Jednostki z przyszłej ery a zadania powtarzalne.

deliryk

Wicehrabia
no mu chodzilo, ze zbytnio sie nie oplaca zostawac w nizszych jezeli ktos chce robic duzo gpc

ja zostalem.dla zasady, ale zasada juz nie ta sama co pare lat temu... zbyt latwo zdobywa sie teraz wiecej ataku ;) takze i chyba na mnie pora na awans..
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ponad 30k walk tysiące diamentów i tysiące pr, czyli pola po przejściu z żelaza do ep(zdobycie antygrawitacyjnych wystarczy)
Powiedz to jeszcze raz że się nie opłaca...
co się nie opłaca?

Mówisz o jednorazowym przypadku - że jedne pola tak zrobisz - pełna zgoda

a koleżanka chciała mieć wojska do przodu z epok by robić wiecej walk na każde GPC w swojej aktualnej. No tak to nie działa moim zdaniem xD

Ja zawsze polecam leciec do EP, nawet z zerowym atakiem.
 

Dixaroc

Baron
Dla mnie zdobywanie jednostek z wyższej ery (zwłaszcza wyżej niż o jedną) jest exploitem. Oczywiście, że da się jechać przez GPC jak gorący nóż przez masło i to co sezon. Wystarczy przecież zmieniać je odpowiednio często. Nawet, jeżeli to ograniczy liczbę walk, które można zrobić za jednym razem. Na początku tłuczesz i tak jednostkami z epoki i dopiero później wrzucasz te z AP. Na pełne mistrzostwa powinno spokojnie wystarczyć. Być może nawet na więcej. Nie wspomnę o tym, że jak wpakuje się takie jednostki w EP do armii obronnej to taka osoba jest właściwie nie do ruszenia na PvP, a jednostek też nie traci.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dla mnie zdobywanie jednostek z wyższej ery (zwłaszcza wyżej niż o jedną) jest exploitem. Oczywiście, że da się jechać przez GPC jak gorący nóż przez masło i to co sezon. Wystarczy przecież zmieniać je odpowiednio często. Nawet, jeżeli to ograniczy liczbę walk, które można zrobić za jednym razem. Na początku tłuczesz i tak jednostkami z epoki i dopiero później wrzucasz te z AP. Na pełne mistrzostwa powinno spokojnie wystarczyć. Być może nawet na więcej. Nie wspomnę o tym, że jak wpakuje się takie jednostki w EP do armii obronnej to taka osoba jest właściwie nie do ruszenia na PvP, a jednostek też nie traci.
w PVP nie ma żadnego znaczenia. Z tego co kojarze zablokowali możliwość trace punktów przez ataki przeciwników.
Do obrony miasta - totalnie się nie opłaca - bo te 8 niebieskich slotów przeszkadza w innych walkach.

Jak najbardziej jest to exploit (pełna zgoda), ale totalnie bezużyteczny. Poniżęj PM możesz dojść max z armią do PM. Szału nie ma, na GPC też cudów nie narobi. powyżej PM - da się do EP (może ciut dalej) też bez przesady, aż tyle to nie zmieni, te antygrawitki i tak zginął od czasu do czasu, więc pytanie czy warto te 45 diax na wskrzeszenie wydawać.

Jest to tak pomijalna rzecz, te kilka jednostek z epoki do przodu, że nie dziwie się, że jest jak jest i nikt tego nie rusza- bo nie ma sensu.
 

Dixaroc

Baron

Marik

Książę
Dla mnie zdobywanie jednostek z wyższej ery (zwłaszcza wyżej niż o jedną) jest exploitem.
Moment czyli jak inno daje w eventach towary z epoki wyżej, jak możesz budować perły z wyższych epok, czy nawet zbierać plany z epok wyżej to jest ok, ale jak dostaniesz jednostki, (co dziwne niektóre budynki już produkują jednostki z przyszłych epok) to jest exploit?

Gdzie tu logika?!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Moment czyli jak inno daje w eventach towary z epoki wyżej, jak możesz budować perły z wyższych epok, czy nawet zbierać plany z epok wyżej to jest ok, ale jak dostaniesz jednostki, (co dziwne niektóre budynki już produkują jednostki z przyszłych epok) to jest exploit?

Gdzie tu logika?!
a to, że to towary to waluta, którą mozesz handlować i zdobyć w każdej ilości - kwestia ceny.

Jednostki są limitowane do kilku max do zdobycia w taki sposób.
 

koordi

Wójt
Moment czyli jak inno daje w eventach towary z epoki wyżej, jak możesz budować perły z wyższych epok, czy nawet zbierać plany z epok wyżej to jest ok, ale jak dostaniesz jednostki, (co dziwne niektóre budynki już produkują jednostki z przyszłych epok) to jest exploit?

Gdzie tu logika?!
Poziom wyżej to nigdy nie problem, ale kilka epok wyżej to trochę dziwne.

Ale tak jak Grzechu pisze, de facto jeśli ktoś chce cisnąć gpch, nawet na niskich % to i tak nie ma sensu.

Moim zdaniem to trochę przyzwyczajenie czy stare praktyki, z dawnych lat.

Należy bardziej skupić się na powodzie czemu ktoś ma niskie statystyki. Byle jaki event i statystyki rosną. Osoby początkujące mają jeszcze większy przyrost, bo nie mają dobrych budynków. Nawet proste budynki eventowe dodawały coś do walki.

Trzeba się postarać by być za słabym na epokę przyszłości lub grać krócej niż 2mc.
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Hej,
Cieszę się, że rozgrzała taka dyskusja, fajnie opisujecie, niektóre sprawy.
Wniosek mam taki i prośba Was o rady.
Czy lepiej dojść do ery i dążyć do antygrawitacyjnych czy lepiej prędko podskoczyć do ery przyszłości.
 

Dixaroc

Baron
Moment czyli jak inno daje w eventach towary z epoki wyżej
Towary to pół biedy, bo możesz mieć towar np. z epoki wyżej (o jedną), ale niekoniecznie wiedzieć jak go wytwarzać lub wykorzystywać samodzielnie. Prosty przykład jak np. żelazny miecz mógł być sprzedany do państwa, które jeszcze nie opanowało wytopu żelaza i bazowało na brązie.

, jak możesz budować perły z wyższych epok, czy nawet zbierać plany z epok wyżej to jest ok
Nigdzie nie napisałem, że jest to ok. Zwłaszcza jeżeli IG próbują zachęcać graczy do przechodzenia do wyższych epok.

, ale jak dostaniesz jednostki, (co dziwne niektóre budynki już produkują jednostki z przyszłych epok) to jest exploit?
Są budynki, które produkują jednostki z przyszłej epoki? Jestem bardzo ciekawy jaki to budynek.
I tak, dla mnie to jest exploit.

Tu odp zależy od tego jakimasz lvl ChF
Nigdy nie rozumiałem koncepcji ChF. Za tyle pr możesz postawić dosyć wysoko perły do statystyk walczących i dzięki temu zdobywać więcej w trakcie GPC, a nawet WG i PvP.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nigdy nie rozumiałem koncepcji ChF. Za tyle pr możesz postawić dosyć wysoko perły do statystyk walczących i dzięki temu zdobywać więcej w trakcie GPC, a nawet WG i PvP.
chodzi o diaxy za zadania. zamiast dostawac 100-200 diaxów za zadanie mozesz ich dostac kilkaset.
+ powtarzalne przy wrzutkach dla towaru. Tak ludzie tak grają, ale do EP moim zdaniem pomijalny problem.
 

Dixaroc

Baron
chodzi o diaxy za zadania. zamiast dostawac 100-200 diaxów za zadanie mozesz ich dostac kilkaset.
+ powtarzalne przy wrzutkach dla towaru. Tak ludzie tak grają, ale do EP moim zdaniem pomijalny problem.
Moim zdaniem to w ogóle pomijalny problem, bo podniesienie ChF do tego poziomu naprawdę trochę kosztuje. Wydaje mi się po prostu, że lepiej jest zainwestować to w Arkę lub w coś, co daje większe możliwości na GPC i w innych walkach. To z kolei daje więcej szans na zdobycie diaxów. I nie wiem czy nie jest przypadkiem tak, że da się ich zdobyć więcej w ten sposób.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Moim zdaniem to w ogóle pomijalny problem, bo podniesienie ChF do tego poziomu naprawdę trochę kosztuje. Wydaje mi się po prostu, że lepiej jest zainwestować to w Arkę lub w coś, co daje większe możliwości na GPC i w innych walkach. To z kolei daje więcej szans na zdobycie diaxów. I nie wiem czy nie jest przypadkiem tak, że da się ich zdobyć więcej w ten sposób.
do 80 lvl nie jest drogie, bez przesady xD 60 lvl nawet jest git. Marginalne koszty, ale na pewno nie jest to az tak ważne przed przechodzeniem dalej.

Zalezy kto jaki ma czas, jak ktos mało walczy to nie bedzie patrzyc na gpc jako na główne miejsce zarobku. Ja np. teraz mam mniej czasu i doceniam "pasywny" dochód z miasta
 

koordi

Wójt
Nie uzależniam GPC od ChF. GPC powinno się robić zawsze, szczególnie jeśli chodzi o awans. Ja po prostu nie lubię GPC, ale to wciąż najlepszy i jeden z najszybszych sposobów na free diaxy

Nigdy nie liczyłem ile się zarabia dzięki chf podczas awansów. W ogóle jeślinma mi coś zająć 200h tylko po to żeby dostać 5000 diaxów to serio wolę już za to zapłacić w PLN
 

Marik

Książę
Są budynki, które produkują jednostki z przyszłej epoki? Jestem bardzo ciekawy jaki to budynek.
I tak, dla mnie to jest exploit.
Np. Ogród cydrowy
Jeśli sami twórcy wprowadzają taką możliwość nie może być to exploitem

Ponadto podałeś przykład towarów w odpowiedzi ja ci dam przykład wojska.
Wyobraź sobie Usa marines przybywających do rdzennych mieszkańców senegalu to takie spotkanie przyszłości z epoką brązu
 

Dixaroc

Baron
w jaki sposób ogród cydrowy to produkuje? xD
przecież on produkuje łotry lub lekkozbrojnego z Twojej epoki....
Nope, 50% na lekkozbrojnego z bieżącej i 50% na lekkozbrojnego z następnej epoki.

Np. Ogród cydrowy
Jeśli sami twórcy wprowadzają taką możliwość nie może być to exploitem
O jedną epokę do przodu, a nie o kilka (jak np. możliwość zdobycia w postępowej antygrawów).

Wyobraź sobie Usa marines przybywających do rdzennych mieszkańców senegalu to takie spotkanie przyszłości z epoką brązu
Wyobraź sobie, że to nadal marines należący do USA, a nie Senegalu.
 

koordi

Wójt
Różnica 1 epoki to nie jest jakieś wielkie halo
Różnica kilku epok czasem to porażka

Niestety ta niekonsekwencja jest i w mapie i w misjach i w perłach. Gdyby posiadanie perły zależało od epoki, to by dużo zmieniło.

Ogród cydrowy robi łotry w Tytanie bo nie ma następnej epoki
 

deliryk

Wicehrabia
są tylko sensowne epoki
zelazo, przyszłośc i jowisz

na pewnym etapie to juz bez roznicy co klepiesz i czym klepiesz wiec po co siedsiec we wczesniejszych epokach
 

Marik

Książę
są tylko sensowne epoki
zelazo, przyszłośc i jowisz

na pewnym etapie to juz bez roznicy co klepiesz i czym klepiesz wiec po co siedsiec we wczesniejszych epokach
Twórcy coraz częściej ,,zachęcają,, do pójścia dalej z epokami, szkoda tylko, że nie pomyśleli jak skrócić arktyke czy ocean. Tak te 3 epoki są najlepsze, wszystko inne to badziew. Jednostki z przyszłych epok mają sens w pierwszych epokach. Np. w ep armia z oceanu czy arktyki nadaje się do wyrzucenia
 

Draka88

Szlachcic zagrodowy
Cześć,

CHF mam na 94, ao na 80 poziomie i aktualnie robię mapę. Jestem w Jesieni sredniowiecza. Czyli głosy są takie, żeby przeskoczyć do przyszłości.
Może podam jeszcze moje statystyki:
a) jednostki atakujące 1012--807
b) obrońcy miasta 492-681
c)GPC 1243- 1026
d)WG 696-1005

Proszę o rady, wnioski wyciągnę :)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Cześć,

CHF mam na 94, ao na 80 poziomie i aktualnie robię mapę. Jestem w Jesieni sredniowiecza. Czyli głosy są takie, żeby przeskoczyć do przyszłości.
Może podam jeszcze moje statystyki:
a) jednostki atakujące 1012--807
b) obrońcy miasta 492-681
c)GPC 1243- 1026
d)WG 696-1005

Proszę o rady, wnioski wyciągnę :)
juz dawno powinienes byc w EP xd
 
Do góry