Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

LimakT

Baronet
Technologia się coraz bardziej rozwija, więc na pewno znajdzie się ktoś kto zrobi szybciej.
O to chodzi w tej grze żeby właśnie tej technologii nie używać. Normalnie masz klikać myszką i liczy się szybkość twojej reakcji.
Jak ktoś próbuje to zautomatyzować żeby część kliknięć za niego same się zrobiły albo 1 kliknięciem parę akcji na raz to jest właśnie bocenie.
1 walka na 1s to było w odniesieniu do GPC. GvG to inna bajka tam można trochę pocudować.
 
O to chodzi w tej grze żeby właśnie tej technologii nie używać. Normalnie masz klikać myszką i liczy się szybkość twojej reakcji.
Jak ktoś próbuje to zautomatyzować żeby część kliknięć za niego same się zrobiły albo 1 kliknięciem parę akcji na raz to jest właśnie bocenie.
1 walka na 1s to było w odniesieniu do GPC. GvG to inna bajka tam można trochę pocudować.
Bardziej mi chodziło, że są szybsze komputery, Internet, sprzęt. Na słabym sprzęcie będziesz wolniej bił. Nie myślałem o botach.
 

ketrab005

Baronet
1 autowalka na sekundę to sensowny ogranicznik. Bez skryptów nie zrobisz szybciej. Nie rozumiem skąd to oburzenie.
Szybkość walk nie jest większym problemem na GVG w większości sektorów bez BOTA można robić spokojnie 5 walk/s

Problemem są oblegi z BOTA. I tu ograniczenie do 1s też nic nie da bo sygnał z BOTA zawsze będzie pierwszy. Człowiek nie ma szans na reakcje szybszą niż program.
 

LimakT

Baronet
Szybkość walk nie jest większym problemem na GVG w większości sektorów bez BOTA można robić spokojnie 5 walk/s

Problemem są oblegi z BOTA. I tu ograniczenie do 1s też nic nie da bo sygnał z BOTA zawsze będzie pierwszy. Człowiek nie ma szans na reakcje szybszą niż program.
Na GvG da rade ale na GPC już nie nie rady tak szybko bić. Mi chodziło o GPC. GvG jak dla mnie jest do wywalenia. Zresztą pracują nad nową funkcjonalnością to pewnie GvG usuną a wprowadzą te rajdy gildyjne czy co tam kombinują.
 

Razzador

Szlachcic zagrodowy
Jak gvg usuną to połowa graczy FOE odejdzie :)

Co do botów: nie dają banów permanentnych za używanie botów i skryptów ale za push który nie szkodzi innym graczom to już jest karany permem. Inno kara tylko za to co gracze robiąby ominąć zakupywanie diamentów za real money. Push do takich rzeczy należy. A karanie graczy za boty im nic nie da, mało tego odbierze graczy których zbanują XD Ale na to ilu graczy zaprzestało gry przez boty to już nie patrzą xD
 

ketrab005

Baronet
Po ostatnich wydażeniach na A gdzi e gracze nawzajem przyznawali się do grania na BOTACH, nie wolno nikogo ani żadnej gildii też nazwyać słowami związanymi z BOT ponieważ grożą za to kary w postaci blokady konta :)
 

LimakT

Baronet
Jak gvg usuną to połowa graczy FOE odejdzie :)

Co do botów: nie dają banów permanentnych za używanie botów i skryptów ale za push który nie szkodzi innym graczom to już jest karany permem. Inno kara tylko za to co gracze robiąby ominąć zakupywanie diamentów za real money. Push do takich rzeczy należy. A karanie graczy za boty im nic nie da, mało tego odbierze graczy których zbanują XD Ale na to ilu graczy zaprzestało gry przez boty to już nie patrzą xD
Nie sądzę żeby połowa graczy FoE grała na PC. Według mnie większość gra mobilnie i ma w nosie to GvG. Natomiast nie znam żadnych statystyk z tym związanych. Jak ktoś zna może sie wypowiedzieć.
Więcej graczy foe odbierze zupełny brak reakcji na boty. W każdej grze tak jest. Jak pojawia się przesadna ilość botów to masę ludzi odchodzi od gry bo nie widzi sensu grać dalej.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie sądzę żeby połowa graczy FoE grała na PC. Według mnie większość gra mobilnie i ma w nosie to GvG. Natomiast nie znam żadnych statystyk z tym związanych. Jak ktoś zna może sie wypowiedzieć.
Więcej graczy foe odbierze zupełny brak reakcji na boty. W każdej grze tak jest. Jak pojawia się przesadna ilość botów to masę ludzi odchodzi od gry bo nie widzi sensu grać dalej.
kolega miał na mysli "połowa aktywnych"
 

Razzador

Szlachcic zagrodowy
Sens by był gdyby support banował bociarzy a nie dawał i bany czasowe. za Push dają perma bez mrugnięcia okiem i możliwości odwoływania.
a za bota nie dają bo im się to nie opłaca ? XD
 

maciuniu

Szlachcic zagrodowy
Kary za korzystanie z botów na platformach internetowych są zazwyczaj stosowane wtedy, gdy konkretna osoba zostanie zgłoszona przez innych użytkowników lub wykryte zostaną podejrzane aktywności. Jednakże, warto zaznaczyć, że nie wszyscy korzystający z botów są wychwytywani i karani. Wielu użytkowników, tak jak ja, ma dodatkowe konta lub używa pomocniczego oprogramowania przez dłuższy czas bez ponoszenia konsekwencji.

Faktem jest, że istnieje pewien stopień subiektywności i preferencji w podejściu do nakładania kar za korzystanie z botów. Niektóre platformy mogą być bardziej surowe i reagować szybko na wszelkie wykryte przypadki naruszeń, podczas gdy inne mogą być bardziej pobłażliwe i skupiać się na bardziej drastycznych przypadkach. Ta różnorodność podejść może budzić pewne kontrowersje w społeczności użytkowników, którzy mogą odczuwać brak spójności w stosowanych sankcjach.

Ostatecznie, dyskusja na ten temat jest ważna, aby zrozumieć, w jaki sposób platformy podejmują decyzje w kwestii kar za korzystanie z botów oraz czy te decyzje są spójne i sprawiedliwe dla wszystkich użytkowników. Może to również skłonić platformy do ulepszania swoich systemów wykrywania naruszeń i podejmowania bardziej obiektywnych działań w celu utrzymania uczciwości i równowagi na platformach internetowych.
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
Ostatecznie, dyskusja na ten temat jest ważna, aby zrozumieć, w jaki sposób platformy podejmują decyzje w kwestii kar za korzystanie z botów oraz czy te decyzje są spójne i sprawiedliwe dla wszystkich użytkowników.
dla mnie bardziej interesujące wydają się motywacje za korzystaniem z takiego oprogramowania. rozumiem jakies makra pomagające w pracy, ale w grze? zmniejszają satysfakcję z rozrywki
 
dla mnie bardziej interesujące wydają się motywacje za korzystaniem z takiego oprogramowania. rozumiem jakies makra pomagające w pracy, ale w grze? zmniejszają satysfakcję z rozrywki
No nie wiem. Grałem kiedyś sporo w parę gier MMO. Znałem "proplayerow", którzy potrafili 3h siedzieć i gapić się jak macro klepie mobki i cieszyć się jak jełopy, bo poziom wpadł :D
 

Marik

Książę
Sens by był gdyby support banował bociarzy a nie dawał i bany czasowe. za Push dają perma bez mrugnięcia okiem i możliwości odwoływania.
a za bota nie dają bo im się to nie opłaca ? XD
To bardzo przykre ale sposób nakładania kar przez support jest czysto subiektywny i zależy od widzi mi się danego supportera, a gracz często nie ma nawet możliwości odwołania się. Wiele razy spotykałem się z perfidnym puschem typu przelanie 80k pr w 1 dzień ( np gracz A podnosił graczowi B arke z 1 na 80 lvl olewając topy 2-5) i mimo zgłoszeń wszystko cacy, a później leci perm za wymianę u graczy którzy robią wg regulanie + eventy. Ubolewam nad faktem że regulamin nie jest taki sam dla wszystkich oraz, że system kar nie jest jasny i przejrzysty. Ze strony graczy było wiele pytań na ten temat i paradoksalnie padło pytanie ,,czy sytuacja x to push?,, - w skrócie, nie taka była odpowiedź. A 3 tygodnie potem inny gracz dostaje perma za to co według innego suportera pushem nie było. Ps. Drogi moderatorze racz nie usuwać tej wiadomości, odnosi się ona do braku jednomyślności supportu, nie neguję kar za dane naruszenie, lecz częsty brak jednolitego stanowiska. Polityka firmy też nie ułatwia życia bo za dużo rzeczy jest niejawnych. Proszę też poproś znajomych z supportu, żeby się do tego odnieśli ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
8) Pushing
Korzystanie z konta pushującego lub świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry. Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.
 
8) Pushing
Korzystanie z konta pushującego lub świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry. Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.
Martwy przepis. W praktyce robią co chcą.
 

Marik

Książę
8) Pushing
Korzystanie z konta pushującego lub świadome uzyskiwanie korzyści z takiego konta prowadzonego przez innego Użytkownika jest łamaniem zasad gry. Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta.
Według jednego z supporterów jeśli inne elementy gry nie są zaniedbywane to pushu nie ma, a według innego jest. Punkt regulaminu, który przytoczyłaś w rzeczywistości nie ma racji bytu, bo ,,każda sprawa jest rozpatrywana idywidualnie,, więc jak coś zawalisz jedyne co ci zostanie to liczyć na to że osoba zajmująca się zgłoszeniem ma bardziej liberalne poglądy niż reszta. Nie ma jednego, jasnego regulaminu dla wszystkich ot cały problem
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
,każda sprawa jest rozpatrywana idywidualnie,
... i powinna. Nie każdy "przelew" jest pushem w myśl tego punktu regulaminu.
Gram na 2 serwerach. Na jednym normalnie, wykorzystując wszystkie dostępne aktywności (może z wyjątkiem GvG ze względu na godzinę). Na drugim na ile czas pozwala. Na obu mam rozbudowae Arki (jedna całkiem przyzwoicie, druga tyle ile było konieczne), na obu mam więc trochę paczek. Jeżeli z pierwszego wykonam akcję
typu przelanie 80k pr w 1 dzień ( np gracz A podnosił graczowi B arke z 1 na 80 lvl olewając topy 2-5
to nie jest to sprzeczne z regulaminem. Gdybym to zrobiła z drugiego, a jeszcze na dodatek w ramach wymiany między serwerami, to nawet nie próbowałabym dyskutować z supportem.
Zgadzam się natomiast z poniższym stwierdzeniem, chociaż sama takich doświadczeń nie mam
To bardzo przykre ale sposób nakładania kar przez support jest czysto subiektywny i zależy od widzi mi się danego supportera, a gracz często nie ma nawet możliwości odwołania się.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zapewne mają jakiś super hiper sposób, który nie jest zrozumiały dla ludzi z zewnątrz. Ciężko powiedziec czy akurat ten punkt powinien byc dokładniejszy czy nie, bo wtedy większość co teraz pushuje, działala by "na granicy" by jej nie przekroczyć.
Dla mnie jak ktoś robi chociaż jedną rzecz poza przekazywaniem PR (chociażby WG) to nie wypelnia "jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywan", gdyż inne elementy - zbiory, WG, motywacja są wykonywane.

osobiście - każdą forme transfery międzyświatowego bym banował - ale to niestety się nie stanie
 

Marik

Książę
Ciężko powiedziec czy akurat ten punkt powinien byc dokładniejszy czy nie, bo wtedy większość co teraz pushuje, działala by "na granicy" by jej nie przekroczyć.
I tu się nie zgodzę, prowadząc samochód masz znaki mówiące ile możesz jechać. Jest 60 to jedziesz maksymalnie 60, oczywiście można szybciej, ale zasady i kary za ich złamanie są jasne. Czy jazda 60km/h przy ograniczeniu do 60 to naprawdę takie nadużycie na które inno nie może sobie pozwolić?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I tu się nie zgodzę, prowadząc samochód masz znaki mówiące ile możesz jechać. Jest 60 to jedziesz maksymalnie 60, oczywiście można szybciej, ale zasady i kary za ich złamanie są jasne. Czy jazda 60km/h przy ograniczeniu do 60 to naprawdę takie nadużycie na które inno nie może sobie pozwolić?
no ale co, zrobią zasade - Push jest wtedy gdy przekazujesz 80% swoich zarobionych PR
I co jak ktoś przekaże 79% to jest super, ale jak 81% to źle? xD mimo, że to będzie różnica np 40 PR?
 

Marik

Książę
no ale co, zrobią zasade - Push jest wtedy gdy przekazujesz 80% swoich zarobionych PR
I co jak ktoś przekaże 79% to jest super, ale jak 81% to źle? xD mimo, że to będzie różnica np 40 PR?
Było by super, napewno dawał byś mniej niż 80 tak dla pewności. Nie ważne jak wielka byłaby różnica, po prostu znałbyś linie której się nie przekracza. Obecnie możesz zrobić mały kroczek i wpie**niczyć się na minę.
 
Do góry