8>

Przeciez nikt nie broni dostawic sobie kilku latarenek do tych perel. Lub postawic tylko jedna z nich (Cerkiew) i zastawic poletko pod Deala latarenkami. Ja stoje na stanowisku "wszystkiego po trochu" i tez sobie to chwale ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry