Czy jesteś za przyjęciem uchodźców do Polski ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców?

  • Tak.

    Głosy: 10 22,7%
  • Nie.

    Głosy: 31 70,5%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 3 6,8%

  • W sumie głosujących
    44
Status
Zamknięty.

DeletedUser7795

Guest
Witam,
chciałbym poznać waszą opinię dotyczącą uchodźców. Czy Polska powinna ich przyjąć?
Dodałem ankietę - głosujcie proszę. Możecie również wyrazić swoją opinię w poście.

pozdrawiam
Mateusz
 

DeletedUser

Guest
Popytaj uchodźców , czy chcieli by pojechac do Polski ?
kraju nad wyraz tolerancyjnego , o bardzo wysokim wskaźniku pomocy społecznej, szanującego demokrację i równość społeczną :haha:
 

DeletedUser14757

Guest
Tolerancja? Narzucona siłą, obowiązkowa?
Równość społeczna to oczywiście zależy z której strony kreski jesteś. Bo jak musisz dokładać to ta równość to już tak nie bardzo.
 

DeletedUser

Guest
Tolerancja? Narzucona siłą, obowiązkowa?
Równość społeczna to oczywiście zależy z której strony kreski jesteś. Bo jak musisz dokładać to ta równość to już tak nie bardzo.
.... łoooo widzisz ;)
już gadasz jak uchodźca :haha:
 

DeletedUser8110

Guest
Z góry zwracam uwagę na to, iż na forum nie wolno obrażać żadnych grup społecznych i proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu dyskusji. :) Wierzę, że potraficie. :)
 

DeletedUser

Guest
Z góry zwracam uwagę na to, iż na forum nie wolno obrażać żadnych grup społecznych i proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu dyskusji. :) Wierzę, że potraficie. :)

Nikt tu nikogo nie obraża i nie ma takiego zamiaru .
Pytanie tendencyjne więc odpowiedzi adekwatne :p

Tak na marginesie ... ciekaw jestem jak na to samo pytanie odpowiedzieli by Syryjczycy , gdybyśmy chcieli do nich uciekać ? :haha:

P.S.
... no i oczywiście budować tam kościoły :haha: a co ! na bogato niech będzie ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Tolerancja? Narzucona siłą, obowiązkowa?
Równość społeczna to oczywiście zależy z której strony kreski jesteś. Bo jak musisz dokładać to ta równość to już tak nie bardzo.

Tolerancja i szacunek nie może być narzucony siłą. Takie coś bowiem wynika tylko z kultury osobistej i tylko wtedy jest szczere....
 

DeletedUser3220

Guest
Ale uchodźców uchodźców, czy uchodźców gwałcicieli mordowicieli i terrorystycieli?
 

DeletedUser

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Yakiii, wszystko ok. Problem jest jeden, nasi czy też "cywilizowani" zachodni obywatele też mają często nierówno pod sufitem... To się zdarza w każdej społeczności. I ów cywilizowani obywatele również dopuszczają się gwałtów (wystarczy poczytać statystyki policyjne), też mordują, również handlują ludźmi i tak dalej. Nie wspominając (skoro poruszasz temat wiary) o licznych niechlubnych dokonania przedstawicieli duchowieństwa...

Ja mam tylko wrażenie, że w tym wszystkim chcąc zatuszować własne "dokonania" znalazł się kozioł ofiarny... I zamiast zrobić porządek na własnym podwórku mamy temat zastępczy... Czy katolicyzm jest gorszy od islamu?? Nie. A czy jest lepszy?? Nie. Jest w dużej mierze równie sztuczny i zakłamany.
 

DeletedUser

Guest
jest takie powiedzenie
nie każdy islamista to terrorysta ale każdy terrorysta to ... no właśnie ;)
Każdy terrorysta to..?
W historii i w obecnych czasach znajdziesz mnóstwo terrorystów niemających nic wspólnego z islamem.
Począwszy od Zelotów, poprzez różnej maści powstańców, jak Traugutt i jego sztyletnicy, Armia Krajowa, Armia Ludowa, socjalistów, anarchistów (Ted "Unabomber" Kaczyński), komunistów, skończywszy na skrajnie prawicowych, jak Breivik.

Terroryzm nie jest przypisany do jakiejś religii, jest po prostu normalną metodą prowadzenia wojny przy dysproporcji sił.


A co do uchodźców, ich obecność jest szkodliwa. Buduje podziały i prowadzi do eskalacji nienawiści. Widać, jak wygląda to Europie Zachodniej, gdzie nacjonaliści zdobywają coraz większe poparcie i ich bojówki wychodzą na ulice. Nie żebym miał coś przeciwko bojówkom. Piszę to jako stwierdzenie faktu, a nie jakiś przytyk do skrajnej prawicy.
 

DeletedUser7795

Guest
Skoro rząd tak bardzo chce ich przyjąć to proszę bardzo ale niech ich przyjmą do swoich domów.
Niemiecka kanclerz Merkel jest winna wszystkim gwałtom i napaściom na kobiety w Niemczech. Ona sprowadziła uchodźców i to ona powinna za to odpowiedzieć.

Ja bym zorganizował kursy samoobrony dla kobiet aby mogły się przed uchodźcami bronić. Oni tu nie przyjeżdżają aby mieszkać. Oni przyjeżdżają tutaj aby walczyć z Europą. Taka jest niestety prawda.
 

DeletedUser12062

Guest
Widać, jak wygląda to Europie Zachodniej, gdzie nacjonaliści zdobywają coraz większe poparcie i ich bojówki wychodzą na ulice. Nie żebym miał coś przeciwko bojówkom. Piszę to jako stwierdzenie faktu, a nie jakiś przytyk do skrajnej prawicy.

I tak czytając poglądy nacjonalistów zastanawiam się w czym jest gorszy ów islam ;). Bo to bardzo często poglądy przesiąknięte skrajną nietolerancją, z lekko mówiąc, zabarwieniem faszystowskim.
 

DeletedUser

Guest
Yakiii, wszystko ok. Problem jest jeden, nasi czy też "cywilizowani" zachodni obywatele też mają często nierówno pod sufitem... To się zdarza w każdej społeczności. I ów cywilizowani obywatele również dopuszczają się gwałtów (wystarczy poczytać statystyki policyjne), też mordują, również handlują ludźmi i tak dalej. Nie wspominając (skoro poruszasz temat wiary) o licznych niechlubnych dokonania przedstawicieli duchowieństwa...

Ja mam tylko wrażenie, że w tym wszystkim chcąc zatuszować własne "dokonania" znalazł się kozioł ofiarny... I zamiast zrobić porządek na własnym podwórku mamy temat zastępczy... Czy katolicyzm jest gorszy od islamu?? Nie. A czy jest lepszy?? Nie. Jest w dużej mierze równie sztuczny i zakłamany.

integracaj świata islamskiego z jakąkolwiek inną kulturą jest godzeniem ognia z wodą !
to wynika z podstaw egzystencji , złym rozwiązaniem jest próba integrowania ich na terenach gdzie nigdy ale to nigdy nie będa zintegrowani z lokalną społecznością !!!

zdaje się jest w ludzkiej naturze obrona swojej rodziny , otoczenia itd , więc zadajcie sobie sami pytanie , dlaczego mężowie , ojcowie , bracia , synowie tak ochoczo "dają nogę" ze swojej ojczyzny ? dlaczego nie walczą z reżimem ?!
nie widzicie co się dzieje na świecie ? ruszyła gigantyczna fala uchodźców a wśród nich "fajka" ... typów spod ciemnej gwiazdy ! którym obiecało się wieczne życie u allacha , 15 dziewic i 40 wielbłądów (ilość poszególnych w dowolnym zestawieniu)

kultura europejska źle skierowała swoją pomoc ! bo trzeba by było tych ludzi nauczyć walczyć o swoje , uzbroić i w ten sposób pomagać

Każdy terrorysta to..?
W historii i w obecnych czasach znajdziesz mnóstwo terrorystów niemających nic wspólnego z islamem.
Począwszy od Zelotów, poprzez różnej maści powstańców, jak Traugutt i jego sztyletnicy, Armia Krajowa, Armia Ludowa, socjalistów, anarchistów (Ted "Unabomber" Kaczyński), komunistów, skończywszy na skrajnie prawicowych, jak Breivik.

Terroryzm nie jest przypisany do jakiejś religii, jest po prostu normalną metodą prowadzenia wojny przy dysproporcji sił.

namieszałeś fakty i wyszedł z tego "bigos" ;)
Breivik to nie terrorysta tylko dewiant ! a jeśli chodzi o historię obecnych czasów , tych najnowszych to raczej nie słyszałem aby zamachowcami byli wyznawcy hari kriszna , świadków jachowy itd , w tej kwestii to chyba cię nieco poniosło ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Yakiii a czym mają walczyć?? Z kim?? ISIS (według wycieku z pentagonu) zostało stworzone i do tej pory jest zbrojone i finansowane z budżetu USA i UK. Poza tym inna kwestia. Czy oddawanie życia za kraj to jakiś przymus?? Czy każdy musi sięgać po broń i mordować kogoś kto w normalnym czasie mógłby być jego przyjacielem?? To Cię pewnie zdenerwuje ale ja nie miałbym zamiaru... Życie jest jedno i nie mam zamiaru zmarnować go na chorą politykę i głupie ambicje grupki ludzi.
A dlaczego ojcowie?? Z tego samego powodu dla, którego z Polski uciekali również w dużej mierze mężczyźni. Bo droga jest ciężka i trudna. Bezpieczniej jest ściągnąć kogoś jak już się dotrze do celu... Ty byś w stanie wojny zapakował dzieci z żoną na osiołka i wysłał w drogę trwającą kilka tygodni?? To są myślę dość trudne kwestie moralne ;).

Prawda jest jedna: wśród nich są zwykli normalni ludzie jak i "inni".... Jak w każdej normalnej społeczności.
 

DeletedUser

Guest
Yakiii a czym mają walczyć?? Z kim?? ISIS (według wycieku z pentagonu) zostało stworzone i do tej pory jest zbrojone i finansowane z budżetu USA i UK. Poza tym inna kwestia. Czy oddawanie życia za kraj to jakiś przymus?? Czy każdy musi sięgać po broń i mordować kogoś kto w normalnym czasie mógłby być jego przyjacielem?? To Cię pewnie zdenerwuje ale ja nie miałbym zamiaru... Życie jest jedno i nie mam zamiaru zmarnować go na chorą politykę i głupie ambicje grupki ludzi.
A dlaczego ojcowie?? Z tego samego powodu dla, którego z Polski uciekali również w dużej mierze mężczyźni. Bo droga jest ciężka i trudna. Bezpieczniej jest ściągnąć kogoś jak już się dotrze do celu... Ty byś w stanie wojny zapakował dzieci z żoną na osiołka i wysłał w drogę trwającą kilka tygodni?? To są myślę dość trudne kwestie moralne ;).

Prawda jest jedna: wśród nich są zwykli normalni ludzie jak i "inni".... Jak w każdej normalnej społeczności.

widzisz sam że na knfliktach zbrojnych najlepsze interesy robią jankesi :haha: w zasadzie oni tam namieszali a europa się z tym problemem nie potrafi uporac :mad: tu wyjątkiem są francuzi , którzy z kraju tolerancyjnego stali się krajem realistycznym

w temacie tego czy się zdenerwuję czy nie ? ;) zupełnie inaczej byś myślał gdyby ktoś mordował twoją rodzinę , wtedy rozważył byś inną opcję ;)
ludzie w obliczu zagrożenia życia swojego i swoich bliskich stają się nieobliczalni i niebezpieczni dla agresora , więc obrona uciekinierów jest daremna :) oni poprostu korzystają z koniunktury ! lecą do lepszego świata , gdzie wszystko jest podane na tacy !!! no bo ile można uprawiać skały ? i ganiać barany po pustyni :haha:
 

DeletedUser15227

Guest
Z chęcią bym się nie zgodził na przyjmowanie emigrantów...ale jak spojrzę na historie naszego kraju to nasi pradziadowie często udawali sie na emigracje i ktoś ich przyjmował. Spójrzmy:
- 1794 - emigracja po przegranej wojnie w obronie konstytucji
- 1795 - po Insurekcji
- 1831 - Wielka Emigracja po powstaniu listopadowym
- 1863 - po powstaniu styczniowym
- 1939 - po klęsce wrześniowej
- 1945 - po klęsce jalanskiej
- 1981 - po stanie wojennym
- 2005 i dalej - emigracja zarobkowa

Może warto spłacić długi i pomoc innym ludziom. Naturalnie należy integrować ich ze społeczeństwem a nie tworzyć getta jak we Francji. Szczególnie samcom trzeba wytłumaczyć, że kobieta jest równa mężczyźnie.

Najbardziej żal mi jest dzieci, co one sa winne, co ich obchodzi jaks isis czy polityka USA ...
 

DeletedUser14004

Guest
Tak, ale my nie byliśmy terrorystami... A oni(niektórzy) są...
 

DeletedUser

Guest
Najbardziej żal mi jest dzieci, co one sa winne, co ich obchodzi jaks isis czy polityka USA ...[/QUOTE]

Adolf i ten drugi z bujnym wąsem też kiedyś byli dziećmi :haha:
 

DeletedUser12062

Guest
Tak, ale my nie byliśmy terrorystami... A oni(niektórzy) są...

Wszystko ma swoje drugie dno. Mogę Ci zagwarantować, że wielu spośród "naszych" imigrantów chwalebnie zapisało się w historii świata. Ale są również przypadki, o których lepiej zapomnieć. Proszę zachowajmy odrobinę realizmu i nie róbmy z siebie czy też z zachodu za każdym razem wzoru cnót wszelakich ;).

Prawdę mówiąc to najtragiczniejszą kwestią w tym wszystkim, na co media jakoś uwagi zwrócić nie chcą, jest postawa Europy i USA. I o ile USA z wiadomych przyczyn problemu ISIS nie rozwiąże to całkowicie irracjonalne jest to co wyrabia Europa. Francja coś tam próbuje ale więcej jest szumu niż efektu (po całonocnych nalotach wojsk francuskich zburzony zostaje... jeden bunkier-namiot... ??!! to już Amerykanie w Wietnamie odnosili większe sukcesy ;P), Rosja próbowała ale że to nie wypada wesprzeć (a przynajmniej nie przeszkadzać) więc wybuchł konflikt z Turcją i.... medialnie obwiniono Rosję... Tą która w jakiś tam sposób też coś chciała zrobić. Niemcy przyjmują imigrantów i akcje zbrojne mają gdzieś, bo oni z tym rzekomym "problemem" radzą sobie od dawien dawna, całkiem nieźle... A darmowa siła robocza zawsze się przyda. Turcja chce od lat do UE więc nie czeka, chociaż nikt już nie wierzy (poza samą Turcją), że kiedykolwiek dołączy. A reszta Europy siedzi i duma. To jest chyba jeden z największych kryzysów dyplomacji od lat. To troszkę przypomina nasze zryzy narodowe. Ktoś coś nagle tylko nie wiadomo czym, po co akurat teraz i samemu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nooo to się Angela zdziwi jak zobaczy ten las rąk do pracy wśród uchodźców :haha:
na dziecko u nich jest bodajże 160 euro + świadczenia typu dodatki mieszkaniowe , widzisz gdzieś oczami wyobraźni wzrost gospodarczy dzięki polityce Angeli ? bo to co do tej pory ciężko wypracowali zostanie zjedzone w mgnieniu oka !
 
Status
Zamknięty.
Do góry