Ważna dyskusja na temat Arki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6174
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16068

Guest
Ja dalej uważam, że te poziomy pereł to przegięcie - budowanie 1-2 poziomów dziennie jest śmieszne.
Moim zdaniem każdy poziom perły powyżej 10 powinien wymagać kompletu planów ale również kompletu towarów.
 

bartekmod

Książę
Moim zdaniem każdy poziom perły powyżej 10 powinien wymagać kompletu planów ale również kompletu towarów.

to jak ktoś wbija obecnie poziom 75 (a więc 65 powyżej początkowego limitu) zablokujemy mu możliwość wrzucania PR w Perłę do czasu aż wrzuci 65 kompletów towarów? jednocześnie ograniczając jego zbiory do wartości z poziomu 10 i będziemy podnosić sukcesywnie z każdym kolejnym kompletem towarów o jeden poziom wartość zbiorów? to nie przejdzie...
ale inaczej okaże się, że ktoś ma coś za darmo, gdzie ja będę musiał miliony towarów wrzucać żeby to odblokować, a to jeszcze gorsze rozwiązanie
 

DeletedUser16068

Guest
to jak ktoś wbija obecnie poziom 75 (a więc 65 powyżej początkowego limitu) zablokujemy mu możliwość wrzucania PR w Perłę do czasu aż wrzuci 65 kompletów towarów? jednocześnie ograniczając jego zbiory do wartości z poziomu 10 i będziemy podnosić sukcesywnie z każdym kolejnym kompletem towarów o jeden poziom wartość zbiorów? to nie przejdzie...
Uważasz że lepsze jest klepanie przez wszystkich jednej perły bo inne nie są przydatne? Do niedawna wszyscy klepali Alcatraz - teraz wszyscy klepią tylko Arkę - różnica taka, że Arkę klepie się kilka razy szybciej czyli zamienił Stryjek siekierkę na kijek.
 

DeletedUser13596

Guest
Rozumiem wasze wątpliwości, ale też nie przesadzajcie z Arką. Tej perły trzeba umieć używać, a buduje ją tylko grupa graczy, która to potrafi :). Jest mocno przypakowana, bez wątpienia. Tak samo jak wiele innych pereł jest źle zbalansowanych. Ale czy teraz, gdy ktoś już wpakował tysiące PR można to cofnąc?
 

DeletedUser11629

Guest
W dzisiejszej sytuacji rankingowej takze drugi bonus Arki zyskuje sporo na znaczeniu, jesli komus zalezy na posuwaniu sie w gore - moim zdaniem lekcewazone teraz perly "gildyjne" beda niedlugo isc szybko w gore. Bo co pozostalo, jesli sie skonczy badac epoke, mape, powymienia sie budynki, a malo sie walczy? Ano zdobywanie punktow za towary do skarbca.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ale czy teraz, gdy ktoś już wpakował tysiące PR można to cofnąc?
Cofnąć nie, ale zmienić wysokość bonusu można, jak już było z trzema perłami.
Tylko, że ta perła z poziomu na poziom będzie miała mniejszy wzrost bonusu. Np. może być tak, że będzie trzeba perłę podnieść o 5 poziomów, by dopiero zwiększył się bonus.
 

DeletedUser13596

Guest
Oczywiście Pabloos, o to chodzi. Praktycznie powyżej 60-80 poziomu naprawdę budowanie tej perły wydaje się być skrajnie nieopłacalne.
 

DeletedUser13596

Guest
Jak perła buduje się sama to nic tylko otwierać kolejne poziomy ;-)
 

DeletedUser14757

Guest
Sama się buduje bo właściciel nie wydaje na jej budowę ani pr-a. Żadnego wrzucania sobie albo wymiany. To wtedy bonus może rosnąć nawet i co 10 poziomów a i tak sie opłaca :).
Stawiam, że do końca roku będą Arki na poziomie co najmniej 400. Ciekawe jaki to będzie bonus ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Sama się buduje bo właściciel nie wydaje na jej budowę ani pr-a. Żadnego wrzucania sobie albo wymiany. To wtedy bonus może rosnąć nawet i co 10 poziomów a i tak sie opłaca :).
Stawiam, że do końca roku będą Arki na poziomie co najmniej 400. Ciekawe jaki to będzie bonus ;)
No to nie buduje się "sama", tylko jakby nie było przez innych graczy, ale ok, rozumiem teraz co miałeś na myśli :)
 

DeletedUser15227

Guest
Sama się buduje bo właściciel nie wydaje na jej budowę ani pr-a. Żadnego wrzucania sobie albo wymiany. To wtedy bonus może rosnąć nawet i co 10 poziomów a i tak sie opłaca :).
Stawiam, że do końca roku będą Arki na poziomie co najmniej 400. Ciekawe jaki to będzie bonus ;)

To chodź zrobimy zakład, o 30 zł w postaci doładowania do jakiejś sieci komórkowej. Ja twierdze ze do końca tego roku nie powstanie arka na poziomie 400. Przyjmujesz zakład?
 

DeletedUser13596

Guest
Przyjmuje zakładam o moją koronę w avatarze, że żadna arka przez najbliższy rok nie przebije 200 poziomu. Każdy poziom jest o 2,5% droższy. Naprawdę myślicie, że poziomy kosztujące 10 000-20 000 pr będą padać tak szybko jak te kosztujące 1000-2000 pr? Zwrot z arki spada już powyżej 60 poziomu (na tym poziomie około 50% inwestycji), pewnie koło 100 poziomu to już mniej niż 35-40% i cały czas będzie spadać. nawet mając arki dające 100% bonusu, to są dalej setki PR które trzeba samemu wygenerować, później tysiace. Niemożliwe. Perpetum mobile działa tylko do pewnego momentu.
 

DeletedUser7795

Guest
Skasujmy wszystkim graczom wszystkie perły i zaczynajmy perły od zera :haha:
 

DeletedUser14806

Guest
Sama się buduje bo właściciel nie wydaje na jej budowę ani pr-a. Żadnego wrzucania sobie albo wymiany. To wtedy bonus może rosnąć nawet i co 10 poziomów a i tak sie opłaca :).
Stawiam, że do końca roku będą Arki na poziomie co najmniej 400. Ciekawe jaki to będzie bonus ;)

Maks moze nie siej fermentu , sam buduje arke i jeszcze nie bylo tak zebym niemusiał wydac własnych pr na poziom , im wyrzej tym jest trudniej wiec nie demonizujmy tak tej perły bo jest owiele wiecej problemów na foe , a jak ktos zazdrosci to niech sam buduje i tyle.

Dodam ze CHF daje 5% co poziom i jakos nikt nie protestuje , arka obecnie daje mi 0.5% co poziom i wymaga o wiele wiekszego nakładu pr...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14757

Guest
Oj tam, to była odpowiedź na pytanie o samobudowanie się poziomów. Jasne, że jak się chce podnieść o jeden poziom dziennie to trzeba swoje pr-y zainwestować. Ale cóż innego macie z nimi robić :) Ja ciągle się czaję na te trzecie miejsca ale chyba będę musiał podnieść swoją bo 10 poziom to jednak trochę nisko :)
 

DeletedUser14806

Guest
No własnie , skoro to zgodne z regulaminem to niewidze problemu dlaczego inni niemogą budowac
 

DeletedUser4614

Guest
PIERWSZE i DRUGIE miejsce ma proporcjonalne nagrody , 3 miejsce to juz ostry zjazd w nagrodach - ok 1/3 zwrotu PR w porównaniu do drugiego miejsce.

Wiec do kazdego poziomu trzeba setek PR aby zakonczyc poziom. Np. jesli dokona sie wymiany z osobą o podobnych Bonusie % zwrotu, to i tak traci sie dziesiątki PR, zeby być na pewnym trzecim miejscu.

Maksymalny poziom wynosi 90%, przy 80 .... kolejne poziomy dają po 0,1% co daje kilka PR na poziom , jest to zwykle nie opłacalne

WYzwaniem budowanie jest arki z 60 na 80 poziom , gdyz wzrost jest o 0,5% ....

Szkoda ze projektanci nie przewidzieli, że trzeba bedzie przerzucac setki paczek po 10 PR... klikania jest co nie miara ...
 

DeletedUser12078

Guest
Marudzicie ;). Ja robiłam interesy z arkowiczem na wysokim poziomie (ja mu wpłacam mniej, on mi więcej, bo ma duży zwrot, ale musi mieć 1 miejsce) i dla obojga była to korzyść. Sama arki nie mam, ale jak uzbieram plany to na pewno postawię.
 

DeletedUser14757

Guest
Wychodzi na to, że 80 poziom Arki jest tym granicznym. Powyżej wzrost bonusu jest symboliczny. Do tego od 52 poziomu spada poziom zwrotu za 1 miejsce. Na 81 poziomie jest już poniżej 25%, gdzie wcześniej maksymalnie było 29,96%.
Jaka perła będzie teraz na topie? Canaveral? Ciekawe od którego poziomu przyrasta 1 pr co dwa poziomy :D
 

DeletedUser3372

Guest
pozwolcie ze dolacze sie do tej dyskusji w nazwie to miala byc gra strategiczno-ekonomiczna i gdzie to sie podzialo to powinno byc kto mi nabije wiekszy poziom w perle chyba pogubilo sie wlodarzom gry zamierzenia ktore od poczatku sobie narzucili jednym slowem gra staje sie monotonna i to strasznie
 

DeletedUser15227

Guest
pozwolcie ze dolacze sie do tej dyskusji w nazwie to miala byc gra strategiczno-ekonomiczna i gdzie to sie podzialo to powinno byc kto mi nabije wiekszy poziom w perle chyba pogubilo sie wlodarzom gry zamierzenia ktore od poczatku sobie narzucili jednym slowem gra staje sie monotonna i to strasznie

Staraj sie używać znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinki, etc). Takie wielokrotnie złożone zdanie trudno zrozumieć. Co do tematu. Rozwijanie pereł spełnia kryteria "strategii i ekonomi".
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Staraj sie używać znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinki, etc). Takie wielokrotnie złożone zdanie trudno zrozumieć. Co do tematu. Rozwijanie pereł spełnia kryteria "strategii i ekonomi".

Kryteria rozwoju, zabawy, gry, jak i normy unijne też. Nie zmienia faktu że granie dla 80 lvl arki czy 100 alka, ma równie strategiczny cel jak zdobycie miliardowego medalu do kupki, czy napisanie 10 000 postu na forum... Strategia rozwoju i infrastruktury, jeszcze nie zaczęto budować autostrady a juz straciło to sens bo przewyższa koszty nad potrzeby, ale mimo to zrobimy w 2035 why not...
 

DeletedUser15227

Guest
Kryteria rozwoju, zabawy, gry, jak i normy unijne też. Nie zmienia faktu że granie dla 80 lvl arki czy 100 alka, ma równie strategiczny cel jak zdobycie miliardowego medalu do kupki, czy napisanie 10 000 postu na forum... Strategia rozwoju i infrastruktury, jeszcze nie zaczęto budować autostrady a juz straciło to sens bo przewyższa koszty nad potrzeby, ale mimo to zrobimy w 2035 why not...

Zawsze ktoś coś rozwiał. Wcześniej było to Alcatraz teraz Arka. Kazdy orze jak może.
 
Status
Zamknięty.
Do góry