[Gildie] Wskaźnik bycia online

Czy jesteś za dodaniem wskaźnika online

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

mastika

Wicehrabia
Kolego, a dostępu do IKP byś nie chciał? Bo jak to, że tylko ZUS widzi zwolnienie lekarskie :D
A poważniej, wyobraź sobie, że mam odpaloną grę, plus osiemnaście innych zakładek (bo przeważnie właśnie tak mam), i co? Według statusu jestem online, faktycznie jestem poza grą, i miałbym się tłumaczyć z niewylogowania?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Większość linków do pomysłów wrzucam na gildie ;) niestety trzeba zakładać osobne konto na forum (co jest głupie) i przez to mało się komu chce wgl zaglądać czy głosować
Kolego, a dostępu do IKP byś nie chciał? Bo jak to, że tylko ZUS widzi zwolnienie lekarskie :D
A poważniej, wyobraź sobie, że mam odpaloną grę, plus osiemnaście innych zakładek (bo przeważnie właśnie tak mam), i co? Według statusu jestem online, faktycznie jestem poza grą, i miałbym się tłumaczyć z niewylogowania?
Pisałęm o tym wyżej. Takie jednostki, które są 24/7 online łatwo wyłapać i je się "ignoruje" w czepianiu się ze jest ktoś online. Ktoś taki zresztą ja dość aktywny dużo robi więc do niego nigdy nie ma się pretensji.
Chodzi o osoby, które wchodzą raz/dwa razy dziennie i nic nie zrobią mimo że akurat są
 

Feandil

Wójt
Bo może nie mają akurat ochoty robić.
Może wchodzą tylko na szybkie zbiory i znikają - bo praca (szkoła), jedzenie, sen, trening, impreza, kiepskie samopoczucie, film z drugą połówką, seks, spacer z psem, zakupy... wybierz sobie coś.
Gra jest tak skonstruowana, że działalność w obrębie gildii przekłada się również na korzyści własne. Jak ktoś jest aktywny, to i dla siebie coś ma. A jak nie chce (bo 'patrz wyżej') - to go będziesz zmuszał? Potrzebujesz szybkiej wrzutki w Perłę, to będziesz pisał po aktywnych "czemu nie wbijasz, skoro jesteś"?
Posiadasz wszystkie sloty zajęte w gildii? Jeśli nie, to co za problem, że ktoś będzie mniej aktywny. Zostaje kilkudziesięciu bardziej. Posiadasz max? Wykop kilku leserów. Chociażby patrząc po aktywności na GPCh, Helper pięknie pokazuje.
Mnie osobiście ten temat nie dotyczy. Jestem w gildii 2-osobowej i wiem, na ile kumpela jest aktywna xD Ale irytuje mnie już Twoje ciśnięcie na inwigilację i kontrolę. Dlatego ponownie się wypowiadam.
A porównania do prądu i świeczek są tak z tyłka... Tak samo, jak niby prawie wszędzie jest wskaźnik bycia online. Jakoś nie zauważyłem. Widocznie Twoja podświadomość ciągnie do gier, w których jest taka funkcjonalność i spełni Twoją chęć kontroli totalnej.
Obecna funkcja pokazująca, kto był w ciągu dwóch dni lub powyżej jest w zupełności wystarczająca.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"Wykop kilku leserów"
nom i ich szukam by mieć silniejsze dowody na wywalenie ;) bo w normalnej gildii nie wywali się za obijanie, ale za lekceważenie wyscigu juz np tak
i ponownie będe pisał. Wchodzisz sporadycznie, jak napisałes "bo praca (szkoła), jedzenie, sen, trening, impreza, kiepskie samopoczucie, film z drugą połówką, seks, spacer z psem, zakupy... wybierz sobie coś." spoko, są gildie dla takiego grania i tam nikt tego nie będzie rozliczał. Walczysz o top, musisz się starać.
Gry ze wskaźnikiem bycia online sprzed kilku lat (5-6 lat wstecz jak mnie pamięć nie myli). Z przeglądarkowych. Plemiona, Ogame, The west,
z nieprzeglądarkowych, każda gra mmo.... każda moba... każda karcianka... każda gra pvp, każda gra multiplayaer ma coś takiego. KAŻDA. Przynajmniej w podstawowym zakresie jakim jest lista znajomych oraz tzw" grupy" lub "party"

I nic nie szkodzi dodać funkcje "niewidoczny" - która jest obowiązkowym elementem statusu online/offline
do tego jest coś takiego jak "zaraz wracam" co się może z automatu zmienić po 10 minutach bycia AFK, a także "nie przeszkadzać"

Taki wachlarz statusów daje swobodę decydowania kto i co widzi. Powiem więcej, można dodać funkcje - ukryj status aktywności - ale zeby to skutkowalo tym, że innych aktywności wtedy też nei widzisz (by się ukryć a grać jest opcja - niewidoczny)

mozna także dodać "status" i ktoś może pisać "w pracy" więc wiadomo ze jest z doskoku etc. (ale tak samo jak "nie przeszkadzac np lub niewidoczny"

i uprzedzając - po co mi status skoro proponuje opcje - niewidoczny czyli ktoś sie może ukrywać i cały plan idzie w łeb.

Otóż nie, bo po pierwsze - wszędzie opcja niewidoczny jest - po to by się można było czasem ukryć - nic w tym złego, ALE co ważniejsze, jak ktoś świadomie włącza opcje "niewidoczny" to znaczy, że rozumie czym jest gra zespołowa. Nie pokazuje offem "wyrąbania na gildie, tylko włącza niewidoczny, pyka na luziku. Ma czas, klika online.
Umiejętność zarządzania "widocznością" wymaga zaangażowania, pomyślenia i minimum wysiłku (wiem brzmi absurdalnie, co to za wisiłek, ale jednak jakiś jest) i jak ktoś daje przynajmniej tyle wysiłku, znaczy że umie myśleć i kuma o co chodzi w grze zespołowej
 

GEoMax

Baron
To dlaczego takie funkcjonalności są w niemal KAŻDEJ innej grze?
jak oni tam żyją? prywatności nie mają? rozlicza ich ktoś?
nie nie i nie

Widze ile jest ludzi online - widze czy jes tnp sens otwierać poziom w perle i wrzucać na 1,9 - czasem się trafi ze jest 1-2 osoby i ptoem poziom wisi i wisi i trzeba isc do innego gildii (nawet w top takie sytuacje są)
Jak dotychczas mamy możliwość wyboru stylu gry. Ludzie to tylko ludzie , każdy ma swoje dobre i złe strony a jedno co tutaj nas łączy to chęć rozrywki według własnego uznania . To czy ktoś mi wbije w perłę i zarobi to pikuś ... ja to samo robię, ale czasami wkurzam się jak ktoś mi wyskoczy z tekstem " ty taki owaki bo mnie okradłeś " z czego pytam "z pikseli ? "
Jeżeli zaczniemy wzajemnie ustalać ograniczenia to pozostanie mam tylko czerwony guzik ... The end albo jak kto woli Game over :(
Powtórzę jeszcze raz gra ma być przyjemnością dla gracza !
 

Azulena

Baron
Jestem "ZA" i zupełnie nie rozumiem odpowiedzi na "nie" i takiego sprzeciwu, jakby to chodziło o pracę (i ukrywanie się przed ZŁYM szefem, dla chwili spokoju) a nie grę.
Grę, w której najlepszą - dla mnie - rzeczą, są Gildie
Jako założycielka, jestem zainteresowana współdziałaniem w Gildii, jako Gracz, jestem "za", bo chciałabym wiedzieć, ile osób jest aktualnie online i czy warto wystawiać Perłę. ;)
Mam fajną Gildię, większość Graczy jest aktywna i pomocna, jeśli ktoś jest mniej aktywny, ale coś tam czasem robi na GPC czy Wyprawach, też gra z nami bez problemu, sama nie znoszę przymusu, więc nic nikomu nie narzucam.
I ta zielona kropka NIC by w tym nie zmieniła.
To jest tylko WYGODA dla innych Graczy, nic więcej. Jeśli było by to z opcją wyboru widoczny/ niewidoczny, to nie ma ŻADNEGO zagrożenia i nie ma powodu do "rozdzierania szat" że prywatność i coś tam.
Przecież w Gildii jesteśmy razem kilka lat, rozmawiamy nie tylko o grze (kto chce), czemu mamy ukrywać przed innymi, że jesteśmy online? Nie rozumiem o co chodzi. :/
 

astrotaurus

Hrabia
głosuję na tak, bo jakby był, to by był, ale taki znaczek to lipa! sam nieraz jestem zalogowany cały dzień, a w grze faktycznie 2 razy po 5 minut...
 

GEoMax

Baron
Jestem "ZA" i zupełnie nie rozumiem odpowiedzi na "nie" i takiego sprzeciwu, jakby to chodziło o pracę (i ukrywanie się przed ZŁYM szefem, dla chwili spokoju) a nie grę.
Grę, w której najlepszą - dla mnie - rzeczą, są Gildie
Jako założycielka, jestem zainteresowana współdziałaniem w Gildii, jako Gracz, jestem "za", bo chciałabym wiedzieć, ile osób jest aktualnie online i czy warto wystawiać Perłę. ;)
Mam fajną Gildię, większość Graczy jest aktywna i pomocna, jeśli ktoś jest mniej aktywny, ale coś tam czasem robi na GPC czy Wyprawach, też gra z nami bez problemu, sama nie znoszę przymusu, więc nic nikomu nie narzucam.
I ta zielona kropka NIC by w tym nie zmieniła.
To jest tylko WYGODA dla innych Graczy, nic więcej. Jeśli było by to z opcją wyboru widoczny/ niewidoczny, to nie ma ŻADNEGO zagrożenia i nie ma powodu do "rozdzierania szat" że prywatność i coś tam.
Przecież w Gildii jesteśmy razem kilka lat, rozmawiamy nie tylko o grze (kto chce), czemu mamy ukrywać przed innymi, że jesteśmy online? Nie rozumiem o co chodzi. :/
"Jestem za i nie rozumiem sprzeciwu ..." tu nie chodzi o sprzeciw, tylko o tworzenie czegoś co i tak nie ma znaczenia .
Nikogo nie zmusisz do tego by się pokazał czy odezwał jak tego nie chce !
Jest czat gildii i wiele innych komunikatorów, a zasłanianie się hasłami bo akurat nie wiem czy otworzyć poziom w perle , graniczy z wielkim heroizmem i rozdzieraniem szat , proszę nie róbcie śmiechu z tak oczywistych spraw . To tylko gra, a nie walka na śmierć i życie.
Widzę ,ze daliście się ponieść na fali bicia piany na każdy błahy temat prowokowany przez graczy z weną twórczą :)
Powodzenia :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Eh, czegoś co nie ma znaczenia. Właśnie koleżanka azulena pokazała kilka przykładów, że to może mieć znaczenie.
Np. szfowie mogliby tworzyć wymóg - pokazujesz swoją aktywność.
a co na to gracze? to już problem tego szefa czy tym przyciągnie czy odepchnie.
Moim zdaniem wyprawy są zbędne bo nic nie dają i co? istnieją bo masa innych głosów stwierdzi, że jest super. Albo motywacje aktualnie uważam za zbędną i czy klikne czy nie, nic mi to nie zmienia w mieście.

Jak ktoś nie chce, nie będize korzystał, ale jest naprawde ładne grono graczy, które potrafi wertować cały wątek 1,9 i potem wypomina kogos, że o 20;31 był wyścig, a on o 20;31 wbił perłe w wątek i jak tak można. To że waszym zdaniem takie weryfikacje są głupie i nie fajne to jedno, a to że jest grupa, która do akceptuje i chce to drugie.

Tak jak są gildie tylko na gvg - i co, do takiego nikt lubiący gpc nie pójdzie. Albo są gildie tylko gpc i nie robią nic na gvg i z takich gildii też był odpływ graczy lubiących gvg...
Dla każdego coś fajnego, nie podoba się coś - zmień środowisko.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No a moge zmienić na forum bardziej przyjazne zmianom? Bo zmień środowisko - znaczy zmień gildię. Ewentualnie na forum ludzi, którzy umieją czytać ze zrozumieniem i wychwytywać "ambitniejsze zabiegi stylistyczne"

Ja sobie sprawdzam wasze nicki i od razu widać, że niemal wszyscy "za" moimi pomysłami są z gildii top, a większość przeciw z jakiś średniaków lub bardzo małych.... Ty Geomax na swoim głownym świecie jesteś w gildii 8 osobowej - faktycznie w takiej gildii taka funkcja jest zbędna. I spoko, nie ma nic złego grania w takich gildiach, gra ma sprawiać frajdę, ale nie można postrzegać potrzeb topki przez pryzmat opinii casualowego grania (które samo w sobie nie jest niczym złym)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie można też brać potrzeb mniejszości ponad potrzeby większości [tylko tu, nie w kwestiach socjo-politycznych], a tu większość nie tylko nie potrzebuje, a wręcz nie chce takiej opcji
Tylko większość graczy nie gra w tą gre na poważnie. To tak jakby dostosowywać przepisy piłki nożnej do potrzeb i poziomu okręgówki.
 

GEoMax

Baron
Ja sobie sprawdzam wasze nicki i od razu widać, że niemal wszyscy "za" moimi pomysłami są z gildii top, a większość przeciw z jakiś średniaków lub bardzo małych.... Ty Geomax na swoim głownym świecie jesteś w gildii 8 osobowej - faktycznie w takiej gildii taka funkcja jest zbędna. I spoko, nie ma nic złego grania w takich gildiach, gra ma sprawiać frajdę, ale nie można postrzegać potrzeb topki przez pryzmat opinii casualowego grania (które samo w sobie nie jest niczym złym)
W zasadzie nie prosiłem o reklamę , ale widzę ze lubisz zaglądać tam gdzie cię nie chcą.
Widzisz wszystko i wszystko wiesz najlepiej niczym ten " Wielki brat " . Obrażasz wszystkich wokół , bo twoje zdanie musi być ostatnie i tylko twoja prawda jest tą najprawdziwsza . Ale wiesz co, nie jesteś pępkiem świata , może raczej narcyzem. Nie bierz tego tak dosłownie, to tylko gra i nie próbuj uszczęśliwiać innych wbrew ich woli .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W którym miejscu ja kogoś obraziłem? Bo to bardzo ciekawe...

grać na poważnie? toż to oksymoron nam się zrobi... na sportach sie nie znam to sie nie wypowiem
Słucham? xD Tak, da się grać na poważnie. I można to oceniać negatywnie bądź pozytywnie, ale można tak grać i oczekiwać wyników, także od innych
 
NIE, to nie jest obóz pracy, że trzeba wiedzieć kto jest obecny lub nie. Takie wskaźniki są dobre dla osób lubiące fajerwerki i wodotryski, a tu jest ich i tak za dużo. Ponadto szef gildii który jest sam aktywny, nie potrzebuje żadnych kolorowych światełek by wiedzieć czy ktoś jest online czy nie. Jeśli nie potrafi bez tego - polecam, w takim razie, zmianę gry na taką, gdzie to jest lub abdykowanie, bo nie bardzo się ktoś taki nadaje na szefa.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
NIE, to nie jest obóz pracy, że trzeba wiedzieć kto jest obecny lub nie. Takie wskaźniki są dobre dla osób lubiące fajerwerki i wodotryski, a tu jest ich i tak za dużo. Ponadto szef gildii który jest sam aktywny, nie potrzebuje żadnych kolorowych światełek by wiedzieć czy ktoś jest online czy nie. Jeśli nie potrafi bez tego - polecam, w takim razie, zmianę gry na taką, gdzie to jest lub abdykowanie, bo nie bardzo się ktoś taki nadaje na szefa.
A co Ty wiesz o zarządzaniu gildią w foe? Na głowny świecie siedzisz w jednoosobowej. A może dla topki to jest obóz pracy i naprawde w tej grze są ludzie, którzy ustawiają swój grafik tak by być o 20 online lub na wyścigach? i robią to DOBROWOLNIE. I powiem więcej czasem takich ludzi w gildii nie jest jedna-dwie ale czterdzieści pięćdziesiąt.

I patrz, nawet jestem takim wariatem, że sprawdzam każdy nick na stronce i patrze na jakim świecie i gdzie gra. Ba, przed przyjęciem sprawdzam aktywność gościa conajmniej miesiąc wstecz i licze ile zrobił walk na gpc średnio na sezon. Wariat ze mnie? A jednak jakoś gracze ze mną grają i jest im super.

Jasne ze teraz sobie ludzie radzą, ale jak już pisałem, jak coś działa a może działać jeszcze lepiej, czemu by tego nie zmienić?
jedyny powód to jest wasza OBAWA, że szef tyran będzie was rozliczać. TO ZMIEŃCIE SZEFA. Naprawde są gracze, którym to nie przeszkadza.
Przestańcie oceniać swoje casualowe podejscie do gry - bo ja mam inną definicje frajdy z gry i nawet jak to jest zabawa to ambicja nie pozwala mi wegetować tylko zawsze dążyć do top1
 

Auraya

Hrabia
A co Ty wiesz o zarządzaniu gildią w foe? Na głowny świecie siedzisz w jednoosobowej.
nie musi zarządzać, żeby wiedzieć jaki typ szefa mu sie nie podoba
i robią to DOBROWOLNIE
a może są uzależnieni? twoje przypuszczenie może być tak samo dobre jak i moje
I patrz, nawet jestem takim wariatem, że sprawdzam każdy nick na stronce i patrze na jakim świecie i gdzie gra. Ba, przed przyjęciem sprawdzam aktywność gościa conajmniej miesiąc wstecz i licze ile zrobił walk na gpc średnio na sezon
to tylko świadczy o tym, że prawdopodobnie obracasz się w gronie ludzi sobie podobnych i z podobnymi celami... wiec nic dziwnego w tym, że twierdzisz że czlonkowie twojej gildii podzielają twoje zdanie
jedyny powód to jest wasza OBAWA, że szef tyran będzie was rozliczać. TO ZMIEŃCIE SZEFA. Naprawde są gracze, którym to nie przeszkadza.
Przestańcie oceniać swoje casualowe podejscie do gry - bo ja mam inną definicje frajdy z gry i nawet jak to jest zabawa to ambicja nie pozwala mi wegetować tylko zawsze dążyć do top1
nie, to nie jedyny powód. ja np nie jestem też fanką, kiedy komunikator pokazuje kiedy jakąś wiadomość odczytano, nie ma to nic wspólnego z rozliczaniem mnie czy kogokolwiek innego... mam wrażenie - pewnie nie jestem odosobniona- że wynalazek telefonu sprawia, że ludzie od nas oczekują bycia dostępnymi non stop
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
nie, to nie jedyny powód. ja np nie jestem też fanką, kiedy komunikator pokazuje kiedy jakąś wiadomość odczytano, nie ma to nic wspólnego z rozliczaniem mnie czy kogokolwiek innego... mam wrażenie - pewnie nie jestem odosobniona- że wynalazek telefonu sprawia, że ludzie od nas oczekują bycia dostępnymi non stop

przecież to jest najpiękniejsza funkcja, pokazuje czy ktoś ma Cie w nosie czy nie xD Także żałuje ze nie ma tego w foe :<

A może są uzależnieni? no i co? Grają to grają, nie mój problem dlaczego.

Obracam się w takim gronie - no thats the point xD Są tacy gracze to czemu takiej funkcji nie dac? Tobie się ona nie przyda. Nam sie przyda.
Tobie zapewne gvg też sie nie przydaje. Mi np motywacja. Czy chce usunięcia? Nie bo inni to lubią więc to szanuje.

nie musi zarządzać, żeby wiedzieć jaki typ szefa mu sie nie podoba

no i spoko to może sobie w grze wybrac takiego jaki mu się spodoba...

Cały czas piszecie tak jakby każdy szef to był wariat i od razu was rozliczał ze wszystkiego xD
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wkrótce można bedzie świętować 10 lecie niewprowadzenie statusu obecności gracza.
1654320267163.png

Jałowa dyskusja, polityka firmy jest taka, że nie ma, nie było i nie będzie takiego wskaźnika.
Na starych filmach na youtubie mozna zobaczyć, że na portretach były takie kwadraciki, ale je usunieto.
 

Auraya

Hrabia
zamiast odwoływać się do tego, kto w jakiej gildii, mógłbyś się skupić na argumentach merytorycznych... np wprowadzenie tej funkcji umożliwia szpiegowanie się między gildiami :s
temat jak widać wałkowany od początku istnienia gry, nie tylko na pl forum.
poza tym, że wielu graczy jest przeciwnych - po co firmie wprowadzać dodatkową funkcjonalność, która doda im pracy przy publikowaniu apki w sklepach google czy apple?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
zamiast odwoływać się do tego, kto w jakiej gildii, mógłbyś się skupić na argumentach merytorycznych... np wprowadzenie tej funkcji umożliwia szpiegowanie się między gildiami :s
temat jak widać wałkowany od początku istnienia gry, nie tylko na pl forum.
poza tym, że wielu graczy jest przeciwnych - po co firmie wprowadzać dodatkową funkcjonalność, która doda im pracy przy publikowaniu apki w sklepach google czy apple?
Szpiegowanie działa w dwie strony. ja szpieguje lub ja jestem szpiegowany więc to stwarza ryzyko jak i możliwości.
Nom kiedyś nie było kropek w znajomych - aktywny w ostatnich 2 dniach - a jednak coś takiego dodali, więc krok w stronę graczy.

Plus kiedyś w innych grach tej firmy tego nie było, a potem sie pojawiło... kropla drąży skałe
 
Do góry