Wildlife 2024 - komentarze

Hans Voralberg

Wicehrabia
+100% Ataku dla armii atakującej +100% Obrony dla armii atakującej
+ 80 Punktów Rozwoju
+ 140 Towarów

...
Wiem, wiem, to budynek w złotej lidze... wiem, wiem, każdy może... Wiem też, że można mając kasę...
Ale wiecie co? Nie to jest najgorsze, że mający kasę są uprzywilejowani (w końcu to nie pierwszy raz i nie tylko w tej grze), ale to, że połowa budynków i pereł poprostu gów... już znaczy i to nie tylko za sprawą tego budynku. Choć ten budynek to pokazuje to dobitnie :idiot:
Dokąd zmierzasz IG?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Akurat w tym przypadku uprzywilejowani są FARMERZY !
Napisze coś, co może się nie spodobać ogółowi: "Farmerzy" w jakiś tam sposób (jakby nie patrzeć, w legalny) zbudowali te "farmy". Coś tam musieli zrobić. I szczerze powiedziawszy jest mi to obojętne. Tak samo jak, to czy ktoś kupi go za kasę (budynek), choć tu jest pole do dyskusji. Tu poprostu wszystko się sypie.
Można zacytować Kazika (Spalam się):
"Cała jego ciężka praca, wszystko było c... warte..."
 
+100% Ataku dla armii atakującej +100% Obrony dla armii atakującej
+ 80 Punktów Rozwoju
+ 140 Towarów

...
Wiem, wiem, to budynek w złotej lidze... wiem, wiem, każdy może... Wiem też, że można mając kasę...
Ale wiecie co? Nie to jest najgorsze, że mający kasę są uprzywilejowani (w końcu to nie pierwszy raz i nie tylko w tej grze), ale to, że połowa budynków i pereł poprostu gów... już znaczy i to nie tylko za sprawą tego budynku. Choć ten budynek to pokazuje to dobitnie :idiot:
Dokąd zmierzasz IG?
KA można tym spokojnie zastąpić. Nawet jakby mieć ten 170 poziom, to 200 statów 80 pr 140 towarów jest lepsze niż 220 statów i parę monet.
 

Marik

Książę
Gold digger - wiem że to określenie osoby, ale chyba lepiej kierunku gry nazwać się nie da. Szkoda że osoby za to odpowiedzialne nie mają zielonego pojęcia o grze, może zauważyli by, że niszczą ją od środka. Gra stopniowo jednak coraz szybciej podnosi bonusy, a tu jakiś Janusz na myśl o talarach daje budynek 6 krotnie lepszy....
 
Ostatnia edycja:
Wszystko w tej grze podlega ocenie przydatności i wymianie na lepsze. W przeciwnym wypadku foe już by była zabetonowana sarkofagiem czarnobylskim.
View attachment 7688
Jak już solo ten budynek przebija sporo albo wszystkie z tych z osad
A z tego co widać idzie go stosunkowo łatwo zdobyć w większej ilości
Może nie koniecznie łatwo ale nie najgorzej :haha:

Malkontenci nie malkontencić i ronić łzy za budynkami z przed 10 lat , osadami etc tylko wykorzystywać okazje , wymieniać gorsze na lepsze i do przodu.
Ja na ten przykład nie dawno pisałem że z jednego eventu budynku miałem nie postawić , ale teraz stoją już dwa bo okazało się że on w kawałkach daje jedną rzecz , która w kolejnych kawałkach daje dobry budynek.

Event długi ale pochłania mało czasu dziennie.
 

Szarogęś

Szlachcic
+100% Ataku dla armii atakującej +100% Obrony dla armii atakującej
+ 80 Punktów Rozwoju
+ 140 Towarów

...
Wiem, wiem, to budynek w złotej lidze... wiem, wiem, każdy może... Wiem też, że można mając kasę...
Ale wiecie co? Nie to jest najgorsze, że mający kasę są uprzywilejowani (w końcu to nie pierwszy raz i nie tylko w tej grze), ale to, że połowa budynków i pereł poprostu gów... już znaczy i to nie tylko za sprawą tego budynku. Choć ten budynek to pokazuje to dobitnie :idiot:
Dokąd zmierzasz IG?
A może to wcale nie jest skomplikowane? Może starzy gracze, ci budujący Perły, cieszący się małym, kolejnymi bonusami są takim samym przeżytkiem, jak te budynki? Może Inno postanowiło płynnie, mimochodem wymienić nas na nowszy, bardziej wydajny model? Na pewno jestem w pierwszej grupie do odstrzału, bo żal mi czasów, kiedy zaczynałam grę w inną FoE, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że przyjdzie mi budować wciąż od nowa kolejny, nowy Dubaj, kiedy zwiodły mnie reklamy.
Inno w trakcie zmieniło reguły gry.
Nie wiem czemu, poza kasą i wymianą pewnej części graczy, mają służyć te nowe eventowe cuda z absurdalnymi bonusami.
Perły jeszcze podnoszę, śmieję się z niedawnego pomysłu założenia farmy, budynki eventowe przestały mnie ekscytować, może jak chce Inno czas się pożegnać..?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie wiem czemu, poza kasą i wymianą pewnej części graczy, mają służyć te nowe eventowe cuda z absurdalnymi bonusami.
na pewno zauważyli też, że progress jest zbyt wolny wiec chcą go przyspieszyć,
ale no na pewno kolejny event musi miec lepszy budynek by był wart wydany kasy. Jakby one były srednie lub podobne, to by nie było pobytu by je zdobywać, a w kryzysie byli dużym (głownie przez farmy) + gildie bez ambicji i ciągłe wymiany na starych polach i cóż, jesteśmy tu gdzie jestesmy
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
ale no na pewno kolejny event musi miec lepszy budynek by był wart wydany kasy.
oczywiście
A może to wcale nie jest skomplikowane? Może starzy gracze, ci budujący Perły, cieszący się małym, kolejnymi bonusami są takim samym przeżytkiem, jak te budynki?
Nie wszyscy. Ważni są jednak nowi gracze... Wyobraźmy sobie, że właśnie trafiliśmy na reklamę (koszty) FoE. Klikamy link i po kilku(nastu?dziesięciu?) dniach orientujemy się, że najważniejsze budynki dające moc miastom wymagają... kilku lat ciułania pr bez najmniejszej szansy dogonienia weteranów tej gry. Czy naprawdę tak powinna rozwijać się gra?
Malkontenci nie malkontencić i ronić łzy za budynkami z przed 10 lat , osadami etc tylko wykorzystywać okazje , wymieniać gorsze na lepsze i do przodu.
;)
 

Landberg

Rycerz
Nie ma nic za darmo. I o to chodzi twórcom gry. Zauważyłem, że każdy Event, na który się zdecydujemy, to decyzja o pozostaniu przy tym co mamy lub zmiana albo przebudowa miasta. To z kolei wiąże się z usunięciem lub przechowywaniem niektórych budynków. Jedyna stała, to ciągła zmiana.

Muszę przyznać dużo racji przedmówcom na temat proporcji, to znaczy niektórych pereł, które tracą na znaczeniu w przeciwieństwie do oferowanych budynków w ramach Event'ów. Być może to celowy zabieg, na zasadzie, co prawda nie aktualizujemy pereł, ale oddamy wam to z nawiązką w Event'ach.

Niemniej takie założenie rodzi implikacje. Zostawimy perły. Nie sposób, żebyśmy zrezygnowali z nich na 80 lub 100 poziomie. Mamy przecież rozbudowane budynki jak Zeus, Castel del Monte, Katedra Akwizgrańska lub Latarnia z Faros albo Wieża Galaty. Co prawda, bywa, że te perły bywają niedoceniane, ale kiedy trzeba robią swoją robotę.
 
Takie to trochę naciągane z tą wymianą pereł bojowych na budynki eventowe bo najpierw trzeba wymienić wszystkie słabsze budynki za nim zacznie się wymieniać perły
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
jesli perly straca na znaczeniu, to pr tez. cala ekonomia sie sypie
Tracą znaczenie stare "eventówki", tracą znaczenie stare perły czyli to na co nowy gracz może (i powinien) machnąć ręką. Spokojnie można sobie odpuścić budowę pierwszych pereł, ale bez kilku ta gra nie istnieje. Dla weteranów wprowadzono nowe perły i nowe zasady ich rozbudowy. Ekonomia się sypie, bo nie warto stawiać kilku starych? Nie posypała się z powodu Koloseum czy Gai, to nie posypie się z powodu powiększenia ilości pereł odstawionych do lamusa.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
@Agatonka59 Akurat te dwie perły (Koloseum, Gaja), od samego początku są "obojętne" i ich wprowadzenie lub usunięcie, na jakimkolwiek etapie gry, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Te perły, to "ozdobniki".
 
Ostatnia edycja:

Urielek

Baron
Ex-Team
Aktualne aktualizacje zmierzają w tym kierunku, że
Perły które raczej nie stracą na znaczeniu: Arka, AO
Perły które przy coraz mocniejszych eventówkach stracą na znaczeniu : ZEUS, CDM, KA, TA, ALCATRAZ i wszystkie te dające PR
Perły które ucierpią przy ucięciu free diaxów: BN, CHF.
Ozdobne już pomijam.
A te z tytana pewnie też niedługo eventówki przebija :/
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tracą znaczenie stare "eventówki", tracą znaczenie stare perły czyli to na co nowy gracz może (i powinien) machnąć ręką. Spokojnie można sobie odpuścić budowę pierwszych pereł, ale bez kilku ta gra nie istnieje. Dla weteranów wprowadzono nowe perły i nowe zasady ich rozbudowy. Ekonomia się sypie, bo nie warto stawiać kilku starych? Nie posypała się z powodu Koloseum czy Gai, to nie posypie się z powodu powiększenia ilości pereł odstawionych do lamusa.
w sumie sporo w tym racji. Perły będą po porstu do kosza jak każdy inny budynek.
Dla starych gry to jest coś rodzaju " świętokradztwa" że jak tak ważne budynki tracą sens, a z drugiej strony, gra sie po prostu troche zmienia. Niech pierwsi rzuci kamieniem ten, który ani razu pomiędzy eventami nie powiedział "kurde daliby już jakiś event bo nuda"
i paradoksalnie często sie na tym łapie, ze gpc - to gpc, ale jak nie ma eventu, sektory zrobione, WG też, gvg o 20:00 i nie ma co klikać w ciągu dnia xd
<nie żeby event zajmował dużo czasu, ale zawsze coś xD>
 

Auraya

Hrabia
Tracą znaczenie stare "eventówki", tracą znaczenie stare perły czyli to na co nowy gracz może (i powinien) machnąć ręką. Spokojnie można sobie odpuścić budowę pierwszych pereł, ale bez kilku ta gra nie istnieje. Dla weteranów wprowadzono nowe perły i nowe zasady ich rozbudowy. Ekonomia się sypie, bo nie warto stawiać kilku starych? Nie posypała się z powodu Koloseum czy Gai, to nie posypie się z powodu powiększenia ilości pereł odstawionych do lamusa.
jedyne perly warte cokolwiek to te z niespotykanym nigdzie indziej bonusem, tj, ao, bg, chf i póki co alcatraz. bonus arki bedzie zbedny, jesli juz nie jest.
saturny sa ok jesli ktos jest w stanie zaakceptowac inwestycje 100k pr+40k towaru, choc podejrzewam ze do konca roku pojawia sie budynki ktore beda mocniejsze niz te perly
 
Do góry