Zima 2023 - komentarze

Koi No Yokan

Szlachcic
Musisz zrobić jedno zadanie BEZ LUB i to drugie z LUB - masz pewność, że dobrze spojrzałeś i że są zrobione wszystkie zadania, które powinny?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
gdzie zglosic blad , jezeli jest zadanie do zrobienia i jest 1 zadanie potem LUB 2 ZADANIA , to jest zrozumialeze jak zrobie 1 to nie musze robic pozostalych 2 , a tu nie zamyka zadania jako zrobionego tylko czeka na zrobienie zadan LUB
nie sądziłem, że czytanie może aż tak przerosnąć :D

masz zrobić zadanie x ORAZ y LUB z

czyli ma byc X i Y
lub
X i Z
 

Koi No Yokan

Szlachcic
Otworzyłam dziś wszystkie prezenty (w tym dwa odsłonięte) i w ŻADNYM nie ma klucza.
Wyjątkowo to wredne.
Event jak lotto kalendarz bez diaxów nie możliwy do zrobienia zrobiłem 30 zadań wydałem wszystkie gwiazdki srebrna liga i nie trafiłem klucza lipa

Przyznam, że do końca wierzyłem, że z tym szukaniem klucza to nieśmieszny żart... :) A to jednak zwykły scam jest, nic innego.
 

Midi

Baronet
Niestety ale to wg. mnie najgorszy z eventów w grze.
Na powitanie planszy z kluczem do kalendarza - brak - niestety trzeba tracić gwiazdki na poszukiwania przelosowania nawet po przelosowaniu drugi dzień nie ma klucza, zamiast 3 świeczek 2 - w zadaniach dziennych na becie (zrobiłem cały event) oraz 1 dnia tutaj - wypada po 1 odłamku klucza - niestety trzeba olać event - tak jak Twórcy olewają graczy robić go na lajcie => wyraźnie widać już po 1 dniu, ze nastawiony jest na wyciąganie kasy.

Uważam, że FOE na koniec każdego roku powinno dać evencik łatwy i przyjemny (podziękować Graczom że są w grze), żeby Każdy mógł coś wygrać dla siebie to co sobie upatrzy, żeby z uśmiechem zakończyć kolejny rok z grą - żeby z uśmiechem ewentualnie wydać PLN jak ktoś ma taką wolę w celu wsparcia gry => niestety dostajemy event w którym jedyny wpływ mamy na to, którą nagrodę u elfa wybierzemy - żeby potem można całość kupić za prawie 3K diaxów - żenada !
 
Ostatnia edycja:
Doszedłem do "Wróć za" wydałem wszystkie gwiazdki złota liga = 0 kluczy, z dziennego 1 część klucza hura!! jeszcze tylko 16000 diaxów i kalendarz zrobiony
 

Borisel

Hrabia
O kurde - zapomniałem że w evencie zrobili tak , że na planszy może nie być klucza od początku jak w moim przypadku. Trzeba zrobić przemieszanie i liczyć na to , że klucz się pojawi na planszy. Wprowadzili to w zeszłym roku - no to sobie zrobię kalendarz .
Jak tutaj na screenie - po przemieszaniu , więc mam pecha i odpuszczę ten dzień. Muszę wydać fragmenty , które będę zbierał pewnie po 1 sztuce.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-12-02 073815.png
    Zrzut ekranu 2023-12-02 073815.png
    972,8 KB · Wyświetlenia: 18
Ostatnia edycja:

antylady

Szlachcic zagrodowy
No niestety jeśli chodzi o atrakcyjność to poprzednie eventy były ciekawsze:) nie wiem czy ja zawsze pomijałem haloweenowe eventy czy co, ale ten w tym roku bardzo mi się podobał
Haloweenowy był zawsze najlepszy ))) Wcześniej było błądzenie z latarkami i świeczkami w podziemiach, ale i ten nowy całkiem w deseczkę.
Czwarty rok ten świąteczno-zimowy bije u mnie rekordy niechęci. A ta z każdym rokiem jakby rośnie...
 

Koi No Yokan

Szlachcic
O kurde - zapomniałem że w evencie zrobili tak , że na planszy może nie być klucza od początku jak w moim przypadku. Trzeba zrobić przemieszanie i liczyć na to , że klucz się pojawi na planszy. Wprowadzili to w zeszłym roku - no to sobie zrobię kalendarz .
Jak tutaj na screenie - po przemieszaniu , więc mam pecha i odpuszczę ten dzień. Muszę wydać fragmenty , które będę zbierał pewnie po 1 sztuce.

No ja zrobiłem na razie 20 eventowych i dorwałem jeden klucz wczoraj po bodajże szóstej próbie... Przemieszania z planszy wczoraj miałem dwa, dzisiaj chyba cztery - także nawet jakby na planszy klucz był, to szansa jego zdobycia była mizerna, bo przecież trzeba przemieszać bez powodu. Zresztą żeby było zabawniej, to mam teraz po przemieszaniu klucz na planszy - tylko chwilowo nie mam gwiazdek :D

Gdyby chociaż można "zablokować" planszę albo przelosować ją za kilka gwiazdek (0-5), to jeszcze by to w miarę się dało znieść... Można nawet było przelosowanie dać graczom jako nagrodę, żeby to oni zadecydowali, kiedy chcą go użyć. No ale nie - najpierw miej farta żeby klucz mieć na planszy, potem miej farta żeby nie trafić na przelosowanie, a potem się módl, żeby trafić klucz i nie zabrakło gwiazdek. Wstyd, że ktoś wypuszcza taki bubel i nie widzi, że to robienie z ludzi idiotów... I to już nawet nie chodzi o to, że ja czy ktoś inny tego nie dostanie, ale trzeba być kompletnie odklejonym, żeby myśleć, że taki system działania tego badziewia zachęci normalnych ludzi do wydawania diaxów. Najniższy poziom marketingu.

Chcę poznać człowieka, który skompletuje kalendarz i zobaczyć rachunek za taki wyczyn.
Tak czy siak ja już się nagrałem i chyba za parę dni spasuję, bo jak widzę takie akcje, to mi nawet szkoda czasu na "rozrywkę" tego typu :]
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ale wiecie że nie wszystko ma być do zrobienia ot tak?
Kalendarz zawsze był nagrodą za pewny styl gry,
kalendarz nie jest celem w evencie. Eventy są dla nagrody głownej. Wszystkie poboczne rzeczy są DODATKOWE
 

Midi

Baronet
Kalendarz zawsze był nagrodą za pewny styl gry,
kalendarz nie jest celem w evencie.
Dla jednych jest dla innych nie jest (na becie moim celem był wyłącznie kalendarz i tu również chciałem go zrobić ) - to każdego indywidualna sprawa - jednak gdy Twórcy odbierają możliwość wykonania zadania bez użycia diaxów - to chyba coś nie jest tak - bo w ten sposób odbieram bardzo rzadkie pojawiania się klucza na dziennej tablicy oraz wypadania po 1 odłamku w większości wypadków z zadań dziennych. Jak napisałem to event świąteczny - więc powinien wnieść uśmiech dla grających a nie negatywne nastawienia do evntu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dla jednych jest dla innych nie jest (na becie moim celem był wyłącznie kalendarz i tu również chciałem go zrobić ) - to każdego indywidualna sprawa - jednak gdy Twórcy odbierają możliwość wykonania zadania bez użycia diaxów - to chyba coś nie jest tak - bo w ten sposób odbieram bardzo rzadkie pojawiania się klucza na dziennej tablicy oraz wypadania po 1 odłamku w większości wypadków z zadań dziennych. Jak napisałem to event świąteczny - więc powinien wnieść uśmiech dla grających a nie negatywne nastawienia do evntu.
to jest akurat błędne zakładanie celu moim zdaniem.

kalendarz był zawsze ekstra z nagrodami ekstra. W zimie nigdy się nie dało zrobić tego za free. <nawet jak na kazdej planszy był gwarantowany klucz, bo zawsze mozna bylo trafiac szybciej przemieszajki>

każdy event przez swoją mechanikę jest nastawiony na dany aspekt. Ten jest typowo pod nagrodę głowną za postęp (świeczki)
 
Budynek z kalendarza oczywiście jest fajny ale różnica w bonusach w porównaniu do innych możliwych do postawienia budynków w żadnym wypadku nie uzasadnia wydania na niego nie małych ilości diamentów. Nie mówiąc już o tym że jeden budynek nie zmienia naszych miast a dodatkowy bonus z niego w postaci kawałków do złotego budynku gł jest mało interesujący, skoro sam budynek gł nie powala , a ponadto złoty up można zdobyć na linii postępu a także w kawałkach ze srebrnego. Trzeba być desperatem żeby wydawać diamenty na kalendarz.
On jednak rzutuje na odbiór całego eventu który raz że świąteczny a dwa najdłuższy wydaje się że z tych powodów powinien być wypaśny w nagrody i przyjemny (czytaj nie rozczarowujący) dla graczy, a wychodzi na to że IG chciałby żeby ten świąteczny czas był wypaśny ale dla nich.
Cała reszta eventu mogła by być ,choć do heloweenu mu daleko.
Jego jedynym plusem jest to że pochłania kilka kliknięć dziennie.
No ale bawimy się .
Podniesiemy ketebo bo już było na wylocie , dzięki czemu wymienimy Dziadków.
Budynek gł pewnie się zrobi ale ja w między czasie wolę postawić kolejne laboratorium a potem kolejne ...więc mam swój event :haha:
 
Ostatnia edycja:
Żeby zdobyć główny budynek wystarczy codziennie wydać wszystkie gwiazdki które się w tym dniu zdobyło z dziennego i po kłopocie to żadne wyzwanie
a kalendarz mnie bardzo kusiło zrobić ze względu na nagrodę jednakże wydać 16000 diaxów to za dużo a jeśli ktoś jeszcze chce zbierać z warsztatu elfów to i 30000 diaxów będzie mało żeby to ogarnąć .
Poprzedni event może nie był jakiś rewelacyjny ale coś jednak zależało od gracza tutaj od gracza nic nie zależy żadnej strategii, systemu czy możliwości użycia mózgu tylko naciskaj i płać , jakieś 2500 zł i macie wszystko ogarnięte WESOŁUCH ŚWIĄT Życzę
 

Koi No Yokan

Szlachcic
każdy event przez swoją mechanikę jest nastawiony na dany aspekt. Ten jest typowo pod nagrodę głowną za postęp (świeczki)

Raczej pod wyciągnięcie od ludzi hajsu :p

I masz oczywiście rację, że nie wszystko co dodatkowe trzeba zdobyć, ale jednak można było to zrobić trochę inaczej... W moim odczuciu IG zamiast zachęcić ludzi do wydania choćby 50-100 złotych, od razu zaśpiewało 400 i wielu zniechęciło do wydania czegokolwiek - ich wybór. Zresztą takie mamy warunki w Polsce; pewne dla normalnego Europejczyka zakup tych 16000 diamentów to nie jest wielka tragedia, no ale u nas jest trochę inaczej. Zresztą mi to lotto tak naprawdę. Nie mój cyrk, nie moje małpy.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Żeby zdobyć główny budynek wystarczy codziennie wydać wszystkie gwiazdki które się w tym dniu zdobyło z dziennego i po kłopocie to żadne wyzwanie
a kalendarz mnie bardzo kusiło zrobić ze względu na nagrodę jednakże wydać 16000 diaxów to za dużo a jeśli ktoś jeszcze chce zbierać z warsztatu elfów to i 30000 diaxów będzie mało żeby to ogarnąć .
Poprzedni event może nie był jakiś rewelacyjny ale coś jednak zależało od gracza tutaj od gracza nic nie zależy żadnej strategii, systemu czy możliwości użycia mózgu tylko naciskaj i płać , jakieś 2500 zł i macie wszystko ogarnięte WESOŁUCH ŚWIĄT Życzę
Aż się dziwię, dlaczego Warsztat elfów jest za diamenty... choć to pewnie tylko kwestia czasu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
fragment klucza kosztuje 100 diaxów
wiec wychodzi 500 dziennie
<chyba ze koszt rośnie, nie wiem nie sprawdzałem>
Zgadza się, ale konieczność? W dziennych są fragmenty, z paczek jest szansa na klucz. Trafienie kompletu może być trudne, ale konieczność kupienia wszystkich fragmentów za diamenty?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zgadza się, ale konieczność? W dziennych są fragmenty, z paczek jest szansa na klucz. Trafienie kompletu może być trudne, ale konieczność kupienia wszystkich fragmentów za diamenty?
no to prawda, chodzilo o wersje ze całość od razu zapewne,

koncowa ilosc na pewno będzie mniejsza, bez dwóch zdań
 
fragment klucza kosztuje 100 diaxów
wiec wychodzi 500 dziennie
<chyba ze koszt rośnie, nie wiem nie sprawdzałem>
Koszt jest stały , a jak fragmenty i klucze będą wpadały tak jak wpadają to za kalendarz niewiele mniej trzeba zapłacić niż pisałem
Dzisiaj też klucza nie trafiłem bo go po prostu nie było
 

Marik

Książę
Co do nagród, olać główną, olać kalendarz bo i tak większości tutaj piszących na niego nie stać. Nagrody dnia i event jest przyjemny. Kilka dziadków do orzechów, przechowajki i zakończenie produkcji specjalnej
 
Do góry