Problem z zadowoleniem/entuzjazmem

Bożka123

Hrabia
Czy zauważyliście, że coraz więcej budynków daje ujemne zadowolenie? Czy macie już problemy z utrzymaniem entuzjazmu?
Wygląda, że powoli staje się to kolejną zmienną, którą trzeba brać pod uwagę przy rozbudowie miasta.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Szczerze też się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że moi mieszkańcy nie są już zachwyceni. Pierwsza reakcja: jakim cudem!? Przecież było tysiące nadwyżki; już z rok nie spoglądałem na te wartości. No to druga myśl: A, budynki halloweewe i na pewno to przez te, których nastawiałem sporo: Wieży szepczących horrorów. Ale najeżdżam na szczegóły, patrzę i nie dowierzam - one podnoszą poziom Zadowolenia! No to o co chodzi? - zadałem sobie pytanie. Pomyślałem: Tegoroczna główna nagroda - Laboratorium potworności, by tyle odejmowało? No nie - ten budynek to w ogóle w żaden sposób na Zadowolenie nie ma wpływu...
No to co się stało? Ano właśnie to, że postawiłem też mnóstwo tych powalających (bo wywołujących zachwyt u połowy Graczy, z którymi rozmawiałem), Wież burzy, które obniżają porządnie Zadowolenie. Przecież wieża 1x1.. kto by się spodziewał - a jednak! W dodatku budynki z Zestawu ektoplazmowych koszmarów, którego fragmenty wytwarza Laboratorium potworności (Ektoplazmowe eliksiry Baru Batsy'ego i Koszmarna skrzynka rancza potworów) też sporo odejmują nam tego Zadowolenia.

Więc nie jesteś sama, @Bożka123! Byłem tak samo zaskoczony jak Ty!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Szczerze też się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że moi mieszkańcy nie są już zachwyceni. Pierwsza reakcja: jakim cudem!? Przecież było tysiące nadwyżki; już z rok nie spoglądałem na te wartości. No to druga myśl: A, budynki halloweewe i na pewno to przez te, których nastawiałem sporo: Wieży szepczących horrorów. Ale najeżdżam na szczegóły, patrzę i nie dowierzam - one podnoszą poziom Zadowolenia! No to o co chodzi? - zadałem sobie pytanie. Pomyślałem: Tegoroczna główna nagroda - Laboratorium potworności, by tyle odejmowało? No nie - ten budynek to w ogóle w żaden sposób na Zadowolenie nie ma wpływu...
No to co się stało? Ano właśnie to, że postawiłem też mnóstwo tych powalających (bo wywołujących zachwyt u połowy Graczy, z którymi rozmawiałem), Wież burzy, które obniżają porządnie Zadowolenie. Przecież wieża 1x1.. kto by się spodziewał - a jednak! W dodatku budynki z Zestawu ektoplazmowych koszmarów, którego fragmenty wytwarza Laboratorium potworności (Ektoplazmowe eliksiry Baru Batsy'ego i Koszmarna skrzynka rancza potworów) też sporo odejmują nam tego Zadowolenia.

Więc nie jesteś sama, @Bożka123! Byłem tak samo zaskoczony jak Ty!
te 1x1 to pierdoły, te 2x3 budynki z teog eventu, to jest przesada
-30k xd
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
te 1x1 to pierdoły, te 2x3 budynki z teog eventu, to jest przesada
-30k xd
2x3? O tych Wieżach, co zapewniają dwa bonusy dla armii ofensywnej mówisz, tak? To zerknij dobrze - właśnie sam się zdziwiłem; one dodaję Zadowolenie haha :)

Niemniej już przeszło mi przez myśl, czy paru Placów Zwycięzców nie wyjąć z Inwentarza..

ale cóż, najwyżej perłe od zadowolenia - alcatraz, bedzie trzeba podniesc ;D

Bo ja to mam już Alcatraz na 136, te poziomy idą wolniej, a podniesiesz w górę i kilka stówek do przodu tylko jesteś. Wolę do 140 dojechać i Arkę ciągnąć - Monet i Zaopatrzenia teraz w nadmiarze wydaje mi się, że leci - i to sporym przez chociażby GPC, budynki produkujące butelki z premią do Monet...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
2x3? O tych Wieżach, co zapewniają dwa bonusy dla armii ofensywnej mówisz, tak? To zerknij dobrze - właśnie sam się zdziwiłem; one dodaję Zadowolenie haha :)
niee, spa kapibary i śniezna kula
jedno 2x3, drugie 3x2.
to są budynki z event passa (złotego bądź srebrnego) Do tego zimowa wieża cudów daje fragmenty zestawu dającego własnie te budynki.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Wybacz, nie zauważyłem dopisku z tego budynku. Jak mówisz, że to dopiero przesada to chyba wolę tego nie ruszać... Jak tendencja taka będzie to niedługo obok tych mniejszych budynków gdzieś się Gaję postawi, a nie Ty o podnoszeniu Alcatraz myslisz hehe ^^
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
w sumie faktycznie, tylko na zloto i młotki aktualnie <czlowiek juz nawet zapomniał na co to wpływa xd>
jeszcze w eventach jest zadania zachwyć swoich poddanych, akurat u mnie zadowolenie było na minusie ( na szczęście małym) więc budowa paru dekoracji pomogła zrobić to zadanie, później zrobił się trochę większy minus, bo postawiłem budynek z ujemnym zadowoleniem, więc finalnie byłem zmuszony usunąć WI, przez co zadowolenie podskoczyło, choć dalej balansuje na granicy 100/120%, zadowolenia, choć z biegiem czasu zacznie ono rosnąć
w ostatnim czasie to gorszym problemem była motywacja i jej brak, ale event to już rozwiązał
 

Bożka123

Hrabia
jeszcze w eventach jest zadania zachwyć swoich poddanych, akurat u mnie zadowolenie było na minusie ( na szczęście małym) więc budowa paru dekoracji pomogła zrobić to zadanie, później zrobił się trochę większy minus, bo postawiłem budynek z ujemnym zadowoleniem, więc finalnie byłem zmuszony usunąć WI, przez co zadowolenie podskoczyło, choć dalej balansuje na granicy 100/120%, zadowolenia, choć z biegiem czasu zacznie ono rosnąć
w ostatnim czasie to gorszym problemem była motywacja i jej brak, ale event to już rozwiązał
Tawerna rozwiązuje problem.
 

Dixaroc

Baron
w sumie faktycznie, tylko na zloto i młotki aktualnie <czlowiek juz nawet zapomniał na co to wpływa xd>
Nigdzie nie widzę, aby to było opisane, ale wpływa też na liczbę uzyskiwanych punktów w rankingu walk w wieżach PvP. Przynajmniej tak wynika z okienka z wynikiem walk.
Jak dla mnie zadowolenie było problemem jedynie na początku. Wież z eventu nie stawiałem zbyt wiele, bo interesowały mnie jedynie te, które mogłem ulepszyć do elektrycznych wież burzy. Myślę, że mogłoby być fajnie, jakby w końcu miało to jakiś istotniejszy wpływ, albo sam nie wiem co...
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Nigdzie nie widzę, aby to było opisane, ale wpływa też na liczbę uzyskiwanych punktów w rankingu walk w wieżach PvP. Przynajmniej tak wynika z okienka z wynikiem walk.
Jak dla mnie zadowolenie było problemem jedynie na początku. Wież z eventu nie stawiałem zbyt wiele, bo interesowały mnie jedynie te, które mogłem ulepszyć do elektrycznych wież burzy. Myślę, że mogłoby być fajnie, jakby w końcu miało to jakiś istotniejszy wpływ, albo sam nie wiem co...

a w sumie tez prawda, czyli poniekąd na ranking też

Tutaj może pozwolę sobie Panowie sprostować - bo celowo już tej informacji nigdzie nie znajdziecie. Mniej więcej półtora roku temu zdecydowaliśmy się na usunięcie modyfikatora współczynnika, który otrzymujecie za walki. W rezultacie każdy Gracz, niezależnie od zapewnianego Zadowolenia w mieście, otrzymuje za walkę punkty pomnożone zawsze razy współczynnik 1,2 (czyli tyle punktów jak wcześniej, gdy mielibyście zachwyconych mieszkańców). :rolleyes:

Już podrzucam link do ogłoszenia aktualizacji, w której wprowadziliśmy tę zmianę. Łapcie: KLIK
 

Dixaroc

Baron
Tutaj może pozwolę sobie Panowie sprostować - bo celowo już tej informacji nigdzie nie znajdziecie. Mniej więcej półtora roku temu zdecydowaliśmy się na usunięcie modyfikatora współczynnika, który otrzymujecie za walki. W rezultacie każdy Gracz, niezależnie od zapewnianego Zadowolenia w mieście, otrzymuje za walkę punkty pomnożone zawsze razy współczynnik 1,2 (czyli tyle punktów jak wcześniej, gdy mielibyście zachwyconych mieszkańców). :rolleyes:

Już podrzucam link do ogłoszenia aktualizacji, w której wprowadziliśmy tę zmianę. Łapcie: KLIK
To usuńcie po prostu ikonkę zadowolenia w wynikach walk, bo wprowadza w błąd.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tutaj może pozwolę sobie Panowie sprostować - bo celowo już tej informacji nigdzie nie znajdziecie. Mniej więcej półtora roku temu zdecydowaliśmy się na usunięcie modyfikatora współczynnika, który otrzymujecie za walki. W rezultacie każdy Gracz, niezależnie od zapewnianego Zadowolenia w mieście, otrzymuje za walkę punkty pomnożone zawsze razy współczynnik 1,2 (czyli tyle punktów jak wcześniej, gdy mielibyście zachwyconych mieszkańców). :rolleyes:

Już podrzucam link do ogłoszenia aktualizacji, w której wprowadziliśmy tę zmianę. Łapcie: KLIK
w sumie faktycznie, bylo cos takiego, ale wtedy nikt sie tym nie przejmowal xd
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
To usuńcie po prostu ikonkę zadowolenia w wynikach walk, bo wprowadza w błąd.

Nie wiem, czy zerknąłeś na ogłoszenie, do którego umieściłem link. Jeśli nie - to zacytuję jego fragment, który odnosi się do usunięcia omawianego modyfikatora:

Usunęliśmy modyfikator za zadowolenie dla punktów za walki i zastąpiliśmy go stałym modyfikatorem 1,2. Oznacza to, że zadowolenie nie będzie miało od teraz wpływu na punkty zdobywane za walki, a zamiast tego zawsze dostaniecie tyle punktów, jak gdybyście mieli zachwyconych mieszkańców miasta. Dokonaliśmy tej zmiany, ponieważ dynamiczny modyfikator zadowolenia znacznie zwiększał obciążenie serwera. Było to zwłaszcza widoczne w momencie rozpoczęcia nowego sezonu Gildyjnych Pól Chwały. Uważamy, że znaczna część Graczy, która aktywnie bierze udział w walkach i tak ma zachwyconych mieszkańców. Dla innych, zmiana ta sprawi, że będą zdobywać więcej punktów za walki. Później usuniemy również ikonę zadowolenia z okna wyników bitwy. W wyniku tej zmiany wydajność serwerów powinna być znacznie lepsza, zwłaszcza gdy wielu Graczy wykonuje walki w tym samym czasie.

Najważniejsza więc była, przy usunięciu modyfikatora za Zadowolenie, poprawa wydajności naszych serwerów - a na kwestię płynności gry bardzo dużo Graczy (na pewno znacznie więcej niż chociażby aktualnie) się wówczas skarżyło - dlatego zdecydowaliśmy się na usunięcie samego modyfikatora w trybie cito, bez likwidowania szczegółów związanych z tą funkcjonalnością, W międzyczasie pojawiały się większe problemy, które polecano traktować priorytetowo i rozwiązywać w pierwszej kolejności. A w grach jest jak jest - realia są takie, że często pojawia się coś na tyle ważnego, co trzeba szybko (lub nawet niezwłocznie) naprawić (i rozwiązanie potwierdzonych przez Support błędów zostaje przesunięta na później w kalendarzu Techników).

W omawianym przez nas przypadku: zmiana tak naprawdę wymaga wizualnej poprawki (ale też nie do załatwienia w frazeologiczne 5 minut), a nie oszukujmy się - nie były/nie są to zazwyczaj poprawki wysoko na liście priorytetów. A zauważ proszę, źe nie ukryliśmy jednak przed Wami wyłączenia samej funkcjonalności (umieściliśmy stosowną informację w ogłoszeniu, wraz z naprawdę szczegółowymi wyjaśnieniami).

Z mojej strony, jak i w imieniu całego Zespołu mogę, mogę zapewnić Cię, że nasi Programiści naprawdę w tym czasie nie próżnowali i dzięki nim w grze pojawiała się masa nowych elementów (których stworzenie od strony technicznej to naprawdę był bardzo wymagający i przede wszystkim czasochłonny proces). A w dodatku w tym czasie intensywnie pracowali nad rzeczywiście wieloma błędami - zwróć proszę uwagę, ile umieściliśmy w tym czasie ogłoszeń o aktualizacjach, a tam z reguły znajdują się informacje o poprawkach usterek.
Z naszej strony mogę obiecać, że wyślemy stosowną „przypominajkę”. Od Was jednak liczymy na wyrozumiałość i prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Czyli reasumując zadowolenie ma wpływ tylko na kasę i młotki czy na coś jeszcze ?
Zgadza się - odkąd usunęliśmy modyfikator za Zadowolenie dla punktów za walki - tylko ma wpływ na ilość tych dwóch zasobów. Oczywiście nie dotyczy to produkcji z Pereł Architektury; powiększana lub pomniejszana jest ilość zdobywanych Monet i Zaopatrzenia w budynkach mieszkalnych i produkcyjnych.
 
Do góry