Event historyczny 2024 - dyskusje

hddk

Hrabia
Woodland Wager Retreat - jak dla mnie budynek wygląda na stolik do gier / zakładów / hazardu (wager), ukryty (retreat) gdzieś w lesie (woodland) :)

Polska nazwa: Odwrót Woodlanda Wagera
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
Dokładnie, jakiś leśny zakątek, kryjówka, itp... Ale wymyślić postać Woodlanda Wagera (bo tak to czytam) i zarządzić jego odwrót to dla mnie już za wysoki poziom abstrakcji.

A myślałem, że przetłumaczenie "Trailside Smithy" jako "Kuźnia Trailside" było szczytem :D
 
Irytujące są te ciągłe hiperłącza w ogłoszeniach. Kiedyś gdy ogłaszaliście nowy event to wszystko było w jednym miejscu: komunikat, nagrody, opisy nagród. Teraz klikasz, żeby dowiedzieć się, że jest event i że więcej informacji znajdziesz w innym miejscu, kliknij tutaj, po czym w tym drugim miejscu dowiadujesz się, że jeszcze więcej informacji dostaniesz po przejściu na kolejną podstronę, w tym celu kliknij tutaj.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Woodland Wager Retreat - jak dla mnie budynek wygląda na stolik do gier / zakładów / hazardu (wager), ukryty (retreat) gdzieś w lesie (woodland) :)

Polska nazwa: Odwrót Woodlanda Wagera
Przeoczenie, poprawiłem, dzięki za czujność.

Poszedłbym w styl Ani z Zielonego Wzgórza, np. "leśny zakątek hazardzisty"
Wygląda całkiem sensownie, pozwoliłem sobie wykorzystać. Dzięki za zaangażowanie.
 

Gozur

Wójt
" Czy jesteś gotowy zapisać swoje imię w annałach historii? Bitwa zaczyna się teraz – niech zwycięży najmądrzejszy dowódca!"
FoE szykuje się do zapisu w annałach historycznych. A będzie to krótki zapis.
 

Midi

Baronet
na becie porzuciłem event po 2 dniu, nie wiem czy tutaj pójdzie mi lepiej :) na marginesie eventy zaczynają być coraz bardziej udziwnione - chyba nie o to chodzi - walka cezara z kimś tam... jakoś mnie nie jara
 

DonBeker

Baron
A dostaniemy jakieś sensowne nagrody z eventu? Albo chociaż jakieś info co z nimi robić?

PS: A te nowe butelki są budynkami? Tak wynika z ich opisu xD @shelian
 

deliryk

Wicehrabia
opisy sa kiepskie ale na tyle zrozumiale ze kazdy sie domysli, mam nadzieje

nagrody z eventu sa sensowne, w czym masz problem? albo czemu iwazasz je za bezsensowne

mi karcianka sie podoba
 

DonBeker

Baron
Nie no, idzie się domyślić wszystkiego, jasne. Jednak jak widzę butelkę z bonusem, to jaki jest sens dopisku tam "zwiększenie produkcji budynku ma zastosowanie..."? Po to jest beta wcześniej i wprowadzanie tego później na normalne serwery, żeby obsługa gry miała czas na ogarnięcie tematu i przetłumaczenie odpowiednie wszystkiego. Ktoś dopuszcza takie "bzdury" przecież do gry...

Problem mam z wprowadzaniem bonusów, które na dzień dzisiejszy nie mają żadnego zastosowania i nie wiadomo kiedy dostaną. Kiedyś na pewno, mowa przecież o tym od kilku miesięcy, ale na dzień dzisiejszy po co to komu?
 
Wybieram kartę przeciwko karcie. Przeciwnik zdecydowanie słabszy, ja mam do wyboru same silne jednostki, więc wybieram jedną z lepszych, z myślą że będzie na kolejną rundę. Przeciwnik atakuje moją kartę za 1 punkt obrażeń, ja jego za 2. Moja karta znika, a jego zostaje. Cudownie uczciwe. To po co mi silne karty, skoro po otrzymaniu punktu obrażeń stają się bezużyteczne?
 

koordi

Wicehrabia
odnośnie tłumaczenia można od dawna wiele powiedzieć i niestety mieć skasowane posty jako zbyt obraźliwe ;) ale czasem po prostu już nie da się tego inaczej nazwać

co do terminów wprowadzania zmian, to ekipa polska nie dostaje za to wynagrodzenia, także robi to w swoim wolnym czasie
raczej też nie są specjalistami językowymi, przez co wpadek jest sporo

co do bonusów - bardzo dobrze, że najpierw wprowadzają bonus, a potem jego zastosowanie
sprawia to, że trafia do główki myśl "oho! to się kiedyś przyda" i lepiej przygotujesz się na przyszłe rozwiązania
a jak wiemy, w tej grze przyszłe, nie oznacza coś za 2tyg

paradoksalnie to trochę też sprawia, że diaxiarze nie mają przewagi, bo zwykły gracz będzie przygotowany
 

koordi

Wicehrabia
Wybieram kartę przeciwko karcie. Przeciwnik zdecydowanie słabszy, ja mam do wyboru same silne jednostki, więc wybieram jedną z lepszych, z myślą że będzie na kolejną rundę. Przeciwnik atakuje moją kartę za 1 punkt obrażeń, ja jego za 2. Moja karta znika, a jego zostaje. Cudownie uczciwe. To po co mi silne karty, skoro po otrzymaniu punktu obrażeń stają się bezużyteczne?
przeciwników jest 8 i nie mają się jak leczyć ;) ty możesz ciągle się leczyć, a karty mają służyć do pokonania przeciwników
inne rozwiązanie oznaczałoby, że każda twoja karta miałaby osobne pkt życia, chyba byś nie mógł się wtedy leczyć w ogóle - bo to by było za łatwe

nie do końca rozumiem argument "uczciwosci" :)
 
przeciwników jest 8 i nie mają się jak leczyć ;) ty możesz ciągle się leczyć, a karty mają służyć do pokonania przeciwników
inne rozwiązanie oznaczałoby, że każda twoja karta miałaby osobne pkt życia, chyba byś nie mógł się wtedy leczyć w ogóle - bo to by było za łatwe

nie do końca rozumiem argument "uczciwosci" :)
Fakt, przyznaję Ci rację.

Trochę w irytacji to napisałam, ale czy dobrze pamiętam, że nasze karty w evencie Halloweenowym miały swoje punkty życia? Nie było wtedy nieco inaczej? Bo niby oba eventy podobne, na tej samej mechanice, ale tamten jakoś był bardziej przystępny dla mnie.

Chyba, że aż tak się postarzałam od jesieni, że ten nowy event wywołuje we mnie niechęć.
 

koordi

Wicehrabia
Fakt, przyznaję Ci rację.

Trochę w irytacji to napisałam, ale czy dobrze pamiętam, że nasze karty w evencie Halloweenowym miały swoje punkty życia? Nie było wtedy nieco inaczej? Bo niby oba eventy podobne, na tej samej mechanice, ale tamten jakoś był bardziej przystępny dla mnie.

Chyba, że aż tak się postarzałam od jesieni, że ten nowy event wywołuje we mnie niechęć.
dla mnie nowy event jest zbyt kolorowy i trochę mózg tego nie ogarnia
takie lekkie przebodźcowanie

w poprzednim było tak samo, tylko inne karty
 

i.am

Baron
"poteżna herkules"

zatrudniliście walaszka do tłumaczenia ?
chociaż "hoplit" też mnie rozwalił
 

Załączniki

  • 1.PNG
    1.PNG
    277,7 KB · Wyświetlenia: 20
  • 2.PNG
    2.PNG
    270,8 KB · Wyświetlenia: 20
  • 3.PNG
    3.PNG
    273,2 KB · Wyświetlenia: 19
  • 4.PNG
    4.PNG
    267,7 KB · Wyświetlenia: 18
  • 5.PNG
    5.PNG
    272,2 KB · Wyświetlenia: 20
Do góry