Wersja 1.281 - komentarze

chemik12

Wicehrabia
  • Zadania wymagające akcji na Wyprawach Gildyjnych będą teraz automatycznie zaliczane, gdy wszystkie możliwe konflikty zostały rozwiązane. Wcześniej były automatycznie zaliczane po ukończeniu 4 poziomu trudności.
    To rozumiem że z automatu wykluczyliście graczy których gildie nie odblokowują V etapu WG lub też nie mają możliwości przejścia V etapu (braki surowców, za słaby atak itp....) Tym samym Rywala będzie w stanie robić jeszcze mniej graczy niż obecnie.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
To rozumiem że z automatu wykluczyliście graczy których gildie nie odblokowują V etapu WG lub też nie mają możliwości przejścia V etapu (braki surowców, za słaby atak itp....) Tym samym Rywala będzie w stanie robić jeszcze mniej graczy niż obecnie.
Nie. Dlaczego?
Wystarczy robić zadania zgodnie z poleceniami i nie iść "na koniec" by liczyć na darmowe ukończenie zadań (ostatniego Rywala skończyłem na 3 poziomie trudności Wypraw).
Ciekawe że nie wspominasz o gildiach, które nie odblokowują 2, 3 czy 4 poziomu Wypraw. Ich już dawno "wykluczyliśmy" idąc tym tokiem rozumowania.

Jak chcesz mówić o wykluczeniu, to powinieneś pisać o Graczach z Epoki Brązu. Graczach bez gildii. Graczach wyrzuconych z gildii. Czy Graczach w gildiach bez aktywnych zarządzających (którzy odblokowaliby poziomy Wypraw).
Choć tu w większości jest to ich decyzja, by być w takim a nie innym miejscu.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
  • Zadania wymagające akcji na Wyprawach Gildyjnych będą teraz automatycznie zaliczane, gdy wszystkie możliwe konflikty zostały rozwiązane. Wcześniej były automatycznie zaliczane po ukończeniu 4 poziomu trudności.
    To rozumiem że z automatu wykluczyliście graczy których gildie nie odblokowują V etapu WG lub też nie mają możliwości przejścia V etapu (braki surowców, za słaby atak itp....) Tym samym Rywala będzie w stanie robić jeszcze mniej graczy niż obecnie.
troche mnie to bawi XD

bo nikt nie każe robić WG za strzałem. Tylko będziesz robić je zgodnie z zadaniami.
-zrób 4 negocjacje - robisz 4 negocjacje.
 
Tym samym Rywala będzie w stanie robić jeszcze mniej graczy niż obecnie.
Zdaje się, że taki jest cel tych zmian i kilku poprzednich. Pewnie, żeby "zmotywować" do postępów lub zakupów w grze.
Jak chcesz mówić o wykluczeniu, to powinieneś pisać o Graczach z Epoki Brązu
Tych już wykluczyliście przecież to, co się będzie powtarzał! :haha:
A tak po za tym to nie rozumiem czemu jest technologia umożliwiająca odblokowanie eventów w Brązie a bez możliwości brania w nich udziału ze względu na charakter zadań? Albo przenieść ją do wyższych epok, albo zlikwidować w ogóle i nie wprowadzać graczy w błąd.
 

chemik12

Wicehrabia
Ciekawe że nie wspominasz o gildiach, które nie odblokowują 2, 3 czy 4 poziomu Wypraw. Ich już dawno "wykluczyliśmy" idąc tym tokiem rozumowania.

Jak chcesz mówić o wykluczeniu, to powinieneś pisać o Graczach z Epoki Brązu. Graczach bez gildii. Graczach wyrzuconych z gildii. Czy Graczach w gildiach bez aktywnych zarządzających (którzy odblokowaliby poziomy Wypraw).
Chodziło mi o to że doszła kolejna grupa - tych co wymieniasz nie wspominałem, gdyż już było wiadomo od dawna że nie mają jak zrobić Rywala. Mało tego - był już Rywal gdy nie było aktywnych pól, a sporo trzeba było "nastukać" walk bez przegranej. I tu nie zawsze sąsiedzi wystarczali. A do tego Ci co nie mieli medali, nie mieli możliwości na arenie dorzucić tych walk. Kolejne to Najazdy Kwantowe: tu również walki są...Co z tego...tylko że nie liczą się do tego typu zadań (jak również do zwycieńskich walk dla ZH)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zdaje się, że taki jest cel tych zmian i kilku poprzednich. Pewnie, żeby "zmotywować" do postępów lub zakupów w grze.
niby dlaczego?
co ta zmiana zmienia?

To, że robiąc do końca wg zalicza automatycznie zadania to jest moim zdaniem od początku mocno średnie, ale wygodne - prawda.

Jak ktoś nie robi 5 to w czym problem by robić negocjacje na piechotę? Zadanie chce 4 negów - robisz 4 negi.
Zadanie chce 3 negi - robisz 3 negi. Nic nadzwyczajnego
Chodziło mi o to że doszła kolejna grupa - tych co wymieniasz nie wspominałem, gdyż już było wiadomo od dawna że nie mają jak zrobić Rywala. Mało tego - był już Rywal gdy nie było aktywnych pól, a sporo trzeba było "nastukać" walk bez przegranej. I tu nie zawsze sąsiedzi wystarczali. A do tego Ci co nie mieli medali, nie moglimożliwości na arenie dorzucić tych walk. Kolejne to Najazdy Kwantowe: tu również walki są...Co z tego...tylko że nie liczą się do tego typu zadań (jak również do zwycieńskich walk dla ZH)
bez przesady, że ktoś nie ma medali xD
a jak nie ma to jest jego problem, że źle ogarnia potrzebne zasoby.

Jak Ci na początku brakuje złota i monet na budynki to zły balans? czy wymagana cierpliwość? Medale to taki sam zasób jak złoto czy młotki.
 

chemik12

Wicehrabia
Mogę się założyć, że przy kolejnym Rywalu i zadaniach powiązanych z WG spora grupa graczy poleci z marszu do konca 4 etapu WG z przyzwyczajenia. A później będzie krzyk dlaczego mają robić V etap gdy z założenia go nie robią. By była jasność: ja robię zadania wg kolejności i tak jak jest w zadaniu...Przy okazji wykorzystam bonus z KT.
 

DonBeker

Baron
Tym bardziej, że ostatniego rywala szło dużo łatwiej zrobić samym nego, niż walić od razu walki do końca IV poziomu. Te trochę towaru potrzebne na pierwsze poziomy wypraw to nie jest wielka strata, a medali mimo wszystko szkoda bardziej.
 
co ta zmiana zmienia?
Tym samym Rywala będzie w stanie robić jeszcze mniej graczy niż obecnie.
niby dlaczego?
zmiana? dla zysków i ja to akceptuję.
Jestem w Żelazie i jest jak pisze chemik12 zdarzył się Rywal, w którym trzeba było natłuc więcej walk niż było podejść dostępnych na WG a do tego nieaktywne GPC i niezaliczane walki z NK. Jak wiadomo w Żelazie nie ma też wież PvP. Ledwo starczyło mi wtedy sąsiadów z odblokowaną Strategią Wojskową, by ukończyć rywala. Nie neguję zmian, mówię jednak, że należy brać pod uwagę taką ewentualność niewykonalności a najlepiej przesunąć dostęp do eventów (technologię odblokowującą) do wyższych epok. I tu uwaga, że jednak nie do końca poniższa porada ma zastosowanie:
Wystarczy robić zadania zgodnie z poleceniami i nie iść "na koniec" by liczyć na darmowe ukończenie zadań
Jestem więc zdania, że celem tej zmiany jest wymuszenie na takich graczach jak ja postępu czy to w drodze rozwoju technologicznego czy też zakupów jeśli chce się w pełni korzystać z "darów" eventów.
 

koordi

Wójt
W ogłoszeniu napisali też

Aby uwzględnić te zmiany, wprowadziliśmy poprawki w balansie zadań i nagród, szczególnie w odniesieniu do Mini wyzwań

Można domniemywać, że poprawki balansu oznaczają, że będzie trochu łatwiej.. no ale kto wie, może wręcz odwrotnie.

Pewne sprawy teraz są powiązane

Kto nie robi WG5 -> nie robi NK
Kto nie robi osad (i nie miał ich wcześniej zrobionych) -> ma trudniej w NK

Kto nie robi NK jest potencjalnym farmerem

Odsiew jest teraz prostszy niż kiedykolwiek ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
zmiana? dla zysków i ja to akceptuję.
Jestem w Żelazie i jest jak pisze chemik12 zdarzył się Rywal, w którym trzeba było natłuc więcej walk niż było podejść dostępnych na WG a do tego nieaktywne GPC i niezaliczane walki z NK. Jak wiadomo w Żelazie nie ma też wież PvP. Ledwo starczyło mi wtedy sąsiadów z odblokowaną Strategią Wojskową, by ukończyć rywala. Nie neguję zmian, mówię jednak, że należy brać pod uwagę taką ewentualność niewykonalności a najlepiej przesunąć dostęp do eventów (technologię odblokowującą) do wyższych epok. I tu uwaga, że jednak nie do końca poniższa porada ma zastosowanie:
jak chcesz grac w całą gre to idziesz przez epoki.

ja cały czas czekam na tryb gry wyłącznie dla epok kosmicznych.
 
Skłaniam się ku podobnemu rozwiązaniu, choć nigdy na walki nie stawiałem. Moim celem było ukończenie wszystkich osad z Żelaza oraz arka na 180poz. Za chwilę cel osiągnę, więc te zmiany na mnie jakoś szczególnie nie wpłyną jeśli chodzi o motywację do zmiany epoki.
jak chcesz grac w całą gre to idziesz przez epoki.
tak i jeszcze wykup plusa! :haha:
 

koordi

Wójt
A ja się zapytam, kiedy do jasnej ciasnej będziemy w ratuszu widzieć bonus czerwonych WG oraz bonusy do NK? :))
 

Marik

Książę
Szkoda że nigdzie, nikt nie napisał zwykły atak nie działa na najazdach. Tak to oczywiste, zapewne każdy to wie, ale zmiana z d*py. Co z tego że grasz kilka lat, co z tego że wydałeś sporo kasy, skoro twój obecny atak jest guzik warty. Szacun IG. Mamy zdecydowanie za mało budynków pod najazdy
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Szkoda że nigdzie, nikt nie napisał zwykły atak nie działa na najazdach. Tak to oczywiste, zapewne każdy to wie, ale zmiana z d*py. Co z tego że grasz kilka lat, co z tego że wydałeś sporo kasy, skoro twój obecny atak jest guzik warty. Szacun IG. Mamy zdecydowanie za mało budynków pod najazdy
FoE się "rozdrabnia" jeśli chodzi o armię. To do tego, to z tym, to działa tu, a nie działa tam, albo w ogóle nie ma znaczenia. Tu się coś sumuje, a tu nie... jakiś obłęd.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Szkoda że nigdzie, nikt nie napisał zwykły atak nie działa na najazdach. Tak to oczywiste, zapewne każdy to wie, ale zmiana z d*py. Co z tego że grasz kilka lat, co z tego że wydałeś sporo kasy, skoro twój obecny atak jest guzik warty. Szacun IG. Mamy zdecydowanie za mało budynków pod najazdy
ale o to chodzi....
I co, IG da bonusy po 1000% i co? będzie to drugie WG robione na wyścigi..... teraz trzeba kombinowac, budować, walczyć ręcznie. o to chodziło.... inaczej to się bedzie kopia WG i płacenie diaxów za podejscia i wygra ten kto szybciej kupi diaxy i przeklika walki na automacie 8 balistami xd
 

koordi

Wójt
Szkoda że nigdzie, nikt nie napisał zwykły atak nie działa na najazdach. Tak to oczywiste, zapewne każdy to wie, ale zmiana z d*py. Co z tego że grasz kilka lat, co z tego że wydałeś sporo kasy, skoro twój obecny atak jest guzik warty. Szacun IG. Mamy zdecydowanie za mało budynków pod najazdy
Ale pisali, że nic nie działa chyba, że ma nowe oznaczenie.

ale o to chodzi....
I co, IG da bonusy po 1000% i co? będzie to drugie WG robione na wyścigi..... teraz trzeba kombinowac, budować, walczyć ręcznie. o to chodziło.... inaczej to się bedzie kopia WG i płacenie diaxów za podejscia i wygra ten kto szybciej kupi diaxy i przeklika walki na automacie 8 balistami xd
Piekło zamarzło, Gregory, ty podkreślasz jakieś zalety NK? ;)
Tak? I ile ich nastawiasz żeby zachować ciągłość, tak żeby stały w mieście cały czas 3, 4?
W NK nie chodzi o to, żeby to zrobić jak najszybciej, a jak najwydajniej ;)
 

Dixaroc

Baron
Weźcie przenieście swoje opinie o NK do odpowiedniego wątku. Preferowani są i tak gracze, którzy mieli ukończone osady i mogą sobie postawić budynki, które dają bonusy do NK.
 
Do góry