Perły architektury

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18590
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18590

Guest
Czy aby postawić np. wieżę Babel trzeba zebrać wszystkie plany, czy da się mając np. 2 ją postawić i będzie funkcjonować tylko np. słabiej. Nie mam jak sprawdzić bo za mało towarów a zanim wyprodukuje i dokupię to potrwa długo i z tąd pytam :)
 

Kaluta

Wójt
Nie. Musisz mieć komplet planów + towary. Następnie musisz mieć pr, by zdjąć rusztowania, mogą Ci w tym pomóc inni gracze.
 

DeletedUser18590

Guest
O co chodzi z tym pomaganiem innym graczom, bo daje gościowi np. 2 punkty rozwoju, pisze mi że za ten wkład dostanę ileś tam pkt. rozwoju, medali i plan i guzik nic nie dostaje... To się skumuluje i dostanę jak osiągnie kolejny poziom czy jak?
 

Atli

Hrabia
O co chodzi z tym pomaganiem innym graczom, bo daje gościowi np. 2 punkty rozwoju, pisze mi że za ten wkład dostanę ileś tam pkt. rozwoju, medali i plan i guzik nic nie dostaje... To się skumuluje i dostanę jak osiągnie kolejny poziom czy jak?

Dostaniesz, jeśli znajdziesz się na punktowanym miejscu.

P.S. Jeśli dany poziom zostanie osiągnięty, a Ty nie załapiesz się na podium (bo ktoś Cię przebije) to Twoje punkty przepadają - nie ma czegoś takiego jak kumulacja.
 

DeletedUser18590

Guest
Aaaa czyli tylko ten co najwięcej komuś nabije cokolwiek dostaje. Podium rozumię jako jedno miejsce? 10 sponsorow np. i jeden najbogatszy cokolwiek dostaje? Aha. Wpieprze 50 punktów i nagle ktoś mnie jednym przebje i zgarnie wszystko a ja nic. Super :D :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5256

Guest
Aaaa czyli tylko ten co najwięcej komuś nabije cokolwiek dostaje. Podium rozumię jako jedno miejsce? 10 sponsorow np. i jeden najbogatszy cokolwiek dostaje? Aha. Wpieprze 50 punktów i nagle ktoś mnie jednym przebje i zgarnie wszystko a ja nic. Super :D :D
Nie. jak będziesz miał Arkę na 80 poziomie to dostajesz dodatkowo bonus 90%. Wtedy np. zajmując 1. albo 2. miejsce w Arkę lub Wieży Inno na poz. pow. 35lvl zarabiasz PR. Jak masz zgrany klan w którym jest kilka osób co ma Arkę z bonusem 90% to perły rosną jak na drożdżach.
 

DeletedUser16730

Guest
Podium rozumię jako jedno miejsce? 10 sponsorow np. i jeden najbogatszy cokolwiek dostaje?

Wejdź do perły w rozbudowie, przecież widać ile kto dostaje za które miejsce. Po prawej stronie obok nicka. Na serio to jest takie skomplikowane popatrzeć i się zastanowić nad tym co tam jest?

Wpieprze 50 punktów i nagle ktoś mnie jednym przebje i zgarnie wszystko a ja nic. Super

Na serio myślisz, że w każdej perle jest po kilku/kilkunastu frajerów? To ma szerszy kontekst i więcej aspektów niż jedna prosta zasada, czyli ma się zwrócić.
 

DeletedUser18590

Guest
Hmmm... No ja póki co czytam to co pisze. Kliknąłem komuś po raz pierwszy w takie doładowanie na początek 2 pkty i pisało że dostanę tyle i tyle, nademną i podemną inni dałem 5pkt itp.. I nic nie dostaje... Dlatemu pytam bo nie zczaiłem o co chodzi. Nie doszedłem tak daleko albo inaczej nie wgłębiałem się w ogóle w perły arch. Pisze mi jak byk że za te punkty dostanę to i to a skoro nie mam nic to pytam kiedy to się dostaje... Wniosek taki że jeśli nie mam postawionej żadnej perły nie ma sensu tam się pchać. Myślałem że dzięki temu sam dostanę jakie plany szybciej i coś zbuduje. heh ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Warto się pchać, ale lepiej w te niskie poziomy. Szybciej się kończy dany poziom przez to, że mniej PR (Punktów Rozwoju) jest wymagane. Na początku staraj się o plany Zeusa i Latarni z Faros. Zeus daje bonus do ataku i jest malutki, a latarnia bonus do młotków. Później Katedra (od ataku i monety raz na 24h) oraz Hagia (bonus do monet). Warto poczytać wszelkie wiki :)
https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Strona_główna
 

HuanMing

Książę
Jeszcze jedno, mogłeś przegapić. Każdy poziom perły ma wymagane X PRów do ukończenia. Więc to nie jest tak, że zawsze ktoś Cię może przegonić. Trzeba popatrzeć ile PRów zostało do ukończenia poziomu perły, pomyśleć ile trzeba wrzucić żeby ktoś Cię nie "przebił", zastanowić się czy Ci się to opłaca i już :) Inwestowanie w perły to najszybsza metoda zdobywania planów pereł które Cię interesują.
 

DeletedUser5256

Guest
Aby zdobyć szybko plany to najlepiej zajmować 5lvl w perłach na wysokich poziomach, +40. Np CdM na 40 lvl za 5. miejsce daje 4 plany, koszt ok 8PR. Wyczaj ekipę co dokłada sobie nawzajem do pereł bo mają Arkę na 80lvl. Dołącz do ich gildi. 1 lvl wbiają dziennie i małym kosztem możesz mieć w kilka dni wszystkie plany.
 

DeletedUser17360

Guest
nie wiem czy ktoś już o to pytał,ale jestem bardzo ciekawy jak nie którzy gracze zdobywają perły które dopiero są dostepne np. w ostatniej epoce?
Ja rozumie że wydawają diamenty na kópno wszystkich towarów o mapek ale jak dostali tą pierwszą część mapki aby móc kópić resztę?
 

DeletedUser14109

Guest
Motywka lub plądrowanie z budynków z op, albo wrzutka PR w perłę.
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie wiem czy ktoś już o to pytał,ale jestem bardzo ciekawy jak nie którzy gracze zdobywają perły które dopiero są dostepne np. w ostatniej epoce?
Pierwsza mapka na serwerze jest z motywacji budynków z epoki, wtedy taki szczęśliwiec dokupuje resztę i stawia, ogłasza, że ma i jego znajomi inwestując w tą perłę zdobywają pierwsze plany, dokupują resztę i po kilku godzinach już wszyscy z topki ją mają.

Koszt to 8 x 200 diaxów czyli tyle co nic.
 

DeletedUser17360

Guest
whooo
Pierwsza mapka na serwerze jest z motywacji budynków z epoki, wtedy taki szczęśliwiec dokupuje resztę i stawia, ogłasza, że ma i jego znajomi inwestując w tą perłę zdobywają pierwsze plany, dokupują resztę i po kilku godzinach już wszyscy z topki ją mają.

Koszt to 8 x 200 diaxów czyli tyle co nic.
whoaw to już zrozumiałem , a materiały to na siłę muszą kupić
 

DeletedUser6720

Guest
Moze ktos mi wytlumaczy, pojawia sie info od graczy rozbudowujacych ze np proponuja 1 miejsce w perle za 1,9 lub 1,85 - czyli za ile PR, jak to liczyc, jak się umawiać na takie wymiany - proszę łopatologicznie jesli mozna ;)
 

bartekmod

Książę
Arka daje bonus do zwrotów z inwestowania w Perły, na 80 poziomie daje 90% (powyżej tego poziomu bonus wzrasta już bardzo wolno o 0,1%), dlatego też 1,9 to bardzo dobry przelicznik i takie propozycje od innych przyjmuj z podziękowaniem
oznacza to, że jeżeli w Twojej Perle za pierwsze miejsce jest zwrot 100 PR, to osoba z taką Arką na 80 poziomie dostanie zwrot 190 PR... inwestując u Ciebie 190 PR wyjdzie na 0, nie straci ani 1 PR, a Ty dostaniesz punkty "gratisowe"...
Gracz nieposiadający w ogóle Arki da Ci 100 PR i wyjdzie na 0... ale Ty dostaniesz o 90 PR mniej

a teraz wyobraź sobie że mówimy o zwrocie podstawowym na wysokim poziomie późnoepokowej Perły rzędu 2000 PR, gdzie Gracz dostanie zwrot 3800 PR... 1800 PR różnicy wkładu w Perle
 

DeletedUser16103

Guest
Na początku staraj się o plany Zeusa i Latarni z Faros. Zeus daje bonus do ataku i jest malutki, a latarnia bonus do młotków. Później Katedra (od ataku i monety raz na 24h) oraz Hagia (bonus do monet).

tu pozwole sie nie zgodzic, Zeus i faros tak (dla towaru bo mlotkowna poczatku i radochy mamy nadmiar) pozniej bubel (dla ludkow i towaru (nego w wyprawach)) i castel.. HS i katedra to do postawienia po alku
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
tu pozwole sie nie zgodzic, Zeus i faros tak (dla towaru bo mlotkowna poczatku i radochy mamy nadmiar) pozniej bubel (dla ludkow i towaru (nego w wyprawach)) i castel.. HS i katedra to do postawienia po alku
A ja ci powiem, że dużo tu zależy od stylu gry, więc i twoje i moje podpowiedzi są dobre. Ty piszesz, że młotków i zadowolenia mamy w nadmiarze, a ja ci powiem, że zacząłem grę na jednym świecie i właśnie tego nie miałem w nadmiarze. Dużo zależy tu od aktywności.
 

DeletedUser5256

Guest
A ja ci powiem, że dużo tu zależy od stylu gry, więc i twoje i moje podpowiedzi są dobre. Ty piszesz, że młotków i zadowolenia mamy w nadmiarze, a ja ci powiem, że zacząłem grę na jednym świecie i właśnie tego nie miałem w nadmiarze. Dużo zależy tu od aktywności.
Tyle że przed pojawieniem się pereł był chroniczny brak młotków, teraz nie ma co spieszyć się z drzewkiem technologii, a wydane PR na budowę czegoś co trzeba będzie wywalić w przyszłości jest bez sensu. Zwolnij z odkrywaniem albo pomijaj budowę domków co epokę. Ładuj w perły wojskowe/atak, wyprawy zwrócą się i dostajesz tam młotki i towary. Relikvie nawet na 1 lvl. obowiązkowo. Jak dojdziesz do końca drzewka to perły od młotków, towarów będą zbędne. Broń Boże pomyśleć o Koloseum, czy perłach obronnych.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tyle że przed pojawieniem się pereł był chroniczny brak młotków, teraz nie ma co spieszyć się z drzewkiem technologii, a wydane PR na budowę czegoś co trzeba będzie wywalić w przyszłości jest bez sensu. Zwolnij z odkrywaniem albo pomijaj budowę domków co epokę. Ładuj w perły wojskowe/atak, wyprawy zwrócą się i dostajesz tam młotki i towary. Relikvie nawet na 1 lvl. obowiązkowo. Jak dojdziesz do końca drzewka to perły od młotków, towarów będą zbędne. Broń Boże pomyśleć o Koloseum, czy perłach obronnych.
Nie śpieszę się z epokami i nie zmieniam co epokę domków. Nie sądze, by cokolwiek co wymieniłem nie przydało się (więc wydawanie PR na to nie jest bez sensu), bo jak już napisałem zależy to od stylu gry. Na świecie, na którym gram od początku, mam wszystkie perły wymienione przeze mnie i nie uważam, by któraś była postawiona bez sensu. Nawet nie myślę o kasacji żadnej z nich. Jakbym grał dzień w dzień cyklicznie to wtedy inna rozmowa, bo młotków miałbym od groma, jak i reszty (młotków, towarów itp).
 

DeletedUser5256

Guest
A ja myślałem że to strategia ale OK można budować co się chce i wyprodukować 5mld. młotków zawsze może przyjść niespodziewany balans i młotki które do niczego się nie liczą, będą na wagę złota.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A ja myślałem że to strategia ale OK można budować co się chce i wyprodukować 5mld. młotków zawsze może przyjść niespodziewany balans i młotki które do niczego się nie liczą, będą na wagę złota.
Nie rozumiesz chyba o co chodzi. Nie widzę jakoś u siebie 5 mld młotków, a mam dużo budowli je dających ;). Strasznie się uparłeś swojej opinii, a napisałem ci, że to zależy wszystko od stylu gry. Ile razy dziennie wchodzisz, na ile nastawiasz produkcję, jakie domki zbudujesz, itd. itp... Co gracz to może być inne rozwiązanie. Oczywiście są perły, których w sumie nie ma co stawiać (najszybszy przykład - Notre Dame).
 

DeletedUser5256

Guest
Nie rozumiesz chyba o co chodzi. Nie widzę jakoś u siebie 5 mld młotków, a mam dużo budowli je dających ;). Strasznie się uparłeś swojej opinii, a napisałem ci, że to zależy wszystko od stylu gry. Ile razy dziennie wchodzisz, na ile nastawiasz produkcję, jakie domki zbudujesz, itd. itp... Co gracz to może być inne rozwiązanie. Oczywiście są perły, których w sumie nie ma co stawiać (najszybszy przykład - Notre Dame).
Zostałeś Pan świetnym trollem, nie rozumiesz chyba o co chodzi, uparłeś się przy swojej opinii o tym że można zbudować co się chce, tyle że to każdy to wie. Ktoś może być ciekawy co się opłaci a co nie. A porada żeby inwestować w niskie perły to też jest nietrafiona. najlepiej inwestować w te co szybko są kończone lvl. plus mały koszt planów, czyli przedział 30-60lvl i polować na ostatnie miejsce. Niektórzy dziennie robią 1 lvl.
 
Status
Zamknięty.
Do góry