[Walki] Obrona miasta. Dodatkowa opcja.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby opcja "atakuj łotrów jako pierwszych" została dodana?

  • Tak, chcę.

    Głosy: 30 46,2%
  • Nie, ma zostać tak jak jest.

    Głosy: 25 38,5%
  • Jest mi to obojętne.

    Głosy: 10 15,4%

  • W sumie głosujących
    65

DeletedUser7795

Guest
Witam,
dzisiaj po obejrzeniu powtórki z obrony mojego miasta wybuchłem śmiechem. Dlaczego? Otóż, zostałem zaatakowany 7 łotrami i JEDNYM czołgiem podstawowym. Cała moja obrona atakowała w pierwszej kolejności łotrów, którzy zamieniali się w czołgi podstawowe. To strasznie wkurzające. Obojętnie co bym wystawił do obrony to i tak bym przegrał. W związku z tym mam następującą propozycję:

W ekranie zarządzania armią dodać opcję "Atakuj łotrów jako ostatnich".

Sprawi to, że atakujący będzie musiał pomyśleć nad pokonaniem obrony, bo teraz atakowanie sąsiadów i graczy w wieżach PvP jest cholernie łatwe. Atakujący wybiera 7 łotrów i jeden czołg ciężki lub podstawowy i jeździ każdego kogo chce. Nabija punkty do wieży i do rankingu i plądruje budynki.

Osobom, które głosują na NIE, bez powodu odsyłam do innych pomysłów.

pozdrawiam,
Chodzonce Zuo
Mateusz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4428

Guest
nie, bo sam tak robię :p

A tak serio, to jest mi to obojętne
 

DeletedUser7795

Guest
Widzę, że 2 osoby dały NIE, nie uzasadniając swojego głosu. Takich forumowiczów odsyłam do kolejnych pomysłów.

@keirarot - chodzi o to abyś nie miał tak łatwo jak teraz. Mnie denerwuje to, że ZAWSZE przegrywam gdy ktoś mnie atakuje. Obojętnie co wystawię do obrony to i tak przegram, bo jakiś koleś jeździ wszystkich 7 łotrami i jednym czołgiem ciężkim lub czołgiem podstawowym.

EDIT:
Na 100% głosy na NIE są od graczy, którzy w taki właśnie sposób atakują sąsiadów. Wybierają 7 łotrów + czołg i wygrywają każdą walkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
"Cała moja obrona atakowała w pierwszej kolejności łotrów"

"W ekranie zarządzania armią dodać opcję "Atakuj łotrów jako pierwszych"."

A po co dodawać opcję atakuj łotrów jako pierwszych, skoro napisałeś, ze cała Twoja armia atakuje łotrów w pierwszej kolejności? A nawet gdyby to miało sens, to zaraz pojawią się głosy, że lepiej by było dodać opcję atakuj działa jako pierwsze, albo ciężkie, etc. Strasznie dużo tych opcji może się zrobić. NIE
 

DeletedUser3220

Guest
"Cała moja obrona atakowała w pierwszej kolejności łotrów"

"W ekranie zarządzania armią dodać opcję "Atakuj łotrów jako pierwszych"."

A po co dodawać opcję atakuj łotrów jako pierwszych, skoro napisałeś, ze cała Twoja armia atakuje łotrów w pierwszej kolejności? A nawet gdyby to miało sens, to zaraz pojawią się głosy, że lepiej by było dodać opcję atakuj działa jako pierwsze, albo ciężkie, etc. Strasznie dużo tych opcji może się zrobić. NIE

Lepiej byłoby dodać opcję "Atakuj łotrów jako ostatnich".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
Oczywiscie jestem za propozycja :)
Samemu mnie to kiedys spotkalo ale machnalem reka bo nie mialem weny na pisanie i nie wierze w to zeby ta propozycja sie pojawila ;p
 

DeletedUser7795

Guest
Poprawiłem tekst w pierwszym poście na "atakuj łotrów jako ostatnich".

- - - Zaktualizowano - - -

Dzisiaj po godzinie 07:00 rano zostałem zaatakowany 7 łotrami + jeden czołg podstawowy z bonusem +93% do ataku i obrony. Ja miałem w armii obronnej 3 wyrzutnie rakiet i 5 komandosów z bonusem +24% do ataku oraz +68% do obrony. Przegrałem. Straty jakie poniósł agresor są średnie. Wystawianie obrony w moim przypadku gó*no daje, bo agresorzy atakują 7 łotrami + jednostka. Łotry idą do przodu a po trafieniu zmieniają się w jednostkę, która atakuje razem z nimi (w tym przypadku czołg podstawowy). Teraz obrony nie wystawiam, bo nie da się wygrać gdy zostanę zaatakowany. Opcja, którą zaproponowałem wniesie do gry to, że agresor będzie musiał pomyśleć nad pokonaniem obrony, bo teraz jego armia idzie jak nóż przez masło. Wstawiam screen z walki:

przegrana.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Mój pomysł to mniej pracy dla programistów, wystarczy tylko dodać opcję "atakuj łotrów jako ostatnich" dla wszystkich jednostek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Bez sensu dla mnie jest dodanie konkretnej opcji Atakuj "łotrów" jako ostatnich. Dlaczego akurat łotry? Dla innych graczy problemem mogą być Czempioni albo łucznicy albo Katapulta, więc dlaczego TYLKO łotry?
Jeśli już dodać taką opcje o jakiej mówisz to z możliwością wyboru większej liczby wojsk niż tylko łotry.
Dlatego daje obojętne.
 

DeletedUser7795

Guest
Wyjaśniłem dlaczego akurat łotry. Agresor wybiera do ataku 7 łotrów + czołg podstawowy / ciężki i wygrywa każdą walkę. Takie coś jest kompletnie bez sensu. Wystawianie obrony gó*no daje bo zawsze się przegrywa, no chyba, że masz kilkaset procent bonusu do obrony.

Ja obrony już nie wystawiam, bo sąsiedzi tylko nabijali sobie punkty pokonując moją obronę. Tak więc zastanów się czy ta opcja jest bez sensu. Być może nie masz takiej sytuacji jak ja, ale prędzej czy później każdego to spotka.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Ogólnie można by było znaleźć sposób i na takich graczy. Np : aby system gry blokował możliwość atakowania tylko i wyłącznie jednostkami specjalnymi, jeśli jest ich więcej aniżeli 4. Dzięki temu gracz będzie musiał zacząć tworzyć armię mieszaną z różnych jednostek dzięki czemu zaskoczony obrońca może ściągnąć kilka jednostek.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie można by było znaleźć sposób i na takich graczy. Np : aby system gry blokował możliwość atakowania tylko i wyłącznie jednostkami specjalnymi, jeśli jest ich więcej aniżeli 4

Miki, Ty tak na serio? Chcesz narzucać innym, czym mają atakować? To się nazywa drogi kolego taktyką. Jakby Napoleonowi dyktowano maksymalne użycie danego rodzaju wojsk w bitwie, to rzuciłby wszystko w cholerę i wyjechał do USA ;)

Dzięki temu gracz będzie musiał zacząć tworzyć armię mieszaną z różnych jednostek dzięki czemu zaskoczony obrońca może ściągnąć kilka jednostek

Jeśli już, to zaskoczony komputer. Przy ataku konfiguracją 1+7 agresor może stracić kilka jednostek, nawet bez Twoich udziwnień.

pozdrawiam Mikekun

Pozdrawiam
Jego Królewska Mość Michał I Mocny
 

DeletedUser8110

Guest
Jeśli nie potraficie powstrzymać się przed wycieczkami osobistymi, to może już lepiej nie piszcie nic po prostu... Proszę przenieść takie rozmowy na PW.
 

DeletedUser4259

Guest
Jeśli nie potraficie powstrzymać się przed wycieczkami osobistymi, to może już lepiej nie piszcie nic po prostu... Proszę przenieść takie rozmowy na PW.

to gdzie byłaś, gdy Cię nie było?

btw: chyba nie sądzisz, że splamię się pisaniem PW z osobnikiem o IQ na poziomie krzesełka obrotowego?
 

chudya

Hrabia
Wyjaśniłem dlaczego akurat łotry. Agresor wybiera do ataku 7 łotrów + czołg podstawowy / ciężki i wygrywa każdą walkę. Takie coś jest kompletnie bez sensu. Wystawianie obrony gó*no daje bo zawsze się przegrywa, no chyba, że masz kilkaset procent bonusu do obrony.

Ja obrony już nie wystawiam, bo sąsiedzi tylko nabijali sobie punkty pokonując moją obronę. Tak więc zastanów się czy ta opcja jest bez sensu. Być może nie masz takiej sytuacji jak ja, ale prędzej czy później każdego to spotka.

Miałbym małe pytanko do Ciebie, kto zabrania Tobie tak samo walczyć?
Zamiast rzucać całkowicie niepotrzebnie stolcem, wzmocnij siebie i będzie lepiej.
Jeszcze jedno, nie ma chyba obowiązku motywowania podjętej decyzji w głosowaniu?
 

DeletedUser5506

Guest
Miałbym małe pytanko do Ciebie, kto zabrania Tobie tak samo walczyć?
Zamiast rzucać całkowicie niepotrzebnie stolcem, wzmocnij siebie i będzie lepiej.
Jeszcze jedno, nie ma chyba obowiązku motywowania podjętej decyzji w głosowaniu?

No dobra kazdy moze tak walczyc ale gdy obrona nie zalezy od nas to troche to chore ze mamy cierpiec przez ulomny system obrony ktory nie mysli i atakuje co popadnie... Wygrana walka nie wynagrodzi mu straconych towarow wiec argument "Ty tez tak walcz" jest co najmniej nie ma miejscu. Nie ma odpowiedniej obrony na taka armie chyba ze uwazasz inaczej to wrzuc ssy :)
Moze i nie ma ale jednak uzasadnianie swoich decyzji jest wskazane, ucza tego w gimnazjum podczas pisania rozprawek ;p

Swoja droga chcialbym aby ktos z IG sprawdzil jaka trzeba miec obrone i jaki def + atak zeby odeprzec taki atak ^^
 

Auksacer

Wicehrabia
Witam,

Czytam ten temat i zastanawiam się po co tyle dyskusji:p Wiem wiem, to forum i tutaj się dyskutuje na różne tematy, ale już wyjaśniam:)
Zacznijmy od tego, że opisany problem w ogóle nie powinien znaleźć się w dziale "Pomysły", a jako zgłoszony błąd. Kolejna sprawa, to po co komplikować dodawanie do gry opcji "atakuj łotrów jako ostatnich", one powinny podczas obrony miasta domyślnie być atakowane jako ostatnie, bez żadnych opcji, nowych bajerów i innych cudów niewidów - po prostu poprawka błędu;)
... pod warunkiem, że to w ogóle jest błąd gry, nie zamierzona intencja IG;)
Jeśli to zamierzona intencja IG, to zastanawiam się czy twórcy gry nie powinni powoli wycofywać się z kategorii "gra strategiczna" a pójść w stronę "gra akcji", "gra zręcznościowa" lub "symulator":p Bo wykorzystując tą lukę w ogóle nie trzeba walczyć, wystarczy dobrać wspomnianą w temacie armię, włączyć automata i gotowe - ot cała taktyka i strategia wojskowa - wygrywamy bez walki:) A czy nie powinno być tak, że taktykę i strategię wojskową stosuje się podczas walki?:)
Teraz wygląda to tak jak stosowanie jakiegoś kodu czy tricku na wygranie walki, który zawsze działa, a wydaje mi się, że strategia powinna polegać na tym, że przed każdą walką trzeba pomyśleć jaka armia będzie najlepsza, jakie jednostki wystawić.
Dziwne jest też to, że w walce na mapie kontynentu (Postmodernizm), kiedy walczę "ręcznie" i mam łotry w armii, to one nie są ściśle atakowane jako pierwsze. Co prawda na 1 ogień może i idzie łotr, ale przeciwnik potem atakuje tą jednostkę zamienioną z łotra, nie pozostałych nieprzemienionych łotrów, mimo że są w jego zasięgu strzału. Dlaczego tak nie jest też w GvG czy walkach sąsiedzkich?:)
No chyba, że ten "trick" działa tylko walcząc na automacie, a jak ktoś próbuje "ręcznie", to łotry nie są zbijane jako pierwsze. Wtedy to byłoby chyba jeszcze gorsze, bo oznaczałoby to że IG w pewnym sensie (świadomie lub nieświadomie) faworyzuje grę na automacie:)
Dodam jeszcze, że jestem jednym z tych co w GvG walczą właśnie zestawieniem 1 lub 2 czołgi + 7 lub 6 łotrów na automacie i nie narzekam na najazdy sąsiadów:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser9945

Guest
Ja bym wprowadziła to atakowanie łotrów jako ostatnich do IQ komputera zamiast robić opcje do walki...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja bym wprowadziła to atakowanie łotrów jako ostatnich do IQ komputera zamiast robić opcje do walki...

Kiedy logicznie rzecz biorąc oni mają największy cios, czyli IQ dobrze robi ich atakując jako pierwszych,
Problem jest wtedy gdy jest 7 łotrów i jedna jednostka, to co proponujesz było by ok, ale gdy mamy 2 łotry i powiedzmy jednostki ciężkie to komputer będzie młóci czołga a w tym czasie łotry twoją obronę wytną bo będą atakowane jako ostatnie.

Obrona automatyczna jakakolwiek nigdy nie będzie tak inteligentna jak właściciel (lub jak mu się będzie wydawać że jest)
 

DeletedUser9945

Guest
Problem jest taki że nawet jak mam rywala 1 łotra to atakuje Go jako ostatniego, ponieważ zawsze mogę mieć mniejsze straty niż uderzając się np z jeszcze jednym ciężkozbrojnym
Pani Natalio spróbuj Pani wygrać w grze "Król Artur" na etapie trudny z wojskiem z lasu Bedagraine... Przeciwnik przecież jest komputerem tyle samo jednostek co tutaj, bo 8 chorągwi... Jak Pani się powiedzie za 8 razem to pogratuluje... Ja przegrywam...
"Król Artur" ma akurat tylko 2 poziomy, a w trybie ciężkim, mój kolega beta tester ma problem, więc chyba to co piszesz jest kłamstwem... Zresztą mój kolega miał też problem z Snajperem z 2003 więc chyba nie jest za dobry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Problem jest taki że nawet jak mam rywala 1 łotra to atakuje Go jako ostatniego, ponieważ zawsze mogę mieć mniejsze straty niż uderzając się np z jeszcze jednym ciężkozbrojnym
A ja łotry atakuje bo chce punkty do wieży, jednak tutaj mówimy o AUTOMACIE nie o twoim wyborze. Jak nie rozumiesz przeczytaj ostatnie zdanie mojego poprzedniego postu.

Pani Natalio spróbuj Pani wygrać w grze "Król Artur" na etapie trudny z wojskiem z lasu Bedagraine... Przeciwnik przecież jest komputerem tyle samo jednostek co tutaj, bo 8 chorągwi... Jak Pani się powiedzie za 8 razem to pogratuluje... Ja przegrywam...

Pani Moniko, spróbuj Pani sobie wyobrazić że to ma się jak piernik do wiatraka!

Jeżeli nie satysfakcjonuje to Pani, odpowiem Pani, że Ja zazwyczaj gram na wyższych poziomach, proszę sobie wyobrazić Proszę Panią, że w grach typu strzelanki często gram na poziomie Expert lub Real czyli jeden strzał giniesz... Spróbuj sobie Pani to wyobrazić, że ta wiadomość również ma się tutaj jak piernik do wiatraka.

P.S. I przeszłam na najwyższym poziomie Simsy :p
 

DeletedUser9937

Guest
Nikt logicznie myślący przy ustawieniu 7 łotrów + inna jednostka nia zaczął by obrony od atakowania łotrów. Chyba każdy zniszczył by inną jednostkę a później po jednym strzale wykończył łotrów. Szkoda że "inteligencja" walki obronnej w tej grze sięgnęła dna.
 

DeletedUser3876

Guest
Nikt logicznie myślący przy ustawieniu 7 łotrów + inna jednostka nia zaczął by obrony od atakowania łotrów. Chyba każdy zniszczył by inną jednostkę a później po jednym strzale wykończył łotrów. Szkoda że "inteligencja" walki obronnej w tej grze sięgnęła dna.

Bez przesady. Może nie ma rewelacji, ale określanie "dnem" jest przesadzone.
Algorytm obecnie zakłada uderzanie jako pierwszej jednostki tej, która jest najsilniejsza w ataku (bądź w zasięgu danej jednostki).
 
Do góry